Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Tanie utrzymanie numeru stacjonarnego
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Faktycznie tanio, ale w ofercie nic nie ma.
dla abonentów Play jest ~9zł rabatu od ceny promocyjnej już po uwzględnieniu wszystkich zgód marketingowych (na otrzymywanie spamu) itd. itd. a cena bazowa abonamentu to... 100zł/m-c (czyli warto pilnować terminów, aby za 2 lata nie obudzić się z ręką w nocniku, doczytałem szczgóły regulaminu i nie jest aż tak źle, ale radzę go czytać ze zrozumieniem Big Grin)

jakkolwiek po uwzględnieniu kumulacji wszystkich promocji mamy darmowe połączenia w sieci Play i utrzymanie numeru za 1zł miesięcznie (pod warunkiem, że posiadamy też inny ABONAMENT w Play)
jeśli to ma być używany telefon to za dodatkową dychę mamy tez połaczenia na stacjonarne w cenie abo, a 3 dychy drożej do wszystkich sieci
W moim poście pod FORMUŁA STACJONARNA jest schowany link do oferty.
Od podszewki to oferta wygląda dokładnie jak opisał to szopen. Na czas nieokreślony 99,99zł i aktywacją numeru 260zł. Jednak właśnie korzystając z promocji i zgód spamowych (już mam specjalnego mejlą na e-faktury i reszte Big Grin) sprowadza sie to do złotówki miesięcznie i 19,99zł aktywacji.
No i przeniosłem numer do happycall.

Czy polecam? To się okaże. Przesłali wniosek elektroniczny z datą bieżącą do orange. Tymczasem wniosek papierowy o przeniesienie jest z końcem umowy.

Rozmawiałem z pracownikiem orange i widziałem więcej od niego... Zobaczymy co będzie dalej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zwykle było może jest tak że Orange zwalnia nr jak wypowiedzenie z pracy na koniec miesiąca kalendarzowego następujące to po obecnym czyli złożysz 1szego maja to nr wolny na koniec czerwca. Ja zostawiłem jeden nr z happycall a przeniosłem jeden do UPC że względu na tańszy pakiet tel/jest/tv nie tv/net.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
I sprawa się rozwiązała. Happycall twierdzi, że u nich ok ale nie schowali głowy w piasek - wyjaśnili z orange.

Orange według nich odstąpiło od naliczenia noty obciążeniowej - faktycznie tak było.

Czyli tylko zyskałem.

Orange puściło numer przed terminowo...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ktoś poleci alternatywę dla happycall? Na ten moment jest z nimi problem, oni określili to jako "ruch tranzytowy". Słabo słychać kogoś w słuchawce, a osoba z drugiej strony słyszy nas dobrze. Czyli problem z uploadem do domu.

Problem się powtarza, nic z tym nie zrobili.
Kolega mi polecił ipcall.pl, ma od kilku lat i jest zadowolony.
Złożyłem wniosek o przeniesienie i czekam
Utrzymanie numeru to 1pln na miesiąc.
happycall też kasuje złotówkę miesięcznie za utrzymanie numeru, teraz to wychodzi taniej u operatorów komórkowych
(przykłady po 5zł/rok: RBM SieMa PL, Virgin Mobile, w Orange na Kartę można to nawet ogarnąć taniej używając wykastrowany RWK, a w Rebtelu całkiem za darmo, ale pod aktywnego warunkiem korzystania z numeru co wcale nie musi oznaczać opłat)

wszystko to przy założeniu wykorzystania numeru wyłącznie do odbierania połączeń (poza Rebtelem, gdzie wykonywanie połączeń jest warunkiem aktywności numeru).
szopen - odpada, są dwa powody
- chce mieć stacjonarny bo chcę i już
- jako odbiór z zagranicy

Ja też nie widzę sensu, tym bardziej, że już orange w abonamencie za 37 zł daje 100 minut na połączenia międzynarodowe...

areq pomyślę nad tym ipcall.
Stron: 1 2 3
Przekierowanie