[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tania oferta pre-paid
06-04-2019, 01:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-04-2019 01:54 przez tomaszmister.)
Post: #21
Tania oferta pre-paid
Pakiety MINI (oraz inne dostępne pakiety) w Virgin można dowolnie włączać i jeśli ich nie zmienimy, a na koncie będą odpowiednie środki, to wtedy przedłużają się one automatycznie na następny miesiąc.

Ich włączanie nie wymaga niczego innego poza oczywiście wystarczającymi środkami na koncie.

To tylko dodatkowe pakiety za #PÓŁDARMO lub pakiety danych 1GB za 1 zł są możliwe do dokupywania (w razie bieżących potrzeb) tylko wtedy, gdy włączony jest któryś z pakietów MINI lub innych pakietów podstawowych.

Strona Virgin bardzo czytelnie to objaśnia: Virgin - pakiety w ofercie na kartę
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-04-2019, 07:19
Post: #22
Tania oferta pre-paid
Iks napisał(a):mini3 wcale nie jest najlepszy, bo taki bezpakietowy faktmobile nawet dla optymalnych dla mini3 30 minut daje 50gr taniej: 30min*15gr=450gr

4 zł i 50 gr to wg Ciebie mniej o 50 gr od 3 zł?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-04-2019, 14:08
Post: #23
RE: Tania oferta pre-paid
Ja używam MINI w VM. Ale myślałęm aby przejśc do nich na abo 14PLN bez internetu. Jednak ostatnio mnie zdenerwował bok.
a2mobile gdzieś tu padło 10PLn za miesiąc???
Odpowiedz cytując ten post
06-04-2019, 15:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-04-2019 15:39 przez szopen.)
Post: #24
Tania oferta pre-paid
Ekonomista napisał(a):Ktoś na tym forum gdzieś kiedyś pisał, że do korzystania z pakietu mini 3 i tak potrzeba mieć włączony jakiś inny pakiet...
raczej nikt czegoś takiego nie pisał! jest dokładnie odwrotnie

Ekonomista napisał(a):Wyżej to tak trochę śmieszkuję, bo sam mam w rodzinie emeryta po siedemdziesiątce
owszem bywają takie osoby (i nawet znam takich sporo), ale
1) zwykle te osoby używały tzw. zaawansowanych technologii od dawna
2) to nie jest reguła, większość jednak "komputera nawet patykiem nie dotknie"

Ekonomista napisał(a):przy założeniu, że przykładowy "emeryt" dzwoni raz w tygodniu umówić wizytę lekarską, leki w aptece albo zamówić taksówkę.
przy takich założeniach moim zdaniem najlepsza taryfa to odNowa w Playu (15gr/min w pakiecie minut, darmowe do Play, a jedyny warunek to używanie komórki chociaż raz w miesiącu i w zamian wszystko jest bezterminowe), ale założenia wątkotwórcy są całkiem inne...

whiteindian napisał(a):Ja używam MINI w VM. Ale myślałęm aby przejśc do nich na abo 14PLN bez internetu. Jednak ostatnio mnie zdenerwował bok.
a2mobile gdzieś tu padło 10PLn za miesiąc???
skoro ogarniasz się w ramach mini (30/30/300?) to nawet tani abo nie ma absolutnie żadnego sensu

zasadniczo do optymalnego wyboru taryfy wypada sprawdzić bilingi z ostatniego roku - dopiero to daje jakiś realny przegląd sytuacji (bo do tego potrzeba informacji o średnim, maksymalnym i minimalnym wykorzystaniu minut/SMS czy netu)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-04-2019, 16:16
Post: #25
Tania oferta pre-paid
szopen napisał(a):raczej nikt czegoś takiego nie pisał! jest dokładnie odwrotnie


Rzeczywiście. Odnalazłem te posty i wtedy się dowiedziałem, że do pakietu 1 GB potrzeba mieć włączony przynajmniej pakiet mini 3. To było dawno no i zakodowałem na odwrót. Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-04-2019, 13:38
Post: #26
Tania oferta pre-paid
widze ze niezla dyskusja sie wywiazala, i niech trwa dalej, moze w przyszlosci pojawia sie jeszcze korzystniejsze oferty na karte to temat bedzie jak znalazl. Ja wybralem fakt moblie, co z tego wyjdzie zobacze w praniu Wink dziekuje wszystkim za wypowiedzi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-04-2019, 13:41
Post: #27
Tania oferta pre-paid
Nie ma problemu. Stawiasz piwo. Tongue Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi Ekonomista za tę wiadomość:
Yellow (2019-04-07)
07-04-2019, 14:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-04-2019 14:01 przez szopen.)
Post: #28
Tania oferta pre-paid
Yellow napisał(a):. Ja wybralem fakt moblie
hmm a wcześniej kategorycznie wykluczałeś Playa? tymczasem to jedna z ich ofert

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
Yellow (2019-04-07)
07-04-2019, 16:59
Post: #29
RE: Tania oferta pre-paid
wykluczylem playa pod nazwa play bo pobieral dziwne oplaty co miesiac gdy brak jakiejs aktywnosci teklefonu. VM nie wykluczylem a wiec i faktu nie wykluczylem bo maja z playem wspolne to ze z jego infrastruktury korzystaja. i nic (na szczescie )wiecej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-04-2019, 17:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-04-2019 18:14 przez szopen.)
Post: #30
Tania oferta pre-paid
Zaraz, zaraz, ale mówisz że wybrałeś Fakt Mobile - to jest w 100% jeden z brandów P4, czyli właściciela Playa
nawet używa się tego samego systemu obsługowego, tylko po wpisaniu do niego numeru obrandowanego FM zmieni się brandowanie strony
https://24.play.pl/
z Virgin Mobile nie ma nic wspólnego (no może za wyjątkiem tego, że VM korzysta z m.in. z infrastruktury Playa Tongue)

Może czas zacząć rozróżniać operatorów i taryfy, bo to jest powodem zamieszania - napisałeś, że wykluczasz Play a tymczasem "czytając między wierszami" powinieneś napisać, że wykluczasz taryfę odNowa…

Teraz piszesz, coś o Virgin Mobile (to akurat osobny operator, tyle że MVNO czyli całkowicie bez własnej infrastruktury, a ma umowy z Playem i T-mobile) więc jak to w końcu jest?
Kolejne zamieszanie? Robisz to celowo?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-04-2019, 05:12
Post: #31
RE: Tania oferta pre-paid
(07-04-2019 17:40)szopen napisał(a):  Zaraz, zaraz, ale mówisz że wybrałeś Fakt Mobile - to jest w 100% jeden z brandów P4, czyli właściciela Playa
nawet używa się tego samego systemu obsługowego, tylko po wpisaniu do niego numeru obrandowanego FM zmieni się brandowanie strony
https://24.play.pl/
z Virgin Mobile nie ma nic wspólnego (no może za wyjątkiem tego, że VM korzysta z m.in. z infrastruktury Playa Tongue)

Może czas zacząć rozróżniać operatorów i taryfy, bo to jest powodem zamieszania - napisałeś, że wykluczasz Play a tymczasem "czytając między wierszami" powinieneś napisać, że wykluczasz taryfę odNowa…

Teraz piszesz, coś o Virgin Mobile (to akurat osobny operator, tyle że MVNO czyli całkowicie bez własnej infrastruktury, a ma umowy z Playem i T-mobile) więc jak to w końcu jest?
Kolejne zamieszanie? Robisz to celowo?
Może zdarza mu się pisać niewyraźnie, ale teraz chyba da się wydedukować, że wybrał fakt (nie playową odnowę, bo nie lubi podjadania za nieaktywność) i dopuszcza zmianę na virgin.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-04-2019, 05:14
Post: #32
RE: Tania oferta pre-paid
(06-04-2019 07:19)Ekonomista napisał(a):  
Iks napisał(a):mini3 wcale nie jest najlepszy, bo taki bezpakietowy faktmobile nawet dla optymalnych dla mini3 30 minut daje 50gr taniej: 30min*15gr=450gr

4 zł i 50 gr to wg Ciebie mniej o 50 gr od 3 zł?

