Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3131s-2 - brak urządzenia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Kupiłem modem E3131s-2 w JDTech. Problem w tym, że nie mogę nawiązać połączenia z aero2. Robiłem wszystko zgodnie z instrukcją i w momencie w którym powinna mi się wyświetlić nazwa sieci Aero2 w oknie Mobile Partner wyświetla mi się "Brak urządzenia". Modem z kartą sim aero2 jest podłączony na kablu i poprowadzony do okna. Mieszkam na dużym wrocławskim osiedlu, więc o braku zasięgu nie ma mowy. Gdy klikam przycisk "Połącz" w oknie Mobile Partner, pojawia się komunikat: "Urządzenie zostało odłączone lub jest niedostępne". Dodam jeszcze, że aplikacja mobile partner zainstalowała się pomyślnie.
Dołączam zrzut ekranu.
Z góry dzięki za pomoc.
Problemy możliwe są dwa:
1. Nie zainicjowały się wszystkie sterowniki (zdarza się rzadko, głównie w Windows Vista, oraz jeżeli nie wykonaliśmy pierwszego punktu instrukcji, czyli odinstalowania innych modemów Huawei):
Wchodzimy do Menedżera urządzeń (sposób zależy od wersji Windows). Patrzymy, czy są jakieś urządzenia nierozpoznane. Jeżeli są, to wskazujemy im sterowniki -są folderze:
c:\program files\mobile partner\drivers\x86
lub w systemie 64-bit:
c:\program files (x86)\mobile partner\drivers\x64
I tak dla wszystkich nierozpoznanych urządzeń - głównie interesują nas urządzenia ze słowem Huawei i USB w nazwie.
2. Modem faktycznie został odcięty od komputera z powodu niedoboru zasilania. Najczęściej zdarza się po podłączeniu modemu do przedniego gniazda USB w komputerach stacjonarnych.
Dzięki wielkie. Pomogło.
Gdyby ktoś w przyszłości miał ten problem to dodam, że pięć lat temu miałem zainstalowany modem Huawei do iPlus i myślałem, że już śladu po nim nie ma na komputerze, a przynajmniej nie było w "programy i funkcje". To raz.
Druga rzecz. Nie wiem dlaczego ale dwa razy musiałem wskazać sterowniki dla każdego nierozpoznanego "modem HUAWEI" w menedżeże urządzeń. Sterowniki zainstalowały się dopiero za drugim razem.
Prawdopodobnie, że takich urządzeń jest w sumie 14, a kilka z nich nazywa się tak samo na pierwszy rzut oka Smile
Cieszę się, że problem rozwiązany.
Przyczyną problemu faktycznie mogła być wcześniejsza instalacja modemu Huawei.
Przekierowanie