[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TNI - Wylacza się Komunikacja AT
26-02-2013, 10:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-02-2013 14:17 przez szopen.)
Post: #1
TNI - Wylacza się Komunikacja AT
Witam
Czy to normalne, ze dosc czesto po wlaczeniu kiomputera musze od nowa zaznaczac opcje w TNI "Komunikacja AT" ?

modem Huawei E3131
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-02-2013, 13:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-02-2013 14:20 przez szopen.)
Post: #2
RE: TNI - Wylacza się Komunikacja AT - E3131
Przenoszę wątek do Oprogramowania oraz modyfikuję tytuł (a więc musiałem uzupełnić treść) - ten problem dotyczy każdego typu modemu, który nie zdążył zostać zainicjalizowany przed startem programu

Jeśli TNI masz w autostarcie, musisz w:
ustawienia -> start programu -> opóźnienie otwarcia programu
ustawić niezerowe eksperymentalnie dobrane opóźnienie
(wartości nie podam, bo zależy od systemu i typu modemu, ale na dobry początek spróbuj 30, 20, albo 15 sekund - musisz samodzielnie dobrać wartość przy której następuje pełna inicjalizacja modemu)

gdy dobierzesz wartość opublikuj ją tu wraz z informacją o wersji windows, ilości i charakterze innych programów w autostartach oraz podstawowe informacje o konfiguracji komputera (model modemu już znamy)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-02-2013, 16:55
Post: #3
RE: TNI - Wylacza się Komunikacja AT
TNI nie mam w autostarcie. Uruchamiam je manualnie. Jedynie mam wlaczona opcje automatycznego wznawiania polaczenia po tych 60minutach i tam 1s.
Teraz ustawilem opoznienie na 15s. Zobaczymy jak bedzie.
W autostarcie(msconfig-->uruchamianie) mam tylko antywira, Microsoft ActiveSync no i modem playa.
Moj OS to:
xp pro sp3.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-02-2013, 17:10
Post: #4
RE: TNI - Wylacza się Komunikacja AT
no to nie zgadłem
Mowca napisał(a):W autostarcie [...] mam [...]i modem playa.
czyli aplikacje Play Online (skrótowo PO)

w takim razie masz parę możliwości:
- uruchamiać ręcznie TNI minimum kilkanaście sekund po zamknięciu PO (niestety zwolnienie portu następuje dopiero kilkanaście sekund po zamknięciu dowolnej aplikacji używającej modemu)
- wywalić PO z autostartu (metody są różne - wiele z nich jest opisanych na forum)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz