[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tania oferta pre-paid
10-02-2020, 23:32
Post: #41
Tania oferta pre-paid
@Robinson74
Faktycznie najniższe doładowanie w Play (czyli też w FM) to 5zł i jest dostępne w większości kanałów (e-bank, bankomat, apka, terminal płatniczy), nie wiem skąd mi się wzięła ta dycha, chyba stąd, a to akurat kanał doładowania raczej rzadko stosowany (doładowanie z numeru abonamentowego w Play)
https://www.faktmobile.pl/doladowania/telefon/

Oczywiście od początku wątku jest mowa o przedłużeniu ważności konta o rok.
5zł przedłuża ważność o rok w FM, a w odNowa tak jak wspomniał @Ekonomista przy specyficznym wykorzystaniu o x lat
(taka mała poprawka, pakiet 100minut do innych sieci potrzebny do "sekundówek" przez 500lat Big Grin kosztuje 15zł a nie 5zł), ale bądźmy realistami, w przypadku nieużywanego numeru daje to 3 m-ce, a w przypadku dość normalnie, choć mało, używanego doładowanie 5zł nie ma głębokiego sensu (lepiej jednak mieć jakieś pakiety, a za 5zł dostępny jest jedynie pakiet "100SMS do innych sieci", który przy ekstremalnie niskim wykorzystaniu - dokładnie 1 SMS miesięcznie da tylko "100 miesięcy ważności" czyli 8 lat i 3 m-ce, no ale to tylko taka naciągana teoria), w realnym świecie - używam odNowa w dodatkowym telefonie, właśnie takim do odbierania, a zasadniczo do testowania aplikacji i zużywa on około 150MB miesięcznie, czyli pakiet 6GB za 25zł wystarczy na jakieś 3 lata i 3m-ce.

@zurich
Mam nadzieję, że nie obraziłeś się po tym co napisałem wcześniej, ale naprawdę próbowałem z tego korzystać i podsumuję to tak: moim zdaniem grupa docelowa tej promocji to emeryci będący równocześnie stałymi czytelnikami Faktu oraz może ich wnuki w wieku szkolno-gimnazjalnym Tongue

Warunki (nie opisane na stronie przedstawiającej to marketningowo):
https://www.faktmobile.pl/doladowania/da...ladowania/
wyglądają tak, że te pakiety się nie kumulują, a nowy kod jest dopiero w momencie gdy kończy się ważność starego, jeśli chodzi o oszczędzanie to jest już poziom ultra, bo trzeba pilnować pojawienia się każdego kolejnego kodu.
Wątek na telepolis świadczy o tym, że jednak są jacyś hobbyści Big Grin
https://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?t=82383

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-02-2020, 09:53
Post: #42
Tania oferta pre-paid
szopen napisał(a):trzeba się liczyć z kosztem 24zł rocznie (ja za te pieniądze kupiłbym jednak jakieś pakiety i po prostu minimalnie zwiększył używanie - od biedy można ustawić sobie powiadomienie raz na miesiąc i wysyłać choćby 1 SMS miesięcznie)

Jaki widzisz problem, żeby ustawić sobie powiadomienie comiesięczne w telefonie i dzwonić na 1 sekundę? Osobiście używam w tym celu infolinii jednego z banków).


szopen napisał(a):taka mała poprawka, pakiet 100minut do innych sieci potrzebny do "sekundówek" przez 500lat Big Grin kosztuje 15zł a nie 5zł

A kto pisał o 5 zł? Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-02-2020, 16:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-02-2020 16:26 przez szopen.)
Post: #43
Tania oferta pre-paid
Ekonomista napisał(a):Jaki widzisz problem, żeby ustawić sobie powiadomienie comiesięczne w telefonie i dzwonić na 1 sekundę?
Niby nie widzę problemu, ale tego nie robię (choć próbowałem Tongue) jak pisałem wyżej takie kombinacje traktuję jako możliwe tylko teoretycznie (komu by się chciało Tongue podobna sytuacja jest z kodami w FM - trzeba mieć ostre zacięcie aby tak kombinować, realnie można to traktować jako hobby, bo "nakład sił i energii" potrzebny na takie kombinacje jest nieproporcjonalnie wielki w stosunku do zysku) kartę wystarczy włożyć do smartfona, wyłączyć WiFi a włączyć dane komórkowe i nie ma bata - wystarczy widżet pogodowy, a jakieś dane się zużyją (nawet jeśli aktualizacje aplikacji są wyłączone), u mnie leci 150MB/m-c bo na tym telefonie jest zainstalowanych blisko 300 apek, a mała cześć z nich pracuje w tle (właśnie zajrzałem - czeka 167 aktualizacji, a zainstalowanych jest 279 Tongue) a daje to koszt utrzymania numeru rzędu 7-8zł rocznie (gdybym kombinował tylko w celu optymalizacji kosztów utrzymania numeru z pewnością dałoby się zejść do symbolicznych ilości danych, tylko po co? nawet jeśli zaoszczędzę na pudełko zapałek miesięcznie, to nie wpłynie to w żaden sposób na jakość życia, a gdybym był zmuszony do tak ekstremalnych oszczędności, to jest wiele innych miejsc gdzie zaoszczędzę więcej, swoją drogą zapewne nie trzymałbym wtedy dodatkowego smartfona tylko do testowania czegoś-tam, a wystarczy np. rzucić palenie by mieć "wolne" parę setek miesięcznie, a coś o tym wiem bo skutecznie rzuciłem po wielu latach).

