[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiana operatora i przejście z 3G na LTE
06-02-2015, 10:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-03-2015 02:31 przez szopen.)
Post: #1
Zmiana operatora i przejście z 3G na LTE
Witam to jest prośba człowieka który jeszcze ma blade pojęcie o LTE ale czytam forum i się uczę .Do tej pory używałem ,używam modemu E3131 w aero2 prędkości jakie sa kazdy wie i teraz chciałem przyjść na coś co ma większe prędkości np. PLAY ,PLUS może coś innego. Mam w związku z tym pytanie czy ten modem będzie używał LTE i pełna prędkość czy może lepiej np kupić E3372 .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2015, 10:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-02-2015 10:51 przez K4r0lSz.)
Post: #2
Zmiana operatora
Huawei E3131 zgodnie ze specyfikacją nie obsługuje LTE.
W przypadku Play 4G LTE to "reklamowa gadka" (artykuł)... gdzie tak naprawdę wykorzystywane są pasma UMTS, a LTE tylko w wybranych lokalizacjach - zależnie od sprzętu.
Najlepiej wybrać sprzęt, który obsługuje prawdziwe LTE - np. właśnie Huawei E3372.

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2015, 11:04
Post: #3
Zmiana operatora
Czy ten E3372 jest takim urządzeniem w miarę uniwersalnym tzn. będzie wykorzystywał np. sieć PLAY (własnie ten UMTS) , prawdziwe LTE , PLUS , AERO 2 , czy np do aero2 będę musiał sobie zostawić e3131 ? Nie wiem czy to dobrze opisałem ,ale chodzi o to że co usługa to inny sprzęt ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2015, 11:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-02-2015 11:15 przez K4r0lSz.)
Post: #4
RE: Zmiana operatora
Jest trochę wątków w tej sprawie Wink
Zacznijmy od informacyjnego, czyli powinien obsługiwać bez problemu wszystkie komercyjne w Polsce LTE (poza Aero2, które będzie kiedyś dostępne na paśmie B38), a także UMTS 900MHz (Aero2).
Wpisanie w szukajce Huawei E3372 wyrzuci mnóstwo wątków odnośnie LTE i tego modemu.

Jedyna rzeczy warta uwagi, to w danej chwili można mieć włożoną 1 kartę SIM, czyli albo Aero2 albo Play/Plus/etc.

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2015, 11:17
Post: #5
Odp: Zmiana operatora
Zarówno sprzęt w tym wypadku e3372 który obsługuje LTE będzie działać z aero2 (UMTS), wiec e3131 będziesz mógł sprzedać no będzie zbedny jesli chcesz używać e3372 do aero2 umts.
niektóre modele będą obsługiwać aero2 (lte) ale to kwestia czasu jak się pojawi ten sygnał dla ogółu. Wtedy będzie mówić można ze na 100% działa w aero2 lte. Na razie są modele które w specyfikacji mają obsluge tej częstotliwości wiec powinny działać

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2015, 11:22
Post: #6
Zmiana operatora
"Jedyna rzeczy warta uwagi, to w danej chwili można mieć włożoną 1 kartę SIM, czyli albo Aero2 albo Play/Plus/etc. " - tak wiem .


I jeszcze czy w przypadku Huawei E3372 też są wersje z hi-link i bez ,lepiej jest wybrać którąś z nich ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2015, 11:26
Post: #7
Odp: Zmiana operatora
Wrzuć w szukajke tak jak pisze karol, jest teraz wysyp roznych modeli różniących się tylko jedna cyfra wiec można się pogubić ale Jakub zwykle opisuje w watkach czy trafil na hilink/zwykly

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2015, 12:12
Post: #8
RE: Zmiana operatora
(06-02-2015 11:22)crocodil napisał(a):  [ciach]
I jeszcze czy w przypadku Huawei E3372 też są wersje z hi-link i bez ,lepiej jest wybrać którąś z nich ?
Z tego co widać w szukajce, to są wersje zwykłe i HiLink... wybór zależy od tego czy będzie używane z czymś (router) czy bezpośrednio podpinane do komputera Wink
Najlepiej poczytać trochę wątków, bo to zależy zawsze od użytkownika.

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2015, 12:41
Post: #9
Zmiana operatora
No właśnie zazwyczaj podłączałem e3131 do laptopa ,ale raz może dwa kupiłem karte chyba PLAY albo PLUS i podłączyłem go do TL-MR3020 i wtedy więcej urządzeń może z tego korzystać , teraz pomyślałem że może będe go podłączał do routera 3020 . Na razie nie znalazłem wątku jak je rozróżnić po nr wiem że są i taki i takie. Na alegro znalazłem wersje z hi-link no nic szukam dalej Smile .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-02-2015, 20:52
Post: #10
Zmiana operatora
Oddzieliłem nowy temat do osobnego wątku HiLink czy Tradycyjny do routera

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz