[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uszkodzona Atk-20? Jak to sprawdzić
13-07-2013, 15:36
Post: #1
Uszkodzona Atk-20? Jak to sprawdzić
Witam,

Mam następujący problem. Korzystałem z Aero2 jakiś miesiąc (e3131 + atk-20), jednak pewnego dnia, modem nie chciał się zarejestrować do sieci, po odłączeniu anteny modem łapię siec na 1 kreskę, czasami przerywa itp, z antena działał bezproblemowo.

Nic nie przestawiałem, nic nie ruszałem. Logika wskazuje na uszkodzenie anteny, mam wiec pytanie, co mogło się uszkodzić i jak mogę zlokalizować usterkę, antena na gwarancji ale jak mam to wysyłać do naprawy i czekać 2 tygodnie to trochę niefajne.

Jakieś pomysły?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-07-2013, 15:49
Post: #2
Odp: Uszkodzona Atk-20? Jak to sprawdzić
A jak z innymi sieciami, może uszkodziles gniazdo antenowe

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-07-2013, 16:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-07-2013 17:28 przez Resound.)
Post: #3
RE: Uszkodzona Atk-20? Jak to sprawdzić
Zaraz sprawdzę inne sieci, ale jeśli tylko plus w mojej okolicy działa na 900 mHz to jest sens wkładać kartę od play? Od plusa nie posiadam

// Edit
jednak sa teoretycznie wszyscy operatorzy w moim zasiegu


Co ciekawe !

Zarówno top net info, jak i mobile partner od play (brandowany), pokazują że zasięg bez podłączonej anteny to miej wiecej:
-97 dBm 25% do nawet - 103 dbM

natomiast z podłączona antena około
-71 dBm 61%

Pomimo to modem NIE REJESTRUJE SIĘ DO SIECI na teoretycznie lepszym zasięgu. Bez anteny rejestruje się i łączy. Także antena chyba działa...a mimo to modem się nie rejestruje. Tak jak pisałem nie grzebałem nic i sprawdzone to jest na 2 komputerach
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-07-2013, 16:29
Post: #4
Odp: RE: Uszkodzona Atk-20? Jak to sprawdzić
(13-07-2013 16:20)Resound napisał(a):  Pomimo to modem NIE REJESTRUJE SIĘ DO SIECI na teoretycznie lepszym zasięgu. Bez anteny rejestruje się i łączy. Także antena chyba działa...a mimo to modem się nie rejestruje. Tak jak pisałem nie grzebałem nic i sprawdzone to jest na 2 komputerach

Możesz jaśniej przedstawić bo mówisz ze antena działa ale jak podlaczysz to nie rejestruje,
pojawia się nazwa operatora? Pewnie nie.
jak dasz wyswietlenie dostępnych sieci to co masz ?chyba ze modem masz zablokowany na 900mhz? Bo jeśli tak to odblokuj bo może antena jest walnieta i zasięg ten lepszy to nie jest zasieg sieci której karta jest w modemie .



Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-07-2013, 16:31
Post: #5
Uszkodzona Atk-20? Jak to sprawdzić
wniosek - antena jest ustawiona w kierunku BTSa innego niż Aero2
(wskazania siły sygnału przy braku rejestracji do sieci to zazwyczaj sygnał "obcej" sieci która wpuszcza "cudze" karty SIM w celu możliwości wykonania połączenia alarmowego)

w antenach konstrukcji Yagi-Uda (i innych równie technologicznie prostych) praktycznie nie ma co się popsuć (szczególnie po tak krótkim okresie działania) i jedyne co jest do sprawdzenia to:
- prawidłowość kierunku ustawienia anteny (TNI w trybie sprawdzania CSQ lub MDMA się przyda)
- szczelność puszki przyłączeniowej (która zawiera symetryzator pętlowy, polecam przy okazji jej otwarcia zrobić zdjęcia fabrycznych połączeń na wypadek np. konieczności wymiany kabla bądź jego uszkodzenia mechanicznego w przyszłości)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-07-2013, 17:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-07-2013 17:12 przez Resound.)
Post: #6
RE: Uszkodzona Atk-20? Jak to sprawdzić
Zle ustawienie anteny? Czyli nagle moj BTS zmienil polozenie, po ponad pol roku (albo i lepiej) obecnosci w 1 miejscu? Sprawdze to zaraz Wink

Pokaze na ss jakie sieci pokazuje mi z i bez anteny, oraz jak wyglada kwestia zasiegu.

Lista sieci bez anteny:

[Obrazek: 49kr.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

Zasieg bez anteny:

[Obrazek: hv3u.jpg]

Uploaded with ImageShack.us


Operatorzy z antena: (brak Plusa umts)

[Obrazek: 99hh.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

Zasieg z antena: (co ciekawe pokazuje, ze to zasieg Plusa umts)

[Obrazek: gy0u.jpg]

Uploaded with ImageShack.us


Poki co najbardziej logiczna opcja to, faktycznie zle ustawiona antena?

Dodam, ze Plus GSM i UMTS to ten sam maszt.

Zadam jeszcze parę dość dziwnych pytań:
- Czy możliwe jest aby nagle Aero2 było na innej częstotliwości? Bo antena jest tylko na 900 z tego co kojarzę?
- Możliwe jest, ze antena nagle zaczęła pracować na innej częstotliwości?

Modem ustawiony jest na wszystkie częstotliwości, nie ustawiałem sztywno na 900 i 2100
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-07-2013, 18:55
Post: #7
Odp: Uszkodzona Atk-20? Jak to sprawdzić
Tak na początek to pochwała świetnie podeszles żeby przedstawić problem.

Sam nie jestem specem od anten ale trochę wygląda jakby to antena nie była na 900mhz albo źle skierowana. W pierwszym obrazku (bez anteny) masz plus na zielono w kolejnym na czarno wiec wygląda ze tam nie da się zalogować.

Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-07-2013, 18:58
Post: #8
Uszkodzona Atk-20? Jak to sprawdzić
A CID bez anteny jest taki sam jak kiedyś z podłączoną?Może wyłączyli nadajnik ten na który jest ustawona antena.Jeszcze spróbuj ustawić modem na sztywno.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-07-2013, 19:07
Post: #9
Uszkodzona Atk-20? Jak to sprawdzić
Właśnie też na to wpadłem i zacząłem sprawdzać skąd łapie mi ten zasięg, i okazało się, ze z innego nadajnika, poprawiłem antenę w stronę nadajnika z którego aktualnie łapało mi zasięg ale o dziwo teraz łapie z jeszcze innego (którego nie mam w bazie CID), będę kombinował Smile

Tak czy siak sprawa wyjaśniona, Jędrzejów ul.Głowackiego póki co nadajnik leży i kwiczy, mam nadzieje, ze to naprawia.

Dzięki wszystkim za pomoc, jak będę mógł porozdaje podziękowania Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Poznań - problemy z siecią czy uszkodzona karta marb 9 7 306 18-09-2013 17:25
Ostatni post: grzech1991