[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZTE MF62 brak połączenia z aero2 i Play
24-08-2017, 09:33
Post: #1
ZTE MF62 brak połączenia z aero2 i Play
Witam serdecznie wszystkich sympatyków forum, dawno temu kupiłem router zte mf62 i działał on z kartą aero2 bez problemów. Na wyświetlaczu miałem w dolnym lewym rogu literkę A natomiast obok antenki z zasięgiem literkę R. Od ok. 2 lat nieużywany bo mam intertnet z innego źródła.
Ostatnio zaszła potrzeba skorzystania z tego routerka i pojawił się problem. Otóż nie pokazuje w ogóle zasięgu (gdzie wcześniej był), na wyświetlaczu ma literkę A oraz są komunikaty No service disconnected a zasięg zero kresek (nie ma literki R). Przywróciłem ustawienia fabryczne i nic nie pomogło. Ustawienia dla aero2: apn darmowy (wcześniej przy tych ustawieniach działało), jeszcze jedno jak ustawiam w wan connection always on i klikam apply otrzymuję komunikat: connection failed, please dial later.
Podobnie jest jak wkładam kartę play.
Obie karty działają w telefonie a nie działają w routerze.
Na działce mam antenę podłączaną do TS9 i tam po podłączeniu routera z kartą play pojawia się zasięg 3g i można skorzystać z internetu, czasem 2g i też działa (czasem łączy się z plusem czasem z t-mobile), ale ogólnie przez większość czasu jest disconnected i zero kresek zasięgu.
Zastanawiam się czy router mi padał - logicznie myśląc to prawdopodobne ale może coś trzeba zmienić w ustawieniach. Huh
Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-08-2017, 10:03
Post: #2
ZTE MF62 brak połączenia z aero2 i Play
przygotuj screenshoty z ustawień i wrzuć jako załączniki

natomiast w kwestii zasadniczej - notoryczny brak zasięgu, jest dość typowy dla uszkodzonego gniazda antenowego (z tego co piszesz wynika, że prawdopodobnie wbudowany modem z jakiegoś powodu nie przełącza się poprawnie na antenę wbudowaną, nie znam jego dokładnej budowy, ale to może być po prostu mechaniczne uszkodzenie gniazda)

MarnyPopis napisał(a):Obie karty działają w telefonie a nie działają w routerze.
to przynajmniej wyklucza uszkodzenie karty SIM

można by podejrzewać jeszcze uszkodzenie gniazda SIM, ale zwykle wtedy sprzęt zachowuje się jak bez włożonej karty SIM (a jednak z zewnętrzną anteną uzyskujesz połączenie)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-08-2017, 16:50
Post: #3
ZTE MF62 brak połączenia z aero2 i Play
Witam screeny wrzucę później teraz nie mam jak ich zrobić. Przeleciałem się z nim po mieście z kartą aero2 i znalazł sieć plusa i roaming się pojawił, zasięg bardzo słaby 2 kreski na powietrzu a w budynku spadał do 0 i pojawiało się to co wcześniej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-08-2017, 19:15
Post: #4
ZTE MF62 brak połączenia z aero2 i Play
No to spadła czułość znacząco - więc albo uszkodzone gniazdo, albo przypalona końcówka mocy (np. podczas burzy). Zobacz, czy gniazdo się mocno trzyma (one są mocowane w tym modelu dość solidnie). Jeżeli padła końcówka mocy - urządzenie do wymiany.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-08-2017, 19:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-08-2017 20:11 przez MarnyPopis.)
Post: #5
ZTE MF62 brak połączenia z aero2 i Play
Witam w załączeniu screeny z ustawienia aero2
[Obrazek: k45JYyz.jpg]
[Obrazek: YgiMa6R.jpg]
[Obrazek: bFc2uLV.jpg]
[Obrazek: n7YwSyQ.jpg]
[Obrazek: XXeFwjZ.jpg]
[Obrazek: wpPVGgB.jpg]
Gniazdo wygląda ok trzyma się sztywno więc to być może końcówka mocy. Można ją jakoś sprawdzić?
Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-08-2017, 21:10
Post: #6
ZTE MF62 brak połączenia z aero2 i Play
Niestety bez specjalistycznego sprzętu - nie da się. To część układów ukrytych pod ekranami na płycie głównej, a czasem nawet część głównego chipsetu.
Ostatnio po burzach kilka takich modemów widziałem - straciły czułość, a czasem nic nie widzą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-08-2017, 21:43
Post: #7
ZTE MF62 brak połączenia z aero2 i Play
MarnyPopis napisał(a):Przeleciałem się z nim po mieście z kartą aero2 i znalazł sieć plusa i roaming się pojawił, zasięg bardzo słaby 2 kreski na powietrzu a w budynku spadał do 0 i pojawiało się to co wcześniej.
czyli kwestia czułości - niestety uszkodzenia nie usuniesz samodzielnie (a właściwie to wcale, bo się nie opłaca, więc nikt tego nie robi)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-08-2017, 08:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-08-2017 08:23 przez MarnyPopis.)
Post: #8
ZTE MF62 brak połączenia z aero2 i Play
Dla potwiedzenia wczoraj przeszedłem się po mieście z włożoną kartą Playa. Złapał 3 kreski. Jeszcze go potestuję w innych miejscach. Ciekawe dlaczego w miejscu gdzie na aero2 wcześniej miałem zasięg i router działał (korzystałem z niego przez pół roku) teraz jest martwy. Potestuję go i dam znać.
Dzięki bardzo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-08-2017, 11:50
Post: #9
ZTE MF62 brak połączenia z aero2 i Play
1. Upaliło końcówkę mocy podczas burzy.
2. Padły BTSy w okolicy (to wykluczyłeś testując innymi urządzeniami)
3. Masz zakłócenia w okolicy urządzenia (inne urządzenia dokładnie w tym samym miejscu - mowa o centymetrach przesunięcia) działają?
4. Same kreski nam nic nie mówią. Potrzebna jest informacja w dBm: http://jdtech.pl/2013/03/jak-sobie-radzi...adnik.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-09-2017, 08:11
Post: #10
RE: ZTE MF62 brak połączenia z aero2 i Play
Witam, poszedłem wczoraj porobić pomiary. Ustawiłem się tak, aby było widać nadajnik a między nim a mną nie było żadnych przeszkód. Poniżej zrzuty ekranu z wynikami:
1. Karta Aero2 w telefonie (sim2):
[Obrazek: ZpexRqU.png]
2. Karta Aero2 w routerze:
[Obrazek: 11CAeZu.png]

