[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wideorejestrator samochodowy ktoś moze polecić?
28-06-2016, 21:46
Post: #61
RE: Wideorejestrator samochodowy ktoś moze polecić?
(23-06-2016 00:41)izaw napisał(a):  Mam inny rejestrator, ale uwagi odnośnie opcji.....
2. Najlepiej nagrywać w małych kawałkach. Dlaczego? W przypadku zdarzenia będziesz chciał udostępnić plik jako dowód. Musi być oryginalny, bez przycięć, manipulacji. A czy zawsze będziesz chciał pokazać ostatnie kilkadziesiąt minut? Może to stać się dowodem przeciwko tobie.

W sedno, tak samo z GPS, chyba nie chcesz pokazywac w jakim czasie przejechales jakaś chwile przed wypadkiem np. Znacznie powyżej limitu predkosci.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi spag za tę wiadomość:
dalmashin (2016-07-04)
01-07-2016, 21:48
Post: #62
Wideorejestrator samochodowy ktoś moze polecić?
jak z jakością nagrania w G1WH możecie odczytać tablice mijanych samochodów , wieczorem lub nocą
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-07-2016, 00:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-07-2016 00:12 przez szopen.)
Post: #63
Wideorejestrator samochodowy ktoś moze polecić?
podejrzewam, że nikt z bywalców nie ma wersji H

"stara" (podobno lepsza?) G1W też nie gwarantowała odczytania tablic w każdych warunkach, choć 1080p przy tym kącie obiektywu jest do tego wystarczające

kup jakikolwiek rejestrator full-HD. a zrozumiesz, że nie sam DVR wpływa na możliwość odczytania tablic (choć jakość zapisu miała kolosalne znaczenie w przypadku DVR starszych generacji pracujących w niższych rozdzielczościach np. VGA, WVGA czy SD, rozdzielczości czasem brakuje nawet w HD 720p)

w starych samochodach kluczowe znaczenie ma kondycja szyby i wycieraczek (szczególnie w kiepskich warunkach)

jak będę miał siłę na wyszukanie to wrzucę jakieś snapshoty z nagrań (po obróbce polegającej na zasłonieniu części numeru, więc nie wiem czy mi się chce)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-07-2016, 11:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-07-2016 11:53 przez mshmaster.)
Post: #64
Wideorejestrator samochodowy ktoś moze polecić?
u mnie na g1wh w dzień jest dobrze , jak zaczyna zapadać zmrok tablice samochodów jadących z naprzeciwka są nie czytelne, czy nagranie z nieczytelnymi tablicami ma w ogóle jakoś wartość dla sądu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-07-2016, 12:15
Post: #65
RE: Wideorejestrator samochodowy ktoś moze polecić?
Takie pytanie to na forumprawne.org , jeśli nie jest znany numer rej. mogą np. z monitoringow po drodze np. stacji paliw sklepu etc. znaleźć

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-07-2016, 17:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-07-2016 17:27 przez szopen.)
Post: #66
Wideorejestrator samochodowy ktoś moze polecić?
mshmaster napisał(a):yna zapadać zmrok tablice samochodów jadących z naprzeciwka są nie czytelne
a jaki to jest problem? może wystarczy ręczna korekcja ekspozycji? (niestety firmware zawiera wartości uśrednione, a poszczególne egzemplarze matryc mogą różnić się np. czułością)

możesz wrzucić przykładowy snapshot?

PS jeśli zderzysz się z kimś z naprzeciwka to można dość śmiało założyć, że raczej on nie ucieknie z miejsca wypadku…

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-07-2016, 20:11
Post: #67
Wideorejestrator samochodowy ktoś moze polecić?
szopen napisał(a):PS jeśli zderzysz się z kimś z naprzeciwka to można dość śmiało założyć, że raczej on nie ucieknie z miejsca wypadku…
Dobre Smile
Ale pewnie chodzi o sytuację, gdy nagramy kolizję lub wypadek dziejący się po drugiej stronie ulicy, albo osoba ta wykona niebezpieczny manewr, który pośrednio spowoduje zdarzenie po naszej stronie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-07-2016, 21:26
Post: #68
Wideorejestrator samochodowy ktoś moze polecić?
właśnie siedze nad wodą czekam az sie sciemni i będę testował kamere

sa wogóle kamery ktore nagraja noca nr rejestracyjne auta z naprzeciwka

jak tu sie wrzuca zdjecia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-07-2016, 23:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-07-2016 23:08 przez szopen.)
Post: #69
Wideorejestrator samochodowy ktoś moze polecić?
mam grubo ponad 100GB nieobrobionych nagrań z kilku DVR i… spędziłem trochę czasu na przeglądaniu w związku z tym wątkiem i…

1) numery jadących w nocy z naprzeciwka na trasie i autostradzie na 100% są nierozpoznawalne przy 1080p@30fps

2) na mieście gdzie jest oświetlenie być może jakiś nikły procent jest rozpoznawalny? (ale nie mam tyle siły by szukać akurat takich nagrań i je analizować, może będę miał czas na to na emeryturze Tongue)

3) jakieś 99% niebezpiecznych sytuacji, które mam na dysku dotyczą jadących w tym samym kierunku lub w poprzek Big Grin albo nie są bezpośrednio związane z innymi pojazdami, sytuacji z kimś jadącym z naprzeciwka jakoś nie udało mi się znaleźć (bo jednak trochę więcej niż trochę przeglądnąłem przed napisaniem odpowiedzi) możliwe, że nawet nie mam takich sejwów (aby wcisnąć guzik trzeba jednak dość jednoznacznie ocenić sytuację, co zwykle nie jest możliwe, a ewentualne znalezienie trudne, bo sytuacje z naprzeciwka są bardzo krótkie, a gdy sytuacja jest jednoznaczna to w takim wypadku jednak raczej kończy się źle)

zdjęcia (najlepiej *.jpg jak to snapshoty z nagrania) wrzucasz jako załącznik pisząc odpowiedź w trybie pełnym czyli klikając takie coś:
[Obrazek: newreply.gif]

albo dodajesz w trybie "Pełna edycja"
[Obrazek: postbit_edit.gif]
(jeśli pisałeś w trybie "Szybka odpowiedź" albo po prostu chcesz dorzucić do starego posta)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-07-2016, 23:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-07-2016 08:44 przez mshmaster.)
Post: #70
RE: Wideorejestrator samochodowy ktoś moze polecić?
przeglądam to w windows media player pauzuje i robię prtscr

może przydał by się jakiś lepszy program do tych operacji
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-07-2016, 23:22
Post: #71
Wideorejestrator samochodowy ktoś moze polecić?
Co miał pokazywać ten link?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-07-2016, 23:42
Post: #72
Wideorejestrator samochodowy ktoś moze polecić?
zdjęcie z filmu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-07-2016, 00:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-07-2016 00:46 przez szopen.)
Post: #73
Wideorejestrator samochodowy ktoś moze polecić?
mshmaster napisał(a):może przydał by się jakiś lepszy program do tych operacji
vlc

z tego co wrzuciłeś faktycznie niewiele się da wyciągnąć


Załączone pliki Miniatury
   

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-07-2016, 12:32
Post: #74
RE: Wideorejestrator samochodowy ktoś moze polecić?
(02-07-2016 17:26)szopen napisał(a):  
mshmaster napisał(a):yna zapadać zmrok tablice samochodów jadących z naprzeciwka są nie czytelne
a jaki to jest problem? może wystarczy ręczna korekcja ekspozycji? (niestety firmware zawiera wartości uśrednione, a poszczególne egzemplarze matryc mogą różnić się np. czułością)

Nie wyobrażam sobie ciągłego ustawiania ekspozycji. Za każdym wyjazdem i w czasie dłuższej jazdy. Bo to zmrok, zachmurzenie, jazda w słońcu, cieniu itd.
Faktycznie można dobrać do aktualnych warunków, ale nie na długo.

Numery, numerami. W większości przypadków będą nieczytelne lub tylko częściowo czytelne. Ale w przypadku zdarzenia z konsekwencjami ważniejsze jest kto jechał prawidłowo. Bez numerów da się zidentyfikować auto, pieszego, rowerzystę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-07-2016, 14:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-07-2016 18:46 przez mshmaster.)
Post: #75
Wideorejestrator samochodowy ktoś moze polecić?
z moich obserwacji w słoneczny dzien przy predkosci 50 widac numery przy 80 juz raczej nie bardzo w gorszych warunkach oswietleniowych tez nie widac

nie wiem czy mi się wydaje ale jak ktoś ma stare tablice czarne to lepiej widać numery
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-07-2016, 23:53
Post: #76
Wideorejestrator samochodowy ktoś moze polecić?
mshmaster napisał(a):nie wiem czy mi się wydaje ale jak ktoś ma stare tablice czarne to lepiej widać numery
aż tak nie analizowałem, ale możliwe - skorzystaj z korekcji ekspozycji "w ujemną stronę" (jeśli zwykle masz prześwietlone tablice)

izaw napisał(a):Nie wyobrażam sobie ciągłego ustawiania ekspozycji.
oczywiście nie miałem na myśli kręcenia co chwilę, lecz stałe skorygowanie rozrzutu parametrów sprzętu (wymaga to kilkudniowych eksperymentów, a nie ciągłego grzebania)
jeśli mnie pamięć nie myli mój egzemplarz G1W-C najładniej nagrywa przy -0,6EV

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-07-2016, 14:09
Post: #77
Wideorejestrator samochodowy ktoś moze polecić?
Mam do was pytanie, mam g1wht. Jak odpalacie kamerę to jest muzyczka startowa i wyłączenia jej? Bo mnie szlag trafia, a nie widzę opcji wyłączenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-08-2016, 21:03
Post: #78
RE: Wideorejestrator samochodowy ktoś moze polecić?
Też mam ten model i również nie znalazłem opcji na włączenie tej muzyczki.

Czy masz też tak że jak jest włączona kamera i nagrywa na kartę to nie można wejść w ustawienia?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-08-2016, 23:02
Post: #79
Wideorejestrator samochodowy ktoś moze polecić?
brak możliwości zmiany ustawień podczas nagrania to raczej norma

co do melodyjki to się nie wypowiem, ale może jest dostępne jakieś firmware bez melodyjki? (to tylko przypuszczenie, nie drążyłem tematu - nie mam tego modelu)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-08-2016, 21:35
Post: #80
Wideorejestrator samochodowy ktoś moze polecić?
g1wht, ustawienia obrazu domyślne, firmware najnowsze

https://www.youtube.com/watch?v=-O1CrDWmmuk

tak wygląda jakość obrazu. 4 liter nie urywa, ale według mnie na 180 zł jest dosyć dobra.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Android Pay już w UK, może wkrótce w PL spag 7 7 379 24-11-2016 13:32
Ostatni post: spag