Ekonomista napisał(a):A kto pisał o 5 zł?
Chodziło o minimalizację kosztów, a 500 lat i tak jest tylko hipotetyczne…

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-02-2020, 22:39
Post: #44
RE: Tania oferta pre-paid
(10-02-2020 16:27)szopen napisał(a):  W odNowa (w razie braku korzystania w sensie regulaminowym) można nie mieć środków, ale wtedy
1) po miesiącu tracimy wszystkie pakiety (więc takie zagranie się średnio opłaca)
2) po roku również numer (karta stanie się nieaktywna)
Czy skorzystanie z internetu, np. Whatsapp lub Chrome, jest już wystarczające do spełnienia comiesięcznego "obowiązku"?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2020, 02:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2020 16:37 przez szopen.)
Post: #45
Tania oferta pre-paid
Sądzę, że tak bo jakoś kasa mi nie ubywa na numerze z którego ani nie dzwonię, ani nie SMSuję (a używam internetu), oczywiście warto mieć jakiś pakiet tego internetu, bo w "podstawie" w odNowie nie ma nic. (w ramach optymalizacji kosztów najdroższy pakiet 6GB za 25zł jednostkowo wychodzi najtaniej bo 1GB kosztuje w nim 4,17zł, a najtańszy pakiet 1GB to 5zł, tak czy inaczej do normalnego wykorzystania przy takich cenach ta taryfa jest dyskusyjna - nadaje się tylko do "symbolicznego" korzystania).

Teraz jest promo na "darmowy pakiet po doładowaniu", ale nie wiem czy on się na to "aktywne użytkowanie" kwalifikuje (zobaczę pewnie za 2-3 miesiące, bo teraz doładowanie zapewniło ten wymagany "ruch").

PS Jeśli nie pamięć nie myli jako czynności zaliczane do "aktywnego korzystania" z numeru (oprócz np. zużywania pakietów płatnych) zaliczają się też doładowanie oraz kupno pakietu, natomiast z tego co kojarzę zużywanie bonusów wcale nie musi być traktowane jako ten "aktywny użytek".

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
Robinson74 (2020-02-25)
25-02-2020, 13:19
Post: #46
Tania oferta pre-paid
Jeśli telefon jest w taryfie "RODZINA w Play na Kartę" i chcąc przejść na "ODNOWA", to najpierw należy doładować konto czy zmigrować kodem *163*20# ?
Czy kolejność nie ma znaczenia?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2020, 15:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2020 19:16 przez szopen.)
Post: #47
Tania oferta pre-paid
1a. "Rodzina" to nie jest taryfa tylko oferta czy promocja, nazwijmy ją "grupowa" i dotyczy numerów w kwalifikujących się taryfach (z tego co widzę odNowa się nie zalicza do nich). W apce aktualną taryfę sprawdzisz klikając "szczegóły" przy "Twoja taryfa"), albo kodem *111*49*1# (interaktywne menu USSD *111# nie zawiera tej informacji i jest generalnie mocno niedorobione już od dawna, tzn. nie nadąża za aktualnymi taryfami, zawsze można się jeszcze posiłkować kodami od *101# do *109# ale zależnie od taryfy podają one różne informacje, ale nie nazwę taryfy).
1b. Tak mi się wydaje, ale "rodzinę" to się chyba zarządza tylko z apki (nie używam, to nie znam szczegółów) więc USSD może nie być właściwą drogą.

