[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wi-free z UPC
10-07-2015, 22:27
Post: #1
Wi-free z UPC
http://www.upc.pl/internet/uslugi-dodatkowe/wi-free/

Nie jest to zupełnie za darmo internet, ale darmowy jako internet dodatkowy, bezprzewodowy dla klientów UPC
rozumiem tak :
Mam telewizję na kablu - UPC, a chcę korzystać z darmowego Internego to
rejestruję się w UPC i korzystam z Wi- free tam gdzie jest zasięg . Huh
Czy to się opłaca ??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-07-2015, 22:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-07-2015 22:33 przez spag.)
Post: #2
Odp: Wi-free z UPC
A masz internet w upc czy tylko catv?

Kto może korzystać

 

Korzystać z usługi UPC Wi-Free mogą wszyscy klienci Internetu UPC o prędkości pobierania danych co najmniej 30Mb/s, wyposażeni w urządzenie umożliwiające połączenie z siecią Wi-Fi (np. smartphone, tablet, laptop) oraz posiadający konto w systemie Moje UPC.



Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2015, 18:59
Post: #3
Wi-free z UPC
1. Musisz mieć usługę internetową w UPC. Bez tego nie masz dostępu do odpowiedniego panelu w eBOKu.
2. Musisz mieć ofertę, która pozwala na udostępnianie internetu (nie może to być usługa na firmę po twojej stronie).
3. Prawdopodobnie nie możesz blokować Wi-Free na swoim routerze, ale tego nie wiem, nie dotestowałem.
4. Musisz znaleźć się w zasięgu Wi-Free innego abonenta UPC (to nie jest problem np. w Warszawie - ja tutaj gdzie jestem widzę 120 sieci, z czego 1/4 to UPC Wi-Free.
5. Musisz umieć to skonfigurować - dość skomplikowana jest autoryzacja i nie działa na każdym urządzeniu.
6. Musisz mieć szczęście i trafić na router (zwykle sąsiada zza ściany), którego router działa poprawnie i ma prawidłowo działającą usługę Wi-Free.

Póki co najwięcej problemów mam z punktem 6 - tu gdzie jestem teraz u żadnego sąsiada nie działa prawidłowo logowanie i autoryzacja. Jak przejdę na drugą stronę osiedla - udaje mi się czasem zalogować i nawet korzystać, ale działa to niezbyt stabilnie.

Ogólnie - nie ma sobie czym zawracać głowy. Z pewnością nie zastąpi to usługi zakupionej od UPC. A jak chcesz zrobić tak, ze masz tylko usługę TV i chcesz ominąć kupowanie dostępu i routera od UPC - zapomnij, nie tędy droga.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Internet CDMA "Orange Free dom" bez limitu danych? michal8921 24 18 925 18-04-2017 14:49
Ostatni post: jakubd