[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TP-Link się wziął za produkcję smartfonów
26-04-2016, 18:25
Post: #1
TP-Link się wziął za produkcję smartfonów
no nawet nie zamierzam nic komentować - trafiłem przypadkiem:
http://www.neffos.com/pl/product

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-04-2016, 07:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-04-2016 07:19 przez Kaui.)
Post: #2
TP-Link się wziął za produkcję smartfonów
Na telixie są już testy:
Test TP-LINK Neffos C5L (TP601A)
Test TP-LINK Neffos TP701A

Ceny nawet chyba nie takie złe, 350zł i 500zł...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-04-2016, 13:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-04-2016 13:39 przez szopen.)
Post: #3
TP-Link się wziął za produkcję smartfonów
no cóż nie są to jedyne nowe produkty sieciowego giganta, które wchodzą na nasz rynek, wykorzystując rozpoznawalność marki

ceny faktycznie wydają się być do przyjęcia (biorąc pod uwagę, że dostajemy produkt z oficjalnej dystrybucji z normalną gwarancją itd.), ale sprzedażą na wolnym rynku TP-Link raczej nie ma szans na wygraną z chińczykami z "walizkowego importu", które królują w nie tylko we w segmencie low-end ale i mają znaczący udział w mid-endzie

inni giganci rynku IT nie poradzili sobie z telefonami o ile np. Asus z linią ZenFone jest jeszcze jako tako znany (choć w tej chwili już przegrywa z chińczykami) to Gigabyte z linią GSmart całkowicie wypadł z rynku… a w momencie wejścia na rynek zapowiadało się, że to może być hit,
a nawet coraz głośniej mówi się o Sony, że wypadnie z rynku smartfonów mimo, że rozpoznawalność linii Xperia jest na sporym poziomie (ba wydaje się, że ta marka jest wciąż modna, w pewnych kręgach oczywiście) to jednak fatalne wsparcie, błędy konstrukcyjne i brak aktualizacji robi swoje (tylko specyficzna grupa użytkowników zmienia smartfony co pół roku, więc raczej nie tędy droga, by tak często całkowicie wymieniać asortyment)

więc wiele jest jeszcze w rękach producenta
- czy wejdzie w porozumienie z operatorami (i pojawią się brandowane wersje)?
a w zasadzie tylko to może gwarantować masową obecność na rynku
- czy wsparcie techniczne i aktualizacje będą na wysokim poziomie (co mogłoby zaważyć na sukcesie marki)?
no tego niestety w momencie premiery nie wiemy

wracając do tematu, podejrzewam, że może się pojawić także import nieoficjalny, więc warto wiedzieć, że TP-Link "wszedł z butami" równolegle na wiele rynków i każdy z tych nowych modeli występuje w kilku wersjach - każda nich na inny region co powoduje, że różnią się oczywiście obsługiwanymi pasmami (w linku na samym początku wątku można znaleźć specyfikacje każdej z nich)


część Off Topic

a jak wspominałem wcześniej - pojawiły się też niedawno w miarę ciekawe rozwiązania chmurowe - w tym linia kamerek sieciowych do wnętrz (NC200, NC220 i NC250) oraz chmurowo działające wyłączniki sieciowe HS100 i HS110 (ten drugi ma wbudowany miernik energii pobieranej przez podpięte urządzenie) oficjalnie te urządzenia pojawiły się w niedawno powstałej kategorii "Smart Home", ale póki co raczej nazwałbym to "cloud home" ;D

mógłbym napisać parę słów więcej, bo mam zarówno NC220 jak i HS110, ale to temat do nowego działu przy okazji najbliższej reorganizacji forum

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-04-2016, 20:47
Post: #4
TP-Link się wziął za produkcję smartfonów
To fakt, jest przesyt telefonów... Ale to zawsze lepiej dla konsumentów.

Mnie martwi jednak, że hi-endy nadal stoją wysoko jak np. note, s6, s7. Co prawda są tańsze alternatywy od xiaomi czy op2 jednak to nie do końca to samo...

Na plus apple podobno też już traci.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-04-2016, 12:19
Post: #5
RE: TP-Link się wziął za produkcję smartfonów
Przesyt przesytem tylko ze czasem nie ma co wybrać, żeby na androidzie coś działało to niedługo 4GB RAM bedzie mało u mnie dochodzi do 3,3GB użytego sam nie wiem co tak zapycha, poki sie nie dławi nie martwie sie, ale jakbym miał 2GB lub 3GB to byłaby masakra.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-04-2016, 16:24
Post: #6
RE: TP-Link się wziął za produkcję smartfonów
Witam
Tylko i wyłącznie reklamy. Tego *........ jest coraz więcej !!!
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-04-2016, 22:27
Post: #7
TP-Link się wziął za produkcję smartfonów
szpeniek o co Ci chodzi? Pisz normalnie i najlepiej na PW.

spag ale przecież android to android. Tutaj system jest zrobiony tak aby użył jak najwięcej ramu, ram nie wykorzystany to zmarnowany. Dużo ludzi tego nie rozumie... Inna kwestia, że czasem nie patrzy na wpływ aplikacji na procesor.

I fakt, jest ramożerny. W iOS 2GB wystarczą raczej na wszystko. Co najlepsze, mój telefon jest 7 pod względem wydajności na 2015 r. + 4GB ramu. Wgrałem aplikacje duluxa czy jakąś inną, do malowania ścian i dostał czkawki Big Grin

p.s u mnie jest zawsze lag przy otwieraniu aplikacji, ale to chyba sam OP zawinił... bo na p8 lite są praktycznie od razu otwierane.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-04-2016, 14:06
Post: #8
RE: TP-Link się wziął za produkcję smartfonów
Grzechu ale RAM używany żre baterie niestety, więc im mniej użycia tym dłużej nie wymaga ładowania

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  HiLink i "High Link" 90tomash 5 4 732 21-03-2017 16:40
Ostatni post: szopen