[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yanosik i problemy z krajowym roamingiem w VM
21-11-2016, 16:15
Post: #21
Używacie smartfona jako nawigacji
mam tak zasilanie /optymalizacja baterii

mam tu spis aplikacji i do wyboru Optymalizuj lub Nie Optymalizuj

znalazłem yanosika i dałem nie optymalizuj
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-11-2016, 16:01
Post: #22
Używacie smartfona jako nawigacji
przetestowałem i yanosik nie działa na czarnym ekranie (z włączaną funkcja oszczędzania energii) dostaje komunikat brak sygnału gps , tel w trybie oszczędzania przy zgaszonym ekranie wyłącza gps
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-11-2016, 16:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-11-2016 16:24 przez szopen.)
Post: #23
Używacie smartfona jako nawigacji
czyli zapewne musisz jeszcze coś wrzucić do wyjątków (ja bym całkowicie wyłączył inteligentne oszczędzanie energii i inne powiązane funkcje), ale nie podpowiem co - praktycznie każdy telefon na androidzie może zachowywać się inaczej

w xperii to działało bez mydła, możliwe że andek6 jeszcze nie odrobił zaległości w stosunku do sony z andkiem4

na twoim miejscu zrezygnowałbym z "czarnego yanosika" na rzecz przyciemnienia ekranu + ręcznego obniżenia jasności - ułatwisz sobie zgłaszanie zagrożeń

czarny ekran w Yanosiku tak swoją drogą jest zaprzeczeniem idei tej aplikacji, bo utrudnia zgłaszanie, a tym samym jest generatorem "pijawek" czyli użytkowników którzy tylko korzystają z powiadomień, ale nie zgłaszają NOWYCH ZAGROŻEŃ (bo samo potwierdzanie/kasowanie nie jest wszystkim co jest potrzebne do działania tej "sieci społecznościowej"… bo taką aplikację jak Yanosik BEZ aktualnej sytuacji drogowej, to można sobie o kant tyłka rozbić)

ewentualnie pomyśl o uchwycie na szybę takim, aby nie blokował kabla ładowarki
ja np. używam takiego (obecnie poziomo) i jak dotąd pasował do wszystkich telefonów, które chciałem powiesić na szybie
http://www.samsung.com/pl/consumer/mobil...200SABEGWW

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-11-2016, 16:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-11-2016 16:12 przez mshmaster.)
Post: #24
Używacie smartfona jako nawigacji
po zerwaniu połączenia serwerem , bardzo długo czekam na wznowienie połączenia może z 5 minut kilka kilometrów się przejedzie ,a zasięg jest

jest tez funkcja anty pijawkowa , po włączeniu i zgaszeniu ekranu yanosik się nie uruchamia , trzeba włączyć i na włączonym ekranie przejechać ileś tam metrów dopiero się uaktywnia i można zgasić ekran .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-11-2016, 16:06
Post: #25
Używacie smartfona jako nawigacji
przełącz na "2G only" , niestety masz jakiś trefny telefon, na żadnym nigdy nie miałem takich problemów

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-11-2016, 16:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-11-2016 16:58 przez mshmaster.)
Post: #26
Używacie smartfona jako nawigacji
tel na gwarancji tylko jak to reklamować , tak stacjonarnie to internet działa wszystko wydaje się być ok , na dwóch poprzednich też nie zauważyłem tego problemu

przy zmianie technologi może rwać połączenie czy tylko przy braku zasięgu ? 
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-11-2016, 21:06
Post: #27
Używacie smartfona jako nawigacji
tylko przy braku zasięgu,

choć roaming nie jest tak naprawdę doskonałym rozwiązaniem, więc zerwania są częste przy zmianie operatora (ale chwilowe zerwania, a nie na 5 minut Tongue)

składając reklamację (lepiej "niezgodność z umową") po prostu opisujesz usterkę i tyle
(mając takie problemy żądałbym zwrotu kasy za sprzęt i kupił coś innego)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-11-2016, 22:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-11-2016 22:22 przez mshmaster.)
Post: #28
Używacie smartfona jako nawigacji
tylko tel pokazuje zasięg (wydaje się że zerwania są chwilowe)( najgorzej w trybie LTE w 3g jest już lepiej a w 2g pewnie będzie najlepiej , wolał bym jednak z 2g nie korzystać tel z lte a ja go wykastruje na 2g i cofnę się o 10 lat ) a yanosik nie wznawia , myślę że jak bym go wyłączył i włączył to połączył by się od razu z serwerem (muszę to przetestować). Przydała by mi się aplikacja do weryfikacji ciągłości połączenia z internetem , myślałem o radiu internetowym , zainstalowałem TuneIn Radio , ale jest bufor 60 sekund , takich przerw w zasięgu to nie mam (może na 5 sekund) to nie wiem czy to się sprawdzi jako test.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-11-2016, 00:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-11-2016 01:54 przez szopen.)
Post: #29
Używacie smartfona jako nawigacji
to przełącz Yanosika w tryb z widzialnym ekranem - było o tym na początku wątku, masz wtedy optyczną informację o problemie - czerwoną belkę

a swoją drogą po kiego grzyba LTE do Yanosika?

skoro sam sobie strzelasz w stopę (podobno chciałeś oszczędzać aku? i mieć minimalną ilość zerwań??) to czemu nie skorzystasz z porad?

PS
oddzieliłem w końcu ten wątek, bo z pierwotnym tematem nie ma wiele wspólnego

PPS
możesz się przyznać co to za smartfon z którym masz takie problemy?

i jeszcze jedno - słuchając radia zużyjesz nawet spory pakiet danych (24/7 przy strumieniu 128kbps daje jakieś 40GB miesięcznie, oczywiście nikt nie słucha radia na okrągło, ale są i stacje z wyższym bitrate)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-11-2016, 09:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-11-2016 09:54 przez mshmaster.)
Post: #30
Yanosik i problemy z krajowym roamingiem w VM
htc m9

yanosik daje info o zerwaniu ale nie raje realnego info o wznowieniu połączenia , belka świeci np 5 minut a wznowienie połączenia jest np . po 5 sekundach. Musze ustalić czy telefon ma problem ze wznowieniem połączenia czy janosik
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-11-2016, 22:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-11-2016 22:46 przez szopen.)
Post: #31
Yanosik i problemy z krajowym roamingiem w VM
wystarczy do tego dowolna aplikacja służąca do sprawdzenia pingu w sposób ciągły

można to choćby uzyskać terminalu komendą
Kod:
ping wp.pl
można oczywiście użyć dowolnego serwera docelowego, byleby był to serwer o stosunkowo wysokiej niezawodności i chetnie odpowiadający na pingi, choćby np. 8.8.4.4
przykładowy terminal dla androida
https://play.google.com/store/apps/detai...term&hl=pl

przykładowa aplikacja "okienkowa"
https://play.google.com/store/apps/detai...ping&hl=pl

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-11-2016, 08:13
Post: #32
Yanosik i problemy z krajowym roamingiem w VM
chętnie skorzystam z takich aplikacji dzięki
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-11-2016, 12:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-11-2016 12:48 przez mshmaster.)
Post: #33
Yanosik i problemy z krajowym roamingiem w VM
Zrobiłem małe testy sporo pakietów ginie przy przełączeniu play do t mobile ale to maks 5 do 10 sekund bez internetu , a tak to giną pojedyncze pakiety ,no i jak telefon próbuje utrzymać playa na silę nie ma żadnej kreski zasięgu ale nie zrzuca do t mobile czeka na absolutny zanik sygnału .

ginęły pakiety yanosik nie zgłosił braku połączenia

wpadłem na pomysł przechytrzenia yanosika i wyłączyłem ręcznie internet przejechałem kilka minut i też się nie kapnął że nie ma internetu, krótko mówiąc zgłasza kiedy ma ochotę (testowane jednocześnie na dwóch różnych telefonach)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-11-2016, 21:51
Post: #34
Yanosik i problemy z krajowym roamingiem w VM
w androidzie 4.2.2 mam taką opcje jak
tryb uśpienia (wyłącza transmisje danych w dłuższych okresach nieaktywności )
w oszczędzaniu energii mam Transmisja danych (uśpij gdy ekran wyłączony )

nie widzę tych opcji w androidzie 6 , nie ma ich w ogóle czy są gdzieś ukryte
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-11-2016, 00:13
Post: #35
Yanosik i problemy z krajowym roamingiem w VM
u mnie nie ma takich opcji ani w 4.x ani w 6.0

a jeśli chodzi o WiFi to jest to w zaawansowanych ustawieniach WiFi (tam też było w 4.x, w 6.x można też dojść tam do niektórych ustawień klikając na listę usług.programów pod wykresem użycia aku)

odnośnie sieci komórkowej to nie mam pojęcia gdzie szukać Tongue

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-02-2017, 23:55
Post: #36
Yanosik i problemy z krajowym roamingiem w VM
testuje sieć programem ping tool
https://play.google.com/store/apps/detai...raphicping

android 6 , gdzieś po około 15 minutach na zgaszonym ekranie program się zatrzymuje dopiero ponowne zapalenie ekranu wznawia ping , czemu tak się dzieje ? jak wyłączyć usypianie programu ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-02-2017, 02:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-02-2017 04:49 przez szopen.)
Post: #37
Yanosik i problemy z krajowym roamingiem w VM
to chyba są pytania do developerów Yanosika (albo wręcz oprogramowania systemowego twojego smartfona?)

z punktu widzenia aktywnego użytkownika nie widzę powodu do używania tej aplikacji ze zgaszonym ekranem (utrudnia to zgłaszanie i w sumie nie tylko, w trybach mapy i nawigacji widać więcej, choć chyba w ostatnich aktualizacjach usunięto niektóre funkcjonalności…)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-02-2017, 08:18
Post: #38
Yanosik i problemy z krajowym roamingiem w VM
tu już chwilowo pomijam janosika , chodzi o sam program ping tool , robił bym sobie logi z trasy ,ale program usypia po zgaszeniu ekranu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-02-2017, 15:39
Post: #39
Yanosik i problemy z krajowym roamingiem w VM
a nie to normalne - tak się zachowuje android: jeśli ekran jest zgaszony to przechodzi do uśpienia,
działająca aplikacja musi we własnym zakresie utrzymywać system w stanie gotowości

tylko niektóre aplikacje są w stanie utrzymywać system w stanie gotowości mimo zgaszonego ekranu
(są to m.in. niektóre GSM-monitory)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-02-2017, 21:18
Post: #40
Yanosik i problemy z krajowym roamingiem w VM
podłączając telefon do ładowarki dezaktywuje się tryb doze i ping tool działa na zgaszonym ekranie, poszukuje programu dezaktywującego doze (bez roota )
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz