[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zasięg DVB-T
23-03-2012, 12:15
Post: #1
Zasięg DVB-T
Trochę dziwi mnie to czemu jest napisane że na siatkowej do 25km link: http://www.telewizja-cyfrowa.com/antena_dvb_t.html
Ja mam 72km do nadajników w Raszynie siła sygnału ok 95% jakość 100%
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-03-2012, 16:01
Post: #2
RE: Zasięg DVB-T
Wszystko wyjaśnia to zdanie:
Cytat:Serwis telewizja-cyfrowa.com jest prywatną stroną informacyjną dotyczącą zagadnień związanych z wprowadzaniem naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce.
A to oznacza tylko jedno - wszelkie linki mogą być powiązane z ofertą sklepu, a więc też nieco skrzywione. Stara, dobra (no dobrze, względnie dobra) antena siatkowa ze wzmacniaczem zapewnia potencjalną możliwość odbioru nawet ze 100 km przy idealnych warunkach terenowych.
W sumie te zasięgi mogą mieć sens, ale tylko przy założeniu, że antena nie została prawidłowo ustawiona (centralnie na nadajnik w pionie i poziomie, dobre i szczelne połączenia, dobry kabel i dobrze utrzymana technicznie).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-03-2012, 17:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-03-2012 17:19 przez Steaven.)
Post: #3
RE: Zasięg DVB-T
Tak właśnie myślełem że coś z sklepem. Telewizor toshiba 37 cali nie ledowy mój nowy zakup w tygodniu. no tak kabel nowy antena nowa ale płytka z przed 10lat i idealnie działaSmile problemy były dopiero jak pół metra wyżej zamontowałem antene 2ghz umts a jak z netu korzystałem to całkiem nie dało się oglądać znaczy siła sygnału super ale jakość fatalna więc zdjąłem ale to była antena tylko do testowania. Antene do Aero2 zamontowałem 2metry wyżej od siatkowej choć na drewnianym i trochę się buja myśle o metalowej ale antena na 900mhz ma zakłócenia od metalowej rurki
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-03-2012, 18:47
Post: #4
RE: Zasięg DVB-T
Co do dvb-t to polecam oficjalne forum emitela, jest tam też dział o instalacjach antenowych oraz o problemach z odbiorem w województwach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-03-2012, 21:08
Post: #5
RE: Zasięg DVB-T
Tak dokładnie jest, że najlepsze informacje znajdujemy na formach i stronach zajmujących się danym tematem - tak jest z Aero2 i JDtech, modemami i bez-kabli.pl. Wyjątkiem jest chyba tylko elektroda, która obejmuje setki tematów i całkiem sporo informacji tam można znaleźć...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-09-2012, 19:02
Post: #6
RE: Zasięg DVB-T
Mam antenę siatkową ze wzmacniaczem. Do nadajników ok 100 km . Pierwszy nadajnik mux1 nadający z mocą 20KW -sygnał ok 90% , drugi nadajnik mux2 o mocy 100KW - sygnał full 100% .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-12-2012, 02:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-12-2012 02:10 przez rachman.)
Post: #7
RE: Zasięg DVB-T
Heh. Mieszkam w wielkim mieście i to na ostatnim piętrze 4 piętrowca... Wg mapek jestem otoczony i LTE, sygnałem DVB-T i wszystkim innym co szkodzi a czego nie widać Wink
Jakiś dłuższy czas temu poczułem jakbym mieszkał w buszu a nie mieście. Wszystko zacichło. Zarówno net jak i telewizja po prostu ledwo odbiera. Nadajniki wokoło są od wszystkiego w odległościach od 2 do kilkunastu km. Mimo to nagle bloki odgradzają mnie od sygnału zupełnie przeszkadzając jakby ich wcześniej nie było...

Albo wcześniej był jakiś bliżej nadajnik który jakoś między blokami dawał do mnie sygnał ale został wyłączony, albo ktoś nad głową zamontował antenę jak rakieta która zabiera cały sygnał Wink albo nie wiem...

