[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZTE MF821
25-02-2015, 14:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2015 14:25 przez tmok3659.)
Post: #21
RE: ZTE MF821
Big Grin Tongue
Dobra dzieki za pomoc udalo sie go odpalić wrzucilem pliki na sd i sie zaktualizował
Komputer go juz widzi normalnie i wszystko smiga Smile
PS Pytanie za 100 punktów da sie go sparowac z routerem netia spot?
Albo co mu trzeba wrzucic bo poki co router go nie widzi
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2015, 14:31
Post: #22
ZTE MF821
OpenWRT z Gargoyle obsługuje MF821, ale NetiaSpot sam w sobie - wątpię. Nie wiem, czy da się do niego wrzucić alternatywny soft...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2015, 14:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2015 14:38 przez tmok3659.)
Post: #23
RE: ZTE MF821
Slyszałem ze z t mobila modemy z nim chodza bo netia spot ma opcje modemu zewnetrznego na usb tylko mi akurat nie wykrywa mojego

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2208916.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2015, 15:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2015 15:18 przez szopen.)
Post: #24
ZTE MF821
netiaspoty generalnie obsługują tylko niektóre modemy (a na 100% obsługują te modemy GSM, które Netia miała w ofercie, z czego ja kojarzę tylko jeden - E173)

tu nie pomogą kombinacje z modemem (no chyba, że masz akurat model znany jako współpracujący, a działać nie chce, ale nawet w taqkim wypadku nie liczyłbym na cud)

jakkolwiek prawdopodobnie prędzej uwalisz modem niż zmusisz go do działania jeśli nie jest obsługiwany przez soft routera

sensowne rozwiązanie to dobranie modemu, który bez problemu współpracuje (np. pożyczając od znajomych różne modemy) a następnie zakup identycznego z wypróbowanym

w poszukiwaniach raczej skup się na modemach do kategorii 8 włącznie i raczej Huawei (ten producent stosował zbliżoną/identyczną obsługę w wielu starszych modelach)

netia netiaspotów jakoś nie aktualizuje za często (wiem bo używałem dość długo) a może i wcale Big Grin (nie doczekałem się ani jednej aktualizacji przez ponad rok)a od tego zależy potencjalna obsługa modemów

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2015, 15:22
Post: #25
RE: ZTE MF821
Mam jeszcze jeden router technicolor ale ma przez soft zblokowane usb Confused
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2015, 16:14
Post: #26
ZTE MF821
a nie przemknęło Ci przez myśl, że to jest np. tylko usb serwisowe i nie służy do podłączania urządzeń?
(tak mi tylko świta)

generalnie rada na przyszłość - kolekcjonuj i podawaj linki
podawaj PEŁNE modele urządzeń a nie tylko producenta

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2015, 17:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2015 17:22 przez tmok3659.)
Post: #27
RE: ZTE MF821
Z specyfikacji routera wiem ze ma zablokowane usb przez soft Sad
TCU7200U od upc
A wracajac do modemu jak mu wgrac innego dasha niz ten od plusa bo ogolnie ta aplikacja dziala na nerwy Angry
Podobno są pasujace od innych modemow (moze wtedy go router wyswietli Tongue )
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2015, 19:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-08-2015 14:44 przez szopen.)
Post: #28
ZTE MF821
zmiana dashboardu nie wpływa w żaden sposób na współpracę z routerem i to mogę akurat gwarantować - po prostu routery obsługują modemy bezpośrednio (tak jak to robią np. dashboardy niezależnych autorów takie jak TNI czy MDMA)

dashboard jest tylko interfejsem między człowiekiem a modemem
jeśli jesteś harcore'owcem możesz do obsługi modemu użyć np. hyperterminala i "z palca" wydawać mu odpowiednie komendy

ponieważ nie modyfikowałem tego modemu ZTE nie będę pchał Cię na minę - nie znam rozwiązania

jeśli iPlus Cię wkurza spróbuj używać TNI - nie znam lepszego niezależnego programu sterującego modemami
(iPlusa wywal z autostartu, bo 2 różne dashboardy będą się "gryzły")

i jeszcze raz nie będę pchał na minę - przypominam - jeśli nie wiesz co robisz, to z pewnością w końcu uwalisz modem- nie wszystkie operacje są odwracalne

