[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TNI na HPmini jak wrócić doobsługi modemu przez W7
12-03-2013, 18:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-03-2013 18:49 przez szopen.)
Post: #1
TNI na HPmini jak wrócić doobsługi modemu przez W7
[/color]Jak wrócić do łączenia się z Aero2 przez Windows7?
HP mini wbudowany modem Qualcomm Gobi 2000 (HP un2420). W7 Starter
.

Skonfigurowałem łączenie się z Aero2 przez Top_Netinfo. W Panelu sterowania Połączenia sieciowe wskazano nowe połączenie przez modem i wybrano un2420. Niestety T_NI nie chce wyświetlać info o BTS (dla sieci UMTS to nieprawidłowa nazwa), ani sile sygnału, Ul, Dl. Prawidłowo pokazuje jedynie sesję-czas trwania, godzina rozpoczęcia, zakończenia; info o modemie.
Z dostępnych portów do komunikowania sięz modemem przy wykonywaniua poleceń AT żaden nie daje "prawidłowej odpowiedzi". Są to porty:
COM4: Port HP un2420 Mobile Broadband Module Diagnostics (COM4)
COM5: Modem HP un2420 Mobile Broadband Module Modem
COM6:Port HP un2420 Mobile Broadband Module.

Zanim skonfigurowałem połączenie w Panelu sterowania, program T_NI pokazywał (błędnie-o ile bazy BTS z BTsearch są prawidłwe) identyfikatory BTS. T_NI wskazywał BTS na porcie COM5: (!). Widoczna tez była siła sygnału.
*Wtedy jeszcze był również port COM6:Port HP un2420 Mobile Broadband Module.

Postanowiłem usunąć łącze z Aero2 przy pomocy T_NI za pośrednictwem modemu HP un2420. Wybrałem w Panelu Sterowania -Zmień ustawienia karty sieciowej-Usuń.
Od tego momentu nie mogę nawiązać połączenia z Aero2 przez W7. Mimo,że jest widoczny sygnał, (partner roamingowy Aero2, etc). Przy próbie połącz[color=#0000CD] wyswietla się natychmiast okno " nie udało się nawiązać połączenia".Odinstalowałem Menadzera Połączeń HP i sterownik Qualcom Gobi. Po zainstalowaniu ich nadal nie mogę połączyć się przez W7.

Ponownie skonfigurowałem T_NI i ON działa-szybko łączy się z Aero2. Przy konfigurowaniu zauważyłem brak portu COM6: (do wyboru portu komunikowania się przy pomocy komend AT).

Dla mnie jest bezużyteczny obecnie T_NI (brak info o BTS).
Jak wrócic do pierwotnego łączenia sie przez wyłącznie W7?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-03-2013, 20:05
Post: #2
RE: TNI na HPmini jak wrócić doobsługi modemu przez W7
Usunąłeś kartę sieciową NDIS z W7? wydaje mi się, że można ją najwyżej wyłączyć - wisi sobie wtedy wyłączona w menedżerze urządzeń. Usunięcie powoduje, że wykryje się najpóźniej po resecie systemu.
Jeżeli usunąłeś kartę RAS (czyli połączenie modemowe Dial-Up) to w zasadzie nic się nie stało.

W7 potrafi łączyć się zarówno przez RAS, jak i NDIS.

Nie sprawdzałem, czy Gobi2000 potrafi raportować szczegółowo informacje np. o LAC i CID nadajnika tak, żeby zrozumiał to TNI.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Udostępnianie neta gsm przez sieć wifi ad-hoc w trybie AP Yellow 15 10 389 16-04-2017 19:14
Ostatni post: jakubd
  Nie można zamknąć systemu przez połączenie internetowe janek9602 6 6 320 29-09-2014 11:54
Ostatni post: jakubd
  Jak zgrać oryginalny dashboard z modemu szopen 4 11 519 21-08-2013 23:15
Ostatni post: jakubd
  Udostępnianie aero2 przez wifi krukct 6 9 896 16-08-2013 17:57
Ostatni post: jakubd
  Jak łączyć się z AERO2 przez TNI ? czaron87 2 6 298 16-10-2012 10:56
Ostatni post: czaron87