[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Windows 10 (po aktualizacji) MP nie łączy się z modemem [Huawei E173eu]
05-10-2016, 11:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-10-2016 07:37 przez K4r0lSz.)
Post: #1
Windows 10 (po aktualizacji) MP nie łączy się z modemem [Huawei E173eu]
Witam
Mam taki problem od momentu większej aktualizacji Windowsa 10 nie mogę się zalogować do Aero. Wszystkie sterowniki mam aktualne, parametry ustawione prawidłowo a kiedy klikam połącz wyświetla mi się komunikat, że nie "Brak urządzenia lub urządzenie niedostępne". Lampka w modemie świeci się na niebiesko, do tej pory nie miałam z tym żadnych problemów wszystko działo
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-10-2016, 12:36
Post: #2
Windows 10 nie łączy się z modemem
1) Co to za modem?
2) Jeśli na USB, to odmontuj i podłącz ponownie modem.
3) Usuń połączenie, i dodaj ponownie.

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-10-2016, 12:47
Post: #3
Windows 10 nie łączy się z modemem
No i ew. odinstaluj i zainstaluj ponownie oprogramowanie od modemu. Niestety sterowniki do starszych modemów typu E3131 nie przeżywają aktualizacji Windows 7/8 -> 10, więc dużych aktualizacji 10 też mogą nie dać rady.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-10-2016, 16:06
Post: #4
Windows 10 nie łączy się z modemem
modem to Huawei E173eu, wszystkiego już próbowałam odinstalowałam Mobile Partner i na nowo zainstalowałam.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-10-2016, 23:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-10-2016 23:42 przez szopen.)
Post: #5
RE: Windows 10 nie łączy się z modemem
skala olewania wsparcia starszych produktów przez Huawei przekracza wszelkie granice
oczywiście Mobile Partner w wersji dla windows 10 był dostępny, ale nie jestem w stanie go już znaleźć…
(ja rozumiem, że modem tej klasy jest warty tyle co paczka fajek, ale mimo wszystko usuwanie plików które były wcześniej dostępne jest fatalną praktyką i powinno skończyć się bojkotem sprzętu Huawei…)

jeśli się nie boisz ewentualnego nieodwracalnego uszkodzenia modemu możesz spróbować użyć tego aktualizatora dashboardu modemu (ale MUSISZ to zrobić na komputerze ze starszą wersją windows, najlepiej xp, po zainstalowaniu tej wersji mobile partnera, która jest umieszczona na wirtualnym cd w modemie)

jest on do pobrania np. tam:
http://trustoff.ru/download.php?view.247
przycisk do pobrania pliku jest po prawej od "Загрузить" (pod screenshotem)
jest to archiwum rar więc trzeba rozpakować przed użyciem (sprawdziłem - nie zawiera wirusów)
instalator można uruchomić po całkowitym zamknięciu Mobile Partnera (nie po zminimalizowaniu do traya "koło zegarka")


nie mam teraz odpowiednich narzędzi na komputerze, którego używam, ale jest możliwe przygotowanie zwykłej instalacyjnej wersji Mobile Partnera nie wymagającej flashowania modemu jednak znalazłem narzędzia, oto plik w "formie bezinwazyjnej"
http://tinyurl.com/MP-dl-win10
oczywiście trzeba go rozpakować, tym razem jest to zip więc można to zrobić w windows10 beż użycia dodatkowych programów

virustotal wykrywa funkcję Mobile Partnera (umieszczanie się w autostarcie) jako potencjalne zagrożenie, ale to jest normalne działanie tego programu
https://www.virustotal.com/pl/file/999ef...475703614/

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-10-2016, 07:40
Post: #6
Windows 10 (po aktualizacji) MP nie łączy się z modemem [Huawei E173eu]
Czyli to nie Windows 10 się nie łączy, tylko Mobile Partner, po aktualizacji Windows 10 stracił możliwość kontaktu z modemem? czyli go nie widzi?
A spróbuj może w takim razie bez MP, czyli konfigurując połączenie bezpośrednio w Windows 10.

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-10-2016, 10:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-10-2016 10:21 przez majka420.)
Post: #7
Windows 10 (po aktualizacji) MP nie łączy się z modemem [Huawei E173eu]
Mam tylko mały problem ponieważ nie mogę usunąć poprzedniej wersji Mobile Partner z modemu jest chroniony.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-10-2016, 12:54
Post: #8
Windows 10 (po aktualizacji) MP nie łączy się z modemem [Huawei E173eu]
Zostaw go (to działa jak CD-ROM, więc nie dziwne, że tylko do odczytu), steruj modemem przez ten osobny, który zainstaluj ręcznie i już - jak nie czujesz się na silach modyfikować flash modemu (odradzam, jak nie wiesz dokładnie co robisz).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-10-2016, 14:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-10-2016 14:26 przez szopen.)
Post: #9
Windows 10 (po aktualizacji) MP nie łączy się z modemem [Huawei E173eu]
majka420 napisał(a):Mam tylko mały problem ponieważ nie mogę usunąć poprzedniej wersji Mobile Partner z modemu jest chroniony.
do podmiany tego co masz na wirtualnym CD służy aktualizator (rosyjski link) ta czynność jest o tyle ryzykowna że można przy niej uszkodzić modem,
ale jeśli już wszystko działa i podejmiesz to ryzyko to możesz spróbować z niego skorzystać (tak jak opisałem wyżej), ale w razie niepowodzenia nie sponsoruję nowego modemu…

drugi link zawiera tylko "goły" instalator Mobile Partnera, który wydobyłem z wnętrza tego pierwszego (nie modyfikuje on modemu)

K4r0lSz napisał(a):Czyli to nie Windows 10 się nie łączy, tylko Mobile Partner
windows także może łączyć, ale musi mieć sterowniki, a te instalują się w systemie przy okazji instalacji Mobile Partnera
nie chciałem komplikować sytuacji, ale ostatecznie można by wydobyć same sterowniki do ręcznej instalacji modemu (wtedy by pracował wyłącznie jako obsługiwany przez mobilne połączenie szerokopasmowe)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-10-2016, 15:17
Post: #10
RE: Windows 10 (po aktualizacji) MP nie łączy się z modemem [Huawei E173eu]
Na wszelki wypadek tutaj jest odsyłacz do pobrania pakietu sterowników dla modemów Huawei wraz z Mobile Partner dla Windows 10, który niedawno udało mi się odszukać na stronie wsparcia Huawei:

HUAWEI Stick UTPS-V200R003B015D15SP00C983( for win10).rar

(a uczciwiej mówiąc trafiłem na niego pośrednio dzięki temu artykułowi, gdyż przeszukiwanie plików do pobrania na stronie wsparcia Huawei faktycznie może być koszmarnie trudne, powyższą wersję można znaleźć wpisując frazę "HUAWEI Stick UTPS")

Jest to wersja wydana z datą 2016-02-27 i chyba nie ukazała się dotąd nowsza.

Zawiera ona wykaz wspieranych modemów, wśród nich znajduje się model E173Eu-1, ewentualnie jeszcze AE173Eu-1 i E173u (zapewne o któryś z nich chodzi).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi tomaszmister za tę wiadomość:
szopen (2016-10-06)
08-10-2016, 17:49
Post: #11
Windows 10 (po aktualizacji) MP nie łączy się z modemem [Huawei E173eu]
Teraz wszystko niby łączy dioda się świeci nie pokazuje już komunikatu nie wykrycia karty nawet otwiera stronęw przeglądarce ale... nie bdiaero tylko jakąś microsoft. Jak próbowałam ręcznie wpisać stonę do kodów to pokazuje mi, że nie ma takiej strony.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-10-2016, 19:33
Post: #12
Windows 10 (po aktualizacji) MP nie łączy się z modemem [Huawei E173eu]
niestety taki opis problemu nie wystarczy, załącz jakieś screenshoty, bo "tylko jakąś microsoft" nie jest ŻADNĄ informacją

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-10-2016, 21:32
Post: #13
Windows 10 (po aktualizacji) MP nie łączy się z modemem [Huawei E173eu]
1. Windows 8, 8.1 i 10 testują połączenie przez odwołanie do strony WWW testowej na serwerach M$. Jak jest jakiś problem, to pojawia się on w oknie domyślnej przeglądarki.
2. Problem powyższy koleżanka już podobno rozwiązała, bo dyskusja trwała równocześnie w komentarzach na blogu, ale nie mam info jak i dlaczego problem został rozwiązany.
Moje podejrzenie: komputer był podpięty do innej sieci WLAN lub LAN, która nie miała dostępu do netu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-10-2016, 10:56
Post: #14
RE: Windows 10 (po aktualizacji) MP nie łączy się z modemem [Huawei E173eu]
Dokładnie tak było dopiero jak wszystko we Właściwościach sieci ustawiłam na automatyczne to ruszyło.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-06-2017, 13:11
Post: #15
RE: Windows 10 (po aktualizacji) MP nie łączy się z modemem [Huawei E173eu]
(06-10-2016 07:40)K4r0lSz napisał(a):  Czyli to nie Windows 10 się nie łączy, tylko Mobile Partner, po aktualizacji Windows 10 stracił możliwość kontaktu z modemem? czyli go nie widzi?
A spróbuj może w takim razie bez MP, czyli konfigurując połączenie bezpośrednio w Windows 10.
Miałam tak zrobione i znowu po kolejnej większe aktualizacji Windowsa 10 znowu nie mam aero. Nie pamiętam jak miałam skonfigurowane tamto połączenie bezpośrednio w windowsie ale działo tak, że nie musiałam uruchamiać Mobile Partner.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-06-2017, 09:18
Post: #16
Windows 10 (po aktualizacji) MP nie łączy się z modemem [Huawei E173eu]
Z win 10 są takie właśnie problemy. Powinni wszystkim zwrócić pieniądze i dać odszkodowanie za stres. Wróciłem do win 7 i zostanę ile się da.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-06-2017, 10:29
Post: #17
Windows 10 (po aktualizacji) MP nie łączy się z modemem [Huawei E173eu]
w windows 10 mi wszystko działa, DX12, system o wiele bardziej bezobsługowy (aktualizacje i sterowniki).

Nie narzekam, produkt znacznie dopracowany poza brakiem paska start tylko idotyczne kafelki.

Jak bym miał schodzić do windows 7, to bym wolał mac os x.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-06-2017, 10:40
Post: #18
Windows 10 (po aktualizacji) MP nie łączy się z modemem [Huawei E173eu]
Tylko, że tych aktualizacji nie da się wyłączyć i po miesiącu musiałem szukać sterowników i wgrywać, żeby sprzęt mi działał, a po jakimś czasie problem się powtarzał. A zrobiłem wszystko, żeby te aktualizacje wyłączyć i się z powrotem włączały. Inna sprawa, że widział kartę wifi, ale nie miał w ogóle sieci wifi w opcjach sieci. Nie chcę nawet wspominać, że do każdego programu trzeba zrobić skrót... na pulpicie, bo albo nie da się dodać do menu start, albo wyszukiwarka widzi tylko angielskie znaki w nazwach programów...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-06-2017, 13:14
Post: #19
Windows 10 (po aktualizacji) MP nie łączy się z modemem [Huawei E173eu]
Zależy kiedy instalowałeś i się windows 10 bawiłeś.

Używam go od momentu windows insider.

Na ten moment irytuje mnie start i guziki które są duże aby obsługiwało się to na tablecie. Windows store, mimo, że teoretycznie kijowy to są tam fajne apki (slingbox, horizon go) które fajnie działają. Jest nawet bezpłatny minecraft w trochę starszej wersji i to chyba z cross play.

U mnie wyglądało to tak:
- testowa instalacja windows insider. Poza tym, że beta i część funkcji może nie działać - luzik fajna sprawa
- oficjalna pierwsza wersja windows 10, masakra. Na najbardziej zaawansowanym moim kompie, update do windows 10 poszedł bez problemu. W notebooku skończyło się formatem i przywróceniem windowsa 7, w HTPC przestał się uruchamiać system (ale to akurat wina monopolisty intela i g3258 który został zablokowany mikrokodami)
- update dodanie funkcji, naprawa błędów, działa już w notebooku

System mega sprawnie instaluje aktualizacje, nie ma problemów jakie mogą występować (np. w windows 7 typu zapętlnie aktualizacji). Powiedziałbym, że przeskok jest trochę mniejszy ale różnica taka jak 98<->xp albo xp<-> vista (należę do tych dla których vista była udana).

Najlepszy system w historii MS.

Paska oryginalnego nie używam, wyszukiwarkę mam i... też nie używam. Teraz już bym wolał mac os x, ale gry i czy specyfikacja komputera (obecnie 7TB i będzie skok do 10TB), nie ma bata.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-06-2017, 13:29
Post: #20
Windows 10 (po aktualizacji) MP nie łączy się z modemem [Huawei E173eu]
AAAAAAAAAAAAAAAaaalllllleeeeeeeeeee - wszystko pięknie, ale aktualizuje sterowniki do jakichś nie działających i nie widzi sieci wifi i nic nie mogłem z tym zrobić! Czy coś w tym temacie się zmieniło??? Bo są to dla mnie 2 główne problemy. Podpowiem, że każdy z nich uniemożliwia mi korzystanie z mojego komputera.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  internet po aktualizacji win10 2020 PiotrSt 1 1 636 22-06-2020 14:36
Ostatni post: jakubd
  Huawei E353 + win10 problem z przesyłem danych mlecz 6 10 600 27-09-2018 10:44
Ostatni post: mlecz
  HUAWEI E3372H + windows 7 Esper 7 11 577 09-07-2018 00:22
Ostatni post: jakubd
  Problem z połączeniem z Aero2, Huawei e3372h janrod11 8 10 713 10-06-2017 13:32
Ostatni post: szopen
  Aero a windows 10 Lumia Kaska89 3 4 984 27-02-2017 16:28
Ostatni post: jakubd