[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Walka z problemami forum trwa
29-04-2012, 03:04
Post: #1
Walka z problemami forum trwa
1. Rozwiązałem problem miniaturek - już działają poprawnie i nie powinno już byc problemów.
2. Nie będą się powtarzały problemy z niewłaściwymi linkami do poszczególnych działów i postów.
3. Przy rejestrowaniu się normalnie działa wykrywanie, czy nick jest wolny - podobnie jak pozostałe pola sprawdzane "w locie".
4. Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji - tak jak wszystkie wtyczki.

Pozostał jeszcze problem z kontem kolegi Szopena, naszego moderatora, którego posty... pojawiają się podwójnie, ale tylko w czytnikach mobilnych technologii tapatalk (czyli właśnie Tapatalk oraz Convo na platformie Android).

I tak sobie myślę - chcemy instalować jakiegoś shoutboxa?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-05-2012, 13:20
Post: #2
RE: Walka z problemami forum trwa
Dodałem shoutbox, proszę o testy. Oczywiście publikacja działa tylko dla zalogowanych. Odświeża się automatycznie, nie trzeba odświeżać całej strony.
Teraz zobaczmy, co jest nie tak z subskrypcjami wątków...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-05-2012, 13:27
Post: #3
RE: Walka z problemami forum trwa
OK, subskrypcja też już działa Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-05-2012, 19:53
Post: #4
Odp: Walka z problemami forum trwa
W tapatalku zmieniło się tyle że zdjęcia z wątku "pudelkowego"
Te z e3131 są teraz w skali miarę dobrej przedtem było malutko, poza tym szopen się dalej w Tapatalku rozdwaja, o tyle bywa to dokuczliwe że w jednym wątku po "rozdwojeniu" treść skakała między tymi dwoma "postami", a że post był dłuższy to ciężko było złapać moment aby cała treść przeczytać bo jak zjechałem w dół to treść posta skakała piętro wyżej ukazując pusta treść "następnego" od "pierwszej" linii, a przy przesunięciu w dół treść szła w dół. Pokazujac od 1 linijki a zasłaniając na ekranie oczywiście ostatnie linijki postu

Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-05-2012, 21:53
Post: #5
RE: Walka z problemami forum trwa
Miganie w kliencie Tapatalk jest błędem tego programu (obserwuję na bieżąco, mam wersję 2.0.2) - darmowy Convo tego problemu nie ma - po prostu posty szopena są podwójne i tyle. Znowu samo rozmnażanie jest błędem skryptów dostarczanych przez firmę Tapatalk - jednak są one na tyle złożone, że muszę zorganizować sobie cały dzień na debugowanie tego paskudztwa - nie są aktualizowane, wsparcie jest śladowe, a całość jest na prawdę złożona.
Sama baza danych jest OK, co widać w działaniu forum.

Miniaturki są wszystkie przeliczone na forum do rozmiaru 96x96. W razie czego mogę je powiększyć nieco, póki forum nie jest jeszcze zbyt wielkie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-05-2012, 19:32
Post: #6
RE: Walka z problemami forum trwa
Chyba jest mały problem z wyświetlaniem dat. Zmieniłem w swoim profilu na format 20-05-2012 a dalej wszędzie mam po amerykańsku, czyli 05-20-2012. Przelogowałem się, zamknąłem przeglądarkę i ponowne logowanie - bez zmian.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-05-2012, 20:28
Post: #7
RE: Walka z problemami forum trwa
Zmieniłem domyślny format daty dla forum (faktycznie był bezsensownie zostawiony na US), ale u mnie przełączanie formatu daty działa. Spróbuj wymusić odświeżenie strony - w Firefox Shift-F5, albo wyczyść cache. Jeżeli nie pomoże - poszukam dalej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-05-2012, 20:53
Post: #8
RE: Walka z problemami forum trwa
Już jest dobrze. Nie jestem pewien, ale w moim profilu, mimo że zmieniłem format daty na polski i zatwierdziłem, to znowu powrócił na amerykański - być może to chwilowa przypadłość tylko mojego profilu. Ponownie zmieniłem na polski i wszędzie już wyświetla datę w formacie polskim.

Problem rozwiązany - działa jak należy.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-05-2012, 11:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-05-2012 11:38 przez szopen.)
Post: #9
RE: Walka z problemami forum trwa
to teraz coś innego - przy okazji edycji wątku o R101 zauważyłem wadliwe działanie "szybkiej edycji"

pierwsza edycja jest OK
druga usuwa zmiany wprowadzone w pierwszej zachowując tylko to co było edytowane w drugiej
trzecia usuwa zmiany wprowadzone w 2 zachowując oczywiście własne zmiany
4 w 3 zachowując oczywiście własne zmiany
itd

"pełna edycja" jest OK

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-05-2012, 00:37
Post: #10
RE: Walka z problemami forum trwa
Tak, już zanotowałem sobie kolejny problem do sprawdzenia. Swoją drogą bardzo ciekawe te objawy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-06-2012, 09:08
Post: #11
RE: Walka z problemami forum trwa
Szopen, "naprawiłem cię" - już nie jesteś podwójnie w Tapatalk. Nałożył błąd w bazie (zostałeś podwójnie kiedyś zbanowany przez Akismeta) i błąd w Tapatalk.
Jako kogoś interesuje część techniczna:
http://support.tapatalk.com/threads/dupl...ser.10937/
Jeden problem mniej.
Przy okazji Tapatalk został zaktualizowany do najnowszej wersji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czas forum przesunięty o 1h do przodu morfik 12 7 660 14-02-2019 09:36
Ostatni post: morfik
  Chyba konieczny jest nabór moderatorów i drobne modyfikacje forum szopen 17 26 798 02-11-2018 00:50
Ostatni post: jakubd
  RSS - dwie wersje na forum jakubd 3 14 127 18-01-2017 11:50
Ostatni post: morfik
  Tabele na forum jakubd 3 10 213 31-03-2015 03:36
Ostatni post: spag
  Aktualizacja forum jakubd 7 15 091 21-12-2014 19:28
Ostatni post: jakubd