[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiania sieci z HSPA++ na 3g
26-08-2014, 19:32
Post: #1
Zmiania sieci z HSPA++ na 3g
Siema, mam taki problem, ze jakis czas (kilka razy w ciagu godziny) w modemie sieć przełącza się automatycznie na 3g(niebieska dioda) , jak działa w HSPA++ (błękitny kolor) to jest gitara i wszystko pracuje dobrze, mam modem huwaei e3131 z T-mobile i ten problem wystepuje od kilku miesiecy..
Próbwałem wielu rzeczy, programu top net info, pingowanie w cmd onet.pl -t -l 1000 i nic nie przynosi efektów.. jak się uporać żeby ciągle działało w sieci HSPA
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-08-2014, 20:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-08-2014 20:35 przez jakubd.)
Post: #2
Zmiania sieci z HSPA++ na 3g
Nie, bo to nie jest wina ani decyzja modemu, a operatora. Jeżeli ruch w sieci jest duży, a tu przesyłasz mało danych, jesteś zrzucany to UMTS/3G, żeby zrobić miejsce dla innych, przesyłających więcej danych w HSPA.

PS: pomysł na nick jakiś taki ... wyjaśnisz? Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-08-2014, 21:03
Post: #3
Zmiania sieci z HSPA++ na 3g
Aha czyli nic nie moge zrobic?tylko ze jak gram np. w gre online, to raczej duzo transferu nie potrzebuje..
a nick tak jakos
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-08-2014, 22:16
Post: #4
Zmiania sieci z HSPA++ na 3g
Niestety musisz uruchomić jakiś większy transfer. Bez tego będziesz zrzucany. Oczywiście pamiętaj o tym, ile danych masz w pakiecie...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-08-2014, 22:26
Post: #5
Zmiania sieci z HSPA++ na 3g
tylko, ze jak gram w gre online, to raczej nie moge miec duzego transferu, poniewaz bede mial wysokie pingi..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-08-2014, 22:29
Post: #6
Zmiania sieci z HSPA++ na 3g
Duży w tym wypadku oznacza minimalny do podtrzymania HSPA. Dobrać go trzeba eksperymentalnie. Kiedyś w Aero2 wystarczało ping co sekundę o wielkości 1kbajt. W innych sieciach - to może być dynamicznie ustalane.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-08-2014, 23:29
Post: #7
Zmiania sieci z HSPA++ na 3g
a potrafisz mi powiedziec jak to zrobic, zeby po prostu caly czas bylo w tym hspa?bo to jest wazneWink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-08-2014, 00:04
Post: #8
Zmiania sieci z HSPA++ na 3g
No przecież odpowiedziałem - utrzymać ciągły ruch na poziomie takim, jak wymaga twój operator w danej lokalizacji i w danej chwili, żeby cię nie zrzucał do UMTS.

1. Jaki to ruch? to trzeba ustalić eksperymentalnie.
2. Jak to uzyskać w praktyce? Np. wykonać automatycznie powtarzane pingowanie co zadany czas i z daną wielkością pakietu tak, aby uzyskać przepływność zmierzoną w punkcie 1.

Inny sposób realizacji 2 to np. puszczenie radia internetowego, ale wtedy danych przesyłasz zwykle więcej, niż potrzeba.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-08-2014, 10:36
Post: #9
Zmiania sieci z HSPA++ na 3g
próbowałem i nic
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-08-2014, 12:47
Post: #10
Zmiania sieci z HSPA++ na 3g
I co, przy 1 Mbit/s też zrzuca? Jeżeli tak, to masz silnie przeciążony sektora stacji bazowej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-08-2014, 23:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-08-2014 23:30 przez szopen.)
Post: #11
Zmiania sieci z HSPA++ na 3g
radio internetowe jest bardzo dobrym pomysłem nawet w Aero2 gdzie prędkość jest limitowana jak wiadomo do 0,5 Mbps
jest bardzo skuteczne przy podtrzymaniu HSPA (w Aero2 które usilnie zrzuca do UMTS wystarcza radio 64kbps, aby modem nie spadał z HSPA)
inne spostrzeżenia - w Orange w mojej lokalizacji modem spada bardzo rzadko do UMTS nawet przy niemal zerowym ruchu
niestety nie mam czasu na testy, ale może za kilka tygodni popatrzę jak jest w T-mobile ( a właściwie w roamingu w T-mobile)

a sam temat nie ma nic wspólnego z Aero2 ani nawet z Huawei (mimo, że akurat modem tej firmy pojawia się w pytaniu), więc go przenoszę do bardziej pasującego działu
przenoszę do właściwszego działu

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  DC-HSPA+ w Polsce da1k1 7 8 815 05-02-2016 01:47
Ostatni post: ja.michal
  Problem z zasięgiem w sieci. kajusia 5 6 309 29-10-2015 18:15
Ostatni post: jakubd
  Jak szukać HSPA+ na GSM Arena droid 2 3 557 13-02-2013 18:02
Ostatni post: droid