Masz rację. Za dużo pięciozłotówek musiałem się naoglądać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-02-2020, 23:53
Post: #33
Tania oferta pre-paid
Podepnę się ponownie pod ten temat.
Za 2 tygodnie mojemu dzieciakowi kończy się ważność karty Fakt Mobile.
Telefon w zasadzie służy mu tylko do odbierania rozmów i do Whatsapp po wifi. Gdzie warto teraz przejść (a może zostać w FM?), żeby utrzymać numer za parę złotych rocznie lub ewentualnie nieco drożej, jeśli z darmowymi megabajtami lub innymi korzyściami.
Dzięki za podpowiedź.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-02-2020, 01:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-02-2020 01:12 przez szopen.)
Post: #34
Tania oferta pre-paid
Już chciałem pisać, że 5zł to chyba nie majątek Tongue ale najniższe doładowanie w FM to chyba dycha, jakkolwiek skoro się sprawdza to nie widzę sensu przechodzenia, czas naprawdę ciekawych promocji w prepaid już chyba minął na stałe.

Z FM zawsze można natychmiastowo zmigrować do Playa kodem, nie daje to bezpośrednich korzyści, ale gdy zmieni się model używania telefonu na nieco bardziej aktywny będzie można np. w "sławnej" odNowa dość łatwo dostosować bezterminowe pakiety, oczywiście płatne.
Porównując z pakietami w FM, które mają miesiąc ważności jest to nieco lepsze rozwiązanie dla numeru stosunkowo mało używanego aktywnie (szczególnie, że kody z dziennika Fakt na darmowe paczki min./SMS/MB nadają się chyba tylko dla świrów lub hobbystów ze względu na swoją ultrakrótką ważność)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-02-2020, 09:18
Post: #35
Tania oferta pre-paid
Jeśli chodzi o koszt utrzymania ważności konta to wygrywa Njumobile na kartę, gdzie po jednym doładowaniu już jest bezterminowa ważność. Dodam przy okazji, że plusem tej oferty jest to (wiem @szopen, brzmi jak reklama Tongue ), że można włączyć usługę "wszystko dziennie za nie więcej niż 1,2 zł" co mówi samo za siebie. Aktywacja tej usługi kosztuje jednorazowo 6 zł. W przeliczeniu na miesiąc oczywiście 36 zł się nie opłaca, ale jeśli ktoś dzwoni/sms'uje/mms'uje/korzysta z pakietu internetowego "od wielkiego dzwonu" to może się kalkulować.

Z kolei jeśli używa się często w sensie aktywnych dni, ale bardzo mało to nie ma chyba nic tańszego od Play OdNowa, a ważność konta "na wieki" (a dokładnie na 500 lat Tongue ) załatwia 1 pakiet 100 minut i 1s połączenia wychodzącego poza Play raz w miesiącu (ewentualnie ktoś wspominał, że można po prostu nie mieć tych dwóch złociszy na koncie na opłatę "dociążającą").
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-02-2020, 16:27
Post: #36
Tania oferta pre-paid
W odNowa (w razie braku korzystania w sensie regulaminowym) można nie mieć środków, ale wtedy
1) po miesiącu tracimy wszystkie pakiety (więc takie zagranie się średnio opłaca)
2) po roku również numer (karta stanie się nieaktywna)

Nie wiem gdzie znalazłeś to 500 lat - teraz nawet USSD zwraca "bezterminowo" a nie jakiś termin z czapy (podejrzewam, że to była tymczasowa fantazja programisty by zaimplementować brakująca funkcję)
przy okazji - sprawdzając USSD *103# pokazuje mi ważność bonusowego konta danych (zdaje się rozmowa z botem i jakieś inne pierdoły - miały być beztermninowe) do kwietnia 2020, więc albo to wskazanie jest od czapy albo będzie trzeba ogarnąć reklamację

Nju nie używam, więc się nie wypowiem (i tak Orange mnie uraczyło Grunwaldem, więc nie czuję się poszkodowany), ale każdy operator dysponuje ograniczoną pulą numerów, więc musi być jakiś regulaminowy kruczek uniemożliwiający blokowanie przez abonenta nieużywanego numeru w nieskończoność (najdłuższe terminy jakie dotąd widziałem to było 10 lat w niektórych zagranicznych sieciach).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-02-2020, 16:55
Post: #37
Tania oferta pre-paid
szopen napisał(a):Nie wiem gdzie znalazłeś to 500 lat

No 100 minut to 6000 sekund razy miesiąc daje 500 lat! Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-02-2020, 19:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-02-2020 19:04 przez szopen.)
Post: #38
Tania oferta pre-paid
Heh pokrętna logika, ale niech będzie - czyli w ramach aktywnego korzystania jedno sekundowe(!) połączenie miesięcznie Tongue (niezły hardcore) nie chce mi się liczyć czy w ten sposób kalkulując nie korzystniejszy byłby pakiet internetu (trzeba by znać minimalną jednostkę taryfikacyjną Tongue), ale 5 lat wydaje się być dość długim okresem (jeśli chodzi o trzymanie się jednej taryfy/oferty/promocji, choć ja jeden z grunwaldów uruchomiłem zapobiegawczo na 7 lat Tongue i już żałuję, że drugi tylko na 5 lat…)

ale bez przesady, szansa by zżerało kasę z konta w odNowa przy jakkolwiek normalnym używaniu numeru (nawet w sposób mocno oszczędny) jest raczej niewielka, no ale w przypadku numeru "tylko do odbierania" trzeba się liczyć z kosztem 24zł rocznie (ja za te pieniądze kupiłbym jednak jakieś pakiety i po prostu minimalnie zwiększył używanie - od biedy można ustawić sobie powiadomienie raz na miesiąc i wysyłać choćby 1 SMS miesięcznie)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-02-2020, 21:27
Post: #39
RE: Tania oferta pre-paid
(10-02-2020 01:04)szopen napisał(a):  najniższe doładowanie w FM to chyba dycha
Ale na jaki okres ta dycha? Rok?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-02-2020, 22:20
Post: #40
Tania oferta pre-paid
Najniższe doładowanie w FM za 5 zł przedłuża automatycznie ważność konta o rok .Korzystam z promocji co tydzień 10 minut rozmowy ważność tydzień kod dostepny w "Fakcie" gazeta codzienna lub w necie Telepolis kody Fakt Mobile.Jestem jednak tylko sknerą 10 minut czasem spokojnie wystarczy, po co głowę nadwyrężać jakimś tam promieniowaniem i rozmowa o byle czym ,może dziwakiem też.Pozdrawiam!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Oferta dla centralki alarmowej Integra Robinson74 2 360 17-12-2023 02:11
Ostatni post: Robinson74
  pre-paid z duzym limitem Lector 5 2 797 13-02-2020 11:22
Ostatni post: jakubd
  Tania alternatywa dla aero2? adamos11 32 11 571 10-07-2019 13:07
Ostatni post: szopen
  Oferta abo "NJU INTERNETOWY 29 zł" Ekonomista 0 1 441 06-05-2019 16:07
Ostatni post: Ekonomista
  Giffgaff - oferta korzystna dla podróżujących czy może fake? Ekonomista 4 3 785 27-05-2018 09:48
Ostatni post: Ekonomista