[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiele numerów na jednej karcie SIM
10-07-2017, 13:28
Post: #1
Wiele numerów na jednej karcie SIM
Mam takie zapytanie, bo w sumie zastanawia mnie już ta kwestia od dłuższego czasu i w zasadzie przydałoby się ją w końcu jakoś wyjaśnić. Cała masa telefonów ma już dual/triple SIM i jest w stanie obsługiwać kilka numerów -- po jednym na kartę SIM. Jako, że rozwiązania slotów w nowszych smartfonach idą w stronę 1,5 SIM albo wręcz 1 SIM, to czy:

1. Istnieje możliwość upchnięcia przez operatora kilku numerów na jednej karcie?
2. Czy istnieje też możliwość upchnięcia na jednej karcie SIM numerów różnych operatorów?
3. Czy istnieją jakieś ograniczenia co do liczby numerów, jakie mogą być na karcie SIM?
4. Czy tego typu rozwiązanie jest w ogóle możliwe albo czy są jakieś plany by tego typu przedsięwzięcie zorganizować?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-07-2017, 13:49
Post: #2
Wiele numerów na jednej karcie SIM
nigdy się tym nie interesowałem, ale
1. tak, chociaż to jest jakieś wirtualne powiązanie i tylko jeden z numerów jest do połączeń wychodzących (np. "ekstra numer" w Orange)

2. nie wiem czy technicznie jest to możliwe (pewnie tak), ale z całą pewnością jest to sprzeczne z interesem operatorów

3. nie wiem, ale jak poczytasz o 4. to się pewnie dowiesz

4. były plany wprowadzenia telefonów 'bezsimowych" czyli z tzw. Embedded SIM (e-SIM)
z tego co wiem w USA stosowano podobne rozwiązanie w smartfonach "na amen" przypisanych do danej sieci

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-07-2017, 15:55
Post: #3
Wiele numerów na jednej karcie SIM
Co do tego, że operatorom się to za bardzo nie uśmiecha, że taka karta miałaby możliwość obsługi wielu numerów różnych operatorów. Moim zdaniem, to raczej te czasy minęły. Dla przykładu mamy smartfony z tym dual SIM do zakupu u operatora. On też umożliwia korzystanie z konkurencyjnego operatora i w sumie, gdyby operatorzy naprawdę zwracali na to uwagę, to dual SIM nigdy by się nie rozwinął (w salonach do ofert dawaliby tylko te modele z 1 SIM), a teraz praktycznie każdy telefon już go ma. I podobnie uważam byłoby z tymi kartami SIM, no bo obecnie to już każdy ma kilka numerów i zwykle u różnych operatorów, by czerpać profity np. darmowe połączenia w tej konkretnej sieci. Mogliby w końcu jakieś sensowne rozwiązanie wypracować, bo mnie już szlag trafia z przekładaniem tych kart. Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-07-2017, 19:23
Post: #4
Wiele numerów na jednej karcie SIM
morfik napisał(a):1. Istnieje możliwość upchnięcia przez operatora kilku numerów na jednej karcie?
2. Czy istnieje też możliwość upchnięcia na jednej karcie SIM numerów różnych operatorów?
3. Czy istnieją jakieś ograniczenia co do liczby numerów, jakie mogą być na karcie SIM?
4. Czy tego typu rozwiązanie jest w ogóle możliwe albo czy są jakieś plany by tego typu przedsięwzięcie zorganizować?

1. Tak, bez ograniczeń. Bawiłem się kartą z 4 numerami różnych operatorów w okolicy 2000 roku.
2. Bez problemu.
3. Techniczne danej karty SIM. Standardem było 4-16 slotów w multiSIMach te 15 lat temu.
4. Praktycznie niewykonalne na współczesnych SIMach - nie skopiujesz kluczy szyfrujących, które potrzebujesz do skopiowania na MultiSIMa. No chyba, że masz zabytkową kartę wydaną przez 2002.

No i najważniejsze - i tak będzie działała tylko ta jedna karta SIM na raz. Ta, którą wybrałeś w menu lub (jak to było na początku) której PIN podałeś przy odpalaniu telefonu.
Tamten MultiSIM z początków GSM nie przewidywał, że wszystkie SIMy są dostępne jednocześnie, poza tym i tak telefony miały tylko jeden moduł radiowy.

Jak wygląda jednoczesne działanie wielu SIMów z multisima - nie mam pojęcia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
morfik (2017-07-10)
10-07-2017, 21:02
Post: #5
Wiele numerów na jednej karcie SIM
No nic szkoda i będę dalej przekładał kartę póki się nie rozleci -- ona albo telefon, bo ta wsuwana tacka to jakaś parodia. Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-07-2017, 19:54
Post: #6
Wiele numerów na jednej karcie SIM
Kiedyś widziałem aukcje ale tak jak Jakub mówi z dobre 15lat temu, koleś sprzedawał jakiś programator albo usługę wgrania numerów na inna kartę nawet do 20 pisał ze się da wtedy ilustracja był ekran z nokia 3310 (1gen), fizycznie wiec się da ale nie ma wtedy czuwania innego numeru.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz