[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Udostępnienie internetu LTE przez Windows 8.1 (modem E3272)
14-01-2015, 15:35
Post: #1
Udostępnienie internetu LTE przez Windows 8.1 (modem E3272)
Mam internet LTE z Red Bull Mobile i modem E3272 z Play. Chciałabym udostępnić internet z mojego komputera z Windows 8.1 na inne urządzenia, głównie chodzi o laptop z Windows XP.

Na początku udawało mi się to zrobić, jednak czasem połączenie samo się zrywało. Wystarczyło włączyć i wyłączyć udostępnianie i wszystko z powrotem działało. Robiłam to głównie przez program HP Wirless Hot Spot, ponieważ wykonuje się to szybciej niż przechodząc do ustawień systemowych.

W chwili obecnej w ogóle nie mogę udostępnić połączenia, ani przez program HP, ani bezpośrednio z ustawień Windowsa. Inne urządzenia (smatrfon, tablet) nie chciały się połączyć, chociaż widziały sieć i wpisywałam hasło. Natomiast laptop z Win XP próbuje pobrać adres sieciowy i na tym się kończy działanie. Potem przy ikonce połączenia jest żółty trójką i informacja: ograniczenie lub brak łączności.

Co ciekawe, czy to w Win, czy też w programie HP, jeśli używam ich do udostępnienia połączenia, widać, że są klienci, jednak faktycznie urządzenia te nie mają dostępu do internetu.

Przy połączeniu LTE mam zaznaczoną opcję: zezwalaj innym urządzeniem na łączenie się za pośrednictwem tego połączenia. Nie wiem, co jeszcze mogłabym zrobić. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-01-2015, 16:14
Post: #2
Udostępnienie internetu LTE przez Windows 8.1 (modem E3272)
Udostępnianie w Windows po prostu tak słabo i niestabilnie działa i niewiele da się na to poradzić. Pewnie przez jakiś czas będzie lepiej, jak przywrócisz stan fabryczny laptopa, albo masz punkt przywracania sprzed instalacji modemu.
Jedynym skutecznym definitywnie rozwiązaniem będzie niestety zastosowanie routera WiFi zgodnego z tym modemem - wydatek rzędu 150-200 PLN. Właśnie sprawdzam, jak radzi sobie z tym modemem MR3420 i pewnie będę mógł go od razu skonfigurować do pracy z tym modemem, jeżeli się sprawdzi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
Gosia_ (2015-01-15)
15-01-2015, 09:23
Post: #3
Udostępnienie internetu LTE przez Windows 8.1 (modem E3272)
Niedawno instalowałam od nowa system i niestety problem nadal był.
W każdym razie dziękuję za wyjaśnienieSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-01-2015, 11:35
Post: #4
Udostępnienie internetu LTE przez Windows 8.1 (modem E3272)
Możesz jeszcze zainstalować program do dzielenia łącza np. Connectify Hotspot. Używałem tego do dzielenia LTE właśnie na Windows 8.1 i działało bez zarzutu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-01-2015, 13:39
Post: #5
Udostępnienie internetu LTE przez Windows 8.1 (modem E3272)
Zainstalowałam Connectify Hotspot, ale obsługa 4G jest płatnaSad
Poza tym próbowałam jeszcze z Virtual Router i My WiFi Router, ale ten pierwszy w ogóle nie działał, a na tym drugim połączenie samo się zrywało.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-01-2015, 20:12
Post: #6
Udostępnienie internetu LTE przez Windows 8.1 (modem E3272)
Niestety skuteczny niezawodnie będzie tylko sprzętowy router.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-01-2015, 00:30
Post: #7
Udostępnienie internetu LTE przez Windows 8.1 (modem E3272)
Akurat connectify działa bez pudła. Jest świetnie zrobiony i brak alternatyw.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-01-2015, 01:45
Post: #8
Udostępnienie internetu LTE przez Windows 8.1 (modem E3272)
Ale pod spodem korzysta i tak z tych samych funkcji systemu, co goły Windows... I jak funkcje w Windows leżą, to i Connectify nie pomoże.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-01-2015, 20:47
Post: #9
RE: Udostępnienie internetu LTE przez Windows 8.1 (modem E3272)
Może. Nigdy nie miałem z nim żadnych problemów. Alternatywą darmową może być linux, gdzie podejrzewam, że uda się bez problemu to zrobić.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-01-2015, 12:47
Post: #10
RE: Udostępnienie internetu LTE przez Windows 8.1 (modem E3272)
(16-01-2015 01:45)jakubd napisał(a):  Ale pod spodem korzysta i tak z tych samych funkcji systemu, co goły Windows... I jak funkcje w Windows leżą, to i Connectify nie pomoże.
Nie do końca się zgodzę. U mnie Windows wymuszał jakieś dziwaczne ustawienia, których nie dało się pogodzić z innymi urządzeniami. Po instalacji Connectify dalej nie było to tak proste jak bym chciał, ale wszystko działało bez zająknięcia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Antena ATK 20 a modem LTE loginlog 5 5 874 17-09-2018 23:55
Ostatni post: dostojny
  tablet 3G, ale modem USB pracujący w trybie LTE trzczy 3 5 172 22-11-2016 16:59
Ostatni post: jakubd