Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Orange Free na Kartę (OFnK)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Na allegro są karty do Orange Free doładowane do 6 lub 12GB w granicach 30-40 PLN i ważne 1-2 lata, ale tylko na Allegro. W pkt. Orange tego nie kupisz. Czy taka karta z Allegro jest dobra i dlaczego tylko na Allegro są dostępne?
Kupujesz starter Orange. Doładujesz go za 100zł. Dostajesz XX GB promocyjnych. 100zł sprzedajesz jako doładowanie sms za 80zł, samą kartę z GB sprzedajesz za 40zł. Tak to jakoś się robiło.
Już chyba zmienili że maks 10pln możesz na miesiąc doładować kogoś

Wysyłane z mojego S3 LTE za pomocą Tapatalk 2
Ograniczyli drastycznie raz, potem ułatwili nieco, a teraz znowu dokręcili śrubę - będzie takich starterów coraz mniej.
No dobra, przychodzi karta SIM Orange za 5 zł. I co wystarczy włożyć to do modemu zamiast karty aero i od razu wszystko będzie hulało czy też trzeba jakoś to ustrojstwo aktywować, jakiś SMS czy coś w tym stylu?
1. To zależy od karty - w 90% przypadków po prostu łączysz się z Internetem i działa. Aż skończą się środki / dane promocyjne.
2. Musisz zmienić APN z "darmowy" na "internet" obowiązujący w Orange (i większości innych opów). Zwykle do tego tworzy się dodatkowy profil.
Używam Ubuntu, łączę się przez wvdial. Wie ktoś może jak można sprawdzić do kiedy zakupiona karta jest ważna i ile GB zostało na niej jeszcze do "wyssania"?
Masz dwie metody:
1. Prosta: utwórz konto w Orange Online i po rejestracji karty (musisz znać jej numer telefonu) możesz na bieżąco sprawdzać dane na stronie - nie musisz łączyć się tą kartą z internetem w czasie sprawdzania, ale na pewno co najmniej raz trzeba hasło jednorazowe przesyłane SMSem odczytać.
2. Średnio trudna: Wyjmij kartę i przełóż do telefonu, po czym odpowiednimi kodami USSD można to sprawdzić (nie pamiętam jak sprawdza się ilość danych i czy się w ogóle da, ale ważność i ilość środków to *124*# )
3. Trudna: Rozłącz się i wywołaj kod USSD za pomocą poleceń AT wysłanych na port sterujący modemu. Potem trzeba oczywiście odczytać wynik zapytania Smile
Jeden z kodów sprawdzania ilości danych/ Gb / na karcie ORANGE FREE to *101*01# /darmowy/. Ostatnio nowy regulamin ORANGE/ 26 listopda 2012 /pozwala dokonac przelewu SMS na inne konto użytkownika tylko kwoty 3 zloytch i tylko 2 razy wciągu doby z jednego numeru a wiec zasilenie konta komus kwota 50zlotych to 16 przelewow po 3zlote plus 2 zlote. Oczywiście dokonuje się tego z karty ORANGE FREE i zostaja Gb-ty które potem kupic mozna na Allegro.Doładowania również kupić mozna, 50zl doladowanie kosztuje okolo 44zl karta 6 Gb to okolo 33zlote.Operator ograniczyl możliwość przelewu do minimum więc z czasem tych kart bedzie coraz mniej i bedą pewnie droższe.POZDRAWIAM ŚWIATECZNIE!
Witam

(26-12-2012 20:29)zurich napisał(a): [ -> ]... Ostatnio nowy regulamin ORANGE/ 26 listopda 2012 /pozwala dokonac przelewu SMS na inne konto użytkownika tylko kwoty 3 zloytch i tylko 2 razy wciągu doby z jednego numeru...

Tak jest w regulaminie, a ja nie czytając tego regulaminu po dostaniu sms-a że nie mogę zrobić przelewu środków na 10 zł jak zawsze robiłem tylko na max 3 złote zrobiłem ich więcej. Zrobiłem trzy przelewy po 3 zł aby po godzinie zrobić następne trzy. Następnego dnia przeszły mi 4 pod rząd, tak więc myślę że to ograniczenie co do ilości sms-ów to jedna wielka ściema i przejdzie każda ilość z tego samego nr na inny.
Pozdrawiam czarna-owca
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Przekierowanie