[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xiaomi z NFC
05-09-2018, 12:06
Post: #1
Xiaomi z NFC
Moze ktos polecić Xiaomi z NFC, zeby działał z GPay . Kupiłem corce Redmi 5 i jestem pod wrażeniem ale brak NFC wyklucza go dla mnie.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-09-2018, 12:40
Post: #2
Xiaomi z NFC
Tak z ciekawości zapytam po co komu NFC, poza przesyłem danych? Mam (akurat Xiaomi) bez NFC i działa Google Pay. Do płatności w sklepach stacjonarnych wystarczy blik.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-09-2018, 15:56
Post: #3
RE: Xiaomi z NFC
(05-09-2018 12:40)Ekonomista napisał(a):  Tak z ciekawości zapytam po co komu NFC, poza przesyłem danych? Mam (akurat Xiaomi) bez NFC i działa Google Pay. Do płatności w sklepach stacjonarnych wystarczy blik.
Blik nie jest alternatywą zastepujaca NFC moze tylko uzupelnic bo:

Blik nie działa
-za granicą
-karty kredytowej polskiej lub zagranicznej (debetowej/kredytowej) "nie podepniesz" do Blika.
-Nie kazdy bank ma blika.

Spróbuj swoim GPay w xiaomi zaplacic w zabce.

Ja uzywam telefonu do płacenia z wielu względów wygodnosciowych zamiast nosic pliku kart na niektorych np.mam cashback wiec place do limitu cashbacku uzywajac GPay. Potem ustawiam inna do zaplaty.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-09-2018, 16:16
Post: #4
Xiaomi z NFC
Zgadza się. Tylko po co tyle kart? Poza tym kartę dasz np. dziewczynie/żonie i po drodze kupi co potrzeba, a telefonu raczej nie, a plik kart pewnie już zapomniany gdzieś leży...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-09-2018, 16:30
Post: #5
RE: Xiaomi z NFC
(05-09-2018 16:16)Ekonomista napisał(a):  Zgadza się. Tylko po co tyle kart? Poza tym kartę dasz np. dziewczynie/żonie i po drodze kupi co potrzeba, a telefonu raczej nie, a plik kart pewnie już zapomniany gdzieś leży...
Ale o co ci chodzi? Znasz jakiś telefon tej marki z NFC który działa z GPay to daj znać opinię o nim. Jak kto używa NFC to wyłącznie jego sprawa. Towarzyszce zycia mozna dac gotówkę jeden pies jesli chodzi o twoj cytowany powyzej post, w tym watku nie o to pytam. Czasem sa problemy z aplikacjami banków/GPay w różnych telefonach więc wole uniknąć tego przed zakupem, a funkcje które ma model kupiony córce zaciekawił mnie ze moze cos o podobnym budżecie ale z NFC skusi mnie do zakupu.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-09-2018, 19:19
Post: #6
Xiaomi z NFC
Ekonomista napisał(a):Tylko po co tyle kart?
Wszystko jest względne. Uwierz mi, że znam osoby posiadające 15 kont w różnych bankach i do tego karty, czasem po 2. Znam też takich, którzy dla celów oszczędnościowych otwierali po 30 czy po 50 kont w jednym banku Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-09-2018, 19:42
Post: #7
Xiaomi z NFC
spag napisał(a):Znasz jakiś telefon tej marki z NFC który działa z GPay to daj znać opinię o nim.

Nie miałem do czynienia z takowym. Czasem zbaczam z tematu, już tak mam. Smile

spag napisał(a):Jak kto używa NFC to wyłącznie jego sprawa.

Przepraszam, jeśli mogłeś poczuć się osaczony. Pytałem ogólnie, a nie konkretnie o Twoją sytuację.

tps4 napisał(a):znam osoby posiadające 15 kont w różnych bankach i do tego karty, czasem po 2

Sam mam kilka kont z kartami, ze względu, że nie lubię się ograniczać w możliwościach, ale trochę z innych powodów, więc wierzę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-09-2018, 20:08
Post: #8
Xiaomi z NFC
+1 do NFC.

Dotykam smartwatchem i nie muszę niczego wyciągać, nawet telefonu z kieszeni. Dwa, zawsze mogę zapłacić telefonem.

