[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Udostępnianie neta gsm przez sieć wifi ad-hoc w trybie AP
08-04-2017, 16:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-04-2017 16:53 przez Yellow.)
Post: #1
Udostępnianie neta gsm przez sieć wifi ad-hoc w trybie AP
Nie wiem czy to odopowiedni dzial ale lepszego nie znalazlem. Mam problem z utworzeniem sieci miedzy dwoma lap topami, nie chodzi o zwykla siec bo taka da sie zrobic (na sztywno adresy ip i dns) ale taka ktora emulowalaby AP i widzaly ja inne urzadzenia niz komputery. Dodam ze zwyklej sieci ad-hoc urzadzenia typu telefony czy ps3 nie widza. Na dodatek chce aby ta siec udostepniala internet pochodzacy z modemu gsm. Znalazlem kilka poradnikow jak to zrobic ale zadnym mi sie nie udalo osiagnac wszystkich 3 celow. Wlasciwie osiagnelem tylko 1 z 3 - polaczenie 2 lap topow. Co do systemow to na lapku z modemem jest win 7, na lapku bez neta win xp. Telefon z androidem 4.1.2, i do tego konsola ps3.
Ktos napisze kup router z gsm i zalatwione - od razu mowie nie tedy droga, takie polaczenie bedzie tymczasowe na jakies 3-4 tygodnie a kolejny sprzet mi nie potrzebny(ten czy tez inny router nie gsm).
Kiedys udalo mi sie takie cos zrobic programem Connectify(wiec moja karta sieciwa daje sie "przestawic" w tryb emulujacy AP i jest widoczna siec dla telefonow), niestety stara wersja jest upierdliwa i wywala monit o nowej wersji przebijajac sie ponad inne okna CO MINUTE. W aktualnej darmowej wersji nie ma udostepniania polaczenia gsm wiec spelnione bylyby tylko 2 z 3 warunkow. Probowal ktos zrobic taka siec aby spelniala 3 warunki? Sa inne programy niz Connectify to potrafiace, bo samym windowsem raczej nie da rady.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-04-2017, 17:03
Post: #2
Udostępnianie neta gsm przez sieć wifi ad-hoc w trybie AP
Connectify w Windows 7 powstał w zasadzie jako nakładka na to, co daje sam system - tyle, że M$ widząc skalę problemów darował sobie implementację tego.
Ogólnie to rozwiązanie bardzo kuleje, ale dało się to zrobić i bez tej aplikacji szeregiem komend z linii poleceń. Kiedyś zrobiłem sobie odpowiedni skrypt do tego, ale ostatecznie zarzuciłem pomysł jako zbyt skomplikowany i zawodny.
Teraz nie mam nawet laptopa z tym zgodnego (karty Intela prawie żadne tego nie wspierają), a do tego ograniczenie do standardu G mnie nie bawiło.

Znajdziesz tutoriale jakieś w sieci, a tutaj jest nawet lista alternatywnych aplikacji dla Win:
http://alternativeto.net/software/connectify/
Żadna nie musi działać prawidłowo Smile

A te skrypty to chyba zaczynałem od tego:
http://www.ishanarora.com/2009/07/29/win...ess-point/
Ale patrz na rok, nie mam bladego pojęcia jak to teraz działa, jak wspominałem nie mam jak przetestować.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-04-2017, 20:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-04-2017 20:36 przez Yellow.)
Post: #3
RE: Udostępnianie neta gsm przez sieć wifi ad-hoc w trybie AP
Auc, po instalacji pierwszego programu z listy - Virtual Router wywalilo mi bsod Tongue
Podpis problemu:
Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen
Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje o problemie:
BCCode: d1
BCP1: 00000004
BCP2: 00000002
BCP3: 00000000
BCP4: 8A2745FC
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

Pliki pomagające opisać problem:
C:\Windows\Minidump\040817-36566-01.dmp
C:\Users\Admin\AppData\Local\Temp\WER-58625-0.sysdata.xml

Przeczytaj w trybie online nasze zasady zachowania poufności informacji:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=1...cid=0x0415

Jeśli zasady zachowania poufności informacji w trybie online nie są dostępne, przeczytaj nasze zasady zachowania poufności informacji w trybie offline:
C:\Windows\system32\pl-PL\erofflps.txt

a gdy po resecie sie jednak odpalil ustawilem co moglem i efekt jak na screenie
program nr 2 My WIFI Router odpala sie i nic nie mozna zrobic - pola i przyciski sa nie do zaklikania, ale program nie zawiesza sie.

az boje sie testowac program nr 3. Moze ktos kto na prawde probowal poleci jakis odpowiedni - poza connectify


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-04-2017, 08:45
Post: #4
Udostępnianie neta gsm przez sieć wifi ad-hoc w trybie AP
Nie mając sprzętu z trybem AP niewiele pomogę.
Ale jedno jest pewne - na pewno connectify musi być odinstalowany, a usługa odpowiedzialna dla funkcję AP w Windows - musi być aktywna (WiFi Miniport czy coś).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-04-2017, 10:37
Post: #5
Udostępnianie neta gsm przez sieć wifi ad-hoc w trybie AP
no wlasnie, w punkt, teraz zobaczylem ze w managerze urzadzen Microsoft Virtual WiFi Miniport Adapter #2
ma problem - kod 31, a to zapewne to "urzadzenie" odpowiedzialne ze nadawanie jako ap. poza tym odpalilem 3 program mhotspot nie jest tak ubogi jak poprzednie a jest darmowy, ale wystepuje ten sam problem co na screenie. w necie znalazlem ze aby poradzic sobie z kodem 31 na Microsoft Virtual WiFi Miniport Adapter #2 wystarczy go odinstalowac i uruchomic ponownie lapka. Nie dziala. zainstalowalem tez poprawke Windows6.1-KB2496820-x86 oraz zrobilem wszystko co polecano tu \/: https://www.facebook.com/WindowsPoland/p...7983026467 i tez nic. jakies pomysly?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-04-2017, 12:01
Post: #6
Udostępnianie neta gsm przez sieć wifi ad-hoc w trybie AP
pomysł niestety jest prosty, ale jestem przeciwnikiem takich rozwiązań - pełna czysta reinstalacja systemu

a drugi to odinstalowanie sterowników karty "do zera" *(wraz z usunięciem *.inf powiązanych z tą kartą), ale nie sadze aby to mogło pomóc na rozwalone urządzenie wirtualne (które jest też powiązane z jakimiś usługami systemowymi)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-04-2017, 15:26
Post: #7
Udostępnianie neta gsm przez sieć wifi ad-hoc w trybie AP
To jest w zasadzie tylko usługa wirtualna systemu podpinająca się pod wszystkie karty WiFi.
Niestety u mnie pomogło tylko zainstalowanie OS od zera jak kiedyś na to trafiłem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-04-2017, 15:52
Post: #8
Udostępnianie neta gsm przez sieć wifi ad-hoc w trybie AP
sposób naprawy jest np. tam
http://www.wintips.org/fix-error-code-31-wan-miniport/
ale nie zawsze jest skuteczny

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-04-2017, 05:26
Post: #9
Udostępnianie neta gsm przez sieć wifi ad-hoc w trybie AP
W niektórych przypadkach ilość pracy i czas podobny jak reinstalacja Windows Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-04-2017, 23:24
Post: #10
Udostępnianie neta gsm przez sieć wifi ad-hoc w trybie AP
narazie zabiegany jestem i nie mam czasu robic, ale reinstalka nie wchodzi w gre, niedawno ja robilem i juz nie mam napedu dvd by bootowac plyte(lap to p bezn napedu). w swieta albo po odpisze. wesolych swiat
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-04-2017, 23:41
Post: #11
Udostępnianie neta gsm przez sieć wifi ad-hoc w trybie AP
DVD nie jest już jakoś specjalnie do niczego potrzebne
MS wspiera bootowanie instalatora z pendrive bodajże od win7 w górę
a nieoficjalne metody istnieją od czasów win xp

