Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Mobile Partner 23.009.09.01.983 czysty z opcją automatycznego wznawiania
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Profile masz w pliku z rozszerzeniem chyba .prof czy jakoś tak jak brales soft od lesiolo to po prostu skopiuj ten plik oszczedzisz czas

Wysłane z mojego GT-I9305
(08-10-2013 10:40)pepe_lodz napisał(a): [ -> ]Witam
Chciałem sobie wyedytować ten Dashboard dla siebie ale mam problem. Z pliku EXE za pomoca programu Huawei Dashboard ToolBox wyodrebniam sobie obraz ISO. Nastepnie za pomoca 7zip rozpakowuje plik ISO aby miec dostęp do pliku data.bin w lokalizacji \Mobile Partner\data.bin

Otwoieram plik data.bin za pomoca 7zip i wrzucam do niego przeedytowany plik SysSetting.xml
Nadpisuje sie plik w pliku data.bin

Nastepnie za pomoca UltraISO otwieram wczesniej wyodrebiony plik ISO z pliku EXE i w nim podmieniam ostatnio zapisany plik data.bin w ktorym jest moj zmieniony plik SysSetting.xml

I zapisuje plik ISO.

Nastepnie programem Huawei Dashboard Tool 0.0.0.7 tworze instalator EXE.

Wgrywam na modem i jest wszystko ok. Wkladam modem do kompa pokazuje sie instalator Mobile Partner i jak następuje wybór scieżki instalacji to jest tylko podana scieżka c:\Program Files a powinno być c:\Program Files\Mobile Partner

I wiem ze jest to przez edycje plików. Bo jak wyodrebnie samo ISO i z niego odrazu stworze instalator EXE i wgram na modem to wszystko jest OK. Sciezka instalacji jest poprawna. Wychodzi na to ze przez edycje ISO oraz data.bin i w nim pliku syssetting.xml sciezka sie kopsa...

Prosze o pomoc i sugestie ewentualnie jakich programów użyc do edycji tego. Aha plik SysSetting.xml edytuje w windowsowym notatniku.

Witaj. A powiedz co tam chcesz zmienić w tym daszbordzie? Może coś błędnie wyedytowałeś w tych konfigach? Musisz też zachować prawidłową strukturę katalogów "drzewo" - spakowanych i rozpakowanych. Pamiętam tam coś w tym 7zip trzeba było ręcznie utworzyć jakiś katalog nadrzędny czy jakoś, bo "pakery" różnie wypakowują. Chyba dobrze to wyjaśniłem.
Juz rozgryzlem. Problem byl w 7zip. Zainstalowalem starsza wersje i jest ok... ale dzieki za odzew.

Pozdrawiam
To ja pochwalę się owocem mojej modyfikacji Smile

http://chomikuj.pl/pepe_lodz/Modemy+GSM/Huawei

Sprawdzone na modemach:
E3131 E353s-2 E1750 E1820
ale powinno działać na wszystkich które mają pojemność 32MB na flash.
Sterowniki zawarte w DASHBOARD:4.25.11.00

Mobile Partner ma włączoną opcje wznawiania połączenia co 1h ( dla Aero2), odblokowane funkcje głosowe, komendy USSD oraz dodany do obrazu najnowszy program Top_netinfo 3.65 oraz aplikacje do odinstalowania sterowników. Dostępne z menu napędu CD pod jakim jest wykryty modem. Ponadto dla Polskich sieci domyślnie przypisują się profile konfiguracyjne połaczenia.
Dodałeś profil dla Aero2?
Tak jest dodany. Wlozysz do modemu karte AERO2 to automatycznie będzie profil polaczenia PL-aero2
No to bardzo fajno.
Ale wykrywa kartę aero? czy profil aero z tego ze jest pierwszy (bo litera A) jest na początku?

Wysłane z mojego GT-I9305
U mnie jest profil nazwany z tego co pamiętam PL-aero2... Za kilka minut sprawdze jeszcze raz to u siebie.

Jest tak jak pisałem. Włozona karta aero2 i podstawia się automatycznie profil PL-aero2. Tak jest w Mobile Partnerze którego ja zrobiłem. W innych nie wiem i nie wnikam.
spag ma rację, pewnie dopisany jest nowy profil obok domyślnego czy zamiast domyślnego, żeby był wybrany na starcie, a sam nie wie co to za karta.

A i również nie przetestuję bo nie posiadam chomika.
Ja miałem wersje mobile partnera która rozpoznawala apn z karty ale w momencie wpisania apnu on był jako pierwszy stąd moje pytanie bo aero nie wpisuje na kartach apn wiec nie ma skąd odczytać.

A co się dzieje jeśli wybierzesz inny apn zamkniesz mobile partner wyciagniesz/wsadzisz modem otworzysz mobile partner?

Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Wgraj moj i sprawdz... u mnie dziala ok.
Z tego co wiem to na kartach SIM nie da się zapisać APNu.
APN jest rozpoznawany pośrednio, na podstawie MCC i MNC - dla 260-17 wiadomo, że chodzi o Aero2. Dla 260-01 - Plusa (ale także mBank mobile i inne).
(13-10-2013 17:49)jakubd napisał(a): [ -> ]Z tego co wiem to na kartach SIM nie da się zapisać APNu.
APN jest rozpoznawany pośrednio, na podstawie MCC i MNC - dla 260-17 wiadomo, że chodzi o Aero2. Dla 260-01 - Plusa (ale także mBank mobile i inne).

Mnie chodzi że apn jest zapisany gdzieś w pamięci karty już w procesie produkcji a nie przez użytkownika.

Co do MCC mnc i związku z apn nie do końca się zgodze z tobą Jakubie.
Przeciez chodzi o automatyczne rozpoznanie go przez mobile partner bo przecież z powietrza nie biorą się te dane, jeśli przyjmijmy wariant 0 czyli masz kupiony modem i komputer nie podłączony do netu to jakoś to musisz się połączyć, więc najlepiej jest jeśli MP odczytuje odpowiednie pole z karty i wstawia, oczywiście jak jest MP dla danej sieci to jest zwykle przycisk polacz i wystarcza ale dla niektórych wersji MP trzeba dopisać a niektóre robią to same.
Czasem błędnie bo nazwy apn czasem się zmieniają albo np. dla jednego pakietu usług jest taki dla innego taki i mając powiedzmy pakiet na LTE musisz wpisać apn "LTE" a masz stara kartę sim która ma apn "3G" i taki odczytuje MP.
Wątpie żeby była lista apn wszystkich sieci w modemie bo po co jak jest on zwykle sprzedawany dla konkretnej sieci. Nie mowie tu o domowych produkcjach gdzie dogrywa się pliki czy importuje do MP. Przecież przypadek aero jest taki że tam nie ma apn trzeba ręcznie klepac w tablet/komputer/komórkę inaczej wstawiane byłyby oprócz MCC mnc tez słowa darmowy w polu apn tak i jak to ma miejsce dla w4


Wysłane z mojego GT-I9305
Ja po prostu studiowałem technologię od strony specs karty SIM szukając m.in. informacji o sposobie w jaki zrobiono blokadę TS9 w kartach SIM Aero2. Specyfikacja SIM nie przewiduje zapisywania tej informacji na karcie.

Mamy tu do czynienia z 4 źródłami informacji:
1. MCC i MNC karty SIM i interpretacja przez soft nawiązujący połączenie (w routerze lub w sofcie na kompie)
2. Baza danych operatorów w Mobile Partnerze (wybrany profil ręcznie lub automatycznie)
3. Zapamiętany APN w ramach CID połączenia (chodzi o ID x w numerze telefonu: *99***x#) - oczywiście trzeba się co najmniej raz połączyć podając APN (CID nie trzeba podawać, jest domyślny ten z numerem 1) - wtedy modem (każdy Huawei prawie) zapamiętuje APN.
4. Sieć komórkowa może reagować na tzw. APN domyślny - jeżeli go nie podamy wcale, operator może nas automatycznie połączyć z tym, co uzna za stosowne - nie wiem od czego to zależy, ale z Aero2 rzadko się udaje, ale wiem, że jest możliwe.

jarmro77

Witam, jestem początkujący.
Mam Windows 8 i modem Huawei E3131s-2 z sieci Play.
Wgrałem Mobile Partner 23.009.09.01.983 które udostępnił lukkki
oraz firmware E3131Update_21.158.00.00.1020.B757.7z
od lukkki.
Wcześniej na laptopie miałem wgrany Blueconnect, później Play.
W trakcie aktualizacji dashboard na Mobile Partner był zainstalowany Play.
Wszystko dobrze poszło i internet się łączy co godzinę.
Jednak po włączeniu komputera i podłączeniu modem jest komunikat, że chce się uruchamiać instalator Playa z systemu Windows oraz wyskakuje błąd NSIS_Error. Mobile Partner się uruchamia i się łączy i jest internet.
Odinstalowałem Play i Mobile Partner i na nowo zainstalowałem Mobile Partner
i to nie pomogło.
Czy znaczenie ma, jaki uruchomię plik na modemie aby się uruchomi instalator Mobile Partner.
Czy Norton Internet Security ma tutaj znaczenie.
Co z tym zrobić z błędem?
W załączeniu link do zdjęcia z błędem Error
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/863f...e07d.html#
Znaczy,e wszystko działa tylko ten komunikat masz? Pobrany plik jest/był prawdopodobnie uszkodzony (corrupted), nawet mógł być tylko trochę. Pobierz jeszcze raz i jeszcze raz wgraj, a jak mimo to będzie komunikat to spróbuj z innego źródła pobrać dashboard, albo nawet możesz mieć uszkodzoną pamięć ram w komputerze. Wiele może być przyczyn.
No i system może być po prostu zawirusowany.
Witam. Wgrałem na E3131 z myślą że będzie automatycznie łączył się co godzinę.
Jak się domyślam moja wiedza w tym jest nie wystarczająca, czytałem też poradnik dodany przez Harona lecz nie bardzo mogę dojść co z czym.

(13-10-2013 10:46)pepe_lodz napisał(a): [ -> ]To ja pochwalę się owocem mojej modyfikacji Smile

http://chomikuj.pl/pepe_lodz/Modemy+GSM/Huawei

Sprawdzone na modemach:
E3131 E353s-2 E1750 E1820
ale powinno działać na wszystkich które mają pojemność 32MB na flash.
Sterowniki zawarte w DASHBOARD:4.25.11.00

Mobile Partner ma włączoną opcje wznawiania połączenia co 1h ( dla Aero2), odblokowane funkcje głosowe, komendy USSD oraz dodany do obrazu najnowszy program Top_netinfo 3.65 oraz aplikacje do odinstalowania sterowników. Dostępne z menu napędu CD pod jakim jest wykryty modem. Ponadto dla Polskich sieci domyślnie przypisują się profile konfiguracyjne połaczenia.
kan napisał(a):Wgrałem na E3131 z myślą że będzie automatycznie łączył się co godzinę.
czyli nie łączy co godzinę?

a po sflashowaniu modemu tym dashboardem odinstalowałeś z windowsa stary dashboard i zainstalowałeś z modemu ten świeżo wgrany?
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie