[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wydajna konfiguracja pod LTE/WiFi do domu
07-01-2016, 14:29
Post: #1
Wydajna konfiguracja pod LTE/WiFi do domu
Witam Wszystkich na forum.

Mam do Was pytanko bo szukam dla siebie optymalnego rozwiązania pod LTE do domu.
Mam w domu sieć LAN 1Gbit do tego chce w przyszłości uruchomić min. NASa, drukowanie sieciowe, TV oraz oczywiście dla domowników Wifi.

Po przeczytaniu kilku forów i godzinach spędzonych w sieci mam straszny mętlik w głowie co wybrać do sieci LTE?

1. Huawei B315
2. Dovado Pro + Huawei e3372s-153
3. Dovado Tiny AC + Huawei e3372s-153

Która opcja dla wariantu bez antenowego (mam koło siebie sporo BTSów) da mi teoretycznie lepsze osiągi pod LTE.

1. Czy wybrać router z wbudowanym modemem (B315) kupiłbym wersję niebrandowaną?
2. Czy router (któryś z Dovado) + modem?
3. No i tu pytanie zasadnicze czy wersja HiLink czy tradycyjny? Bo ile wątków w sieci tyle opinii. HiLink to tak na prawdę router więc ma swojego NATa więc miałbym podwójnego NAT co pewnie odbija się na szybkości wczytywania stron. Z drugiej strony nie idzie kupić NIE-HiLinka e3372s-153.

Poradźcie coś co czynić dalej tak by być zadowolonym z wyboru.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-01-2016, 17:34
Post: #2
Wydajna konfiguracja pod LTE/WiFi do domu
gdybym miał nieograniczone środki to
3
2 jeśli potrzebujesz modemowego łącza backupowego lub czegoś innego czego nie ma tiny ac


2
gdybym miał nieograniczone środki to można zaszaleć na modem w wyższej kategorii niż dostępne w PL (ale czy to ma większy sens?)

kwestia wydajności zależy od kilku czynników, skoro przekopałeś cały net to chyba wiesz od jakich
gniewko napisał(a):Poradźcie coś co czynić dalej tak by być zadowolonym z wyboru.
jeśli jesteś zbyt wymagający to zawsze będziesz niezadowolony Big Grin
coś co było nowoczesne w tej dziedzinie 4 lata temu, to dziś już zabytek
to co było nowoczesne 2 lata temu dziś staje się powoli przestarzałe

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-01-2016, 20:21
Post: #3
Wydajna konfiguracja pod LTE/WiFi do domu
W wątku tiny ac wyczytałem, że jak się podepnie do tego routera modem e3372s-152 hilink to dovado sobie go zmienia na tradycyjny modem. Czy dobrze to zrozumiałem?

Na chwile obecną opcja (3.) tiny ac + e3372s-153hilink jest mi najbliższa bo zależy mi także na szybkim 1Gbit LAN (tutaj zakupię osobno switcha). Bo w wersji (1.) z B315 pełnej przepustowości LANu nie wyciągnę bo WiFi ponoć skutecznie to przycina.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-01-2016, 21:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-01-2016 21:50 przez szopen.)
Post: #4
Wydajna konfiguracja pod LTE/WiFi do domu
niektóre przełącza, a niektóre obsługuje przez hilink-api (wtedy jest informacja o trybie LIM),
to jednak informacje z "2 ręki", bo nie mam takiego modemu aby sprawdzić, a jedyny hilink, którego posiadam pracuje przez hilink-api

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-01-2016, 13:19
Post: #5
Wydajna konfiguracja pod LTE/WiFi do domu
To mam jeszcze takie pytanie. Jak to jest z modemami zewnętrznymi w połączeniu z routerem.
Lepiej brać hilinka czy tradycyjny?
Chcę dokonać najlepszego zakupu Smile
Do wyboru mam:
1. e3372s-153 hilink
2. e3372s-153 tradycyjny
3. e3372h-153 hilink
4. e3372h-153 tradycyjny

Moim zdaniem skoro Dovado robi i tak przełączenie do wersji tradycyjnej najbardziej optymalnym wyborem jest wybranie opcji: 2. e3372s-153 tradycyjny
Dobrze kombinuję? Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-01-2016, 14:15
Post: #6
Wydajna konfiguracja pod LTE/WiFi do domu
Wszystkie te modemy z Dovado działają dokładnie tak samo - w trybie tradycyjnym. HiLink, jak zamierzasz go czasem odłączać i podłączać do komputera - jest wygodniejszy.
Ja bym optował za HiLinkiem.
Co do wersji - h jest normalnie dostępna, s - chyba tylko z importu lub używka.
Wersja h jest trudniejsza do grzebania w sofcie (firmware), jak cię to interesuje, bo lepiej ją zabezpieczyli. Ale i to jest do złamania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-01-2016, 15:03
Post: #7
Wydajna konfiguracja pod LTE/WiFi do domu
A czy w wersji hilink nie obserwujesz spowolnienia internetu z powodu tzw. podwójnego NATa?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-01-2016, 16:25
Post: #8
Wydajna konfiguracja pod LTE/WiFi do domu
Napiszę drugi artykuł na ten temat, ale w skrócie:
1. W przypadku Dovado nie ma podwójnego NATa, bo przecież jest on przełączany do trybu tradycyjnego
2. W przypadku bezpośredniego podłączenia do komputera - tak, jest NAT i faktycznie jest dłuższy o kilka ms ping, ale nie ma on wpływu na szybkość, a jedynie na sam PING. Przy normalnym korzystaniu nie ma to znaczenia. Najwyżej przy niektórych grach, ale ja bym nie grał przez sieć komórkową.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-01-2016, 21:22
Post: #9
Wydajna konfiguracja pod LTE/WiFi do domu
To jeszcze takie pytanko, którą wersję wybrać:
Dovado Pro czy Dovado Tiny AC która opcja jest bardziej rozsądna do domku jednorodzinnego na wsi?
Czy do Dovado trzeba zakupić aktywny HUB USB?
LTE ponoć potrafi być mocno prądożerne a wersja PRO wypada ciut lepiej od TINY.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-01-2016, 00:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-01-2016 00:47 przez jakubd.)
Post: #10
Wydajna konfiguracja pod LTE/WiFi do domu
Oba routery poradzą sobie bez problemu bez koncentratora.
Wersja Tiny AC ma obsługę AC i być może jest wydajniejsza. Wersja Pro ma dwa gniazda USB i można podłączyć dwa modemy np. w celu korzystania z trybu Failover (łącze zapasowe).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-01-2016, 09:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-01-2016 09:01 przez gniewko.)
Post: #11
Wydajna konfiguracja pod LTE/WiFi do domu
Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc.
Wybieram ostatecznie: Dovado Tiny AC + Huawei e3372s-153

P.S. Rozumiem, że konfiguracja modemu nie jest jakoś bardzo skomplikowana ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-01-2016, 12:46
Post: #12
Wydajna konfiguracja pod LTE/WiFi do domu
W 90% przypadków podłączasz i nic nie konfigurujesz - wszystko zrobi router. Pozostaje ci tylko nazwa sieci WiFi, o ile ci zależy na zmianie nazwy i hasła.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-01-2016, 19:33
Post: #13
Wydajna konfiguracja pod LTE/WiFi do domu
jakubd napisał(a):o ile ci zależy na zmianie nazwy i hasła.
a powinno…

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-01-2016, 20:14
Post: #14
Wydajna konfiguracja pod LTE/WiFi do domu
Nazwy sieci - niekoniecznie, ale hasła - raczej już tak.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-01-2016, 00:52
Post: #15
Wydajna konfiguracja pod LTE/WiFi do domu
jakubd napisał(a):1. W przypadku Dovado nie ma podwójnego NATa, bo przecież jest on przełączany do trybu tradycyjnego
o ile jest przełączalny - chciałbym podkreślić, że Dovado uprzedza, że nie każdy modem daję się tak przełączyć i pracuje wtedy w trybie "LIM" (zapewne za pośrednictwem HiLink-API, ponadto możemy sobie zażyczyć aby nawet w tym trybie modem był konfigurowany przez router, ale podwójnego NATu to nie usuwa, liczba przekierowań portów też bywa ograniczona), choć być może wszystkie modemy wymienione w tym wątku podlegają przełączeniu, to jednak trzeba mieć to na uwadze (bo ta kwestia zależy od firmware modemu czyli od jego pochodzenia)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-01-2016, 11:42
Post: #16
Wydajna konfiguracja pod LTE/WiFi do domu
szopen napisał(a):o ile jest przełączalny
Mam E3372s-153 oraz E3372h-153 i testowałem z kilkoma wersjami oprogramowania - w każdym przypadku modem był przełączany w tryb tradycyjny bez problemu, choć oczywiście można sobie wyobrazić oprogramowanie, które taką możliwość blokuje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-01-2016, 20:08
Post: #17
Wydajna konfiguracja pod LTE/WiFi do domu
Dziękuję wszystkim jeszcze raz za pomoc w wyborze Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-05-2017, 16:33
Post: #18
RE: Wydajna konfiguracja pod LTE/WiFi do domu
Trochę odgrzeję 'kotleta', ale podobne dylematy dotyczące podobnego sprzętu więc wydaje się lepsze kontynuowanie niż zakładanie nowego temat.

Witam.
To mój pierwszy post choć przeczytałem już kilka wątków głównie o Dovado i modemach e3372, bo o tym szukałem informacji. Będzie przydługo więc z góry dziękuję za doczytanie do końca.
Na wstępnie chcę wyrazić uznanie dla osób prowadzących i moderujących forum; bardzo fajnie merytorycznie, nie ma (niepotrzebnego) łajania użyszkodników, nie trafiłem też na bluzgi czy kłótnie… Normalnie aż miło się szpera – doszedłem nawet do tematu, z którego już nic nie rozumiałem ;-) … ale żeby nie było OT, to koniec słodzenia i przechodzę do rzeczy.

Podobnie jak kolega gniewko chciałbym zapewnić sobie dobre łącze w domku jednorodzinnym. Sensownym rozwiązaniem wydaje się LTE, gdyż neostrada oferuje 10Mbit za horrendalne 80pln, a lokalny dostawca (Protonet) koło 20Mbit za 70pln. W tej kwocie można mieć całkiem duże pakiety w LTE Plusa (promocja: cwany dom).
Do nadajnika BTS mam w linii prostej ~1km – on na górce i ja na górce.
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loca...49&zoom=16
Potrzebuję niezawodny internet w sensie stabilny bez zrywania połączenia i braku sieci przez 2 dni… szybkość nie jest priorytetem, ale wiadomo że człowiek by chciał najszybciej jak się da ;-).
Nie wiem czy BT dobrze pokazuje bo wynika że Plus nie ma tam LTE… w innym 2km dalej jest NetWorks! które ma LTE ale czy Plus z nich korzysta? Przyznam że nie wiem jak to sprawdzić. Na telefonie z Plus jest zasięg LTE 3-4 kreski na 5 możliwych.

Jeśli chodzi o router to pójdę w Dovado, do tego przekonało mnie to forum. Kwestia Tiny AC czy PRO AC do decyzji; muszę porównać czy jest coś co zyskuję w wersji PRO i warto za to płacić prawie 200pln więcej (za tyle mam już modem). Wydaje mi się że wersja Tiny na moje potrzeby wystarczy… ale to będzie zakup na następnych 5-6lat więc jestem w stanie wydać dziś więcej i żeby dłużej służyło. Fajną rzeczą jest możliwość sterowania urządzeniami – mam w rozdzielnicy taki moduł przekaźnikowy na 8 obwodów. Jakby się żonie w przyszłości zachciało to można by z ProAC trochę się pobawić…

W domu jest wew. sieć kablowa cat6. w gniazdkach w wielu pomieszczeniach. W szafie rack będzie gigabitowy switch 24porty. Planowałem również dwa AP (parter i piętro) ze względu na to, że strop jest lany żelbetowy podwójnie zbrojony.
Zastanawiam się jednak czy nie zrezygnować na piętrze z AP i zastąpić go routerem Dovado, który będzie wisiał na piętrze i posieje tam WiFi, a na parterze dać oddzielny AP (jaki sensowny??). Jakby Dovado siało słabo na piętrze to i tak każdy ma gniazdko…
A propos AP – czy funkcja bridge pozwoli mi na uzyskanie Wifi z dwóch punktów pomiędzy którymi inne urządzenie Wifi nie będzie się przelogowywać tylko płynnie przejdzie z jednego źródła do drugiego? Czy może bridge jakby wskazywała nazwa ‘wydłuża’ zasięg sieci Wifi? czy wszystko mylę i powinienem doczytać? HuhBig Grin

Teraz modem- i tu miałem w sumie największą zagwozdkę, bo routerów różnych używałem w przeszłości ale nie modemów LTE.
Z lektury wynika, że najsensowniejszym wyjściem jest e3372; zakładam że w wersji h, bo grzebać w sofcie ani modyfikacji wprowadzać nie będę, a wersja h chyba jest nowsza (lepsza?).
Czego nie wiem to, czy brać wersję standard czy HiLink – z tego tematu zrozumiałem że przy Dovado nie ma to znaczenia. Czy różnica będzie w samej obsłudze modemu? Czy dla codziennego użytkowania ma to znaczenie? Cena z HiLink czy bez jest podobna – więc pytanie wprost który lepiej wybrać? W jednym ze sklepów którego nazwy nie wymienię żeby kryptoreklamy nie było (Bełk ;-) ) powiedziano mi że HiLink do komputera a bez HiLink do routera… nie wiem, nie znam się.
Generalnie modem będzie sobie siedział w routerze i nie będę go wypinał – w telefonach komórkowych mamy LTE po 20GB na miesiąc; wyrabiamy w trzy osoby może z 15GB…
Z tego co wyczytałem ważne jest, aby w modemie można było wymuszać poszczególne częstotliwości – co jest możliwe w e3372.
Z informacji jakie znalazłem wynika również że modem działa z Aero – mam taką kartę jeszcze z samych początków systemu; siedziała sobie w tablecie (od 2012r); transfer słaby i co godzinę trzeba było się łączyć na nowo; czy taka karta jeszcze będzie działać w takim modemie e3372?

Znalazłem też informację że modem e3372 ma dwa wejścia CRC na antenę (koncentryk 50om) – chciałbym od razu zakupić antenę i wystawić na dach; to koszt ~160-190pln zależy od sklepu (logarytmiczna , MIMO, zakres 800-3000MHz o zysku ~9dBi – takie dwa białe trójkąty na maszcie); Chyba że ktoś z Was skutecznie wybije mi to z głowy? Są tez anteny tańsze, panelowe o mniejszym zakresie np. 1700-2100MHz ale większym zysku ~15dBi.
Robiłem testy na piętrze za pomocą iPhona 5s (Ookla) do Skynet DC – 01.05.2017 godzina 17:30 DL 74, UP23 Mbps; robiłem też dwa dni wcześniej na zew. Budynku do serwera w Tarnowskich Górach i wyszło DL18, UP2 Mbps.Huh
Czy w sprawie anteny też możecie coś doradzić względnie skierować do doczytania i poszerzenia informacji?

Z góry dziękuję za porady, wskazówki i drogowskazy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-05-2017, 17:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-05-2017 17:59 przez grzech1991.)
Post: #19
Wydajna konfiguracja pod LTE/WiFi do domu
Z neostradą da się zejść do 60 zł miesięcznie. Jeśli zależy Ci na prędkości to rozumiem, że sporo przesyłasz. A jak tak to temat LTE bym odpuścił.

Plusa nigdy nie używałem, ale z opinii które mi się przytrafiły wnioskuję, że lubi sobie przyciąć transfer po kilkunastu gigabajtach.

Networks! to projekt Orange i T-mobile.

e3372-h z dovado to bajka, w routerze przełącza na tryb tradycyjny, a w PC masz ten wygodniejszy - hi-link. Jedyna wada jaką odkryłem to zmiana ustawienia automatycznego łączenia, po wizycie w routerze jest wyłączona.

Router łyknie Ci większość modemów i kart. Skoro hi-linka przełącza w tryb tradycyjny (i tradycyjny chyba też obsługuje)to nie odczujesz żadnej różnicy przy korzystaniu. Dla dovado nie ma znaczenia jaki modem, dla tanich routerów lepiej hi-link, jeśli podwójny NAT Ci nie przeszkadza.

Tak, dovado jak i e3372 działa z aero2.

Jeśli masz pytania o dovado - pisz. Mija już prawie rok odkąd jestem z PRO a znacznie wcześniej kupiłem Tiny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-05-2017, 00:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-05-2017 00:48 przez szopen.)
Post: #20
Wydajna konfiguracja pod LTE/WiFi do domu
pst napisał(a):muszę porównać czy jest coś co zyskuję w wersji PRO
"pro" i "pro ac" dają możliwość użycia drugiego modemu jako łącze backupowe (wraz np. z kartą prepaid innej sieci)

albo zamiast tego dają możliwość użycia routera w charakterze (zapewne mocno podstawowej) centralki automatyki domowej, bo pisanie "inteligentnego domu" to chyba jest nie na miejscu i coś takiego nieco przekracza faktyczne możliwości routera
http://www.dovado.com/en/features/home-automation
nie miałem okazji jednak tego nigdy zobaczyć w praktyce i "na żywo"

jak miałem dostęp do Dovado Pro, to nie miałem odpowiedniego sticka - wtedy był obsługiwany tylko Telldus Tellstick 433MHz i jeszcze jakiś system o którym w PL można tylko pomarzyć, (swoją drogą miałem nadzieję, że sklepy Jula wprowadzą to do oferty, bo na zachód i północ od PL mają, ale chyba u nas brak specjalistów z tej dziedziny w dziale zamówień…) w tej chwili jest też obsługa też sticków z-wave (i nawet mam takiego sticka Aeon, ale teraz za to nie mam dostępu do "pro" Tongue)

oprócz tego obsługiwane jest w miarę popularne WeMo D-Linka oraz kilka innych niszowych systemów
(jakkolwiek z-wave daje największe nadzieje, bo jest na rynku sporo osprzętu różnych producentów działającego w tym bezprzewodowym systemie, sam się jednak zdecydowałem na użycie do domowej automatyki oddzielnej taniej centrali - Vera Lite a być może w miarę rosnących potrzeb wymienię ja na nowszy model choćby Vera Plus)



pst napisał(a):W jednym ze sklepów […] powiedziano mi że HiLink do komputera a bez HiLink do routera…
zasadniczo ta zasada raz się sprawdza, a raz nie (zależnie od kombinacji sprzętu)
do dovado wziąłbym "tradycyjny"
wymuszenie częstotliwości wykonane w trybie hilink i tak nie obowiązuje przy przełączeniu modemu w tryb "tradycyjny" (a na to nie masz w zasadzie żadnego wpływu)
choć w sumie możliwość wymuszania częstotliwości nie jest kluczowa, ale może mieć znaczenie w przypadku mocno obciążonej stacji bazowej
(o ile obsługuje ona inne częstotliwości i jesteś w ich zasięgu)

każdy współczesny modem działa z Aero2 BDI



pst napisał(a):czy funkcja bridge pozwoli mi na uzyskanie Wifi z dwóch punktów pomiędzy którymi inne urządzenie Wifi nie będzie się przelogowywać tylko płynnie przejdzie z jednego źródła do drugiego? Czy może bridge jakby wskazywała nazwa ‘wydłuża’ zasięg sieci Wifi?
ani jedno, ani drugie

co do pierwszej kwestii nie ma skutecznego rozwiązania, to kwestia obsługi roamingu WiFi przez urządzenia klienckie
w normalnej sytuacji wszystkie AP wystarczy ustawić z tym samym SSID i hasłem dostępowym oraz najlepiej na niepokrywających się kanałach
alternatywnie jest możliwe rozwiązanie polegające na ustawieniu różnych SSID (dlaczego tak - niżej)

jakkolwiek w androidzie (przynajmniej do 6.x włącznie ta kwestia jest skopana, w 7.0 jeszcze nie miałem czasu sprawdzić zachowania)
za to jest na androida aplikacja ułatwiająca życie (pod warunkiem posiadania sieci o różnych SSID)

nie jestem fanem Apple więc nie powiem jak to obecnie wygląda w urządzeniach na iOS, ale narzekań co najmniej od czasów iphone 4 jakoś nie słyszałem

natomiast w przypadku laptopów zazwyczaj ustawienia roamingu WiFi są dostępna dla użytkownika (zależnie od możliwości karty WIFi)


kwestia druga nazywa się repeater - zdecydowanie odradzam, znacznie lepsze jest dostawienie/dowieszenie dodatkowych AP


anteny
skoro na ajfonie 5s miałeś takie wyniki (w sensie tych dobrych) to prawdopodobnie nie potrzebujesz dodatkowych anten zewnętrznych, ale decyzję o ich kupnie najlepiej podjąć dopiero gdy będziesz miał już zestaw modem + router (nie twierdzę, że na 100% się nie przydadzą)

ewentualny wybór zależy też od możliwości pobliskiej stacji bazowej

jeśli się bardzo upierasz na zakup anten na wstępie to raczej powinieneś wybrać anteny szerokopasmowe - te "trójkąty", istnieje też wersja bez plastikowych obudów albo konstrukcja dwupolaryzacyjna ATK-LOG produkowana przez dipol'a

ewentualny zakup zestawu anten panelowych radzę odłożyć do momentu, gdy będziesz wiedział na jakie pasmo potrzebujesz anteny



grzech1991 napisał(a):Plusa nigdy nie używałem, ale […] lubi sobie przyciąć transfer po kilkunastu gigabajtach.
używam Plusa, nic takiego nie stwierdziłem, lejek pojawia się po wykorzystaniu pakietu
na prędkości także nie narzekam (zwykle w okolicach 20Mbps w obie strony)
ale trzeba pamiętać, że w sieciach komórkowych wyniki w jednym miejscu wcale nie muszą się przekładać na wyniki w innym miejscu (dotyczy to każdej sieci i w zasadzie wszystkich technologii bezprzewodowych)

natomiast większość "płaczów" wynika z 2 faktów:
1) głównie "płaczą" ci, którzy niedoszacowali swoich potrzeb i zamówili za mały pakiet, a Plus nie jest tak elastyczny jak niektórzy inni operatorzy (którzy czasem dopuszczają przekroczenie FUP o 100%) a prędkość na lejku jest naprawdę smutna Tongue i w zasdzie umiemożliwia korzystanie z sieci
2) albo ci którzy mają zawirusowane komputery i nawet sobue nie zdają sprawy, że to wirusy zużywają większość transferu, przez co wpadają na lejek…

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dovado Pro, jak rozszerzyć zasięg WiFi Vuko2000 8 5 045 09-11-2018 00:11
Ostatni post: grzech1991
  Tani router z prostą konfiguracją VPN Maximus Magnus 3 2 934 22-08-2018 11:32
Ostatni post: jakubd
  Jak rozszerzyć zasięg WiFi Steaven 9 4 148 15-08-2018 21:31
Ostatni post: szopen
  Konfiguracja zestawu: EDIMAX LT-6408n oraz HUAWEI E3276 ranger2001 2 4 517 10-01-2018 10:57
Ostatni post: jakubd
  Domowa siec wifi jaki sprzet kupic? malojk 73 27 605 04-10-2017 09:09
Ostatni post: jakubd