[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ukraina - wyjazd na tydzień - jaką kartę wziąć lub kupić na miejscu?
23-08-2018, 12:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-08-2018 12:21 przez Ekonomista.)
Post: #1
Ukraina - wyjazd na tydzień - jaką kartę wziąć lub kupić na miejscu?
Jak w tytule, konkretnie chodzi o rozmowy do lokalsów - powiedzmy parędziesiąt minut, internet - 1GB dla pewności, chociaż 100 MB nawet by wystarczyło i paręset minut rozmów z PL.

Wiem, że w Play za darmo można uruchomić usługę 0,29 zł/min do największych operatorów na Ukrainie, więc podążałbym w kierunku zakupu startera na miejscu.

PS. Ogólnie sr... się na myśl wyjazdu do kraju będącego jeszcze nie dawno - praktycznie i formalnie chyba - obecnie w stanie wojny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-08-2018, 12:38
Post: #2
Ukraina - wyjazd na tydzień - jaką kartę wziąć lub kupić na miejscu?
U mnie w pracy kilka osób ostatnio było we Lwowie...
Zalecają zakup karty na miejscu, i internet też miejscowy najlepiej z Wi-Fi; w innym przypadku koszty idą WYSOKO.
Z Polskiej karty SIM zalecają nie korzystać - to nie UE.

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-08-2018, 13:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-08-2018 13:37 przez szopen.)
Post: #3
Ukraina - wyjazd na tydzień - jaką kartę wziąć lub kupić na miejscu?
Ekonomista napisał(a):Wiem, że w Play za darmo można uruchomić usługę 0,29 zł/min do największych operatorów na Ukrainie
Ale to jest oferta dla imigrantów dzwoniących z PL do UA, a nie oferta roamingowa…

Ukraina wprawdzie jest w najtańszej strefie roamingowej poza EU, ale to i tak daje ceny połączenia rzędu 5zł/min do PL czy lokalnie koło 10zł/min. (chyba jest nieco taniej, ale nie jakoś dramatycznie ;P)
a internet koło 40zł/1MB (nie ma błędu, nie chodzi o GB!), czyli 100MB=~4000zł ;D - oczywiście mam na myśli ofertę standartową, ale nie wiem czy są jakieś roamingowe pakiety danych dla prepaid (i tak zawsze korzystałem w takich wypadkach z WiFi lub lokalnych SIMów za granicą)

kiedyś w playu był tzw. "tani roaming" - połączenie realizowane przez voip (na zasadzie oddzwaniania przez system - bardzo upierdliwe)
https://www.play.pl/uslugi/tani-roaming/
ale nie mogę znaleźć jakiegoś ogólnego aktualnego cennika, znalazłem tylko dla taryfy odNowa
https://www.play.pl/resources/pdf/2017/R...102017.pdf
jakkolwiek jak widać ceny są niższe, ale nie jakoś radykalnie (no i dotyczy tylko połączeń głosowych)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-08-2018, 13:32
Post: #4
Ukraina - wyjazd na tydzień - jaką kartę wziąć lub kupić na miejscu?
Klucz Mobile chyba kiedyś miał promocyjną ofertę na Ukrainę
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-08-2018, 14:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-08-2018 14:04 przez szopen.)
Post: #5
Ukraina - wyjazd na tydzień - jaką kartę wziąć lub kupić na miejscu?
@Jaro070
tak się składa, że nie jest to prawda, a przynajmniej nie w kontekście pytania, (bo dość tanie połączenia z PL do UA chyba faktycznie mają, ale nie o to tu chodziło)
4,8zł/min. nie jest szczególnie interesujące

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-08-2018, 14:51
Post: #6
Ukraina - wyjazd na tydzień - jaką kartę wziąć lub kupić na miejscu?
szopen napisał(a):Ekonomista napisał(a):
"Wiem, że w Play za darmo można uruchomić usługę 0,29 zł/min do największych operatorów na Ukrainie"
Ale to jest oferta dla imigrantów dzwoniących z PL do UA, a nie oferta roamingowa…

Wiem, że chodzi o dzwonienie z PL do Ukrainy, już tak myślałem o puszczaniu "strzały" z ukraińskiego prepaida na komórkę w której bym zostawił kartę redbulla u rodziny w PL, żeby oddzwaniali. Mam tam trochę kasy na koncie głównym, którą jest okazja wykorzystać.
Tylko czemu piszesz, że dla imigrantów? Chyba dla każdego?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-08-2018, 15:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-08-2018 15:34 przez szopen.)
Post: #7
Ukraina - wyjazd na tydzień - jaką kartę wziąć lub kupić na miejscu?
pomysł dość ciekawy

Ekonomista napisał(a):Tylko czemu piszesz, że dla imigrantów? Chyba dla każdego?
chyba dla każdego (sam mam to włączone), przecież "nie sprawdzają" Tongue ale taka jest grupa docelowa tej oferty…

PS nie znam statystyk, ale jakieś 9/10 Ukrainców z mojego otoczenia ma numery w Playu (więc chyba agresywna kampania reklamowa tej oferty była dość skuteczna)

PPS a co do karty SIM na miejscu, to są w sieci dość dobre i w miarę aktualne opisy (akurat te 2 dotyczą kyivstar)
http://vadimpacajev.com/internet-mobilny-na-ukrainie/
https://roadtripbus.pl/telefon-na-ukrain...-po-kroku/

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-08-2018, 23:56
Post: #8
Ukraina - wyjazd na tydzień - jaką kartę wziąć lub kupić na miejscu?
Ewentualnie jest wifi calling, ale niestety bez karty sim z internetem wisisz na hot spotach wtedy...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-08-2018, 23:58
Post: #9
Ukraina - wyjazd na tydzień - jaką kartę wziąć lub kupić na miejscu?
W a2 tylko w EU jest.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaki tani internet na wyjazd za granicę do UE? Iks 5 4 020 10-04-2019 04:19
Ostatni post: Iks
  Dania - wyjazd na tydzień - jaką kartę wziąć lub kupić na miejscu? Ekonomista 14 9 569 23-11-2017 14:48
Ostatni post: Ekonomista