[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uchwyt do ściany działowej do telewizora LG
02-11-2016, 23:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-11-2016 21:37 przez szopen.)
Post: #1
Uchwyt do ściany działowej do telewizora LG
Witam forumowiczów, mój temat dotyczy uchwytu do telewizora firmy LG model 32LN540B, który pozwoliłby umieścić TV na ścianie w pokoju dziecięcym. Dodam, że ściana jest ścianą działową i nie wiem czy w tym przypadku należałoby zakupić jakiś specjalny uchwyt? Jeśli ktoś może doradzić to będę wdzieczny, a wolę zawczasu zamocować TV na ścianie, niż ma mi wylądować na podłodze po ściągnięciu przez rozrabiajace 2 latki Wink, które mają mnóstwo siły i już robią mi zakusy pod zrobienie sobie wielkiej krzywdy, bo tv nie ma większego znaczenia przy ryzyku jakie niósłby taki wypadek. Wyszukiwarka oczywiście daje wyniki w przykładzie www uchwyt pl produkty uchwyty-do-tv-32ln540b index.html http://tinyurl.com/ha8bc6r
Sugerowałby któryś z tych ktoś z użytkowników? Chodzi o to żeby nie był przesadnie drogi ale i nie byle co, co nie utrzyma TV na ścianie. Pozdrawiam!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-11-2016, 09:35
Post: #2
Uchwyt do ściany działowej do telewizora LG
A z czego jest zrobiona ta ściana? Bez tej informacji to jedynie możesz wiercić i zobaczyć co jest w środku, albo wieszać cokolwiek.
Jak to jest jakaś tragedia (cegła na sztorc uzupełniana papierem, albo regips na metalowych uchwytach z wypełnieniem mineralnym) to możesz tylko zamontować duże płyty z metalu po obu stronach ściany i połączyć je ze sobą, a do tego dopiero uchwyt.
Jak to jest jakaś cywilizowana ściana, to normalne kołki rozporowe są OK. długość kołków zależy od grubości ściany, tynku i struktury pod spodem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-11-2016, 15:04
Post: #3
Uchwyt do ściany działowej do telewizora LG
Serio? Nie pozycjonujesz tej strony czasem?
Kupujesz dowolny uchwyt VESA, nada się nawet najtańszy Emmerson, cztery kołki rozporowe i tyle. Jeśli dzieci do tej pory nie wybiły dziury w tej ścianie, to 32-calowy telewizor utrzyma.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-11-2016, 15:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-11-2016 08:49 przez K4r0lSz.)
Post: #4
Uchwyt do ściany działowej do telewizora LG
Kołki rozporowe, a ściana z "papendekla" to może się nie utrzymać Wink
Niektóre uchwyty mają różne opcje montażu, ze względu właśnie na typ ściany.
32LN540B waży wg strony producenta 6,4kg bez "stojaka", więc jeśli ściana sama z siebie jest dobra i nie za cienka na kołki rozporowe, to powinien się utrzymać.
=-=-=
papendekiel - niby tektura, ale u mnie to znaczyło, że ściana jest zrobiona z mieszaniny tektury, cementu (i cienkiej metalowej siatki), na to tynk i będzie stać Wink
Stosowana głównie w starym budownictwie lata 50-60, do tworzenia ścianek działowych.

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-11-2016, 18:04
Post: #5
Uchwyt do ściany działowej do telewizora LG
nie wiem co to jest "papendekiel", ale do zawieszenia na płycie G-K to faktycznie większość zaprezentowanych w tym linku się nie nadaje (otwory montażowe muszą być od siebie oddalone o bodajże minimalnie 30cm?, trzeba stosować specjalne kołki, a sam uchwyt musi utrzymywać TV przy samej ścianie - nie może być dużego ramienia siły), wyjątek może stanowić przygotowanie specjalnego stelaża pod miejscem mocowania (ale to robi się na etapie budowy takiej ściany)

problematyczna może też być cegła "dziurawka", ale i tu sprawę załatwia duży rozstaw otworów montażowych + odpowiednie kołki rozporowe (z rozkładanymi "łapkami" od wewnątrz ściany)

w przypadku innych materiałów budowlanych stosowanych na ściany działowe raczej problemów nie będzie, na pełnej cegle można stosować prawie każdy uchwyt a na betonie każdy

PS link naprawdę wygląda na pozycjonowanie, gdyby w ten sposób zapytał ktoś nowy, temat poszedłby pewnie do kosza

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-11-2016, 18:50
Post: #6
Uchwyt do ściany działowej do telewizora LG
Na wszelki wypadek (a co to szkodzi) przerobiłem tak, żeby link nie nadawał się do użytku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-11-2016, 21:35
Post: #7
Uchwyt do ściany działowej do telewizora LG
szczerze?

przesadziłeś - przecież do tego wystarczy tinyurl, aby link nie pozycjonował a teraz nie jestem w stanie odgadnąć w żaden sposób jaki link jest ukryty (jedynie historia w przeglądarce umożliwiła mi jego odtworzenie…)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-11-2016, 23:27
Post: #8
Uchwyt do ściany działowej do telewizora LG
dla mnie to możecie i panowie wrzucić tam krzaczki w link, nie dbam zupełnie co tam było jeżeli chodzi o strone, jedynie interesowało mnie podpowiedzenie którego ewentualnie typu mocowania szukać, nabyć i montować Smile, trochę już jestem na forum i o kilka spraw już pytałem społecznosci i mi pomagaliście jakub z szopenem, czasem ja pomagałem innym wiedzą odnosnie 'patentów' na DIL (Swoja droga nadal można mieć tanim kosztem DIL za 5zł miesięcznie Smile, migracja nr z dowolnej sieci->RBM7->aktywacja bonusów->przejście na RBM5 (RWK zostaje, reszta bonusów przepada, każdego zainteresowanego mogę poinstruować na priv w razie potrzebny)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-11-2016, 00:01
Post: #9
Uchwyt do ściany działowej do telewizora LG
konkretnego modelu nikt Ci nie poda, informacje czym się kierować już masz, uwaga powyżej była do Jakuba (gdybym nie zaglądał tu codziennie, nie byłbym w stanie odgadnąć co było pod linkiem)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-11-2016, 00:29
Post: #10
Uchwyt do ściany działowej do telewizora LG
Masz rację Smile
No i kto tu jest debeściak w kwestii moderacji? Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz