[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiadomości sieciowe i cellinfo dla T-mobile 2G (dziala też dla Play)
03-08-2014, 17:57
Post: #1
Wiadomości sieciowe i cellinfo dla T-mobile 2G (dziala też dla Play)
Lata temu walczyłem o to, żeby w mojej Nokii 5110 działało CellInfo (informacja o lokalizacji) w Erze tak, jak od samego początku działa w Plusie - w Warszawie oczywiście 'Warszawa', ale często także nazwa ulicy - kanał 050.

Jednak to Era/T-Mobile odpalili usługę, która umożliwia wysyłanie po całej sieci ogłoszeń z SMS prosto do wszystkich nasłuchujących. Wątek na telepolis przypomniał i mi o tym i krótkiej walce odpaliłem sobie to na Note3 (SMS->Ustawienia->Więcej->Wł. wiad. sieciowych, i 'konfiguracja kanału', a tutaj 'odbierane kanały'->Wszystkie) i... cholera, ludzie z tego ciągle korzystają - głównie jako ogłoszenia damsko-męskie, ale jednak:

http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?t=75274

Przychodzi mi w Warszawie 1 ogłoszenie co 10-20s.

Dwie ciekawostki:
1. Musimy przełączyć się na 2G. W 3G/LTE nie działa.
2. Abonenci Play działający w roamingu T-Mobile i działający w 2G też odbierają te wiadomości sieciowe (bo one nie są kontrolowane na bazie poszczególnych użytkowników, to wiadomości rozgłoszeniowe).

Dziwne, że to ciągle działa w znaczeniu - ktoś z tego korzysta.
To się nazywa "Razem - serwis towarzyski", https://www.t-mobile.pl/r/repo1/document...ly_sms.pdf
Nie ma już strony oficjalnej, ale usługa jest. I SMSy kosztują chyba 3,69 PLN...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-08-2014, 18:08
Post: #2
Wiadomości sieciowe i cellinfo dla T-mobile 2G (dziala też dla Play)
Dawno, z 10 lat temu, koledze takie smsy przychodziły. Nikt nie miał pojęcia czemu i dlaczego tak się dzieje.

Korzystając z kanałów SMS. Da się jakoś odpalić aby lokalizacja się na telefonie wyświetlała?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-08-2014, 18:31
Post: #3
Wiadomości sieciowe i cellinfo dla T-mobile 2G (dziala też dla Play)
Na telefonach, które to obsługują - tak, ale smartfony - dostaniesz tylko właśnie taką wiadomość w folderze z SMSami przy każdej zmianie stacji bazowej.
Podobno są jakieś aplikacje, ale wszystko chyba pełnoekranowe (n. Netmonitor) - widgeta jakoś nie bardzo znalazłem.
No i oczywiście tylko 2G.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-08-2014, 21:44
Post: #4
Odp: Wiadomości sieciowe i cellinfo dla T-mobile 2G (dziala też dla Play)
To coś co mnie najbardziej wk...a bo mojej córce co chwila przychodzily ogłoszenia typu "wylize ci.." sami wiecie. dla dorosłych to nie problem bo kazdy oleje i wyłączy opcje komunikatow, co też zrobiłem ale czasem się zdarza ze się jakoś załącza w jej telefonie i Angry . moim zdaniem powinni to zabronić albo przynajmniej jakoś filtrować żeby takie ogłoszenia nie docieraly do młodzieży.

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-08-2014, 07:34
Post: #5
Wiadomości sieciowe i cellinfo dla T-mobile 2G (dziala też dla Play)
Problem w tym, że to działa jak telewizja, czy radio - sygnał tego typu nie sprawdza odbiorcy.
Po prostu wyłączyć odbieranie wiadomości sieciowych i usunąć wszystkie kanały poza 050 z lity subskrypcji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-08-2014, 11:23
Post: #6
RE: Wiadomości sieciowe i cellinfo dla T-mobile 2G (dziala też dla Play)
Pytaliście o widget. Może spróbujcie rozwiązania podesłanego przez kolegę joxar1: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic....421#708421 Nie wiem, czy to działa, jak to działa, bo nie mam urządzenia z Androidem, ale spróbować warto Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Fakt Mobile - konfiguracja połączenia z internetem Robinson74 12 7 478 16-02-2019 12:53
Ostatni post: szopen
  Na ekranie blokady wyświetla Fakt Mobile a jestem w RBM Błąd identyfikacji? agresywneklapki 8 8 813 29-12-2015 01:01
Ostatni post: agresywneklapki
  Networks czyli orange z t mobile mshmaster 11 18 293 16-05-2013 09:02
Ostatni post: jakubd