Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Dziwny problem z Aero 2 (e173-u2, e 3131)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam dziwny i trochę zagmatwany problem z Aero2.
Od początku. Przez kilka miesięcy internet działał bez problemu na win xp i e3131 (Play).
Niedawno, po wymianie kart, przypadkiem zamieniłem modemy z bratem, on ma e173-u2 (u niego też xp i żadnych problemów). W tym czasie dostałem laptopa z win 7. Modem E 173-u2 zaczął tracić połączenia, pogrzebałem w ustawieniach zgodnie z instrukcjami z forum, i modem przestał działać zupełnie nie tylko na win 7, ale w drugim komputerze na xp też. U brata nie działa również. Modem miga tylko na zielono, nawet, gdy zmienię kartę na Play.
Dalej. W tym czasie u brata e3131 działa bez problemu. Wziąłem więc ten modem, podpiąłem do mojego laptopa z xp, działał jakieś 2 godziny, po czym przestał i miga tylko na zielono, tak samo, gdy przełącze do kompa z win 7. Co jest?? Komputer w jakiś sposób zmienia oprogramowanie modemu? Zasięg jest, bo karta Aero2 przełożona do telefonu działa bez problemu, jest pełna prędkość... pomocy
Do e173-u2 spróbuj wgrać FW ze strony JDtechu i wymusić 900MHz. Do tego sprawdź jaką masz moc sygnału. Pamiętaj, że po połączeniu z plusem realny zasięg się zmniejszył.
Podasz linka do tego firmware i przypomnisz jak to się robiło ?Smile
Od A do Z na portalu:

http://jdtech.pl/2011/10/aero2-i-huawei-...mware.html

Oczywiście, nas interesuje sam firmware z tego artykułu.
A co zrobić, gdy w czasie wgrywania nowego FW (a właściwie dopiero zaczyna się backup) wyskakuje windowsowy popup z informacją, że znaleziono nowy sprzęt, instalacją sterowników, itp. Wtedy wgrywanie softu jest failed, na szczęście nic więcej się nie dzieje.
Wystarczy jeszcze raz uruchomić flashera.
Przekierowanie