[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TNI jak użyć kalkulator do zdjęcia SIM-locka
09-07-2014, 20:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-07-2014 21:10 przez szopen.)
Post: #1
TNI jak użyć kalkulator do zdjęcia SIM-locka
Na wstępie uprzedzam kalkulator liczy kody NCK TYLKO dla modemów Huawei w/g STAREGO algorytmu tzn. do starych modeli,
więc za jego pomocą nie obliczymy poprawnego kodu np. dla żadnej wersji E3131 ani dla późniejszych wypustów E173 taki kod trzeba zdobyć w inny sposób - opisy są na forum

kalkulator poprawnie oblicza kody np. dla E160 czy E169 starsze wersje E173 miewają też stary algorytm
(również nadaje się do starszych modemów Huawei brandowanych przez Vodafone, np. K3565 czy K3520-H ale uprzedzam, że część modeli to ZTE - zwykle ich model kończy sie "-Z")

do poprawnego działania funkcji musimy mieć poprawnie skonfigurowaną komunikację AT (na właściwym porcie)

użyty na screenach IMEI modemu 354556567687898 jest oczywiście fikcyjny, trzeba tam wprowadzić faktyczny IMEI swojego modemu, po wygenerowaniu kodu NCK i FLASH zapisujemy je sobie do późniejszego użycia

jeśli źle wpiszemy IMEI (za mało cyfr, ja przykładowo dodałem spację - obliczenia kończą się błędem) ale program NIE SPRAWDZA poprawności wpisanego IMEI, więc musimy sami sprawdzić czy nie popełniliśmy błędu

mając kod do zdjęcia SIMlocka używamy funkcji "Wyłącz SIMlock" - widać na pierwszym obrazku gdzie ją znaleźć, niestety dalszego ciągu nie mam jak pokazać z braku modemu Huawei z SIMlockiem wymagającym zdjęcia, ale gwarantuję, że obsługa jest intuicyjna

PS tak się zastanawiam, czy już gdzieś tego nie opisałem, bo właśnie znalazłem na dysku komplet podobnych screenshotów do tych sprzed chwili?
                           

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz