[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakupy w Chinach (co...jak...gdzie?)
04-04-2013, 18:08
Post: #41
Odp: Zakupy w Chinach (co...jak...gdzie?)
Nie pamiętam czy nadal jest i nie próbowałem ale w citibanku jest możliwość "przepinania" karty pod konto walutowe dostępne są zdaje się EUR USD GBP i CHF. Wiem że można było to kiedyś robić dla np. wypłat za granicą przez citiphone ( chyba ma najbardziej lebskich pracowników z tego typu serwisów banków z niektórych krajów połączenie za darmo do pl citiphone) nie wiem czy tak jest teraz może da się online, konta osobiste ztcp są tam za darmo (direct) tylko płaci się za kartę 5pln jeśli płacisz <100pln/mc inne mają wymogi typu pensja min. X000 lub poziom depozytów inaczej oplata. Ogólnie kiepskie kursy przy płaceniu z ror pln za granicą czy przelewaniu miedzy kontami pln/$, €, £ ale jeśli działa przełączanie najlepiej w czasie rzeczywistym to robi się całkiem ciekawie. Tylko kwestia czy ich karty mają płatności w internecie w większości jest to standard teraz ale nie wszędzie. Apropos przewalutowan to zależy jak wspomniał jakubd od banku, dawno temu była zasada mastercardy rozliczane były w EUR a Visa w USD, ale to się zmieniło i teraz raczej 90%+ kart jest rozliczanych w € zeby właśnie uniknąć dwoch lub trzech przewalutowan ¥> €> Pln :D
Ale zawsze wystarczy zapytać na infolinii.
Wysyłane z mojego GT-I9305 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
09-04-2013, 21:04
Post: #42
Zakupy w Chinach (co...jak...gdzie?)
Witam ponownie

Konto osobiste założone w Alior Sync, na dodatkowe konto walutowe (założyłem) można wpłacać bezpośrednio pieniądze (to jak zwykłe konto, mamy przypisany numer itd.), tak jak to opisywali na linku podanym w poprzednim moim poście - mogą to być kantory walutowe/walutomat, pomijając przy tym niekorzystny bankowy przelicznik ze "zł" na "$" (spread). Pisze, jeśli to kogoś interesuje oczywiście Wink

Jak tylko dostane kartę, zaczynam zakupy. Z kontem można się pobawić, w końcu wszystko jest za 0 zł, nawet nie wiem czy ten w Syncu czasami nie będzie moim głównym - jedynym? Coś czuje że tak, poco mi te śmieszne ukryte opłaty, a to za kartę jak nie będzie transakcji bezgotówkowych za xxx zł, a to wymagane co miesięczne wpływy, bo inaczej płacisz za konto, etc.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
09-04-2013, 23:19
Post: #43
Odp: Zakupy w Chinach (co...jak...gdzie?)
Jak wygląda wplata na konto sync w oddziale alior bo na czacie z sync koleś odsyłal mnie na infolinię aliora, chodzi mi o kwestie prowizji.

Wysyłane z mojego GT-I9305 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
10-04-2013, 07:27
Post: #44
Zakupy w Chinach (co...jak...gdzie?)
Jak ja się pytałem, to mi powiedziano, że jest płatne według cennika wpłaty z obcych wpłatomatów czyt. poza euronetu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
10-04-2013, 10:25
Post: #45
Odp: Zakupy w Chinach (co...jak...gdzie?)
No ale ile na dzień dzisiejszy to kosztuje?

Wysyłane z mojego GT-I9305 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
12-04-2013, 21:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-04-2013 21:18 przez Oreo2.)
Post: #46
Zakupy w Chinach (co...jak...gdzie?)
Oczekując na kawałek plastiku, przeleciałem przez oferty, gdzie naprawdę jest w czym wybierać, baa nawet ceny interesujących mnie modeli poszły lekko w dół. Brałem pod uwagę rzeczywistą/realną kwotę jaką będzie dane mi zapłacić, tzn. po cenie kupna dolarów przez kontor internetowy (znalazłem polecany, a przy tym bezpieczny) i tak Lenovo A800 zamyka się w ok 387 zł - sklep posiada ponad 97% pozytywnych opinii, kilka tysi transakcji, jakieś diamenty (nie wiem co to oznacza), drugi w podobnej cenie nawet wysyła przez SingPost -szybsza dostawa.

Wychodzi taniej od V970, bijąc go pod wieloma względami (wielkość ekranu, procek, bateria, lepiej znana marka na naszym rynku). Ha, nawet jeden z pośredników z allegro sprzedaje za 500 +30 zł przesyłki.

EDIT. Eh ci pośrednicy, mają pomysły w ukrywaniu faktów co do wysyłki - piszą wysyłka w ciągu 4 dni, ale w opcjach dostawy (brak opisu w aukcji) "dostawa 10-40 dni", inni posługują się omijającymi wykrętami: "wysyłka zza granicy", "prosto od producenta" - hehe to ci biznesmeni z alledrogo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
12-04-2013, 21:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-04-2013 22:08 przez spag.)
Post: #47
Odp: RE: Zakupy w Chinach (co...jak...gdzie?)
(12-04-2013 21:10)Oreo2 napisał(a):  tak Lenovo A800 zamyka się w ok 387 zł -

Podziel się linkiem

Cytat:Wychodzi taniej od V970, bijąc go pod wieloma względami (wielkość ekranu, procek, bateria, lepiej znana marka na naszym rynku).

Jeśli chodzi o laptopy to może ale modemy i komórki to chyba bardziej kojarzy się ZTE czasem pod przykrywką redbull mobile

Cytat:EDIT. Eh ci pośrednicy, mają pomysły w ukrywaniu faktów co do wysyłki - piszą wysyłka w ciągu 4 dni, ale w opcjach dostawy (brak opisu w aukcji) "dostawa 10-40 dni", inni posługują się omijającymi wykrętami: "wysyłka zza granicy", "prosto od producenta" - hehe to ci biznesmeni z alledrogo.

A gdzie tu widzisz sprzeczność?
Jeśli gość pośredniczy to zanim zaksięgowana zostanie zapłata w jakimś hk/China bank to minie z 2, 3 dni wiec Chińczycy wyślą za ok 4 dni a dostawa może potrwać do 40 dni wszystko zgodnie z prawdą, wnerwiajace ale prawdziwe.
tez parę razy miałem okazję ze znalazłem super oferte i ktos mnie prosił żebym mu kupił bo on jest za granicą no to nie dość że koleś byl pośrednikiem a nic nie wspomnial o tym i zamiast bezpośrednio do mojego znajomego adres miał podany zagraniczny w aukcji zgoda na wysłanie za granicę, wysłał do mnie i paczka przyszla z Chin

Wysyłane z mojego GT-I9305 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
12-04-2013, 23:27
Post: #48
RE: Zakupy w Chinach (co...jak...gdzie?)
Co ty w sklepei chińskim chcesz placic orzez bank jais alior, którego nikt tam nie zna? Wiesz jaka bylaby to dluga lista z płatnościami gdyby tak wszystkie banki były podpinane.
Platnosci to nie tak jak w Polsce.
Ponadto to temat nie dla takicj jak Ty bo możesz sobie klopotow tylko narobić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
13-04-2013, 09:16
Post: #49
Zakupy w Chinach (co...jak...gdzie?)
spag napisał(a):Jeśli chodzi o laptopy to może ale modemy i komórki to chyba bardziej kojarzy się ZTE czasem pod przykrywką redbull mobile

Myślę że przeciętny Kowalski szybciej skojarzy firmę Lenovo (reklamy w gazetkach MediaMarkt, Avans, NeoNet, sklepy on-line..itd), co jest ważnym czynnikiem przy potencjalnej odsprzedaży. Trzeba trafić w jak największą grupę docelową, a nie tylko wtajemniczonych w Aero2 i modemy.

spag napisał(a):A gdzie tu widzisz sprzeczność?
Jeśli gość pośredniczy to zanim zaksięgowana zostanie zapłata w jakimś hk/China bank to minie z 2, 3 dni wiec Chińczycy wyślą za ok 4 dni a dostawa może potrwać do 40 dni wszystko zgodnie z prawdą, wnerwiajace ale prawdziwe.
tez parę razy miałem okazję ze znalazłem super oferte i ktos mnie prosił żebym mu kupił bo on jest za granicą no to nie dość że koleś byl pośrednikiem a nic nie wspomnial o tym i zamiast bezpośrednio do mojego znajomego adres miał podany zagraniczny w aukcji zgoda na wysłanie za granicę, wysłał do mnie i paczka przyszla z Chin

Sorki, ale jeśli paczka idzie z Azji, to ten fakt należy opisać wyraźnie na aukcji, a nie wymigiwać się jakimiś dziwnymi zwrotami. Przez pośredników (zamawiają za nas) gwarancja działa tak samo jak kupując samemu - czyli przez Chiny, co wielu może się nie podobać (wypada o tym poinformować). To trzeba zaznaczyć, a nie opisać jako dostawa od dystrybutora w opcjach, na które nikt nie klika. Cwaniacy podzielili na wysyłkę i dostawę, aby nie odstraszyć klientów, niedługo dojdzie jeszcze księgowanie i z 4 dób robi się ponad miesiąc, to jest fair?

(12-04-2013 23:27)Haker69 napisał(a):  Co ty w sklepei chińskim chcesz placic orzez bank jais alior, którego nikt tam nie zna? Wiesz jaka bylaby to dluga lista z płatnościami gdyby tak wszystkie banki były podpinane.
Platnosci to nie tak jak w Polsce.
Ponadto to temat nie dla takicj jak Ty bo możesz sobie klopotow tylko narobić.

Jeden tutaj jest powiązany z branżą i nie udziela pomocy, jak widzę jest was więcej? Klienci płacą przez Aliora jak i Mbank i o dziwo dochodzi do transakcji, ale to na innym forum - z pomocą dla kupujących, a nie sprzedających jak tutaj, najwidoczniej. Wpiszcie na allegro ZTE V970, Lenovo A800, A820 a zobaczycie ilu pośredników się narodziło "jak grzyby po deszczu", ale oni mają banki w Szwajcarii, rodzinkę w Singapurze hehe. Zauważyłem, że na forach taka tematyka to raczej tabu - nie interesuj się, nie psuj interesu, jak co zapraszam do siebie na aukcję z marżą 200 zł.

Coś nikt tutaj nie chcę pomóc, mimo iż oświadczyliście iż robicie co niektórzy zakupy zza granica, teraz chyba wiem dlaczego, biznes is biznes.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
13-04-2013, 09:31
Post: #50
RE: Zakupy w Chinach (co...jak...gdzie?)
(12-04-2013 23:27)Haker69 napisał(a):  Co ty w sklepei chińskim chcesz placic orzez bank jais alior, którego nikt tam nie zna? Wiesz jaka bylaby to dluga lista z płatnościami gdyby tak wszystkie banki były podpinane.
Platnosci to nie tak jak w Polsce.
Ponadto to temat nie dla takicj jak Ty bo możesz sobie klopotow tylko narobić.

Nie wiem co ma bank do rzeczy, skoro prawie wszędzie za granicą płacisz kartą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
13-04-2013, 09:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-04-2013 10:08 przez lukkki.)
Post: #51
RE: Zakupy w Chinach (co...jak...gdzie?)
oreo@
Co ty się pierd... za przeproszeniem z tym kontem z jakimiś kantorami, itp... Nie płaciłeś nigdy VISĄ przez internet? albo PayPalem? Płacisz normalnie cenę po kursie w danym dniu i już. Bank już to przeliczy na polskie "dolary" Smile
Martw się o to czy paczka z Chin dotrze do Ciebie, czy nie zapłacisz cła i VATu, a nie jakimiś tam walutami.

Ciekawe też są fony o nazwie Xiaolajiao - mają w specyfikacji WCDMA 900 Mhz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
13-04-2013, 10:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-04-2013 10:31 przez Oreo2.)
Post: #52
Zakupy w Chinach (co...jak...gdzie?)
@lukkki
Najpierw trzeba się troszkę zainteresować: co mi po paypalu, skoro sklep o którym mowa tej formy nie obsłuży, tak samo jak pochodne moneybookers czy tam skrill? Jasne, mogę płacić obecną debetówką MasterCard, ale liczyłeś ile płaci się za zmianę walut, jaki jest kurs w danym banku? W takim Syncu mimo iż te kwestie mamy za 0 zł, to na samej wymianie po ich kursie, jestem ok 40 zł w plecy, co przy takich małych kosztach robi różnice.

Dla jasności: mi takie "pierdo...." nie sprawia bólu, czy tam jakiegoś wielkiego problemu. Dobrze się przy tym bawię, gdyby tylko pomoc była większa, bo tak to samemu trzeba obczaić "co z czy zjeść".

Kasę trzyma sklep, dopóki towar do mnie nie przybędzie i nie wydam opinii, dopóty sprzedający nie zobacz ani grosza.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
13-04-2013, 10:53
Post: #53
RE: Zakupy w Chinach (co...jak...gdzie?)
paypal to tylko odnośna, przykład był
Pewnie, że jak wyższa kwota to można trochę stracić na kursie, ale bez przesady
Tak patrzę u mnie w historii konta:
Kiedyś tak płaciłem:

Kwota operacji: 558.08 PLN
Kwota rozliczeniowa: 136.7 EUR
Kurs walutowy: 4.08252
Data wykonania: 2012-07-25
Karta nr:
Data waluty: 2012-07-30
Płatność kartą -558,08 PLN

Skąd ty wiesz na pewno, że będziesz miał super korzystny kurs
Znajdź wszystkie posty użytkownika
13-04-2013, 10:56
Post: #54
Odp: RE: Zakupy w Chinach (co...jak...gdzie?)
(12-04-2013 23:27)Haker69 napisał(a):  Co ty w sklepei chińskim chcesz placic orzez bank jais alior, którego nikt tam nie zna? Wiesz jaka bylaby to dluga lista z płatnościami gdyby tak wszystkie banki były podpinane.
Platnosci to nie tak jak w Polsce.
Ponadto to temat nie dla takicj jak Ty bo możesz sobie klopotow tylko narobić.

Czy ty to piszesz do mnie ?
Bo nie kumam do czego się odnosisz, poza Polską w dużej części są akceptowane płatności kartami kiedyś patrzyłem na jakieś Alibaba etc i tam raczej Chińczycy preferują Western Union etc. A przelew nawet z aliora to uwierz mi ze dojdzie nawet do najdalszego zakątka świata, nikt tu nie pisze o place z aliorem lub tym podobne w chińskim sklepie.

Wysyłane z mojego GT-I9305 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
13-04-2013, 10:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-04-2013 11:07 przez lukkki.)
Post: #55
RE: Zakupy w Chinach (co...jak...gdzie?)
Kwota operacji: 16.22 EUR
Kwota rozliczeniowa: 16.22 EUR
Data przetworzenia: 2012-10-31
Kurs walutowy: 4.2236
EPOCH.COM *ACTIVESOFT +13106645810 GB
Data wykonania: 2012-10-29
Karta nr:
Data waluty: 2012-11-02
Płatność kartą
-68,51 PLN
Wszędzie u mnie na euro przeliczają, a wiem, że cena w dolarach była.

Pytanie jak w danej chwili, w danym dniu wiedzieć jaki wezmą kurs rozliczeniowy w moim banku? Gdzie to się sprawdza. Ja wierzę swojemu bankowi. Gdybym nie wierzył to nie miałbym tam konta Smile

(13-04-2013 10:29)Oreo2 napisał(a):  Kasę trzyma sklep, dopóki towar do mnie nie przybędzie i nie wydam opinii, dopóty sprzedający nie zobacz ani grosza.
Lepiej obczaj, że jak w danym terminie nie rozpoczniesz sporu to kasa trafia do sprzedawcy i nie wiadomo czy uczciwego, a ile paczek od chińskiej poczty zaginęło albo wisi w systemie bez końca albo celnicy zniszczyli albo jakie cła ponaliczali.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
13-04-2013, 11:15
Post: #56
Odp: Zakupy w Chinach (co...jak...gdzie?)
@oreo