PS nawet jeśli nie posiadasz iso instalatora systemu, to wciąż można go pobrać przy pomocy niezbyt oficjalnego narzędzia, ale pobierającego z serwerów MS
https://www.heidoc.net/joomla/technology...l?showall=

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-04-2017, 07:38
Post: #12
RE: Udostępnianie neta gsm przez sieć wifi ad-hoc w trybie AP
gdyby to bootowanie z usb jeszcze dzialalo... a w biosie nawet takiej opcji nie ma, jest tylko usb optical drive. probowalem tez botowac z lanu i dziala - przez program serva tylko ze w czasie instalacji samoistnie rozlancza i instalka wywala blad: https://ibb.co/bSUu0a
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-04-2017, 18:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-04-2017 18:51 przez szopen.)
Post: #13
Udostępnianie neta gsm przez sieć wifi ad-hoc w trybie AP
Yellow napisał(a):gdyby to bootowanie z usb jeszcze dzialalo... a w biosie nawet takiej opcji nie ma
to co to za zabytek?
może bios najpierw zaktualizuj?

PS opcja w biosie i/lub boot-menu w wielu komputerach pojawia się pod warunkiem zabootowania/włączenia z już włożonym pendrive (jeśli go wcześniej nie ma to nie ma też odpowiedniej opcji)

PPS w nowszych komputerach natomiast bootowanie często nie działa w gniazdach USB3 (działa tylko w USB2)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-04-2017, 15:29
Post: #14
Udostępnianie neta gsm przez sieć wifi ad-hoc w trybie AP
lap top sony vaio jakis starszy typ, w biosie po podlaczeniu i zrestartowaniu pojawia sie opcja bootowania z usb optical drive, usb hdd po prostu nie ma. Wiem z czym sie je bios i jego ustawienia. Nie jeden komputer i lap top w zyciu przerobilem (czasem doslownie Big Grin ) Boot menu jest ograniczone do tego ze jest komunikat daj f10 (a moze f12) aby wybrac botowanie z LAN Tongue
aktualizacja biosu w necie jest taka sama jak wersja i data obecnego, najnowsza ale stara -ma z 8 czy 9 lat. to jak tu naprawic wirtualna karte wifi?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-04-2017, 15:51
Post: #15
Udostępnianie neta gsm przez sieć wifi ad-hoc w trybie AP
ponieważ ekstremalnie rzadko, ale jednak czasem trafiają się komputery, które nie startują z pendrive, to trzymam w szafie napęd DVD na USB…

a w kwestii zasadniczej - wyżej już podałem linka z opisem naprawy bez reinstalacji systemu

PS jeśli masz takie problemy powinieneś po ich naprawie pomyśleć o instalacji "konsoli odzyskiwania"

PPS we Wrocku możesz wpaść z tym sprzętem, to sobie użyjesz mojego napędu optycznego, ewentualnie np. jutro jestem w Krakowie (musiałbyś pisać na PW teraz, bo bym musiał się spakować ze sprzętem)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-04-2017, 19:14
Post: #16
Udostępnianie neta gsm przez sieć wifi ad-hoc w trybie AP
Jaki to model Sony?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Program do zliczania danych z podziałem na wifi i LTE (windows) shivy 1 4 505 02-02-2017 00:42
Ostatni post: Arathefu
  inSSIDer program do skanowania otoczenia WiFi szopen 0 6 480 01-08-2016 13:31
Ostatni post: szopen
  Nie można zamknąć systemu przez połączenie internetowe janek9602 6 6 318 29-09-2014 11:54
Ostatni post: jakubd
  Udostępnianie aero2 przez wifi krukct 6 9 896 16-08-2013 17:57
Ostatni post: jakubd
  TNI na HPmini jak wrócić doobsługi modemu przez W7 HP_aero 1 3 754 12-03-2013 20:05
Ostatni post: jakubd