Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E173u-2 brak HSPA, jest tylko WCDMA
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, mam problem z modemem Huawei E173 skonfigurowałem modem aby działał w sieci Aero2 programem top_netinfo i działało wszystko w porządku internet hulał elegancko a teraz katastrofa modem nie chce się przełączyć na hspa co mam zrobić aby się przełączył? wiem że mogę być tego zakłócenia ale bez jaj mam do nadajnika raptem z buta 150m


[Obrazek: aero2r.jpg]
Nie pomogło dalej jest WCDMA nie może się przełączyć na HSPA dlaczego?
Jeżeli dzieje się tak podczas trwania transmisji (np. ściągania dużego pliku) to faktycznie jest to problem i niestety zwykle objaw dużego obciążenia sieci w tym miejscu.
Nie nic nie ściągam teraz, korzystam tylko z internetu ale strasznie muli bo jest WCDMA, a czy oni mogę mi ustawić połączenie tylko WCDMA?
Technicznie mogą, ale nie robia takich rzeczy. Pewnie za jakis czas sie to poprawi.
Aero2 nie tylko może, ale przez pierwszy rok działania usługi wymuszało pracę modemu stale w trybie HSPA+ - wtedy wiele osób narzekało, że telefony się szybko rozładowują Smile Teraz na pewno tego nie zrobią, bo dzięki wyrzucaniu pasywnych użytkowników na UMTS więcej osób na raz może być zalogowanych do Internetu.
Jaki modem do Aero2 polecacie dobry? wiem że jest tego mnóstwo i można znaleźć w Google ale jaki wy polecacie?

I jeszcze jedno jak mam rozumieć wersję modemu bo na pudełku pisze HUAWEI E173U-2 UMTS/HSPA 900 MHz/2100MHz a na modemie pisze HUAWEI E173 to jest ten modem kompatybilny czy nie jest?
(18-12-2012 13:21)michal4152 napisał(a): [ -> ]Jaki modem do Aero2 polecacie dobry? wiem że jest tego mnóstwo i można znaleźć w Google ale jaki wy polecacie?
Wiesz ile osób tyle opinii generalnie dominuje E3131 wersja "play" i HiLink jako popularny, ja bym polecał HiLink jeśli nie czujesz się mocny w tych sprawach i nie ma kłopotów z zasięgiem
Cytat:I jeszcze jedno jak mam rozumieć wersję modemu bo na pudełku pisze HUAWEI E173U-2 UMTS/HSPA 900 MHz/2100MHz a na modemie pisze HUAWEI E173 to jest ten modem kompatybilny czy nie jest?

Zwykle jest odwrotnie na pudełku e173 a na modemie pełne oznaczenie , na modemie masz to napisane pod pokrywką czy na obudowie? Zwykle pod pokrywką jest pełny opis z wersją imei i s/n
jeśli jest nr imei na pudełku i zgadza sie z tym na modemie to zysk o tym jako e173u-2

Wysyłane z mojego S3 LTE za pomocą Tapatalk 2
Pod pokrywką pisze że model E173u-2 to znaczy że jest kompatybilny z Aero2? czy nie
1. Zgodny technicznie - powinien działać.
2. Niezgodny regulaminowo - nie spełnia wymogu kategorii 10.
3. Wielu osobom E173u-2 sprawiają ostatnio problemy.
Huawei E3131 czytam w internecie ze ludzie też mają jakieś problemy ale to chyba z zasięgiem, z drugiej strony to moja sytuacja jest śmieszna bo mam kilka metrów do nadajnika nie km i nie chce się przełączyć na HSPA ale podejrzewam że w bazie skonfigurowali teraz tak aby każdy modem nie zgodny z regulaminem kategorii 10 nie przełączy na wymuszenie HSPA bo oni już tak zrobili że nie da się i trzeba kupić modem kategorii 10 Sad
W ten sposób to się tego raczej nie robi i na pewno nie jest taki cel operatora w tej chwili. Problem z E173u-2 to najwyżej efekt uboczny jakiś innych ustawień.
Przekierowanie