[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wpływ BDI na rynek telekomunikacyjny.
04-08-2013, 09:18
Post: #1
Wpływ BDI na rynek telekomunikacyjny.
Nie wiem czy już są takie analizy ale może warto by się pokusić o jakieś podsumowanie dotyczące wpływu na polską gospodarkę bezpłatnego dostępu do internetu . Wielu twierdziło że będzie on miał negatywny wpływ na dochody pewnej grupy przedsiębiorców . Pewnie tak jest . Ale daje się też zauważyć powstawanie wielu przedsięwzięć bazujących na tym sposobie dostępu do sieci. Sklep na tej stronie też o tym świadczySmile Można także zauważyć pojawienie się wielu urządzeń na dwie karty SIM które umożliwiają dzwonienie i bezpłatne korzystanie z internetu. Myślę że wiele urządzeń jest sprzedawanych znacznie częściej z modemami GSM których sprzedawcy sugerują możliwość bezpłatnego korzystania z sieci . Zapewne po czasie wielu to nie wystarczy i kupią płatny dostęp. Ci których na to nie stać mają jednak cały czas dostęp do sieci i szansę nie pozostawania wykluczonym.
Myślę że usługa BDI ma cechy idei zrównoważonego rozwoju.
Myślę że takie analizy przydałby się w celu kontynuowania tego przedsięwzięcia po okresie na jaki jest obecnie przewidziany .
Ale czy znajdzie się tak wizjonerska następczyni czy następca Pani prezes Streżyńskiej?
Pisząc to nasunął mi się pomysł na promowanie Polski za pomocą BDI. Wiemy jak problematyczne jest korzystanie z sieci po za granicami własnej ojczyzny. Może dobrym pomysłem byłoby wręczenie turystom przybywającym do polski kart SIM BDI?Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-08-2013, 20:41
Post: #2
Wpływ BDI na rynek telekomunikacyjny.
Ten bardzo interesujący głos utkwił w spamie na kilka dni i dopiero teraz wyciągnąłem go na światło dzienne we właściwym dziale.

Dodaję od razu swoje odpowiedzi i 3gr w temacie.

Oczywiście, że BDI wpływa na rynek - z jednej strony stał się bezpośrednią konkurencją dla najwolniejszych usług operatorów. Wpłynął więc na spadek cen tych usług, a z drugiej strony na pewno zmusił niektórych operatorów do podniesienia jakości (szybkości?) usług powyżej tego, co oferuje BDI.
Marka Aero2 bezpośrednio została wykorzystana przez wiele firm do promowania własnych towarów (przede wszystkim modemów), powstania forów, blogów (przykładem jest tutaj jdtech) czy specjalizowanych usług (pośrednictwo w odbieraniu kart SIM - już nieaktualne, czy właśnie konfiguracji modemów).
Jednak analiza poważna tematu to jednak robota dla jakiegoś instytutu, a nie jednej osoby Smile

W jakimś minimalnym stopniu promocję Polski w temacie BDI podjąłem tworząc na blogu artykuł po angielsku na temat BDI, który jest dość regularnie odwiedzany. Oczywiście o rozdawaniu kart BDI zapomnij - Aero2 na tym nie zależy, a UKE do tego nie ma narzędzi, żeby ich zmusić.

Dzięki za ten wpis, postaram się go wykorzystać to napisania całego artykułu na blogu. Przepraszam, że przeleżał dni w moderacji - dział, do którego został napisany niestety podlega ścisłej moderacji ze względu na specyfikę spamu pojawiającego się na wszystkich forach i tematyki działu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz