[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top_netinfo 2020 - pytanie
05-08-2020, 02:12
Post: #1
Top_netinfo 2020 - pytanie
Witam.

Szanowni forumowicze, mam do was pytanie. Czy używając Aero2 w 2020 roku, ustawienia z poniższego zrzutu ekranu, nadal są optymalne?
Program konfigurowałem używając poradnika z forum, ale minęło już parę ładnych lat i na przykład zastanawiam się czy nie warto było by na dzień dzisiejszy zaznaczyć dodatkowo takich opcji jak:

- W2100
- GSM900
- GSM1800 itd.

[Obrazek: 31f3f57c3dc02dbd.jpg]

Może ktoś był by tak uprzejmy i podpowiedział mi coś w tej kwestji.

Pozdrawiam Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-08-2020, 03:11
Post: #2
Top_netinfo 2020 - pytanie
Oczywiście takie ustawienia miały sens mniej więcej do 2015 roku, w tej chwili można przywrócić ustawienia domyślne modemu (choć ręczny wybór konkretnych pasm i/lub technologii może mieć nadal sens w miejscach, gdzie zasięg sieci Plus jest problematyczny).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-08-2020, 08:56
Post: #3
Top_netinfo 2020 - pytanie
Dla pewnoście, chciałem jeszcze dopytać, odnośnie tego co napisałeś.
Zatem, jeżeli modem e3131, obsługuje:

GSM - 850/900/1800/1900
WCDMA / UMTS 900/2100

To czy było by korzystniej zaznaczyć wszystkie te opcje w Top_netinfo?
Na tą chwilę, tak jak widać na zdjęciu z mojego poprzedniego posta, zaznaczone jest jedynie W900 ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-08-2020, 17:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-08-2020 17:15 przez szopen.)
Post: #4
Top_netinfo 2020 - pytanie
W Polsce wystarczy w 2G (GSM) włączyć 900+1800 (te pozostałe częstotliwości to rejon azjatycki), a w 3G (WCDMA) 900+2100 i takie ustawienie jest zazwyczaj optymalne (nie są skanowane nigdy częstotliwości na których i tak nie ma stacji bazowych), reszty proponuję nie ruszać.
Jeśli wyjeżdżasz z tym modemem za granicę poza EU (np. by używać lokalnej karty SIM) wtedy sens zyskuje ustawienie "wszystkie".

PS 2G nie jest jakoś niezbędne do życia (prędkości będą znacznie niższe niż limit prędkości w BDI gdybyś wyjątkowo musiał użyć 2G), ale jeśli używasz tego sprzętu mobilnie można włączyć - i tak masz preferowane 3G.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
JJ Nowak (2020-08-09)
09-08-2020, 00:36
Post: #5
Top_netinfo 2020 - pytanie
Dziękuję ci za tak kompleksowe i rzeczowe wyjaśnienie tematu. To co napisałeś, rozjaśniło mi trochę w głowie w kwestii ustawień i teraz będę mógł skonfigurować Top_netinfo w bardziej współczesny sposób.

Swoją drogą, miałem dłuższą przerwę w odwiedzaniu tego forum, ale miło mi "widzieć" cię po tym czasie ponownie, gdyż zapamiętałem cię jako osobę o szerokiej wiedzy i bardzo merytorycznej w pomocy względem innych użytkowników.

Pozdrawiam serdecznie, życząc miłego weekendu Smile

PS: Szukałem gdzie się tylko dało, oczywiście również tutaj na forum, ale ostatnia oficjalna wiadomość jaką znalazłem o Aero2, brzmiała, że koniec darmowej usługi miał przypaść na 2019 rok, ale póki co, działa ona nadal.
Czy może obiło ci się coś o ucho, względem dalszego działania/zakończenia, takiego stanu rzeczy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-08-2020, 09:00
Post: #6
Top_netinfo 2020 - pytanie
Trudno ocenić datę zakończenia działania BDI, miały to być 3 lata od spełnienia wszystkich zapisów koncesyjnych. W tej chwili prawdopodobnie sieć LTE z użyciem B38 jest uruchamiana przez grupę kapitałową CP/Plus (do której zalicza się Aero2). Nie śledzę tematu, ale gdyby się pojawił jakiś oficjalny komunikat że strony operatora, to pewnie ktoś by tu o tym napisał - niedawno byłem zdziwiony, że nadal jest tylu aktywnych użytkowników BDI.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-08-2020, 11:08
Post: #7
Top_netinfo 2020 - pytanie
Zatem jeszcze raz dziękuję za pomoc i bądź co bądź, życzę udanych i słonecznych wakacji.

Pozdrawiam Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-08-2020, 12:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-08-2020 12:18 przez szopen.)
Post: #8
Top_netinfo 2020 - pytanie
Dzięki, niestety wirus "załatwił mi wakacje na amen" przynajmniej w tym roku, a finalnie pewnie na parę lat (3 miesiące przestoju są raczej trudne do udźwignięcia, a przy takich prognozach na jesień, nie jestem przekonany czy moja DG przetrwa do końca roku… - jestem podwykonawcą podwykonawcy w takim sektorze, który stał całkowicie zamrożony przez niemal równe 3 miesiące, a nadal zleceń mam zaledwie ułamek w porównaniu do czasów przedcovidowych, więc ani 3-miesięczne umorzenie ZUSu, ani 5 koła pożyczki nie stawiają mnie na nogi, choć nieco zniwelowały straty, za to wniosek o dotację chyba utknął w maszynie urzędniczej…).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz