[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZTE MF283+
26-04-2015, 13:23
Post: #1
ZTE MF283+
z uwagi że Play u mnie to padaka , dziła szybko kiedy on chce a nie kiedy ja chce, a pomaranczowi maja jednak szybciesze i mniej zawdone LTE w mojej okolicy wiec wybralem ich oferte na dwa lata zaproponowali mi modemoruter ZTE MF283+, czy ktos z was ma cos takiego , jak to działa ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-04-2015, 18:41
Post: #2
ZTE MF283+
MF28 zbiera średnie opinie, niestety o tym modelu wiele nie wiem.
Opinie obiegowe mają to do siebie, że nie koniecznie muszą oddawać rzeczywistość. Mnóstwo osób poleca Huawei B593, więc mam go na testach i stabilność także przeciętna - po 2 tygodniach średnio przestaje działać interfejs WWW.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-04-2015, 18:55
Post: #3
ZTE MF283+
no jak dotrze to bede musial chyba sam sie przekonac
na co patrzec i co brac pod uwagę użytkując?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-04-2015, 00:14
Post: #4
ZTE MF283+
Mnie osobiście interesuje przede wszystkim stabilność - co i jak przestaje działać po długim czasie pracy bez wyłączenia (spada wydajność, zawiesza się, jakieś funkcje nie działają itd.)
Mniej ważna, ale też istotna, jest wydajność w porównaniu z innymi urządzeniami w tym samym miejscu, czasie i operatorze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-04-2015, 19:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-04-2015 19:30 przez mrrowek.)
Post: #5
ZTE MF283+
a więc dotarl do mnie modemorouter ZTE MF283+ i po
1 Hilink E3372 w tym samym miejscu na oknie łapał LTE a MF283+ DC HSPA+
po podłączeniu anteny zewnętnrzej już jest LTE
jak kogoś coś interesuje to na tyle na ile się znam udziele odp.
2 jak zalogoje się przez www to po pewnym czasie mnie wywala( resetuje sie logowanie) i pyta o haslo
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-04-2015, 00:15
Post: #6
ZTE MF283+
Włącz, poużywaj przez kilkanaście dni i daj znać, jak sobie sprzęt radzi bez wyłączania - czy działa stabilnie itd.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-04-2015, 19:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-04-2015 19:57 przez mrrowek.)
Post: #7
ZTE MF283+
a wiec mam problem który sam sobie zafundowałem
przez pomyłkę nacisnąłem przycisk blokuj i nie mogę połaczyc się tabletem po Wi-Fi z tym routerem co mozna teraz zrobic?

no dobra doszedłem odblokowałem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-04-2015, 20:40
Post: #8
ZTE MF283+
Napisz co i jak dla potomności.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-05-2015, 00:39
Post: #9
ZTE MF283+
ok
a więc
nie moglem zidentyfikować sprzętu który podlączyłem więc nacisnąłem przycisk blokuj no i juz nie szło zalogować się z tabletu do sieci Wi-Fi dopiero
okno ustawienia wybór "ustawienia Wi-fi" ->zakladka czarna Lista i tam trzeba z czarnej listy usunąć urządzenie które się zablokowało. Nastepnie ponownie wpisać hasło wyłączyć urządzenie ( nie wiem czemu) i właczyć ponownie i sieć działa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-05-2015, 11:57
Post: #10
ZTE MF283+
No to całkiem fajna funkcja Smile Ale lepiej sprawdzić, co to za urządzenie najpierw Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-05-2015, 21:03
Post: #11
ZTE MF283+
co do zasiegu Wi-Fi w porównaiu do WDR 3600 duzo lepiej a jesli chodzi o lunksys WRT 54GL lepiej. radio tylko 2.4GHz
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-05-2015, 19:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-05-2015 19:28 przez mrrowek.)
Post: #12
ZTE MF283+
Po 10 dniach no co mogę napisać to to że działa, zadyszek routera nie zanotowałem , brak mi w nim Cell ID, nie mogę zidentyfikowac nadajnika. Lepsze gniazda antenowe niż w E3372 , ale od tego to będzie każdy miał lepsiejsze gniazda, nie grzeje sie, no ale obudowa robi swoje. Jednego nie sprawdzałem jeszcze , czy ma blokadę kart sim innych operatorów niż orangutany.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-05-2015, 10:28
Post: #13
ZTE MF283+
A więc żeby nie byao az tak kolorowo to mam dziwny problem z wi-fi na routerze ZTE MF283+ jeśli chodzi o połączenie po wi-fi z tabletem szajsung galaxy tab2 i telefonem AceII. Po wpisaniu hasła oba te urządzenia połaczyły sie po wi-fi ale ze nie korzystam na nich az tak z netu więc wyłączyłem teblet który wylądował w szufladzie na miesiac po miesiącu właczyłem go ale juz nie chciał mi sie połaczc po wi-fi z routerem to samo z telefonem w którym wyłaczam wi-fi.. w urządzeniach kasuje sieć i od nowa próbuje się zalogowac ale bez skutku. co moze byc tego powodem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-05-2015, 11:57
Post: #14
ZTE MF283+
mrrowek napisał(a):w urządzeniach kasuje sieć i od nowa próbuje się zalogowac ale bez skutku. co moze byc tego powodem?

objawy, które opisujesz są dość typowe dla prób połączenia z siecią wifi, w której zmieniono dane uwierzytelniające (czyli ustawienia zabezpieczeń sieci wifi w routerze) lub np. włączono dodatkowo kontrolę MAC-adresów klientów

jak zwykle proponuję w takich wypadkach ustawienie szyfrowania WPA2 z hasłem 1234567890 na czas testu, a następnie, gdy uda się uzyskać prawidłowe połączenie ustawienie już właściwego hasła docelowego i przekonfigurowanie klientów

czasem warto ustawić tez własny SSID (bez użycia "niezdrowych znaków", czyli tylko litery z alfabetu angielskiego i cyfry)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-05-2015, 13:11
Post: #15
ZTE MF283+
A rozwiązanie - to oczywiście wybrać "zapomnij tę sieć" w ustawieniach WiFi, a następnie połączyć się ponownie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-05-2015, 14:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-05-2015 14:57 przez mrrowek.)
Post: #16
RE: ZTE MF283+
(11-05-2015 13:11)jakubd napisał(a):  A rozwiązanie - to oczywiście wybrać "zapomnij tę sieć" w ustawieniach WiFi, a następnie połączyć się ponownie.

eh gdyby to było takie proste.
nic mi to nie daje nie wiem dlaczego .
[
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-05-2015, 15:05
Post: #17
ZTE MF283+
1) "zapomnij"
2) zmień konfigurację routera (hasło do wif - np. takie jak proponuję wyżej, ewentualnie SSID, sprawdź czy nie ma blokady po MACadresie, wyłącz WPS, sprawdź też w instrukcji czy ilość urządzeń klienckich nie jest ograniczona)
3) połącz się ponownie

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-05-2015, 21:29
Post: #18
ZTE MF283+
ale tak jest tylko z szajsungami z innymi urzadzeniami no problem,
tryb zabezpieczenia sieci jest WPA-PSK/WPA2-PS
Filtrowanie MAC/IP/Port - wyłączone ( od samego poczatku)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz