[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TRZY SIMOWY Acer Liquid E700 Trio Smartphone
10-06-2015, 12:49
Post: #1
TRZY SIMOWY Acer Liquid E700 Trio Smartphone
Tak to telefon na trzy karty sim. Jedna tylko jest do 3G pozostałe to 2G (bez LTE)
Specs

2G bands GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2 & SIM 3
3G bandsHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
http://m.gsmarena.com/acer_liquid_e700-6420.php bedzie smigac w aero2 umts

Trochę bez sens 3 Karty sim no ale coz różne sa pomysły na sprzedaż, nie widzę żeby był jakiś duży popyt na takie rozwiązanie chyba ze cena skusi. Inny telefon który mnie zaciekawil to huawei p8 i p8 light wyglada ze w obu sa podobne rozwiązania dual sim wg mnie idiotyczne, otóż jeden slot robi za czytnik albo microsd albo micro/nano simkart. jako rozwiązanie micro/nano jest ok po prostu nano jest w sankach ustawiane o 90° w stosunku do microsim. Ale wybór między drugą karta a kartą pamięci to juz paranoja.


Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-06-2015, 14:50
Post: #2
TRZY SIMOWY Acer Liquid E700 Trio Smartphone
spag napisał(a):Trochę bez sens 3 Karty sim
a ja widzę zastosowania
- minimalizacja kosztów połączeń (przy obecnych taryfach w PL zastosowanie ograniczone raczej do 3x prepaid), ale są kraje gdzie takie rozwiązanie ma głębszy sens (np. w tanich taryfach darmowe rozmowy tylko wewnątrz sieci)
- dla osób podróżujących często między kilkoma krajami np. kierowców zawodowych (są kraje gdzie koszt połączenia w roamingu jest bardzo wysoki mimo obniżek cen na połączenia międzynarodowe, przypomnę, że rozmowa z zagranicy z tamtejszym lokalnym numerem jest taryfikowana podwójnie - jako połączenie w roamingu plus połączenie z Polski do tego kraju, czyli w najdroższej strefie jest to ponad 10zł/min)

spag napisał(a):nie widzę żeby był jakiś duży popyt na takie rozwiązanie
no z tym to nie będę dyskutował - faktycznie jest to rozwiązanie dla specyficznych i zapewne niedużych grup odbiorców (chociaż na rynkach azjatyckich pojawiają się nawet rozwiązania 4-SIMowe, więc widocznie jednak ma to przynajmniej tam głębszy sens)
zapewne w niektórych zastosowaniach byłoby pożądane aby chociaż 2 karty SIM mogły pracować w 3G (a najlepiej wszystkie), ale zapewne występują tu przyczyny różnych rodzajów (ekonomiczne, SAR, energooszczędność)

spag napisał(a):huawei p8 i p8 light wyglada ze w obu sa podobne rozwiązania dual sim wg mnie idiotyczne, otóż jeden slot robi za czytnik albo microsd albo micro/nano simkart. [...]Ale wybór między drugą karta a kartą pamięci to juz paranoja.
tu też widzę zastosowanie dla wąskiej grupy odbiorców, ale... ta konstrukcja faktycznie jest dziwaczna, bo jeśli dobrze zrozumiałem są 3 możliwości w których będą zajęte oba sloty:
- microSIM + microSIM
- microSIM + nanoSIM
- microSIM + microSD
oraz wybór między nano i micro, gdy nie chcemy używać karty pamięci i wystarcza jedna karta SIM
gdyby zastosowano 2 udziwnione, ale prostsze czytniki tj. microSIM/nanoSIM i microSIM/microSD to kombinacje byłyby 4

spag napisał(a):wybór między drugą karta a kartą pamięci to juz paranoja.
w dobie rozwiązań chmurowych znaczenie karty pamięci maleje - nawet Samsung olał klientów w swoich topowych wypustach S6 i S6edge

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-06-2015, 15:06
Post: #3
Odp: RE: TRZY SIMOWY Acer Liquid E700 Trio Smartphone
(10-06-2015 14:50)szopen napisał(a):  
spag napisał(a):wybór między drugą karta a kartą pamięci to juz paranoja.
w dobie rozwiązań chmurowych znaczenie karty pamięci maleje - nawet Samsung olał klientów w swoich topowych wypustach S6 i S6edge

I prawie wszyscy krytykują to, owszem chmura pomaga ale nie wszystkie pozwalaja na transmisje duzych filmów a obecnie przy wszystkich full hd to jak masz telefon z 16gb to zapomnij o jakims dlugim filmie a co dopiero zeby to wrzucić na chmure.

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-06-2015, 15:56
Post: #4
TRZY SIMOWY Acer Liquid E700 Trio Smartphone
spag napisał(a):I prawie wszyscy krytykują to
ale ja nie chwalę polityki samsunga, tylko stwierdzam fakt - przez klika lat był lata świetlne przed apple, a teraz podkrada ich rozwiązania mające udupić użytkownika

ale.. użytkownicy iphone'ów jakoś nie płaczą z tego powodu, że nie mają slotu na kartę pamięci
swoją drogą wystarczy porównać sprzedaż iphone do np. sprzedaży fairphone (którego produkcji przyświecają idee zgoła odwrotne do tych stosowanych przez gigantów rynku)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-06-2015, 00:10
Post: #5
TRZY SIMOWY Acer Liquid E700 Trio Smartphone
spag napisał(a):Trochę bez sens 3 Karty sim no ale coz
PHI... też mi coś.
U mnie na biurku leży taki na 4 simy - tylko 2G co prawda i z jakimś chinaOSowym wynalazkiem, ale nawet analogową TV ma (oczywiście już nie działa w PL). Na baterii nóżko-zgodnej z jakimś Nokiowym standardem 2 dni trzymało to coś. Mam gdzieś fotkę z 4 róznymi operatorami wyświetlonymi naszymi polskimi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-06-2015, 09:48
Post: #6
Odp: RE: TRZY SIMOWY Acer Liquid E700 Trio Smartphone
(10-06-2015 15:56)szopen napisał(a):  
spag napisał(a):I prawie wszyscy krytykują to
ale ja nie chwalę polityki samsunga, tylko stwierdzam fakt - przez klika lat był lata świetlne przed apple, a teraz podkrada ich rozwiązania mające udupić użytkownika

ale.. użytkownicy iphone'ów jakoś nie płaczą z tego powodu, że nie mają slotu na kartę pamięci
swoją drogą wystarczy porównać sprzedaż iphone do np. sprzedaży fairphone (którego produkcji przyświecają idee zgoła odwrotne do tych stosowanych przez gigantów rynku)

Szopen ale sprzedaż appla to nie sprzedaż urządzenia tak naprawdę (sadze ze to wiesz bo jestem w wielu miejscach pełen podziwu dla twojej wiedzy) to jest kwestia dobrego o ile nie świetnego marketingu calego applosystemu. Szczerze mowiac nie wiem ile osob korzysta z więcej niz 10% możliwości i funkcji zarówno ipxxxow jak i androidow ale na pewno większość osob ktore maja androida to czesto osoby ktore po prostu nie stac na ipxxxa a niektorzy ci co maja to czesto w mysl zasady zastaw sie a postaw się, byle by czuc sie częścią tego appleworld inna grupa to ludzie ktorzy mieli zwykky telefon , zwykle starsze osoby którym po prostu wciśnięto ipxxxa.

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-06-2015, 12:56
Post: #7
TRZY SIMOWY Acer Liquid E700 Trio Smartphone
oczywiście cała otoczka to kwestia doskonałego marketingu, ale też trzeba przyznać palmę pierwszeństwa firmie apple w wielu kwestiach, ale jak dla mnie są mistrzami w wyciąganiu kasy z klientów

pewne kwestie znakomicie podsumowuje tamten blog
http://applefobia.blogspot.com/

ujmę to tak prawie połowa moich bliskich znajomych powiedzmy z kategorii zarobków typu średnia krajowa lub trochę powyżej (czyli tzw. klasa średnia) używa iphone, jeśli ktoś się czuje biedniejszy to po prostu ma stary albo bardzo stary model , bogatsi zawsze mają nowinki

ale też nie zapominajmy, że konkurencja czyli google z samsungiem i kilkoma innymi firmami, czy microsoft z popłuczynami po nokii idą w tym samym kierunku co apple...
(nawet fairphone jest bazowany na androidzie, choć oczywiście z nakładką producenta)

a co do moich przekonań - zajrzyj na tzw. stronę domową na moim profilu

nie ma co prowadzić tu polemiki na temat dobrego marketingu - w międzyczasie pojawiło się parę innych tematów, których nie mam czasu opisać

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-06-2015, 18:29
Post: #8
TRZY SIMOWY Acer Liquid E700 Trio Smartphone
Temat marketingu to świetna sprawa, zwłaszcza w przypadku Apple, którego cenię nie tylko za marketing, ale też innowacyjność technologiczną (teraz, jak nie ma już Jobsa, nieco mniejszą). Jednak oczywiście nie w tym wątku.
Także piętnuję kupno iphone tylko dlatego, żeby się pokazać. Znam osoby, które świadomie wybrały te urządzenia, ale większość "technicznie zaawansowanych" znajomych używa jednak androida... który w zasadzie ma mnóstwo wspólnego z iPhone, ale daje wolność.
Natomiast mnóstwo ze sobą związku ma Microsoft Lumia z iPhone jeżeli chodzi o ten charakterystyczny "walled garden".

Może założymy osobny wątek o tym i wyższości poszczególnych... świąt nad sobą Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-06-2015, 19:47
Post: #9
Odp: TRZY SIMOWY Acer Liquid E700 Trio Smartphone
Jakub co do pewnych rzeczy sie zgadzamy wiec dyskusja nie bylaby barwna Big Grin
Microsoft=Apple pod względem zamkniętego systemu dla komórek
Android=otwarty i elastyczny ale bardziej wrazliwy na wrzucenie wirusów etc.
Chociaz pod względem zamkniecia ale tez kompatybilnosci programów to kolejność jest
Apple
Microsoft
Android

Bo wiadomo ze apple to robi i urzadzenia i software.W pewnym sensie ipxxxy sa niezależnie od wersji i generacji pod względem programowym to jednym urządzeniem. Gdyż programisci nie musza miec kilku roznych modeli od kazdego producenta jak to jest w wypadku androida czy Microsoftu (choc WP to taki ni to ios ni android, nie chodzi mi o szate graficzna)

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Asus ZenFone 2 Smartphone 5.5 ZE551ML spag 5 3 787 10-12-2015 22:00
Ostatni post: grzech1991
Information Op3n Dott Smartphone (Dual SIM) K4r0lSz 14 12 576 26-11-2014 19:36
Ostatni post: spag
Information Acer Liquid Z4 (Dual SIM) K4r0lSz 4 4 930 03-10-2014 10:35
Ostatni post: dhmts
  Acer Liquid Z4 maciejmacku 6 6 205 03-10-2014 00:33
Ostatni post: dhmts
Information Acer Liquid E700 (Triple SIM) K4r0lSz 2 3 662 09-07-2014 17:32
Ostatni post: jakubd