[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiadomości RCS
02-09-2020, 20:08
Post: #1
Wiadomości RCS
Korzystacie ? Ja się doczekałem aktywacji na jednym telefonie htc one m9 w Virgin , byłem zaskoczony , niestety na innych telefonach się nie aktywowało więc nie potestuje .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-09-2020, 22:37
Post: #2
Wiadomości RCS
Może dla niektórych to szokujące, ale na Androidzie nie używam "wiadomości" od google do obsługi SMS, a to chyba podstawa dla RCS (może są jakieś inne rozwiązania, ale korzystając z whatsappa, który z racji realizowania części zleceń za granicą jest dla mnie raczej musem, jakoś nie czuję potrzeby używania RCS).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-09-2020, 14:49
Post: #3
Wiadomości RCS
Ja w sumie nie wiem po co to potrzebne i przydatne. SMSy działają, nic nie kosztują ponad abo/opłatę miesięczną, a mamy poza tym whatsappy inne.
No chyba, że chodzi o to, żeby operatorzy znowu mieli kontrolę nad ruchem tego typu. Ale znowu RCS w aplikacji Wiadomości Google i tak idzie poza operatorem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-09-2020, 22:56
Post: #4
Wiadomości RCS
Ja tam jadę na signal, telegram i jabber. SMS'ów i innych alternatyw dla nich od lat nie używałem. Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-09-2020, 10:36
Post: #5
Wiadomości RCS
SMSy się przydają, jak wszystko inne zawiedzie (ale w roamingu już miałem problemy i z tym).
Signal na propsie, ale i tak na codzień do dupereli jednak whatsapp i mesendżer.

Szkoda mi tych czasów, gdy wszystkie komunikatory ogarniał jeden - miranda a potem miranda-ng (zaczęło się od ICQ, gg i MSN - kto pamięta te czasy Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-09-2020, 09:41
Post: #6
Wiadomości RCS
Wciąż się da korzystać z multikomunikatora - ja używam aplikacji Pidgin i jestem połączony z kontami w protokołach Facebooka (Messenger), Steama, Skype'a, XMPP/Jabber, Gadu-Gadu i NKtalk (czyli też XMPP/Jabber). Choć przyznam, że przy użyciu dwóch ostatnich protokołów/kont, to chyba nigdy z nikim nie rozmawiałem, przynajmniej za pośrednictwem Pidgina. Ale skoro się da to konta "wiszą" online. Smile
Lista dostępnych wtyczek jest dostępna tutaj: https://developer.pidgin.im/wiki/ThirdPartyPlugins

Jeśli chodzi o sam RCS, to miałem nadzieję, że będzie to wieloplatformowy standard, a nie tylko androidowa odpowiedź na iMessage. Póki co, o ile się nie mylę, jest to niestety dostępne tylko pod Androidem i tylko w pakiecie z usługami Google (choć podobno ma być dostępne w samym systemie od Androida 11).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-09-2020, 12:14
Post: #7
Wiadomości RCS
RCS to jednak jest standard GSM, którego operatorzy GSM olali trochę. To znacznie lepsze od iMessage.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-09-2020, 14:03
Post: #8
Wiadomości RCS
RCS jest spóźnione dlatego rozmawiamy o tym jak o ciekawostce , pliki do 100 MB się przesyła fajnie .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-09-2020, 18:15
Post: #9
Wiadomości RCS
A czy jak nie mam sms'ów w abo to mogę mieć za darmo możliwość wysyłania ich po RCS?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-09-2020, 09:00
Post: #10
Wiadomości RCS
O ile prawidłowo zdefiniujesz "za darmo" (np. płatny internet gdzieś z boku, choćby Aero2) to pewnie tak Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-09-2020, 09:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-09-2020 09:41 przez Ekonomista.)
Post: #11
Wiadomości RCS
Nie no chodzi o to, że mam rozmowy i internetu od cholery, tylko SMS'y są dodatkowo płatne i chciałbym móc je wysyłać czasem bezkosztowo i oczywiście tak, żeby każdy z dowolnego telefonu, bez internetu i specjalnych zabiegów mógł je odczytać. Bo jeśli te wiadomości RCS działają tylko na zasadzie komunikatora internetowego to mi nic nie daje. Dlatego pytam czy jest to opcja dla mnie???

Na blogu mojego operatora, jakiś czas temu pojawił się taki wpis:

https://otvarta.pl/blog/co-to-sa-rich-co...n-services

, a w nim zdanie: "W sieci OTVARTA uruchomiliśmy wsparcie dla usługi RCS, która pozwala na wysyłanie wiadomości tekstowych i multimedialnych w łatwy sposób, bez konieczności korzystania z komunikatorów."

Czy to oznacza, że operator dogadał się z Google i wysyła normalne SMS'y na "zwykłe" telefony po tym jak ja wysyłam za pośrednictwem internetu z aplikacji “Wiadomości” w systemie Android?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-09-2020, 10:41
Post: #12
Wiadomości RCS
Po tym opisie wygląda jakby twój operator dogadał się z NSA. Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-09-2020, 11:15
Post: #13
Wiadomości RCS
Noo. Nic, tylko pisać o wszystkim. Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-09-2020, 09:39
Post: #14
Wiadomości RCS
RCS należy traktować jak MMS. Jak obie strony nie mają RCS, to nie zadziała. Tyle, że MMS ma powiadomienia SMSem o tym, że jest MMS do odebrania, RCS tego nie ma o ile dobrze rozumiem, ale nie analizowałem tego zbyt głęboko.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-09-2020, 09:59
Post: #15
Wiadomości RCS
No to lipa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-09-2020, 17:38
Post: #16
Wiadomości RCS
Ja się nie znam, ale nie wydaje mi się możliwe, aby nie było żadnego feedbacku.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-09-2020, 21:41
Post: #17
Wiadomości RCS
Nie uda się wysłać RCS do kogoś kto nie ma skonfigurowanej tej usługi , z automatu zostanie wysłany SMS
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-09-2020, 11:03
Post: #18
Wiadomości RCS
I co będzie w tym SMS?
Załóżmy, że przesyłam tylko plik audio albo zdjęcie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-09-2020, 16:04
Post: #19
Wiadomości RCS
Do osoby bez aktywnego RCS możemy wysłać SMS lub MMS .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-09-2020, 22:20
Post: #20
Wiadomości RCS
Jak wyślemy MMS to kogoś, kto nie ma obsługi MMS, to ten ktoś dostanie SMSa specjalnego po prostu z URLem do treści MMSa. A jak ktoś z samym SMS dostanie RCSa?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz