Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Anteny własnej budowy: biquad/double biquad
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ciekawe czy ktoś próbował wykonać biquada na 900MHz i z jakim efektem. Powiem szczerze, że jeżeli chodzi o DVBT to ten model anteny daje wyśmienite rezultaty przy koszcie kilku złotych lub nawet zerowym o ile mamy trochę drutu.
Dla częstotliwości 900MHz bok kwadratu tej anteny powinien wynosić 83mm.

szopen: wątek stworzony przez podział innego, wcześniejsza dyskusja:
http://forum.jdtech.pl/Watek-anteny-wlas...y-yagi-uda
hejka, w lutym 2013 zmontowałem antenkę o której piszesz, kilka dni później przerobiłem ją na double biquad i muszę powiedzieć że zaskoczony byłem jej działaniem. Współpracuje z modemem ZTE. Tu gdzie mieszkam sam modem w momencie składania anteny czasem łapał 1 kreskę 3G prędkość z trudem dochodziła do 1mega, po podłączeniu do zmodyfikowanej anteny zasięg wzrósł do 2-3 kresek a prędkość średnio do 5-6 mega a czasem nawet zdarzało się ok 10. Niestety w ciągu tego czasu który minął od zmontowania anteny, prawdopodobnie wzrosła liczba uzytkowników sieci ponieważ parametry z anteną spadły do poziomu tych gdy modem działał sam. Dlatego teraz rozważam podwojenie biquada.
Przekierowanie