PS aby było śmieszniej MF821 i to z Plusa leży u mnie w szufladzie, ale nie przewiduję z nim żadnej zabawy w grzebanie, a jak będę miał czas to zastąpi Huawei E182 podłączonego do routera (pod gargoyle, więc raczej nie przewiduję kłopotów, ale zobaczymy...)

edit:
post zawierający linki do instrukcji dla modemu MF821
http://forum.jdtech.pl/Watek-dwie-anteny...2#pid32982

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2015, 23:35
Post: #29
ZTE MF821
Ja używałem MF821 i teraz działa w instalacji testowej ze MR3420v1 - podobno sprawuje się nieźle i działa stabilnie.
W systemie można łączyć się po prostu za pomocą centrum sieci i udostępniania lub właśnie TNI.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-05-2015, 10:53
Post: #30
RE: ZTE MF821
Witam, jestem kolejną osobą zmagającą się z modemem MF821

System widzi modem, ale w każdym użytym programie widzę komunikat typu sprawdz kartę sim. Dioda świeci się na czerwono w kilka sekund po podączeniu do usb. Oczywiście o żadnym połączeniu z internetem nie ma mowy.

Próbowałem: resetować i przywracać do fabrycznych (TNI)
radio ON (Telstra)
odinstalowywałem i ponownie instalowałem oprogramowanie do modemu, przy okazji usuwałem mobile partnera, pamiątka po drugim modemie (na dwóch kompach z windows xp)
przekładałem różne sim (aero2, orange, play) karty sim działają w innym modemie (huawei e169), a tą z playa nawet włożyłem do telefonu, też pokazała zasięg.

Dodam, że mój ZTE ma soft z plusa i działał dobre pół roku z kartą orange, zarówno bezpośrednio w usb jak i przez router tplinka MR3020 dając w miarę szybki LTE.
Potem kurzył się jakiś miesiąc, a teraz chciałem go podłączyć w playu i klops.

Czy można zrobić coś jeszcze, czy pozostaje zakup nowego?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-05-2015, 12:10
Post: #31
ZTE MF821
Jeżeli na pewno karta SIM jest wkładana prawidłowo, po prostu rozebrałbym modem i obejrzał dokładnie styki gniazda SIM - może podczas wkładania/wyjmowania SIMa któryś się wygiął lub zabrudził. Niestety jeżeli uległ wyłamaniu, bez przylutowania nowego gniazda SIM nic z tego nie będzie, a naprawa może być nieopłacalna, jeżeli nie masz znajomego elektronika.

Jeżeli wszystko jest OK ze stykami, to problem jest poważniejszy, raczej to nie ma związku z oprogramowaniem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
i111 (2015-05-08)
08-05-2015, 12:25
Post: #32
ZTE MF821
Dokładnie to samo chciałem pisać - podejrzane gniazdo SIM

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-05-2015, 22:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-05-2015 22:18 przez i111.)
Post: #33
ZTE MF821
Tak zrobię, też mi to przeszło przez myśl, ale miałem nadzieję, że jest jeszcze jakaś magiczna sztuczkaWink

Dzięki chłopaki, jutro biorę się za rozkręcanie, zobaczymy z jakim skutkiem

Edit:

A więc. W końcu znalazłem chwilę żeby usiąść nad modemem. Rozkręciłem go w minutę zgodnie z instrukcja w internecie. Jeden z 'wąsów' w gnieździe sim zgiął się i ułamał w połowie. Został taki kikut. Igłą do szycia odgiąłem ten kikut do góry, do poziomu pozostałych wąsów, z duszą na ramieniu wsadziłem tam kartę sim. Po podłączeniu do usb, momentalnie pojawił się wymarzony zielony błysk diody i modem znów śmigaSmile
Ale dalej zachodzę w głowę jaka siła uszkodziła akurat ten jeden drucik, a reszty nie ruszyła w prawie nie używanym, a na pewno nie rzucanym modemie. Dzięki za pomoc i pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-05-2015, 12:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-05-2015 12:55 przez szopen.)
Post: #34
ZTE MF821
jeśli chodzi o siły będące w stanie uszkodzić gniazdo, to występują one przy... wkładaniu i wyciąganiu karty SIM, w momencie zaczepienia się pojedynczego pinu opór jest nieco większy niż zazwyczaj, ale zaczynamy na to zwracać uwagę dopiero po pierwszym uszkodzeniu modemu czy telefonu ;D

