[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yanosik i problemy z krajowym roamingiem w VM
11-11-2016, 22:48
Post: #1
Yanosik i problemy z krajowym roamingiem w VM
Ostatnio miałem problem z yanosikiem nie poinformował mnie o radarze , korzystam z virgin więc często są przeskoki play na t mobile lub plus , zmieniają się technologie , i nie wiem czy nie gubi połączenia z serwerem ,odnalazłem już funkcje informowania o utracie połączenia ale nie informuje o ponownym nawiązaniu połączenia, jak u was się yanosik sprawuje mieliście zwiechy takie że przestał informować ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-11-2016, 00:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-11-2016 00:44 przez szopen.)
Post: #2
Używacie smartfona jako nawigacji
mshmaster napisał(a):jak u was się yanosik sprawuje mieliście zwiechy takie że przestał informować ?
mshmaster napisał(a):Ostatnio miałem problem z yanosikiem nie poinformował mnie o radarze
może nikt nie zgłosił suszarki, radary działają "offline" w promieniu paru kilometrów od zerwania łączności

też jeżdżę z kartą VM (bo zerowe koszty, powiedzmy ~ 5000km/m-c), głównie jest zasięg T-mobile, w miastach Play, wymuszone 3G+2G, bo LTE strasznie żre baterię, (a na starszym telefonie miałem wymuszone tylko 2G i też działało OK) i zerwania są, ale nigdy na tyle długo aby nie przychodziły powiadomienia

pod tym względem lepszy jest Orange (używam w telefonie, ale też ma dziury w zasięgu i to w dość zaskakujących miejscach

dziwi mnie, że przełącza Ci się do Plusa (choć nie powinno) czy może migrowałeś numer z Plusa do VM?


mshmaster napisał(a):,odnalazłem już funkcje informowania o utracie połączenia ale nie informuje o ponownym nawiązaniu połączenia
bo nie informuje, ale w trakcie utraty połączenie z serwerem, dostępu do inetrnetu czy w braku sygnału GPS masz wyświetloną czerwoną belkę zajmującą jakieś 10% ekranu (wrzucę SS jeśli mi sił dziś nie braknie), która znika dopiero po odzyskaniu stanu normalnego działania (kiedyś próbowałem z kartą Playa i jest to naprawdę częsty widok Tongue)

screenshoty z telefonu, dlatego widać "4G" i dwie karty SIM, w smartfonie który używam jako dedykowany do Yanosika na długie trasy (ale używam tego samego konta co na telefonie) mam przełączone na 3G+2G czyli zwykle widać H lub E , a jeśli zależy mi na radykalnej oszczędności aku to przełączam na "3G only" jeśli jeżdżę po mieście lub "2G only" na dłuższe trasy


Załączone pliki Miniatury
           

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-11-2016, 09:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-11-2016 09:39 przez mshmaster.)
Post: #3
Używacie smartfona jako nawigacji
karta oryginalna virgin , radar był stacjonarny i jest w bazie yanosika , przejechałem obok i tak jak by nic nie było , nie wiem czemu ,

robiąc testy drugi przejazd koło tego samego radaru nie daje już zgłoszenia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-11-2016, 12:18
Post: #4
Używacie smartfona jako nawigacji
A masz włączone zgłoszenia radarów stacjonarnych Straży Miejskiej/Wiejskiej, które już nie działają?
Może to właśnie taki radar?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-11-2016, 16:39
Post: #5
Używacie smartfona jako nawigacji
a to mi przypomniałeś - faktycznie nieczynne radary SM są często jeszcze na mapie, ale Yanosik już o nich dźwiękowo nie informuje (szczególnie to zauważyłem na wschodzie PL, ale nie tylko, tyle że już przywykłem bo tak jest od paru m-cy)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-11-2016, 20:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-11-2016 20:52 przez mshmaster.)
Post: #6
Używacie smartfona jako nawigacji
u mnie to był czynny radar (który wielokrotnie już mi yanosik zgłaszał ) chyba ITD

nie ma już chyba mapy z radarami , suszarkami itp na www yanosika ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-11-2016, 12:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-11-2016 17:10 przez szopen.)
Post: #7
Używacie smartfona jako nawigacji
miałem na myśli tryb mapy w yanosiku, można go przecież używać na różne sposoby:
- w trybie zgłaszania, czyli tylko przyciski
- tryb mapy po wciśnięciu bodajże nawiguj (wtedy widać "ulubione" miejsca gdzie suszą czyli szarą szuszarkę oraz te radary o których yanosik nie mówi)
- oraz tryb nawigacji, gdy wpiszemy cel no i oczywiście widać mapę (czyli widać j/w + trasę)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-11-2016, 18:42
Post: #8
Używacie smartfona jako nawigacji
Co do zrzucania z Playa do Plusa , dawniej zrzucało mnie do Orange potem do T mobile teraz do Plusa czyli koś musi tym zarządzać . Wczoraj robiłem testy na trasie telefon próbował wrócić z plusa do play ale play nie chciał wpuścić karty do sieci , przez kilka minut miałem przeskoki plus-brak sieci - plus -brak sieci , a stałem w korku w jednym miejscu i w pobliżu była stacja plusa i playa
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-11-2016, 17:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-11-2016 17:20 przez szopen.)
Post: #9
Używacie smartfona jako nawigacji
normalnie nie mam czasu i możliwości zwracania uwagi na takie szczegóły, ale jeśli będę mógł się przyjrzeć to zrobię testy w terenie, ale obecnie faktycznie jedyną zabronioną siecią jest Orange (dla karty VM pochodzącej z VM) i połączenie danych w Plusie działa (kiedyś działał jedynie Play i T-mobile, potem przestałe zwracać na to uwagę)

masz włączony automatyczny wybór sieci i umożliwiony roaming danych?
(to jest konieczne do poprawnego działania VM)

jeśli ręcznie zarejestrujesz się w jednej z dostępnych sieci, to potem telefon będzie w niej zarejestrowany na stałe (póki nie użyjesz funkcji rejestracji automatycznej)

i czy karta pochodzi z przeniesienia z innej sieci czy nie?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-11-2016, 20:50
Post: #10
Używacie smartfona jako nawigacji
mam włączony roaming

mam dwie karty jedna przenoszona z orange druga nie przenoszona , oby dwie działają tak samo .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-11-2016, 21:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-11-2016 21:37 przez szopen.)
Post: #11
Używacie smartfona jako nawigacji
a automatyczny wybór sieci?

jeżdżę po całej PL i nie zauważyłem nigdy takich problemów

nie masz czasem wymuszenia lub preferowania LTE?
ten telefon specjalnie dla yanosika mam w trybie 3G + 2G (preferowane 3G)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-11-2016, 22:44
Post: #12
Używacie smartfona jako nawigacji
nie zawsze mam włączony automatyczny wybór , często loguje się ręcznie do playa a potem przerzuca mnie np. do plusa i tak już jeżdżę, mam dwa telefony jeden 2g /3g (tel nie ma lte) i tu nigdy nie miałem problemów z yanosikiem a drugi pracuje 2g /3g /LTE i na tym tel miałem problem ,aktualnie problem zniknął i działa dobrze ale już zaufania do tego nie mam.

natomiast to co pisałem o przełączaniu miedzy Plus a Play to testowałem na telefonie bez LTE był ustawiony 2g/3g i ręcznie wybrany był Play , później zrzuciło do plusa następnie tel miał problem z powrotem do Playa
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-11-2016, 19:41
Post: #13
Używacie smartfona jako nawigacji
A czy włączenie automatycznego wyboru nie spowoduje zwiększonego poboru prądu , tel będzie się przełączał miedzy Play a np. Plus ?

może ustawić Plus na sztywno 2g/3g

w ostatnich kliku dniach , kiedy testuje yanosika, były trzy aktualizacje programu , dziś była stabilizacja połączenia , tak że chyba są problemy z programem .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-11-2016, 20:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-11-2016 23:51 przez szopen.)
Post: #14
Używacie smartfona jako nawigacji
a widzisz - to jest druga sprawa - nie aktualizuję aplikacji codziennie, więc część problemów mnie omija Big Grin

generalnie nie aktualizuję Yanosika równocześnie na obu używanych codziennie telefonach, bo było kilka ich poważnych wpadek związanych z aktualizacjami, więc wolę mieć coś działającego w zapasie, jakkolwiek
a) na zapasowym archaicznym telefonie (android 2.3x) mam jakąś mega-starą wersję i nadal działa (choć jest bez wodotrysków Tongue)
b) wprawdzie wszystkie te poważne wpadki producent naprawił w ciągu kilku dni, ale kilka dni przy trasach (w tym czasie) rzędu kilkuset do nawet paru tysięcy km jest i tak nie do przyjęcia…
c) na wypadek tego typu wpadek przechowuję na komputerze robiony raz na ruski rok zrzut plików apk z telefonu (w razie W można zainstalować daną aplikację z pliku a nie ze sklepu, choć nie każda aplikacja działa po instalacji w ten sposób…)

co do poboru energii to podejrzewam, że lepiej mieć autowybór sieci - najwięcej prądu żre modem/moduł GSM, gdy jest słaby sygnał sieci, a to jest nie do uniknięcia, gdy jesteś na trasie, a "przyspawanie" się do jednej sieci tylko zwiększy zapotrzebowanie na prąd bo będzie więcej miejsc o słabym sygnale (BTSy rożnych sieci zwykle mają różne położenie, mimo, że w ramach optymalizacji kosztów coraz więcej masztów jest wspólnych, ale dotyczy to w głównej mierze T-mobile+Orange)

a z własnych obserwacji wiem, że wyłączenie LTE jest dość kluczowe w tej kwestii

jeśli chcesz radykalnie ograniczyć pobór prądu po prostu przełącz się na "2G only" (po pierwsze najmniejsze problemy z zasięgiem, a po drugie i tak technologicznie najmniejszy pobór prądu) choć to ustawienie radykalnie ogranicza prędkość pobierania danych (ale jeśli używasz wyłącznie Yanosika to i tak mu wystarczy)

PS i jeszcze coś a' propos Yanosika - kawa za pół ceny na Statoil (do końca listopada 2016)
https://www.statoil.pl/pl_PL/pg133410228...mocja.html

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-11-2016, 09:56
Post: #15
Używacie smartfona jako nawigacji
ale tryb auto ma to do siebie że tel będąc poza miastem mając np. mocny zasięg Plusa tel złapie minimalny zasięg playa i loguje się do playa na siłę , czy dobrze rozumuje ?. Na jednym tel miałem taką sytuacje że stałem pod bts Plus, T mobile , a tel na siłę trzymał jedna kreskę Playa internet w ogóle nie chciał chodzić .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-11-2016, 16:30
Post: #16
Używacie smartfona jako nawigacji
mshmaster napisał(a):ale tryb auto ma to do siebie że tel będąc poza miastem mając np. mocny zasięg Plusa tel złapie minimalny zasięg playa i loguje się do playa na siłę
są jakieś wartości progowe przy których następuje przełączenie na sieć macierzystą (sam fakt minimalnego jej zasięgu nie jest wystarczający), więc wcale nie jest tak tragicznie

gdy miałem czas i warunki na taką zabawę z VM zaobserwowałem, że przez większość trasy dokądkolwiek miałem połączenie w T-mobile, a Playa niemal tylko w miastach (~z rok temu, gdy do wyboru był tylko Play jako macierzysty dla VM i sieć T-mobile dostępna roamingowo)

w kwestii obciążenia energetycznego ze strony modemu/modułu GSM i tak najwięcej się zyskuje na pracy "tylko 2G",

natomiast sam Yanosik zużywa sporo energii na:
1) podświetlenie ekranu (jest to zdecydowanie pierwsze miejsce, nawet jeśli masz właczoną opcję przyciemniania), "jedyny ratunek" to skorzystanie z opcji wyłaczania ekranu, ale ja nie lubię "czarnego Yanosika"
2) obciążenie procka (tylko w trybie nawigacji z wyznaczoną trasą, tryb "zgłaszania" jest mniej prądożerny)
3) jeśli używasz wbudowanego rejestratora wideo (moim zdaniem to zbędna funkcja i powinna być dostępna też wersja bez DVR)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-11-2016, 21:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-11-2016 21:11 przez mshmaster.)
Post: #17
Używacie smartfona jako nawigacji
ja korzystam z "czarnego yanosika" (przy raporcie podświetla mi ekran ) chyba że dodatkowo mam włączoną nawigację , na androidzie 6.0 z włączonym trybem oszczędzania energii czarny yanosik w ogóle nie raportuje .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-11-2016, 15:48
Post: #18
Używacie smartfona jako nawigacji
mshmaster napisał(a):na androidzie 6.0 z włączonym trybem oszczędzania energii czarny yanosik w ogóle nie raportuje .
na 100% trzeba go dodać do wyjątków (podobny temat miałem już na andku 4.x przy włączeniu trybu stamina w xperii)

natomiast nie używam "czarnego", bo jest to upierdliwe przy zgłaszaniu

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-11-2016, 09:11
Post: #19
Używacie smartfona jako nawigacji
gdzie są te ustawienia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-11-2016, 14:38
Post: #20
Używacie smartfona jako nawigacji
w andku 6
ustawienia -> bateria -> inteligentne oszczędzanie energii
ustawienia -> bateria -> … -> optymalizacja

w xperii (tu M dual)
ustawienia -> zarządzanie zasilaniem -> tryb Stamina -> (po włączeniu dostępne przez kliknięcie nazwy) -> aplikacje w łączone w trybie gotowości
warto jeszcze dobrać poziom aku przy którym włącza się Stamina

PS sprawdź też inne aplikacje - czy nie ciągną z aku - testowo przejechałem cała Polskę na jednym ładowaniu
(Yanosik w trybie przyciemniania ekranu, ale nie wygaszenia!, tryb zgłaszania, telefon TP-Link Nefoss C5Max w trybie 2G only z włożoną 1 kartą SIM i bez uSD bo i tak nie obsługuje karty do zapisu mimo zainstalowanego gniazda)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz