[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z założenia przydatne aplikacje.
30-07-2018, 22:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-08-2018 21:57 przez szopen.)
Post: #1
Z założenia przydatne aplikacje.
///mod: wątek powstał z podziału wątku o wagach
http://forum.jdtech.pl/Watek-inteligentn...-100-warto

W Carrefour jest teraz taki sprzęt nie znanej mi wcześniej marki SOEHNLE (Jakkolwiek to wymówicie... Tongue)
Tu link do produktu na stronie producenta.
Ma to tylko Bluetooth (jak chyba wszystkie "podstawowe" "inteligentne" wagi) przez który łączymy się z aplikacją na smartfona. Program nie ma najlepszych opinii (głównie ze względu na funkcjonalność), ale jest tych opinii też koło dwustu, więc może przez to, że nie ma komu chwalić. Oczywiście, jak każda aplikacja na androida maksymalnie szpieguje. Na prawdę nie mam pojęcia po co im moja lokalizacja, ale zmuszając do jej włączenia jest taka informacja:    
Aplikacji jeszcze za bardzo nie testowałem, poza tym, że już widać, że raczej potrafi agregować dane z innych urządzeń "fit" tej firmy i może nawet z tego naszego "Big Data" mogłaby zrobić niezły wskaźnik stanu zdrowia i kondycji użytkownika. Nie ma nigdzie napisane, że cokolwiek trzeba będzie płacić za korzystanie z niej. Jest też strona w wersji desktopowej i mobilnej - w obu przypadkach w zasadzie wszystko to samo co w aplikacji.

[…treść pozostała w wątku źródłowym…]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-07-2018, 02:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-08-2018 21:54 przez szopen.)
Post: #2
"Inteligentna" waga za ok. stówkę. SOEHNLE Style Sense Connect 100 Warto?
[…treść w wątku "matce"…]

co do apki, to 10k instalacji chyba nie świadczy jeszcze jakoś tragicznie o tym sprzęcie (mimo niskiej oceny 3,2)
o uprawnieniach nie będę się wypowiadał, bo nie instalowałem, ale od dość dawna zgoda na lokalizację jest potrzebna w androidzie do połączenia z… WiFi


PS jeśli chcesz zobaczyć apkę z naprawdę kiepskimi recenzjami ;P spójrz na to:
https://play.google.com/store/apps/detai...cardmobile
urbancard jest niżej nawet od viatolla (ale ten ostatni po latach męki zaczął w końcu działać)
https://play.google.com/store/apps/detai...sp.viatoll

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-08-2018, 12:18
Post: #3
Z założenia przydatne aplikacje. [split into]
szopen napisał(a):viatolla (ale ten ostatni po latach męki zaczął w końcu działać)
https://play.google.com/store/apps/detai...sp.viatoll
I tak lepiej niż https://play.google.com/store/apps/detai...ificalling
z którą osobiście nie miałem żadnych problemów, więc oceny w internecie są bardzo subiektywne, a nawet ich średnia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-08-2018, 14:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-08-2018 21:39 przez szopen.)
Post: #4
"Inteligentna" waga za ok. stówkę. SOEHNLE Style Sense Connect 100 Warto?
Oceny nie tyle są subiektywne, co zazwyczaj oddają odczucia użytkowników (dlatego warto poczytać, a nie patrzeć tylko na średnią gwiazdek)

Wspomniony viatoll2.0 miał chyba przykryć niesławę wersji 1.0 (gdzie idiotyczność rozwiązań była na niebywale wysokim poziomie), ale premiera polegająca na wyłączeniu dostępu przez wersję 1.0 do serwerów operatora płatności bez żadnego wcześniejszego powiadomienia spowodowała zrozumiały wk*rw użytkowników, a wypuszczanie niedorobionej wersji 2.0 (w której nie działało początkowo nic) przypieczętowały los ocen (zostawiłem im ostatecznie 2 gwiazdki po "podwyżce" z jednej, bo nadal nie wszystko działa jak należy, choć początkowo to należało się im 0 Tongue)

Swoją drogą od dawien dawna do kontroli stanu konta Viatoll używam alternatywnej aplikacji
https://play.google.com/store/apps/detai...al.viatoll
(i to w wersji "premium", bo jest naprawdę warta tych 4zł)
którą napisał pojedynczy programista (a nie miała w tym udziału cała korpo Smile, a oficjalną aplikację próbowałem używać by mieć jakiś backup (zawsze jest ryzyko, że aplikacja niezależnego developera przestanie działać, gdy w systemie na serwerach będą jakieś zmiany, ale tu było akurat odwrotnie - nieoficjalna apka dała sobioe z tym radę, a oficjalna nie ;D)

O urbancard nawet nie chce mi się pisać - tam najwyraźniej poszła jakaś grubsza kasa pod stołem, bo zablokowano możliwość kupna biletów we Wrocławiu za pomocą Skycash (co było możliwe już w "erze przedsmartfonowej" i działało bezproblemowo przez kilkanaście lat równolegle do biletomatów/karty miejskiej itd.), a wprowadzono całkowity monopol mennicy wprowadzając jakąś megaszitową aplikację (czyżby pracował przy
niej zespół programistów viatolla 1.0 Tongue) której oczywiście nie można użyć w żadnym innym mieście (nawet gdyby działała jak należy)…

W obu powyższych wypadkach aplikacje są uzależnione od usług serwowanych "na zewnątrz", a nie w samej aplikacji, więc tym bardziej ich słabe działanie jest nieuzasadnione (szczególnie, że w viatollu alternatywna aplikacja działa lepiej od oficjalnej…), bo aplikacje jako takie nie są mocno zależne od urządzenia na którym pracują.


Natomiast w przypadku WiFI-calling działanie aplikacji jest mocno związane z urządzeniem, więc kiepskie oceny mogą wynikać (i chyba wynikają) z problemów związanych z kompatybilnością ze sprzętem (i dziękuj swojej typowej konfiguracji, że nie masz tego rodzaju problemów), natomiast jedno co mi się rzuciło w oczy to data ostatniej aktualizacji (wygląda na to, że rozwój jest olewany).

Tu jeszcze jedno skojarzenie - gdybym dzisiaj pierwszy raz instalował viatol2.0 to pewnie nadal bym wystawił 1-2 gwiazdki, bo problem braku ikony na Nugacie wciąż nie jest poprawiony (a kiedy była premiera Oreo? ;P)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-08-2018, 19:54
Post: #5
"Inteligentna" waga za ok. stówkę. SOEHNLE Style Sense Connect 100 Warto?
najlepsza jest mobywatel - brak dokumentów, szkoda.

Dodatkowo w kółko logowanie loginem i hasłem.

A jak by działało to fajnie (DR i PJ), to ciekawe czy za granicą byłby to dopuszczalne... bo w PL już nie długo nie trzeba będzie mieć dokumentów do auta.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-08-2018, 21:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-08-2018 22:02 przez Ekonomista.)
Post: #6
Z założenia przydatne aplikacje.
Wydzieliłem wątek z wątku kompletnie na inny temat, ale widocznie włożyłem kij w mrowisko, czy po prostu uderzyłem w stół na którym leżały nożyce. Wink

Tutaj opisujemy aplikacje na smartfony, które są z założenia dobre i jeśli są dobre to ok, a jeśli tylko niedopracowane to miejmy nadzieję, że... będą. Tongue

Sam nie wierzyłem jeszcze pół roku temu, że można korzystać z ponad 300-u aplikacji. Jednak wydajny telefon z andkiem po tym czasie zrobił swoje. Wtedy, gdy miałem go może miesiąc korzystałem w sumie z ok. 30-u, teraz korzystam z ok. 60-u, nie licząc z 40, które już były "firmowo"... a w sumie policzę, bo z nich korzystam. Więc jest ich około stu i dodatkowo parę znajdzie się na koncie google, co kiedyś zainstalowałem, a potem odinstalowałem i już się nie zastanawiałem, czy bym z nich jeszcze skorzystał.

Nie mam teraz czasu opisywać wszystkich, ale z najbardziej przydatnych to będzie:
- T-mobile Bankowe - bez niej już nie wyobrażam sobie używania karty, konta i płacenia w internecie, gdzie tylko można to płacę blikiem;
- Pepper - nie jestem nawet zarejestrowany, a mimo to działają powiadomienia push o nowych okazjach z moich słów kluczowych;
- WhatsApp - najbardziej dopracowany komunikator, jakiego używałem;
- Allegro - jednak najwięcej rzeczy jest tam, a aplikacja mimo wszystko wygodniejsza w pewnych sytuacjach;
- Yr -Aplikacja pogodowa norweskiej strony yr.no - dokładniejszej chyba nie ma na moje okolice;
- Tidal - chyba tłumaczyć nie trzeba;
- Radio FM - wbrew nazwie odpala stacje internetowe, a jest ich multum w aplikacji, niestety są reklamy i chyba nie idzie zapłacić za żadną wersję bez reklam, jak się mylę to pewnie Szopen mnie poprawi Tongue ;
- Untappd - fejsbuk dla piwoszy, ale jest to przede wszystkim możliwość sprawdzenia ocen, a dzięki skanowaniu kodów kreskowych piw, można np. w sklepie ominąć te kompletnie denne piwa;
- Google Keep - notatnik online;

... i na razie wystarczy, jak to mówią - pokaż mi swoje buty... Kurdę - co mnie wzieło na przysłowia...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-08-2018, 22:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-08-2018 22:22 przez Ekonomista.)
Post: #7
Z założenia przydatne aplikacje.
@szopen:Poprawione Smile Matczynego wątku nie ruszam do czasu jak dasz mi znak. Chyba dotyczy to wszystkich(?)