2. Podejrzewam, że najpierw należy odłączyć numer od grupy "rodzina" (chociaż zgaduję, że przeniesienie do niekwalifikującej się taryfy numeru, odłączy go od grupy, to jednak nie wiem czy można polegać na systemie pełnym niedoróbek). Z tego co kojarzę tam jest "główny numer" i "dołączane", więc jeśli przeniesiesz główny to (zgodnie z logiką) rozwiążesz cała grupę.

3. Kolejność ma znaczenie, choć zależy co chcesz uzyskać, przy zmianie taryfy przepadają wszelkie pakiety i bonusy, pozostają tylko środki podstawowe, czyli "złotówki" widoczne jako stan konta (bo "złotówki promocyjne" występujące w niektórych taryfach nie stanowią stanu konta; wydaje mi się, że dodatkowo potrzebny jest niezerowy stan środków i niezerowa ważność na wychodzące, ale po prostu nawet mając pusto i tak spróbowałbym przeniesienia, regulaminowo zmiana taryfy może trwać nawet do 7 dni, ale nigdy mi się nie zdarzyło, aby to trwało dłużej niż dobę, a zazwyczaj działa w kilkanaście minut).

4. Jeśli chcesz doładować w celu jakiegoś bonusu, to on przepadnie przy zmianie taryfy, tak samo doładowanie w innej (poprzedniej) taryfie nie powoduje zakwalifikowania się do promocji dotyczącej taryfy bieżącej, w której nie było doładowania, krótko - doładowanie dopiero w taryfie docelowej (w szczególnym przypadku??? może będzie trzeba doładować 2x przed i po zmianie - gdyby nie dało się zmienić taryfy z powodu zerowych środków podstawowych lub braku ważności na wychodzące)

5. Jeśli chcesz w odNowie skorzystać z "internetu za darmo" to musisz doładować za pośrednictwem apki minimum 5zł (numer MUSI być już wcześniej przeniesiony do tej taryfy), jeśli nie masz apki to warunki są inne (doładowanie >=20zł jeśli mają być używane kody USSD, te 2 wersje promocji się wzajemnie wykluczają tj. można aktywować tylko jeden darmowy pakiet)
Ten "darmowy" pakiet ma skończoną ważność - przepadnie z końcem kwietnia (nie zachowuje się jak normalne pakiety w tej taryfie).



PS W przypadku numeru, który nie jest jakoś zbyt aktywnie używany, a ma włączone pakiety sugeruję mieć dodatnie środki na koncie (i to przekraczające 2zł) na wypadek gdyby w jakimś miesiącu nie było żadnego kwalifikującego się na aktywne używanie ruchu.
Uzupełniałem też wcześniejsze posty to zajrzyj do nich ponownie.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
Robinson74 (2020-02-25)
25-02-2020, 23:11
Post: #48
Tania oferta pre-paid
Dzięki. Kodem *163*20# bez problemu przeszedłem z Play na Kartę do Play na Kartę odNOWA.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-02-2020, 18:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-02-2020 19:29 przez szopen.)
Post: #49
Tania oferta pre-paid
Robinson74 napisał(a):Kodem *163*20# bez problemu przeszedłem z Play na Kartę do Play na Kartę odNOWA.
A co z "rodziną"? samo się ogarnęło, czy odłączałeś numer wcześniej?

Zajrzałem do regulaminu - odłączenie od grupy numeru dodatkowego nie skasuje do zera ważności na wychodzące (w momencie odłączenia powinna być ważność jak w przypadku przeniesienia do taryfy źródłowej).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-02-2020, 00:18
Post: #50
Tania oferta pre-paid
Z tą rodziną to chyba jakieś nieporozumienie. Źle sobie popatrzyłem. To może była zachęta na "mojej" stronie Play, żeby "założyć rodzinę". Wygląda na to, że miałem po prostu "Play na kartę", a nie "rodzinę".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Oferta dla centralki alarmowej Integra Robinson74 2 360 17-12-2023 02:11
Ostatni post: Robinson74
  pre-paid z duzym limitem Lector 5 2 804 13-02-2020 11:22
Ostatni post: jakubd
  Tania alternatywa dla aero2? adamos11 32 11 596 10-07-2019 13:07
Ostatni post: szopen
  Oferta abo "NJU INTERNETOWY 29 zł" Ekonomista 0 1 443 06-05-2019 16:07
Ostatni post: Ekonomista
  Giffgaff - oferta korzystna dla podróżujących czy może fake? Ekonomista 4 3 787 27-05-2018 09:48
Ostatni post: Ekonomista