[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zamulanie androida
27-01-2016, 15:44
Post: #1
Zamulanie androida
Już przy którymś telefonie zauważam że po wyjęciu z pudełka telefon działa szybko i sprawnie (mam htc one x ) instaluje potrzebne programy telefon dalej działa szybko , mijają dwa lata (już nie instaluje niczego) telefon zaczyna zwalniać , na słabszych modelach np. samsung ace 2 widać to jeszcze bardziej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-01-2016, 17:36
Post: #2
Zamulanie androida
zainstaluj sobie jakiś skrypt optymalizujący system podczas startu

nawet jak nic nie instalujesz, to
1) przychodzą aktualizacje tego co już masz - chociażby kiedyś "usługi google" zajmowały może 10MB teraz koło 100…
2) android w trakcie pracy tworzy wewnętrzny śmietnik - dość sporo logów
3) jest prawdopodobne, że wewnętrzna pamięć flash ulega zużyciu wskutek ciągłych zapisów z czego wynika obniżenie wydajności
4) tu to już by zakrawało na teorie spiskowe, ale nie można wykluczyć "sztucznego postarzania" - z ciekawą teorią spotkałem się wśród użytkowników ios'a (swoją drogą apple kiedyś już się dało złapać na sztucznym postarzaniu), mianowicie niektórzy twierdza, że nie należy instalować nigdy ostatniej aktualizacji iosa na dane urządzenie (czyli wynika z tego, że trzeba się trzymać zawsze przynajmniej jedną wersję wstecz od aktualnej), bo ta ostatnia aktualizacja powoduje praktycznie zawsze problemy z wydajnością - ten temat jednak bezpośrednio nie przekłada się na androida, gdzie większość producentów centralnie olewa aktualizacje systemu, a tymczasem przynajmniej niektóre wnosiły optymalizacje mające pozytywny wpływ na wydajność


ewentualnie jeśli masz backup z momentu świeżo po instalacji wszystkiego, to przywróć stan systemu z tamtego momentu

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-01-2016, 18:02
Post: #3
Zamulanie androida
opcja resetuj telefon powinna pomóc (przywróci mi telefon do stanu jak z fabryki czy nie koniecznie ), długo używałem telefonu na symbianie i tam nie zauważyłem zamulania ,
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-01-2016, 19:07
Post: #4
Zamulanie androida
powinna pomóc
spotkałem się jednak z nieprawidłową implementacją tej funkcji (nie czyściła śmietnika w systemie) i wtedy pomagało jedynie pełne flashowanie firmware

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-01-2016, 21:18
Post: #5
Zamulanie androida
Prawidłowo zrobione czyszczenie systemu z poziomu bootloadera/recovery (o ile jest z takimi opcjami) działa zawsze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-01-2016, 00:58
Post: #6
RE: Zamulanie androida
Nie resetuj tylko wipe. HTC nie aktualizuje softów. Warto wgrać szybszego customa.

Do czyszczenia androida polecam SD maid.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Aktualizacja androida januswioletta28 11 5 423 10-04-2019 00:08
Ostatni post: szopen
  Kilka pytań dotyczących aplikacji na Androida morfik 4 3 495 22-07-2017 19:36
Ostatni post: Arathefu
  Yotaphone 2 YD206 upgrade do androida 5.0 arek 1 4 822 27-01-2017 11:34
Ostatni post: jakubd