[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vodafone K3765-Z (ZTE) brak HSDPA
09-08-2014, 17:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-08-2014 13:56 przez szopen.)
Post: #1
Vodafone K3765-Z (ZTE) brak HSDPA
Posiadam modem ZTE 3765-Z internet od T-Mobile program do obsługi Join Air.
Z tego co czytam na temat tego modemu to obsługuje HSDPA, ale w ustawieniach tego programu takiego trybu nie ma, maksymalnie jest HSUPA/UMTS.

Wina leży po stronie modemu, programu czy może jednak tego trybu ten modem nie obsługuje?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-08-2014, 18:37
Post: #2
ZTE 3765-Z brak HSDPA
Mylisz trochę pojęcia.
1. Tryb HSPA (szybka transmisja) to HSDPA (pobieranie) + HSUPA (wysyłanie).
2. Wybór trybu pracy jest pewnie debilnie oznaczony w aplikacji: zamiast po prostu 2G i 3G, opisali to GSM i UMTS i pewnie dodatkowo gdzieś HSPA, jak nie WCDMA. Ale to bez znaczenia. Na podstawie tych ustawień i tak nie wybierzesz, w jakim trybie (UMTS, HSPA, czy HSPA+) zadziała modem, bo to zależy li tylko od decyzji sieci i możliwości modemu.

A teraz najważniejsze pytanie - po co w ogóle to HSxxxx (a dokładniej ustawianie tego) ci do szczęścia potrzebne?

Modem jest o ile pamiętam HSPA kat6, ma tylko HSDPA, nie ma HSUPA.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-08-2014, 20:28
Post: #3
ZTE 3765-Z brak HSDPA
W programie mogę wymusić tryb pracy, czyli EDGE/GPRS i UMTS/HSUPA.
A do czego mi potrzebne, wydaje mi się że Twoja wiedza pozwoli mi na wybrniecie z błędu do którego zmierzam po przeczytaniu Twojej wypowiedzi, a mianowicie mój modem (z tego co wygooglowalem) może osiągnąć przepustowość 7,2 MB właśnie przy trybie HSDPA, gdzie niby ten tryb oznacza LTE, teraz modem osiąga maksymalnie 5MB.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-08-2014, 21:37
Post: #4
ZTE 3765-Z brak HSDPA
Pierwszy to 2G, drugi to 3G. I tyle.
Twój modem ma maksymalne prędkości 7,2 Mbit/s przy ściąganiu i 5,76 Mbit/s przy wysyłaniu. To jest kategoria 8 (sprawdziłem to, wyżej pisałem z głowy). Modem jest ZTE, brandowany przez Vodafone.
Modem nie ma ABSOLUTNIE żadnego związku z technologią LTE - powstał grubo przed wprowadzeniem ich na rynek w PL.
Maksymalna prędkość transmisji łącza nie ma żadnego związku z maksymalną prędkością, jaką możesz osiągnąć w praktyce. Z tych 7,2 Mbit/s można osiągnąć około 90% gdy... NIKT nie korzysta z twojego sektora stacji bazowej i warunki sygnałowe są idealne.
5 Mbit/s to bardzo porządny wynik i oznacza, że sieć jest mało obciążona.
Potencjalnie użycie E3131 (kat10, 21 Mbit/s) pozwoli na uzyskanie być może nawet 15-18 Mbit/s.

Pliz, uważnie pilnuj jednostek - użyłeś jednostki MB, czyli megabajt - to jest jednostka ilości danych (plik może mieć 6 MB), a nie prędkości. Prędkości zwykle liczy się w Mbit/s, czyli megabit/s. 1 Mbit/s = 128 kbajt/s = 1/8 Mbajt/s, inaczej 8 Mbit/s = 1 Mbajt/s.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-08-2014, 23:43
Post: #5
RE: ZTE 3765-Z brak HSDPA
W takim razie dzięki za rozjaśnienie sprawy.
Jedynie stabilność jest słaba bo zaledwie 35%.
Kombinowałem z przedłużkami USB, aby modem był w jak najlepszym miejscu, zasięg był bardzo dobry, ale za to zrywało co chwile połączenie i informacja że niby sprzęt został odłączony i podłączony ponownie.
Na pewno wina kabla moja samoróbka który ma około 10 metrów długości.
Czytałem, że HUB'y z własnym zasilaniem pomagają...

(09-08-2014 21:37)jakubd napisał(a):  Pliz, uważnie pilnuj jednostek - użyłeś jednostki MB, czyli megabajt - to jest jednostka ilości danych (plik może mieć 6 MB), a nie prędkości. Prędkości zwykle liczy się w Mbit/s, czyli megabit/s. 1 Mbit/s = 128 kbajt/s = 1/8 Mbajt/s, inaczej 8 Mbit/s = 1 Mbajt/s.
Tak, tak, wiem, cały temat pisałem w pracy z telefonu i fon automatycznie wstawiał mi korektę z 'Mb' na 'MB' i nie zauważyłem tego. Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-08-2014, 07:01
Post: #6
ZTE 3765-Z brak HSDPA
35% to chodzi chyba o poziom sygnału? Z resztą to i tak mierzy się głównie w dBm.
W kwestii przedłużacza USB - ściśle ważne są wymogi elektryczne (impedancja, pojemność, sposób skręcenia przewodów, ekranowanie), maksymalna dopuszczalna długość (5m) itd. Jak coś zrobisz źle - będzie właśnie tak się rozłączać. Poza tym musi starczyć zasilania dla modemu - długi kabel może mieć za duży zwykły opór elektryczny i spadek napięcia na nim.

W 3G/UMTS nie ma znaczenia aż takiego poziom sygnału - lepszy sygnał nie powoduje poprawienia szybkości.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-08-2014, 07:07
Post: #7
ZTE 3765-Z brak HSDPA
Jakub a mniej więcej od ilu dBm zależy prędkość, mógłbyś coś strzelić?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-08-2014, 08:10
Post: #8
ZTE 3765-Z brak HSDPA
W 3G? Prędkość spada, jak zaczynasz tracić sygnał, co w większości modemów zaczyna się przy -107 dBm (zmierzonej względnej mocy sygnału przez modem) sygnał zaczyna zrywać i nie docierają kompletne dane do modemu. No i jak sygnał czymś zakłócisz.
W pozostałym zakresie mocy - stacja bazowa i modem na bieżąco korygują moc nadawania w celu utrzymania najlepszej możliwej komunikacji.
Dopiero w LTE sytuacja się zmienia i tutaj każdy dBm ma znaczenie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-08-2014, 17:46
Post: #9
RE: ZTE 3765-Z brak HSDPA
Chodziło mi o LTE i jakieś przedziały mniej więcej.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-08-2014, 18:07
Post: #10
ZTE 3765-Z brak HSDPA
Nie robiłem testów, nie mam takich informacji.Na pewno sygnał -85dBm pozwala na uzyskanie maksymalnych prędkości.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-08-2014, 02:59
Post: #11
ZTE 3765-Z brak HSDPA
Jeszcze ma pytanko.
Jeżeli zaopatrzyłbym się w modem obsługujący LTE to czy szybkość internetu miałbym większą od tej co mam teraz?
Oczywiście internet LTE posiadam, ale modem jak w temacie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-08-2014, 04:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-08-2014 13:55 przez szopen.)
Post: #12
ZTE 3765-Z brak HSDPA
1) modem to posiadasz "Vodafone K3765-Z" jak rozumiem -wyprodukowany przez ZTE ale nie brandowany jako ZTE lecz jako Vodafone? (chciałbym poprawić tytuł wątku)

2)
janek9602 napisał(a):Oczywiście internet LTE posiadam, ale modem jak w temacie.
czyli nie posiadasz internetu LTE, bo nie masz odpowiedniego sprzętu
co najwyżej masz odpowiednią kartę USIM oraz taryfę pozwalającą na używanie LTE

3) twój modem nie osiąga prędkości 5MB (megabajtów, to nie jest jednostka "prędkości" czy poprawniej przepływności lecz jedynie ilości danych bez żadnego odniesienia do czasu) ani 5MBps=5MB/s (megabajtów na sekundę) lecz 5Mbps=5Mb/s (megabitów na sekundę) co w zasadzie jest niemal maksymalną osiągalna realną prędkością dla modemu kat 8 (o teoretycznym maksimum 7,2Mbps, na modemie kat 8, nigdy nie przekroczyłem 6Mbps), użycie modemu wyższej kategorii WCDMA lub modemu z obsługa LTE zapewne umożliwi uzyskanie wyższej prędkości (ale ponieważ zależy to od warunków lokalnych nikt gwarancji nie da) jeśli chcesz eksperyment przeprowadzić bezkosztowo pożycz od kogoś szybszy modem i sprawdź

jeśli faktycznie masz zasięg LTE (i użyjesz modemu LTE) prędkość będzie wyższa niemal na 100%
w braku zasięgu LTE i tak rezultaty mogą być lepsze
(przykładowo w Orange przy zastosowaniu modemu z obsługą HSPA-DC czyli maks 42Mbps uzyskuję prędkości w okolicach 12Mbps przy dobrych wiatrach, w porównaniu do 5-7Mbps na modemie E3131 którego maksimum teoretyczne to 21Mbps, a zasięgu LTE nie mam w centrum Wrocławia w tej sieci mimo, że na mapie cały Wrocek jest zamalowany tym samym kolorem)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-08-2014, 13:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-08-2014 13:37 przez janek9602.)
Post: #13
ZTE 3765-Z brak HSDPA
@szopen, wielkie dzięki za wiedzę Smile

Gdzie mogę zajrzeć, aby na 100% mieć pewność od kogo jest modem?
Na modemie jest napisane Vodafone

A co do testów LTE czy może być to telefon podłączony do kompa który obsługuje LTE?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-08-2014, 13:37
Post: #14
RE: ZTE 3765-Z brak HSDPA
szczegółowe informacje w przypadku Huawei są pod klapką.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-08-2014, 15:48
Post: #15
Odp: RE: ZTE 3765-Z brak HSDPA
(17-08-2014 13:16)janek9602 napisał(a):  @szopen, wielkie dzięki za wiedzę Smile

Gdzie mogę zajrzeć, aby na 100% mieć pewność od kogo jest modem?
Na modemie jest napisane Vodafone

A co do testów LTE czy może być to telefon podłączony do kompa który obsługuje LTE?

Od spodu powinien być napis made by zte gdy jest Huawei to.jest Huawei technologies . Z wskazuje na zte

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  ZTE MF823 - brak dostępu do konfiguracji modemu acmt 37 79 410 03-12-2014 16:39
Ostatni post: spag
  Uszkodzony Vodafone (ZTE) k3565-z San 3 6 714 27-04-2014 10:48
Ostatni post: San
  Czyzby Vodafone K5006-Z to mf821? spag 8 9 841 28-03-2014 19:12
Ostatni post: spag
  Vodafone K3565-z marcheloka 18 17 835 22-02-2014 20:38
Ostatni post: spag
  Vodafone k3520-z zepylin 6 8 636 16-10-2013 17:48
Ostatni post: spag