[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Windows 7 z allegro
10-03-2015, 22:32
Post: #1
Windows 7 z allegro
Witam.
Mam pytanie:
Czy kupując sam kod na aukcji, pobraniu ISO ze strony Microsoftu i wpisaniu tego klucza mam w pełni legalny system?


P.S. Czy klucz licencji z win 8 działa w win 7?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-03-2015, 22:46
Post: #2
Odp: Windows 7 z allegro
A masz pewność ze klucz jest legalny?
Nie wiem czy sie cos zmienilo ale kiedyś było żeby wszystko było legalnie trzeba było płytkę sprzedać z jakas częścią komputerowa (np.tasma do dysku twardego) jesli to byla plytka oem. Sam kiedyś prowadząc firmę musialem kupic xp oryginalnego, kupilem od osoby prywatnej ktora twierdziła ze to wersja typu box i kupila w jakims sklepie moze nawet empiku okazało sie ze to wersja oem więc nie wiem do konca jak bylo z jego legalnościa, bo nie sadze zeby sklep typu empik sprzedawał oemy. Ztcp Po okresie 30 dni xp wołal o autoryzację nie udawała sie to zadzwoniłem do m$ i podali mi kod.

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-03-2015, 00:12
Post: #3
Windows 7 z allegro
Cholera wie jak z legalnością takiego rozwiązania. Mogę zgadywać, że klucz pochodzi z "wyprzedaży" jaką miał zachód w ostatnich dniach supportu dla Windowsa 7 w MS Store.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-03-2015, 00:22
Post: #4
Windows 7 z allegro
Windows 7 jest cały czas normalnie dostępny w legalnym handlu. 7 x64 home premium oem kosztuje nieco ponad 350 netto.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-03-2015, 00:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-03-2015 00:48 przez szopen.)
Post: #5
Windows 7 z allegro
hubitru napisał(a):Czy kupując sam kod na aukcji, pobraniu ISO ze strony Microsoftu i wpisaniu tego klucza mam w pełni legalny system?
jeśli otrzymasz fakturę z wymienionym kluczem produktu to jest szansa, że kupujesz legalnie
w pozostałych przypadkach prawdopodobnie wywalisz kasę na pirata

hubitru napisał(a):Czy klucz licencji z win 8 działa w win 7?
zależy od wersji - musi być "pro" lub "Enterprise",
"zwykła" oraz "RT" się nie kwalifikują, podobnie jak system kupiony "luzem"
http://www.microsoft.com/oem/pl/licensin...ights.aspx

nieco więcej do poczytania
http://www.microsoft.com/oem/pl/licensin...g_faq.aspx

PS nie zawsze wymysły M$ są zgodne z prawem - dlatego po latach przymusowej sprzedaży OEM ze sprzętem (wcześniej tylko z kluczowymi podzespołami, a później z akcesoriami np. myszką) nadszedł czas sprzedaży wersji OSB (czyli OEM w szarym kartoniku - jednopaku)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-03-2015, 13:35
Post: #6
RE: Windows 7 z allegro
(11-03-2015 00:22)jakubd napisał(a):  Windows 7 jest cały czas normalnie dostępny w legalnym handlu. 7 x64 home premium oem kosztuje nieco ponad 350 netto.

Owszem, ale pytanie było o klucz z allegro więc zapewne dużo tańszy. Klucze te mogą (ale nie muszą) pochodzić własnie z wyprzedaży jaką uraczył MS świat zachodni cywilizowany (Polska nie zalicza się do tego świata). Wyprzedaż od MS była związana z wycofaniem supportu (aktualizacje będą jeszcze przez 5 lat) dla Win7 w styczniu tego roku, a więc i z zakończeniem sprzedaży tego systemu przez MS (w MS Store już go nie uraczysz).

W związku z powyższym sprzedaż jaka jest obecnie prowadzona z różnych legalnych sklepów jest również nielegalna, gdyż upierając się przy sprzedaży takiego produktu powinna być informacja czytelna informacja dla klienta, że OS jest BEZ SUPPORTU ze strony producenta.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-03-2015, 14:17
Post: #7
Windows 7 z allegro
Pytanie kolejne - trzeba przeczytać licencję: EULA dołączoną do produktu. Bez tego nie wiadomo, czy wolno odsprzedać i jakie są warunki.
Bez papierów ja bym tego nie kupował.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-03-2015, 17:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-03-2015 17:55 przez grzech1991.)
Post: #8
Windows 7 z allegro
Takie tematy non-stop czytam na forach komputerowych, nie myślałem, że aż tutaj będzie takie pytanie.