Dla porównania wrzuciłem jeszcze kartę z Play, aby porównać wyniki:
1. Karta Play w telefonie (sim2):
[Obrazek: Hzvmvgb.png]
2. Karta Play w routerze:
[Obrazek: d0S2yTq.png]
(to najlepszy wyniki jaki udało się osiągnąć).

Maszt który wykorzystałem do testów:
[Obrazek: DGKJuNi.png]

Reasumujac problem w routerze i jego czułości. Może to być spowodowane burzą (z bardzo dużym prawdopodobieństwem?) to może coś wywalczę w ubezpieczalni.
Jak będę na działce to przetestuję go jeszcze z anetną zewnętrzną.

Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-09-2017, 13:01
Post: #11
ZTE MF62 brak połączenia z aero2 i Play
Trzebaby sprawdzić, czy to te same stacje bazowe (LAC i CID), ale w przypadku Plusa wydaje się, że bardzo zbliżone, a sygnał 10dBm słabszy - a to jest ponad 8x niższa czułość. Bardzo źle to wygląda - albo upalenie końcówki mocy, albo uszkodzenie układu antenowego (gniazda).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-09-2017, 16:21
Post: #12
ZTE MF62 brak połączenia z aero2 i Play
nie wiem jak te aplikacje przeliczają identyfikatory, ale proste przeliczenie (hex) na (dec) wygląda tak:

64F6A5=6616741
A029=41001

2DA8F1=2992369
29=41

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-09-2017, 21:53
Post: #13
ZTE MF62 brak połączenia z aero2 i Play
Z tym, że tam widziałem UCID a raz CID - i zatrzymałem się na tym i to może być różnica.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najtańszy router mobilny do Aero2 i nie tylko zardes 34 45 891 12-04-2018 02:12
Ostatni post: jakubd
  Tenda 3G150B + Huawei E3131 (Play) Lector 24 65 656 31-03-2016 00:26
Ostatni post: szopen
  ZTE MF63 i Aero2 - "Rozłączony" sarzyk 19 31 815 09-08-2015 21:55
Ostatni post: jakubd
  HUAWEI E587u-2 działa z aero2! Mowca 1 3 641 04-07-2015 20:14
Ostatni post: jakubd
  ZTE MF63 z T-Mobile + Aero2 - połączony a brak internetu i CAPTCHA mkruk 9 11 348 04-07-2015 09:28
Ostatni post: jakubd