Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3131 Hilink Nie widzi modemu w topinfo, nawet po konwersji HiLink->RAS
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
(29-09-2013 22:41)robroy napisał(a): [ -> ]Nie wiem w sumie po co (nie pytajcie) przez przystąpieniem do ostatniego etapu odinstalowałem aplikację PLAY ONLINE (z wersji tej które były w białych modemach spod brandu PLAY) dokonałem restartu, i niestety poza wirtualnym napędem na którym znajdują się jeszcze pliki HLINKA nie widać modemu. Od znajomego dostałem paczkę z plikami instalacyjnymi (pod windows) PLAY ONLINE (zgrał z innego modemu) jednak pomimo instalacji aplikacji COM-y się nie pojawiają.

Dodam że modem wpięty do routera normalnie jest widziany i następuje połączenie to raz, a dwa gdyby ktoś pogubił się jednak w mojej opowieści, dashboarda nie instalowałem (nie rozpocząłem nawet jego instalacji).

Jest jakaś tajemna metoda która pozwoli mi pod Windowsem z powrotem przywrócić zagubionego wirtualne Com-y?

Problem został rozwiązany, musiały w jakiś sposób sterowniki się gryźć. Po gruntownym przeglądnięciu i usuwaniu sterowników (problem był w 1 zakamuflowanym) modem z powrotem zaczął wyszukiwać sterowniki 4 urządzenia były jako nieznalezione, po instalacji driverów działa. Dashboarda również zmieniłem na wybranego. Także z mojej strony wszystko.

Sterowniki do modemów 3131 są rożne dla różnych wersji firmware.

To co opisujesz zdarza się jak zrobisz np upgrade lub downgrade firmware a nie zmienisz sterowników.
Wtedy widać tylko wirtualny CDROM i urządzenia kompozytowe na tym samym kontrolerze USB (najlepiej sprawdzić w managerze urządzeń po połączeniach sprzętu).
Wtedy należy ściągnąć odpowiednie sterowniki i zainstalować je ręcznie dla urządzeń kompozytowych. Po takiej instalacji pojawią się dodatkowe urządzenia potomne i po instalacji sterów pojawią się wszystkie porty.
Modem teraz jest widziany Smile Drugi mam problem podczas połączenia w topinfo, że port jest rozłączony?
Precyzyjniej zacytuj błąd.
dial-up nr 628. The port was disconnected dalej już nie wiem jak to przejść próbowałem po reinstalacji sterowników i dalej nie działa :/
A czy Mobile Partner łączy normalnie?
Może to zły port?
W mobile partner też się nie łączy z powodu portu Sad
W Port manager wyświetla że jest rozłączone daje połącz i dalej to samo
Bez urazy bo trochę gubię dyskusje mamy rozumieć ze apn wpisany i wybrany jako domyślny? Był już wątek z tym błędem tu link do jednego z rozwiązań może pomoże http://grylewicz.pl/huawei-e3131-i-bezpl...net-aero2/

Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Tak wpisany i wybrany jako domyślny
Tutaj wątek z tym błędem http://forum.jdtech.pl/Watek-blad-628
Może pomoże

Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Dalej to samo Sad
Nowy błąd "Błąd dial-up nr 720. No PPP control protocols configured"
A to wskazuje zwykle na sieczkę w systemie Windows. Masz inny komputer na próbę? Ja bym system postawił od zera.
Stron: 1 2
Przekierowanie