-----------------------------------------
Nie wiem co jest dla kogo oczywiste z aplikacji, więc dodam jeszcze, że chyba najważniejsze dla mnie aplikacje do poruszania się po dużych miastach Polski to:
- JakDojadę - niestety parę razy zawiodła;
- SkyCash - trzeba się trochę oswoić i pamiętać o telefonie pod ręką i sprawdzaniu nru autobusu, najlepiej z "maski" pojazdu;
A pomiędzy miastami i wioskami:
- e-podróżnik.pl - w krytycznych momentach raczej też bym się nie zdawał, ale to może być wina przewoźników.

@szopen: Twoja edycja to mistrzostwo... To w matczynym już można pisać?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-08-2018, 22:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-08-2018 00:50 przez szopen.)
Post: #8
Z założenia przydatne aplikacje.
można pisać wszędzie, tylko w trakcie moderacji jest jak przy operacji na otwartym sercu - pacjent może umrzeć Tongue
jakkolwiek skończyłem (pacjent chyba nie umrze ;P), później tu wrzucę coś z mojej listy użytecznych apek


ale mnie podpuściłeś - lista apek ogólnego stosowania jest dłuższa niż myślałem
(mam też sporo aplikacji specjalistycznych, które raczej tu się nie powinny pojawić i po przejrzeniu biblioteki jest ich po prostu większość)
więc dorzucenie linków zajmie mi chyba cały dzień, więc nie wiem czy ostatecznie to zrobię… co ciekawsze na tablecie też mam koło 300 aplikacji i są to w większości INNE aplikacje niż na telefonie… więc sporo pominąłem


1) alternatywny sklep z aplikacjami
https://f-droid.org/en/

2) sklepy internetowe (alfabetycznie, nie wszystkie, tylko spoza PL i bez linków):
AliExpress, Amazon (w kolejności używania DE, UK, FR, IT, ES, US), Banggood, Cafago, DressLily, DX, Ebay, Gearbest, JuyBuy, Yoshop, Zapals
oprócz tego aplikacje sklepów stacjonarnych i programów lojalnościowych (np. ze stacji paliw) oraz porównywarki cen

3) tracking przesyłek (żadna z aplikacji nie pokrywa 100% moich potrzeb, więc jestem skazany na wszystkie)
17track, Alipaczka, Gdzie jest moja paczka?

4a) transport publiczny
- komunikacja miejska
mobileMPK (obsługuje też rowery), Buslive.pl, SkyCash, Nextbike, ZłapTaxi, Uber

- komunikacja międzymiastowa
BlaBlaCar, e-podróżnik, Koleo (jeszcze mi się nie udało użyć! - nie sprzedają biletów tam gdzie potrzebuję)


4b) samochód
- parkowanie
mobiParking, ePark

-paliwo/wydatki na samochód
Fuelio

- autostrady
viaCHECK, viaTOLL (tylko jako backup)


4) multimedia
NewPipe (f-droid), foobar2000, VLC, MX player, cloudplayer, audioteka


5) powietrze
Kanarek, SmokSmog i oficjalna państwowa apka Jakość powietrza w Polsce


6) "narzędzia systemowe"
Nova launcher
TeslaUnread
Sesame Shortcuts
SwiftKey
Total Commander
OpenCamera
BarcodeScanner (f-droid)
CamScanner
TextGrabber
HP print service


7) "ekosystem" tj. telefon/tablet+komputer

MyPhoneExpolrer
https://www.fjsoft.at/en/
https://play.google.com/store/apps/detai...rer.client

Airdroid

WiFi File Transfer


6) inne
GPS Test Plus
EmiMaps, DVB-T finder, DVBTMap.eu, eutelsat satelllite finder
HamtClock
EzMira,
RSO

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
Ekonomista (2018-08-01)
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Android aplikacje aktualizacje mshmaster 24 13 947 09-03-2018 20:33
Ostatni post: mshmaster