Mieszkanie 1-stronne więc lipa na całego bo małe pole manewru. A przed oknami busz bloków... Nawet że ostatnie piętro nie ratuje. A jakiś czas temu zwykła antena siatkowa wszystko tak pięknie zbierała a teraz i net i tv leży... Czas kupować anteny kierunkowe ale czy one odbiorą sygnał mimo takich przeszkód jak bloki? Szerokopasmowa to zbierała co się dało a kierunkowe podobno lepiej by miały przed sobą wolne pole...

(Tv i modem sprawne, dekodery sprawdzałem 2, antenę pokojową kupiłem na sprawdzenie i pozostaje oddać. Wiem pokojowa to ... ale w tym miejscy kiedyś na drucie odbierałem tv więc wziąłem tylko sprawdzić czy to wina anteny, kabla lub tv. Wszystko sprawne tylko z sygnałem lipa. To jakby ktoś podejrzewał awarię sprzętu domowego jak ja na początku...)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-12-2012, 15:12
Post: #8
RE: Zasięg DVB-T
A może po prostu w okolicy pojawiło się coś, co zakłóca?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-12-2012, 23:44
Post: #9
RE: Zasięg DVB-T
Może. Tylko co? Nie słyszałem o niczym takim. Zresztą to byłoby głośniej i sąsiedzi by pytali.
Dziś się zastanawiać zacząłem... z dachu idzie kabel od anteny do sąsiada niżej. Tak z metr od anteny mojej na balkonie. Puszczony swobodnie. Mógłby zabierać sygnał? Raczej nie aż tak ...
Od dawna myślę co mogłoby tak zakłócać albo czemu zanikł sygnał. Myślałem może wyłączyli nadajnik i włączyli inny cyfrowej naziemnej i dlatego stara antena już nie zbiera ale jak zacząłem zabawę z Aero2 i teraz testowałem inną antenę tv to jestem pewien że coś zakłóca bo aż tak nagle by sygnał znikł noż ch..... można dostać...

Net jako tako chodzi, jak na potrzeby moje wystarczy spokojnie ale żeby tv działało jak w średniowieczu to już porażka.
Antena bez dekodera dvb jakoś zbiera i coś tam widać ale jak podłącze pod dekoder to już nic a nic obrazu nie widać. Ciemność widzę ciemność Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-12-2012, 00:23
Post: #10
RE: Zasięg DVB-T
A może to twoja instalacja antenowa po prostu jest do bani? Wystarczy minimalna ilość wilgoci na złączach lub w kablu...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-12-2012, 02:01
Post: #11
RE: Zasięg DVB-T
Witam Wszystkich
Piszę z zachodniej granicy kraju . Zawsze mieliśmy tu problem z odbiorem w większości wszystkich mediów ponieważ zakłócają nas sąsiedzi z zachodniej granicy , a jednak DTB-T działa bez zarzutu Smile I wierzcie mi że nawet blondynka potrafi zainstalować antenkę w swoim mieszkanku . Jeśli jeszcze ktoś wymyśli net działający w tej okolicy równie niezawodnie i sprawnie jak DTB-T proponuje go jako kandydata do Nagrody Nobla Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-12-2012, 11:59
Post: #12
RE: Zasięg DVB-T
Trudno będzie pomóc, jeżeli nie podasz choć trochę przybliżonej lokalizacji. Zapewniam, że w okolicach Świdnicy i Dzierżoniowa wszystko działa dobrze (mam informacje bezpośrednie) - to też zachodnia granica niby. Ale faktycznie w Szczecinie są problemy z Aero2 (też zachodnia? Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-12-2012, 16:02
Post: #13
RE: Zasięg DVB-T
Myślałem że właśnie instalacja już stara i dlatego wziąłem antenę pokojową najmocniejsza z regulowaną mocą zasilacza itd by przetestować. I to samo. A kiedyś zwykłe 2 kijki teleskopowe zbierały wszystko z analogowej tv. Takie jak od radia - miałem taką antenkę. Widziałem gdzieś w sieci ktoś sprzedaje taką i że niby też odbiera dvb-t... u mnie nawet analogowej już nie chce ta sama antenka.
Jutro wyjeżdżam, wrócę to pobawię się jeszcze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-12-2012, 18:52
Post: #14
RE: Zasięg DVB-T
Sprawdź informacje o swoim nadajniku telewizyjnym - może zmniejszyli ostatnio moc nadawania?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-12-2012, 19:59
Post: #15
RE: Zasięg DVB-T
Myślisz? no może faktycznie. ale to po powrocie. dziękuję za wskazówki. spokojnych świąt Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-12-2012, 23:18
Post: #16
RE: Zasięg DVB-T
Pisząc "zachodnia granica kraju" miałam na myśli okolice lubuskie okolice Olszyny Big Grin tu nawet komercyjne modemy usb mają problem z zasięgiem ( taki koniec świata Smile ) Do granicy mam jakeś 200m i sąsiedzi zakłucają nasze sygnały. Lecz o dziwo telewizja działa bez zarzutów Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-12-2012, 08:48
Post: #17
Odp: Zasięg DVB-T
Może poza Aero to korzystniejszy cenowo byłby jakiś .de operator Smile

Wysyłane z mojego S3 LTE za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-12-2012, 12:17
Post: #18
RE: Zasięg DVB-T
AniaD - to musi być fajna okolica jeżeli chodzi o naturę, ale w kwestii technologicznej to faktycznie jest słabo. Jedyna możliwość w kwestii internetu to... instalacja CDMA z Orange lub Plusa (o ile Plus to ciągle oferuje komercyjnie). Prędkości niskie dość, ale za to zasięg znakomity.

Zakłóceń na granicy od sąsiadów nie ma poważnych, bo wszyscy nadawcy przy granicy dogadują się ze sobą (przepisy międzynarodowe tutaj działają sprawnie - w każdym razie na tej granicy - z Ukrainą i Białorusią jest więcej problemów). Ale faktycznie warto sprawdzić oferty i zasięg usług niemieckich opów - od Polski tutaj jest za dużo lasów, po drugiej stronie jest znacznie więcej cywilizacji (ba, nawet lotnisko widzę niedaleko).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-12-2012, 01:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-12-2012 01:40 przez AniaD.)
Post: #19
RE: Zasięg DVB-T
Otóż Drogi jakubied właśnie plus ma tu najsłabszy zasięg , era jest w "miarę" szybka ale często przerywa połączenie za to orange ma stabilne połączenie lecz znów jest strasznie wolny ( choć od 2 dni próbują coś kombinować aby uruchomić 3G ) jeśli im się uda oczywiście Smile

Jeśli chodzi o CDMA próbowałam już wszystkie Smile I pewnie przyjdzie mi przejść na niemiecką siec ponieważ z tymi tu nie ma problemów Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-12-2012, 17:39
Post: #20
RE: Zasięg DVB-T
(22-12-2012 12:17)jakubd napisał(a):  AniaD - to musi być fajna okolica jeżeli chodzi o naturę, ale w kwestii technologicznej to faktycznie jest słabo. Jedyna możliwość w kwestii internetu to... instalacja CDMA z Orange lub Plusa (o ile Plus to ciągle oferuje komercyjnie). Prędkości niskie dość, ale za to zasięg znakomity.

Ja pracowałem w Orange przy instalacjach CDMA. Jeśli chodzi o zasięg, nie było miejsca gdzie by nie działało.

Prędkości różnie od 0.5mbps do 3mbps. Chociaż najczęściej to było 0.5-1mbps.

Da się poprawić prędkość i szybkość anteną zewnętrzną (wtedy jedna działa w domu, a druga kierunkowa na nadajnik). Dodatkowo w orange masz usługi typu nocne godziny itd. Ciekawa sprawa jest na firmę, gdzie wychodzi drożej ale od 9 rano bodajże do 17-tej można mieć nielimitowany transfer.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz