[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybor modemu mobilnego z funkcja router'a WIFI (konkretny scenariusz)
10-07-2013, 10:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-07-2013 10:52 przez Anubis32.)
Post: #1
Wybor modemu mobilnego z funkcja router'a WIFI (konkretny scenariusz)
Witam wszystkich,

Co nieco zapoznalem sie z tematyka Aero2 oraz wymaganiami wzgledem modemow.

Chcialbym prosic was o pomoc w wyborze modemu mobilnego.

Scenariusz korzystania wyglada nastepujaco:
- potrzebuje modem z funkcja routera wifi, ktory udostepnialby dostep do sieci internet poprzez zlacze Ethernet jak i przez WiFi (oczywiscie nie jednoczesnie)
- oczekuje, aby modem posiadal wbudowana baterie o mozliwie jak najdluzszym czasie pracy, bajery typu kolorowy wyswietlacz mnie nie interesuja, dodatkowo niepotrzebnie skracaja czas pracy na baterii
- mozliwosc ladowania modemu w trakcie pracy przez zlacze USB
- wyjscie na antene zewnetrzna (czytalem posty odnosnie dluzszy kabel USB vs. dodatkowa, zewnetrzna antena ... ALE tak na prawde modem ma pelnic funkcje modemu z routerem WiFi, z ktorym bede laczyl sie przy uzyciu telefonu/laptopa.

Chcialbym podkreslic, ze w wiekszosci przypadkow modem bedzie wykorzystywany w trasie, czyli bedzie pracowal na wbudowanej baterii i bedzie lezal mozliwie jak najblizej okna, dlatego w przypadku niedostatecznego sygnalu moglbym umiejscowic zewnetrzna antene na zewnatrz, np. za oknem. Dluzszy kabel USB w takim przypadku nic by nie dal, poniewaz i tak urzadzenie pracowaloby na bateri.

Przegladalem oferty na allegro i znalazlem nastepujace propozycje:
HUAWEI E5332s-2
HUAWEI E589
HUAWEI E5756
Huawei E586Es-2
HUAWEI b260a
HUAWEI E5332
HUAWEI E586E
ZTE MF60

Ciezko jest mi sie zdecydowac na cokolwiek, poniewaz na allegro jest sporo cwaniaczkow, ktorzy sprzedaja rzekomo nowy, a w rzeczywistosci uzywany sprzet, badz tez modemy od zagranicznych operatorow Bog wie z jakim oprogramowaniem.

Zalezy mi na tym, aby urzadzenie bylo nadal "produkowane" czy tez dostepne w Polskiej dystrybucji. Zalezy mi na bezproblemowej realizacji gwarancji przez producenta/dystrybutora, a nie gwarancji "realizowanej" przez firme krzak, ktora placi podatki w Anglii i rzekomo oferuje gwarancje.

Na sam koniec dodam, ze byloby dobrze, gdyby urzadzenie bylo gotowe na przyszla migracje Aero2 do LTE ale wydaje mi sie, ze nie mialbym gwarancji, ze faktycznie modem ten dzialalby w przyszlosci.
Ceny w wiekszosci przypadkow tez wydaja sie byc spore ... (>600zl (???))

Uprzejmie dziekuje za pomoc,
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-07-2013, 11:26
Post: #2
Wybor modemu mobilnego z funkcja router'a WIFI (konkretny scenariusz)
W cenach do 600 PLN - zapomnij o LTE band 38 wymaganym przez Aero2. W zasadzie w ogóle zapomnij o LTE, ceny zaczynają się znacznie wyżej.
Wracając do reszty wymagań, to chyba najlepszy będzie zestaw E586Ws-2 z dodatkową baterią na około 10-15 godzin pracy - spełnia wszystkie wymagania - całość to około 660 PLN (mogę to sprowadzić w tej cenie od dystrybutora, u mnie z serwisem problemu nie ma, w razie czego można też zwrócić się do dystrybutora lub centralnego serwisu Huawei na Polskę).
Jak odpuścisz gniazdo antenowe, to do Huawei E5331 też są dodatkowe duże baterie i cena spada do około 525 PLN.
Bateria dodatkowa o dużej pojemności to w każdym wypadku koszt około 190 PLN (z dodatkową, większą klapką).
E5756 (i bliźniaczy E5776 z LTE) mają baterie zamontowane na stałe.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-07-2013, 12:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-07-2013 12:45 przez Anubis32.)
Post: #3
RE: Wybor modemu mobilnego z funkcja router'a WIFI (konkretny scenariusz)
Witaj,

Dzieki za odpowiedz.

W zasadzie na allegro sprzedaja same graty. Na polskiej stronie Huawei praktycznie nic nie ma dlatego w swoich rozwazaniach bede bral pod uwage produkty dostepne na stronie Huawei worldwide ( http://www.huaweidevice.com/worldwide/pr...reeId=3619 )

Niestety opis sprzetu na wspomnianej stronie wola o pomste do nieba, gdyz nawet tam nie jest dokladnie sprecyzowane czy dane urzadzenie posiada gniazdo antenowe, jaki ma czas pracy etc.

Czy jestes w stanie podac mi specyfikacje urzadzen z wyzej wymienionej stron ? czy jest gdzies dostepny jakis datasheet ?

Wspomnij prosze jeszcze o bateriach, do jakich urzadzen pasuja, jakie sa dostepne etc.


Aktualnie rozwazam czas pracy samych urzadzen jak i urzadzen wraz z dodatkowymi bateriami.

Zastanawiam sie czy faktycznie przydaloby sie gniazdo na antene, chcialbym np. podrozujac pociagiem 12h miec dostep do Aero2 najlepiej bez potrzeby doladowywania modemu.


Dziekuje za pomoc ! Smile

EDIT:

czy urzadzenie posiadajace wyjmowalna baterie moze pracowac bez niej bedac podlaczone do ladowarki czy tez kabla USB ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-07-2013, 12:50
Post: #4
Wybor modemu mobilnego z funkcja router'a WIFI (konkretny scenariusz)
Precyzyjnego datasheet nie znajdziesz nigdzie, nawet na pudełkach tego często nie ma. Specs jest ogólny na Huawei.com, bo modemy są zawsze dostępne w wielu odmianach dla poszczególnych operatorów. Podaj model i co chcesz wiedzieć dokładnie, mogę ci znaleźć informacje, jakiej potrzebujesz.
E586Ws-2 - 3-4h na fabrycznej, 10-15h na powiększonej (wszystko zależy od sposobu użycia, rozszerzona bateria nie jest produktem Huawei). Ma gniazdo antenowe, standard TS9 (w odróżnieniu od delikatnego i typowego dla innych modemów USB Huawei'a gniazda CRC9/TS5). Baterie extended są dostępne w tej chwili w Polsce chyba tylko dla E5331, E5, E586 i E587.

Co do zasięgu czasowego pamiętaj, że zawsze możesz użyć... battery extendera (aku z wyjściem USB, który doładujesz wszystko) lub podpiąć routerek do komputera.

Decyzja, czy gniazdo antenowe jest dla Ciebie warte około 100-150 PLN to już sprawa osobista - dla mnie nie bardzo ma to sens, choć w MF60 kilak razy gniazda użyłem jadąc samochodem przez dzikie dzicze - jednak nie bardzo było to skuteczne (używałem małej pokojowej antenki typu płetwa), choć zasięg był o kilka km większy, jednak dziury w zasięgu były cały czas - ale jak odległość między nadajnikami wynosi 30km to bez wielkiej anteny wiele nie zdziałasz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-07-2013, 21:44
Post: #5
RE: Wybor modemu mobilnego z funkcja router'a WIFI (konkretny scenariusz)
Wstępnie wygląda na to, że będę wybierał między 5756, a 5332.

Mógłbyś mi przesłać np. Na @ Twoja propozycję cenową ? Nie ukrywam, że cena gra również ważna rolę ;-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2013, 10:19
Post: #6
Wybor modemu mobilnego z funkcja router'a WIFI (konkretny scenariusz)
Ceny mogę podać wprost tutaj, bo to żadna tajemnica, choć aktualność ich dotyczy najbliższych dni.
E5332s-2 (kolor czarny), czyli w zasadzie E5331 z gniazdem antenowym TS9 - cena 355 PLN
E5756s-2 (też czarny), czyli E5332 z wyświetlaczem, funkcją fastboot i HSPA+DC i oczywiście TS-9 - cena 620 PLN

Ten drugi może chodzić na swojej sporej baterii nawet 10h, ale raczej trzeba się spodziewać czasów na poziomie 6-8h zwłaszcza przy HSPA+DC. Bateria jest w nim wbudowana na stałe.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2013, 10:58
Post: #7
RE: Wybor modemu mobilnego z funkcja router'a WIFI (konkretny scenariusz)
Rozumiem że 5657, w niższych trybach może mniej wykorzystywać baterię? Czy jest wogole możliwość wyboru trybu?
Jak już wspominałem zamierzam korzystać z aero2 jedynie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2013, 11:22
Post: #8
Wybor modemu mobilnego z funkcja router'a WIFI (konkretny scenariusz)
Im mniejsze obciążenie i wolniejszy tryb, tym mniej energii jest potrzebne (w gołym UMTS pobór mocy jest skrajnie niski, w HSPA i HSPA+ modem cały czas odbiera i nadaje dane, więc bateria leci, natomiast w HSPA+DC pracują w zasadzie dwa nadajniki i odbiorniki na raz, więc pobór jest jeszcze wyższy (jednak HSPA+DC nie dotyczy Aero2, oni mają tylko jedną częstotliwość/kanał, a potrzebne są dwie).

W zasadzie nie mamy kontroli nad trybem pracy modemu - wynika on z tego, ile danych w danej chwili przesyłamy (jak nic nie robimy modem przeskakuje do UMTS) i dalej to już ciągła negocjacja na linii modem<->sieć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2013, 13:43
Post: #9
Odp: Wybor modemu mobilnego z funkcja router'a WIFI (konkretny scenariusz)
Jeśli chcesz używać tylko do aero to po co ci aż tak drogi sprzęt

Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najtańszy router mobilny do Aero2 i nie tylko zardes 34 46 221 12-04-2018 02:12
Ostatni post: jakubd
  router LTE z obsługą SDXC damga 6 8 144 12-10-2016 23:26
Ostatni post: damga
  jaki Router mobilny do samochodu koniu8 18 18 671 26-08-2015 14:39
Ostatni post: jhosef
  Jaki mobilny router wifi z modemem do HSPA+ Marian5000PL 37 22 309 22-06-2015 15:34
Ostatni post: szopen
  Wifi Partner WP-R 1800 pikolo419 23 17 004 14-05-2015 15:53
Ostatni post: jakubd