Twoje posty brzmia jakbyś miał jakieś poczucie zagrożenia i jakichś teorii spiskowych, zmów milczenia, jak uważasz że nikt nie chce ci pomóc to dalej tak uważaj, pewnie sa sklepy które mają płatności przez jakiś escrow co oznacza że jak potwierdzisz ze dostałeś towar to sklep dostanie pieniądze. skoro sklep przyjmuje płatności w wymieniony przez siebie sposób to chcąc kupić ty się musisz dostosować. Ci którzy sa pośrednikami mogą mieć konto tam gdzie chcą jeśli kupujesz to przecież na własne ryzyko ini podają ci dane ja bym nazwał nie pełne ale prawdziwe, masz wątpliwości nie kupujesz. Jeśli bezpośrednio chcesz kupić to sprawa prosta kontaktujesz się kupujesz płacisz i czekasz. Nie wiem jak teraz jest ale kiedyś to sam chciałem coś kupić taniej u " źródła" i wysłałem majla z pytaniami niestety bez odpowiedzi. Sam wypatrzyles ofertę , sklep ma opinie wiec zadaj im pytanie i poczekaj na odpowiedź, i zdecyduj.

Wysyłane z mojego GT-I9305 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
13-04-2013, 13:32
Post: #57
Zakupy w Chinach (co...jak...gdzie?)
@spag

Co do pierwszego zdania, to jednak trochę źle mnie zrozumiałeś, skoro w odpowiedzi dostaje info, aby w ogóle lepiej nie kupować bo: strach, wszędzie oszuści, płacić kartą z plagą opłat po drodze, czy też samego aliora mogę sobie wsadzić w cztery litery, przecie skośnookim nic nie dojdzie, to chciałem sprostować pewne sprawy, nic ponad to. Co do reszty twojego postu, to doskonale zdaje sobie sprawę jak to wygląda/działa.

Myślę, że temat można zamknąć, niema sensu dalej ubijać piany, jeszcze żyłka komuś pęknie Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
14-04-2013, 02:04
Post: #58
RE: Zakupy w Chinach (co...jak...gdzie?)
Cytat:Nie wiem co ma bank do rzeczy, skoro prawie wszędzie za granicą płacisz kartą.

Jesli masz tyle lat ile sugeruje twoj login, to dalej jak w Baltowie nie byles wiec nic nie wiesz o Azji i transakcjach platniczych.
Co innego placic karta fizycznie na miejscu, a co innego kupowac przez intrenet. Ponadto nie wszedzie od tak jak Ci sie wydaje karta jaka masz bedzie uzyteczna.

Cytat:Kwota operacji: 558.08 PLN
Kwota rozliczeniowa: 136.7 EUR
Kurs walutowy: 4.08252
Data wykonania: 2012-07-25
Karta nr:
Data waluty: 2012-07-30
Płatność kartą -558,08 PLN

e no z Was to biznesumeny, jak UC sprawdzi taka paczke i te wasze zakupy to najwyzej 500 zl dodtakowe, a przy dobrych wiatrach na Wasza niekorzysc przy zakupie podrabianej noki niezle problemy.


Cytat:Czy ty to piszesz do mnie ?
Bo nie kumam do czego się odnosisz, poza Polską w dużej części są akceptowane płatności kartami kiedyś patrzyłem na jakieś Alibaba etc i tam raczej Chińczycy preferują Western Union etc. A przelew nawet z aliora to uwierz mi ze dojdzie nawet do najdalszego zakątka świata, nikt tu nie pisze o place z aliorem lub tym podobne w chińskim sklepie.

Plac WU, karta na Alibaba, jak stracisz 300 zl to majatku na tym nie umoczysz.
Dobrze byloby gdyby na formach obok loginu byl rzeczywisty wiek piszacego wtedy byloby jasne czy wchodzic w dyskusje czy nie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
14-04-2013, 07:38
Post: #59
Odp: RE: Zakupy w Chinach (co...jak...gdzie?)
(14-04-2013 02:04)Haker69 napisał(a):  
Cytat:Nie wiem co ma bank do rzeczy, skoro prawie wszędzie za granicą płacisz kartą.

Co innego placic karta fizycznie na miejscu, a co innego kupowac przez intrenet. Ponadto nie wszedzie od tak jak Ci sie wydaje karta jaka masz bedzie uzyteczna.
Pierwsza część zdania ok, jeżeli karta jest w systemie visa lub mc to na 95% zadziała ( różne widziałem cuda dlatego zostawiam margines błędu , ale generalnie problemu nie powinno być) inne praktycznie nie występują w Polsce masowo które mogą akceptować w hk/cn
Cytat:
Cytat:Kwota operacji: 558.08 PLN
Kwota rozliczeniowa: 136.7 EUR
Kurs walutowy: 4.08252
Data wykonania: 2012-07-25
Karta nr:
Data waluty: 2012-07-30
Płatność kartą -558,08 PLN

e no z Was to biznesumeny, jak UC sprawdzi taka paczke i te wasze zakupy to najwyzej 500 zl dodtakowe, a przy dobrych wiatrach na Wasza niekorzysc przy zakupie podrabianej noki niezle problemy.
Dlaczego dodatkowe 500pln cło wynosi 100%? Chyba ze jakaś kara, bo sklep wysłał jako gift sprzet za parę tysięcy

Cytat:
Cytat: poza Polską w dużej części są akceptowane płatności kartami kiedyś patrzyłem na jakieś Alibaba etc i tam raczej Chińczycy preferują Western Union etc. A przelew nawet z aliora to uwierz mi ze dojdzie nawet do najdalszego zakątka świata, nikt tu nie pisze o place z aliorem lub tym podobne w chińskim sklepie.

Plac WU, karta na Alibaba, jak stracisz 300 zl to majatku na tym nie umoczysz.
Dobrze byloby gdyby na formach obok loginu byl rzeczywisty wiek piszacego wtedy byloby jasne czy wchodzic w dyskusje czy nie.
Kto powiedział ze masz płacić WU ?
Napisałem że jest preferowany bo szybki ale jak dla mnie to ryzykowny i nawet przez samo WU niezalecany bo nie biorą odpowiedzialności, trzeba po prostu czytać jakie kto oferuje sposoby zapłaty. Co ma do rzeczy wiek piszących? Jak ktoś czegoś nie wie to się tłumaczy.


Wysyłane z mojego GT-I9305 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
14-04-2013, 10:32
Post: #60
RE: Zakupy w Chinach (co...jak...gdzie?)
(14-04-2013 02:04)Haker69 napisał(a):  Jesli masz tyle lat ile sugeruje twoj login, to dalej jak w Baltowie nie byles wiec nic nie wiesz o Azji i transakcjach platniczych.
Co innego placic karta fizycznie na miejscu, a co innego kupowac przez intrenet. Ponadto nie wszedzie od tak jak Ci sie wydaje karta jaka masz bedzie uzyteczna.

Plac WU, karta na Alibaba, jak stracisz 300 zl to majatku na tym nie umoczysz.
Dobrze byloby gdyby na formach obok loginu byl rzeczywisty wiek piszacego wtedy byloby jasne czy wchodzic w dyskusje czy nie.

Nie wiem do kogo odnosi się ta wypowiedź, ale domyślam się, że do mnie. Nie rozumiem co ma wiek do rzeczy, i to gdzie ktoś był. To, że wiesz, że istnieją bakterie jest nieprawdą jeśli nigdy ich osobiście nie widziałeś pod mikroskopem?

Z tego co ja widzę, to cały wątek jest o transakcjach przez internet. Więc nie wiem co ma wyjazd do Azji.

(14-04-2013 07:38)spag napisał(a):  Co ma do rzeczy wiek piszących? Jak ktoś czegoś nie wie to się tłumaczy.

Popieram.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zakupy w ChRL Ekonomista 34 15 162 13-12-2017 22:48
Ostatni post: grzech1991
  Gdzie się podziało "nieoficjalne" forum TP-Linka? szopen 25 13 120 13-09-2017 20:43
Ostatni post: morfik
  ZAKUPY W TAJLANDII :) Michal_S 4 5 278 04-03-2016 11:56
Ostatni post: tps4