Wszystkie te klucze są projektu SPARK. Najniższa cena to taka jaką podał Jakub - od około 350zł w górę. Taniej legalnego nie kupisz.

To znaczy, zależy co rozumiemy jako legalny, bo prawo inaczej działa w przypadku zakupu takiego klucza a ściągnięcia pirata z sieci. Różnica jest.

W każdym bądź razie, klucz będzie widoczny jako pełny dla MS ale taka licencja w żaden sposób nie będzie. Zamiast płacić 70zł to polecam SLICa sobie zrobić.

http://www.frazpc.pl/b/321821
http://softonet.pl/publikacje/aktualnosc...zustwo,300

"torrenty - odpowiedzialność karna (uzyskanie + rozpowszechnianie) + cywilna (do 3x cena windy + za rozpowszechnianie)
z allegro za 89 zł - odpowiedzialność cywilna do 3x cena windowsa "

Zależy jak na to patrzeć, ekspertem od prawa nie jestem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-10-2015, 13:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-10-2015 13:13 przez spag.)
Post: #9
Windows 7 z allegro
Czy taki windzior bedzie w pełni legalny http://pages.ebay.com/link/?nav=item.vie...ID=EBAY-GB naklejek chyba nie ma juz dolaczanych?
Bo to wygląda na wersje detaliczną. Generalnie chciałbym użyć kodu/key code z tej wersji wgrywając wersje też PRO z polskim językiem na lapka żony. Czy wtedy też jest to legalne gdy jest inny język. Być może zrobilbym upgrade do Win10 ale jakiś wydaje mi się wolniejszy Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-10-2015, 13:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-10-2015 13:49 przez K4r0lSz.)
Post: #10
Windows 7 z allegro
Po kodzie X18-08791 można znaleźć, że to wersja angielska:
License Version: Upgrade Version
License Quantity: 1 Computer

Package Type: Retail (License + Media)
Distribution Media: DVD

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-10-2015, 18:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-10-2015 18:19 przez szopen.)
Post: #11
Windows 7 z allegro
po innych kodach też można się połapać, że:
1) chodzi o wersję upgrade (VUP)
czyli do instalacji jest wymagany zainstalowany legalny windows w wersjach uprawnionych do upgrade czyli xp, vista lub 7
(inaczej mówiąc w przypadku "czystej" instalacji, a nie ze starszej wersji systemu nie da się go aktywować)
2) jest to wersja anglojęzyczna (ENG INT), a w związku z tym aby mieć PL musisz doinstalować MUI ( teraz tyo się chyba nazywa "language pack"?)
https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/2607607

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-10-2015, 02:59
Post: #12
RE: Windows 7 z allegro
Będę próbował wylicytowac, dzwoniłem do M$ PL i pytałem jak to od ich strony wygląda, nie wiem czy koleś byl jakis nie doinformowany bo takie wrażenie sprawiał jakby nie pracował długo. Ale twierdzi ze kod powinien zadziałać na wersji na win8 PL bez problemu i aktywować sie ale ostrzegał bardziej przed kupnem ze moze to byc ryzykowne z aukcji. Jeśli sie uda kupić skoro jest zafoliowany to nie sądzę zeby byly problemy bo kodu nie widać na pudełku wg zapewnień gościa z M$ sprzedawca twierdzi ze jest nieużywany i nowy. Biore ryzyko zobaczymy.

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-10-2015, 16:45
Post: #13
Windows 7 z allegro
generalnie to czasem aktywację można ogarnąć na infolinii telefonicznej,
ale upgrade powinieneś instalować z poprzedniej wersji systemu (instalator się będzie burzył jeśli spróbujesz instalować na dysku bez systemu, oczywiście większość problemów można obejść, tyle, że legaslność może być wtedy wątpliwa)

a co do języka polskiego to wersja EN + MUI wygląda w zasadzie identycznie jak PL (tylko świeżo po instalacji masz EN)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Windows 10, przypinanie ikon do paska zadań, duplikaty ikon jakubd 0 3 629 08-04-2018 23:00
Ostatni post: jakubd
  Ati/AMD X1200 / X1250 i Windows 7 jakubd 3 5 665 04-07-2017 11:42
Ostatni post: grzech1991
  klient voip na Windows Phone? spag 6 6 930 28-04-2015 21:07
Ostatni post: ja.michal
  Bezpieczeństwo Windows XP - jak włączyć aktualizacje do 2019 jakubd 3 4 810 15-11-2014 19:43
Ostatni post: K4r0lSz