[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór modemu - Nokia vs Huawei
14-07-2012, 19:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-07-2012 19:58 przez YogiCK.)
Post: #1
Wybór modemu - Nokia vs Huawei
W poniedziałek podczas pobytu w Warszawie udało mi się zdobyć własną kartę Aero2. Pasowało by teraz dobrać do niej odpowiedni modem.

Jak narazie wpadły mi w oko 2 modele:
- Nokia CS-15
- Huawei E3131s-2

Nokia jest nieco tańsza, u siebie mogę na miejscu mogę ją mieć za 105zł. Z tego co czytałem ma mniej problemowe oprogramowanie, no i brak jakiegokolwiek brandingu na obudowie. W drugą stronę sporo można przeczytać o dość mocnym nagrzewaniu się tego modemu, no i nie jest to urządzenie kategorii 10 - komuś już zablokowali kartę za używanie niezgodnego sprzętu?

Huawei musiał bym zamawiać z internetu, jak teraz patrzę kosztował by z przesyłką jakieś 130zł. Jest już w pełni zgodny z wymaganiami Aero2 - kat. 10. W drugą stronę z tego co tu czytałem możliwe są problemy z jego konfiguracją, poza tym niezmiernie wkurza mnie wielkie logo Play na obudowie (nie da się go w miarę prosty sposób pozbyć?).

Co byście na moim miejscu wybrali? Warto dołożyć do Huawei i przeżyć jakoś to logo, czy wziąć Nokię i nie przejmować się regulaminem Aero2? Ew jakieś inne propozycje w tym przedziale cenowym (do ~130zł z przesyłką) mile widziane.

Modem będę używał głównie z netbookiem Asus Eee PC 1005HA pod XP, w niedługiej przyszłości będę go wymieniał na Acera Aspire One 722 z 7ką x64.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-07-2012, 21:08
Post: #2
RE: Wybór modemu - Nokia vs Huawei
Absolutnie i bezwarunkowo E3131s-2 - to znacznie lepsze urządzenie pod wieloma względami. Konfiguracja Aero2 nie jest aż taka skomplikowana (tzw. odblokowanie i dodanie profilu - wszystko dokładnie opisane tu na blogu i forum). Automatyczne wznawianie połączeń to też kilka(nście) kliknięć w razie czego. A jak masz doświadczenie lub czas, to możesz zmienić sobie dashboard na wygodniejszy i lepszy - od razu w modemie.

CS-15 faktycznie się nagrzewa (choć nie jest to jakiś wielki problem, ale jednak wyczuwalny), ale poza tym - nie ma gniazda antenowego, jest większa, brak kategorii 10 naraża cię na potencjalne problemy regulaminowe (nie, do dziś nikomu nie robili z tym problemów, ale jeszcze 2,5 roku przed nami).

A logo Play? hm, jakie to ma znaczenie? Smile A co do jego usuwania to podobno niektóre taki nadruki da się usunąć... kostką cukru - nie, nie próbowałem Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-07-2012, 21:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-07-2012 21:26 przez YogiCK.)
Post: #3
RE: Wybór modemu - Nokia vs Huawei
Ok, w takim bądź razie Nokię odpuszczam, aczkolwiek nie bez żalu.

Czy ten Huawei z tej oferty Play Online na kartę to dokładnie model E3131s-2 > http://www.play.pl/pl/oferta/internet/in.../?option=3 ? Jeżeli tak to dobrze, w Kielcach punktów Playa jak naprał (najbliższy mam w galerii handlowej 5 minut drogi na piechotę od swojego blokowiska ;)), oszczędziło by mi kombinacji z przelewem i przesyłką, no i zapasowe 1GB w razie braku zasięgu Aero2 też jest nie do pogardzenia.

Co do logo - trochę jestem perfekcjonistą, we wszystkich komórkach branych od operatorów zawsze wymieniam obudowę na taką bez ich loga. Zobaczymy, może wykombinuję jakiś sposób na pozbycie się jego.

Co do przeróbki - wybacz lenistwo, możesz podać link do innego dashboardu i instrukcji jak go wgrać?

Ewentualnie jakieś inne propozycje wyboru sprzętu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-07-2012, 22:22
Post: #4
RE: Wybór modemu - Nokia vs Huawei
W tej chwili po prostu chyba nic lepszego nie ma - no może dla osób, które nie chcą się bawić w przerabianie - ja sprzedaję E3131s-2 już gotowe do pracy z Aero2 - http://jdtech.pl/sklep
Szukam cały czas godnych polecenia alternatyw, ale na razie nie widzę.

Co do zmiany dashboard - nie zachęcam do samodzielnego ingerowania tak głęboko w modem, dlatego podaję wędkę: szukaj dzieł kolegi lesiolo na forum bez-kabli.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-07-2012, 11:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-07-2012 11:45 przez azhag.)
Post: #5
RE: Wybór modemu - Nokia vs Huawei
(14-07-2012 19:55)YogiCK napisał(a):  niezmiernie wkurza mnie wielkie logo Play na obudowie (nie da się go w miarę prosty sposób pozbyć?).
Kawałek czarnej taśmy izolacyjnej jest Twoim przyjacielem Wink -- "usunąłem" w ten sposób logo z obecnego E3131 i starego E122.

Praktycznie nie widać (owszem, jak wziąć modem w ręce i się przyjrzeć, to rzeczywiście coś jest na niego nalepione, ale bynajmniej nie razi), a w razie czego np. przy reklamacji albo odsprzedaży nie będziesz miał problemu (w sumie z powodu bardziej lub mniej celowego wytarcia loga na obudowie też nie powinno być, ale...), bo po prostu odkleisz taśmę.


PS W opisie w sklepie jest "Różni się przede wszystkim tańszą prostszą obudową i ceną." -- różni się od czego? Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-07-2012, 14:38
Post: #6
RE: Wybór modemu - Nokia vs Huawei
To chyba pozostałość jakaś - oczywiście chodziło mi o E353.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nokia 7M-01 [niezgodny] myyysiak 4 9 274 28-10-2017 09:24
Ostatni post: jakubd
  Czy to gniazdo dla modemu wewn? spag 17 14 980 07-08-2015 18:27
Ostatni post: jakubd
  Nokia Booklet 3G, a Aero2 szymek 3 9 479 11-07-2015 18:53
Ostatni post: jakubd
  Nokia 21M-02 - problem z Ubuntu swotki 17 17 162 24-07-2014 23:04
Ostatni post: jakubd
  Dobór modemu pod operatora piotr-aero 9 9 329 24-04-2014 19:47
Ostatni post: spag