szczególnie niebezpieczne są karty SIM ze szparką między ramką mini, a kartą micro (czyli np. takie jak stosowane w Aero2), choć zasadniczo wszystkie karty uniwersalne mini/micro generalnie "lubią" uszkodzić gniazdo typu mini
(w pewnym stopniu zapobiega temu podklejenie strony przeciwnej do styków cienką taśmą klejącą, np typu Scotch, choć lepsze są cienkie taśmy z mocnym klejem)

a co do samego modemu, to przy dłuższej pracy, rzędu kilku-kilkunastu dni, mój egzemplarz się zawiesza do stanu w którym gaśnie dioda LED (bo modem prawdopodobnie się przegrzewa - pomaga dopiero odłączenie na dłuższy czas, standartowe resety czy nawet chwilowe wyłączenie zasilania USB powoduje tylko rozruch modemu do stanu z czerwoną diodą)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-05-2015, 13:36
Post: #35
Odp: RE: ZTE MF821
(12-05-2015 12:44)szopen napisał(a):  szczególnie niebezpieczne są karty SIM ze szparką między ramką mini, a kartą micro (czyli np. takie jak stosowane w Aero2), choć zasadniczo wszystkie karty uniwersalne mini/micro generalnie "lubią" uszkodzić gniazdo typu mini
(w pewnym stopniu zapobiega temu podklejenie strony przeciwnej do styków cienką taśmą klejącą, np typu Scotch, choć lepsze są cienkie taśmy z mocnym klejem)

nie wiem czy lepszy skutek nie uzyska sie klejac po stronie styków (kwestia tylko silnegonkleju w taśmie). wyjaśnię o co chodzi po moich kilku juz rozkrecaniach modemow, o ile karta mini jest jedną powierzchnia to karta kombi (mini/micro) lub micro w adaptorze nie bywa sztywna i ma rowna powierzchnie, wiec zaklejenie szparek powoduje ze styki sie nie wsuna w nie lub podwaza karte micro w adaptorze powodując ze styk zadziała jak hak o ile w modemach to jeszcze jest wyjściem rozkręcenie modemu to w telefonach czesto karty sie wsuwa w rynienke ktora jest poniżej do tego styki sa zakryte metalowym "mostkiem" np. w niektórych nokiach tak jest i trzeba sie czasem nagimnastykowac zeby wyciągnąć kartę. minus taki ze jak sie bedzie chcialo używać micro to trzeba dobrze usunąć resztki kleju bo moze sie sim przykleic w gniezdzie Big Grin


Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-05-2015, 21:11
Post: #36
ZTE MF821
szopen napisał(a):karty SIM ze szparką między ramką mini, a kartą micro (czyli np. takie jak stosowane w Aero2)
Dla precyzji: tak było w pierwszych dwóch generacjach, czy też wzorach kart SIM Aero2 - teraz karta jest już płasko w swoim adapterze - tak jest od 2 lat. Historia wzorów kart SIM w Aero2 jest tutaj: http://jdtech.pl/2013/03/aero2-trzeci-wz...t-sim.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-02-2016, 10:27
Post: #37
RE: ZTE MF821
(08-05-2015 22:51)i111 napisał(a):  A więc. W końcu znalazłem chwilę żeby usiąść nad modemem. Rozkręciłem go w minutę zgodnie z instrukcja w internecie. Jeden z 'wąsów' w gnieździe sim zgiął się i ułamał w połowie. Został taki kikut. Igłą do szycia odgiąłem ten kikut do góry, do poziomu pozostałych wąsów, z duszą na ramieniu wsadziłem tam kartę sim. Po podłączeniu do usb, momentalnie pojawił się wymarzony zielony błysk diody i modem znów śmigaSmile
Gdzie znalazłeś instrukcję? Ja rozkręciłem trzy wkręty ale dalej mam problem zeby modem rozłożyć i dostac się do czytnika karty sim.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-02-2016, 16:09
Post: #38
ZTE MF821
(nie)stety nie rozbierałem MF821, ale w takich konstrukcjach zawsze oprócz wkrętów są zatrzaski

wątek na elektrodzie o wymianie złąza USB (które jest chyba najsłabszym punktem tego modemu)
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2421482.html

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  update dla modemów ZTE MF821 MF668 MF190 spag 2 19 753 15-08-2015 16:40
Ostatni post: jakubd
  Czyzby Vodafone K5006-Z to mf821? spag 8 9 895 28-03-2014 19:12
Ostatni post: spag
  ZTE MF821 +Aero2 waldes 26 34 064 08-06-2013 17:47
Ostatni post: spag