Ponadto applepay jest znacznie bezpieczniejsze od kart płatniczych. Jedyna wada NFC to możliwość rozładowania się urządzenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-09-2018, 20:49
Post: #9
Xiaomi z NFC
Och gdybym ja tak nauczył się wypłacać blikiem lub tym smartwatchem nawet nie wiem co to jest ? Najpierw muszę kupic telefon spełniający wymagania dla tych funkcji. A NFC lub Gpay to widmo .Cóż na karku już 6o- tka.A kiedyś goniłem się z ZOMO...........POZDRAWIAM!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-09-2018, 21:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-09-2018 21:24 przez Ekonomista.)
Post: #10
Xiaomi z NFC
Ale dziś się prywata na forum porobiła... Tongue
Ja jeszcze żyłem w komunie i to na wsi, więc wiem jak się pozmieniało. A będzie coraz szybciej... Blik to taka funkcja w aplikacji serwisu bankowego. Można wypłacać na 6-o cyfrowy kod i potem jeszcze się potwierdza własnym 4-o cyfrowym.
Smartwatch to praktycznie komputer w kopercie zegarka. Już nawet są z własnym systemem i telefonem - jak smartfony. NFC to taki jakby Bluetooth tylko raczej na małą odległość i do identyfikacji różnych zaszyfrowanych funkcji. Google Pay to system płatności od Google pod który np. "podpina" się karty płatnicze i płaci w telefonie z NFC w sklepach stacjonarnych albo bez w aplikacjach i na stronach. Wszystko proste, jeśli się poczyta i ma już swój telefon w ręku. Pozdrawiam

No i przydaje się "wyobraźnia techniczna", która u mnie szła zawsze w parze z zamiłowaniem do fizyki, choć niekonieczna. Bo "po drugie i najważniejsze" potrzeba braku strachu przed nowinkami technologicznymi (czego nie brakuje teraz młodzieży z racji momentu w jakim przyszli na ten Świat i dlatego wydają się bystrzejsi od starszych, choć... no już za bardzo oddaliłem się od tematu wątku Big Grin ).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-09-2018, 21:50
Post: #11
Xiaomi z NFC
Wracając do meritum - wszystkie telefony z NFC z oferty Xiaomi działają bez pudła z GPay. Ja akurat mam Mi Mix - pierwszego i powoli przymierzam się do zakupu Mi Mix 2S (jak tylko stanieje w czarny piątek lub po wyjściu Mi Mix 3).
Jak ktoś siedzi na dev'ach jak ja, to duża zmiana (skok z 6 na 7, a teraz z 7 na 8) powoduje, że przez jakiś czas GPay nie odpali się z powodu brak certyfikatu na system, ale jak cert się pojawia to nawet z Magiskiem nie ma problemów i można mieć roota jak i GPay bez problemu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-09-2018, 00:36
Post: #12
Xiaomi z NFC
Generalnie NFC to bliska odległość i mała ilość danych. Tagi, płatności - chyba do tego głównie się używa. Ewentualnie jakaś autoryzacja.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-09-2018, 02:04
Post: #13
Xiaomi z NFC
spag napisał(a):Moze ktos polecić Xiaomi z NFC, zeby działał z GPay . Kupiłem corce Redmi 5
Chcesz NFC - nie szukaj go ani w linii Redmi ani Poco - obie są liniami budżetowymi okrojonymi ze wszystkiego co się da.
Jedynie ich "flagowce", czyli linia Mi miewają NFC.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-09-2018, 08:03
Post: #14
Xiaomi z NFC
szopen napisał(a):Chcesz NFC - nie szukaj go ani w linii Redmi ani Poco - obie są liniami budżetowymi okrojonymi ze wszystkiego co się da.
Da się budżetowo kupić z NFC - Bluboo Picasso 4G za 300 zł w kraju.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-09-2018, 10:03
Post: #15
Xiaomi z NFC
Trzymajmy się troszkę bardziej mainstreamu Smile
Jakie jest wsparcie softami alternatywnymi dla tego bluboo?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-09-2018, 10:26
Post: #16
Xiaomi z NFC
Co do wsparcia Bluboo to nie wiem, trzeba by poszperać, bo prawdopodobnie byłby przydatny bo czytałem gdzieś, ze przynajmniej niektóre modele mają pojawiające się jakieś reklamy.
Ja akurat zwróciłem na niego uwagę w jakimś porównaniu budżetowców ze względu na NFC właśnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-09-2018, 22:39
Post: #17
RE: Xiaomi z NFC
(05-09-2018 20:49)zurich napisał(a):  Och gdybym ja tak nauczył się wypłacać blikiem lub tym smartwatchem nawet nie wiem co to jest ? Najpierw muszę kupic telefon spełniający wymagania dla tych funkcji. A NFC lub Gpay to widmo .Cóż na karku już 6o- tka.A kiedyś goniłem się z ZOMO...........POZDRAWIAM!
Blik to jak wspomniał ekonomista w skrócie funkcja w aplikacji, dzieki której możesz zapłacić w sklepie wbijajac zamiast pinu kod blik z aplikacji banki do terminala uzywanego do kart w sklepie i potem potwierdzasz transakcje w aplikacji na telefon ie. Blik mozesz uzywac do płacenia w Internecie na podobnej zasadzie zamiast numeru karty podajesz kod. Mozesz tez wyplacic z bankomatu pieniadze , przydatne jesli twoj bank nie daje bezpłatnych wyplat z innych niz wlasne bankomaty. Wreszcie mozesz komus dac czek blik zeby sobie sam wypłacił, jak to dziala nie wiem bo nie korzystalem ale to pewnie w stylu przekazania kodu. NFC to system przesylania danych , najpopularniejsze zastosowanie to zwiazane z aplikacjami banków ktore oferuja karty zapisane tylko w formie elektronicznej jak w bzwbk czy millennium lub google pay ktory jest taka portmonetka na karty bankowe i lojalnościowe tutaj w 99% mozesz dodać tylko bankowe karty fizyczne bo wymagane sa cyfry tzw. CVV te z tylu karty z paska, wyjatek "bank" revolut jego kartę wirtualna mozna dodac. Oprocz tego NFC uzywa sie do parowania urzadzen np. Drukarki czy sluchawki lub do tzw. Tagow to kawalek blaszki chyba z jakas elektronika ktora mozesz zaprogramowac tak ze np. Wsiadasz do samochodu przystawiasz telefon na sekunde do taga i np. Odpali ci nawigacje w telefonie. Mozna jak wspomniano uzyc do transferu plikow miedzy telefonami ale tu raczej z mojej obserwacji to nfc paruje a sam transfer robiony jest przez bluetooth.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-09-2018, 00:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-09-2018 17:35 przez szopen.)
Post: #18
Xiaomi z NFC
Jeśli chodzi o NFC to Sony bardzo promuje tą technologię - słynny Smartwatch2 (dla którego wycofano już wsparcie) był sztandarowym przykładem - po zetknięciu z telefonem był parowany Bluetooth oraz było przekierowanie do instalacji oprogramowania do współpracy z zegarkiem, swoją drogą swego czasu to był jedyny producent montujący NFC w smartfonach średnio-niskiej klasy (większość producentów do dziś montuje NFC tylko we flagowcach), a jeśli chodzi o automatyczne parowanie BT przez zetknięcie urządzeń spotkałem m. in. słuchawki, soundbary czy nawet wieże audio z NFC i większość z nich to było właśnie Sony.
Obecnie pojawiają się też zaawansowane produkty innych firm - np. zamki z opcją otwierania przez dotkniecie telefonem, czy drukarki (np. Samsung SL-C480)
Jeśli chodzi o komunikację między urządzeniami np. smartfonami, to NFC zasadniczo służy do zestawiania połączenia w innej technologii (choć gdy było to nowością pojawiły się nawet gry na smartfony bazujące tylko na komunikacji NFC).

Tagi jakoś się niespecjalnie przyjęły, choć z tego co wiem były próby wykorzystywania w komunikacji miejskiej np. dla przekierowania do rozkładu jazdy online (powszechnie wykorzystuje się do tego QR kody), czy stosowania interaktywnych plakatów (też z zawartością online otwieraną w przeglądarce).
Takie różne zastosowania NFC można zobaczyć np. tam:
https://www.greenbot.com/article/2029573...r-nfc.html
ale dopiero płatności mobilne są tym zastosowaniem, które ma realną użyteczność dla większego grona ludzi.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-09-2018, 08:26
Post: #19
RE: Xiaomi z NFC
(08-09-2018 00:37)szopen napisał(a):  Tagi jakoś się niespecjalnie przyjęły, choć z tego co wiem były próby wykorzystywania w komunikacji miejskiej np. dla przekierowania do rozkładu jazdy online (powszechnie wykorzystuje się do tego QR kody), czy stosowania interaktywnych plakatów (też z zawartością online otwieraną w przeglądarce).

wlasnie w londku widzialem tagi na wiatach autobusowych a ponizej qr ale bylo to związane z reklamą.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-09-2018, 08:53
Post: #20
Xiaomi z NFC
spag napisał(a):przydatne jesli twoj bank nie daje bezpłatnych wyplat z innych niz wlasne bankomaty
Albo wybranych sieci bankomatów, albo ograniczoną ilość darmowych wypłat w miesiącu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je Ekonomista 140 287 707 21-01-2020 11:18
Ostatni post: Ekonomista
  Xiaomi Redmi Note 4 problem z automatycznym łączeniem do zapisanej sieci WiFi 90tomash 7 17 360 01-02-2018 10:10
Ostatni post: jakubd
  Xiaomi RedMi 2 i MIUI - fajna sprawa jakubd 2 8 008 11-09-2015 20:18
Ostatni post: jakubd