[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tania oferta pre-paid
03-04-2019, 18:50
Post: #1
Tania oferta pre-paid
Witam, chcialem napisac w tym temacie http://forum.jdtech.pl/Watek-co-zamiast-...um?page=12 ale jednak nie pasuje. Szukam taniej oferty pre-paid dla emeryta na rozmowy telefoniczne, moze byc nawet bez internetu. Najwazniejsze to aby doladowanie za mala kwote powiedzmy 10 zl wystarczalo na 6 a jeszcze lepiej na 12 miesiaczne przedluzenie aktywnosci konta. Porownywarki maja za malo szczegolowosci by to uwzglednic. Polecicie cos z doswiadczenia?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-04-2019, 19:52
Post: #2
Tania oferta pre-paid
"wRodzinie" doładowanie za 5 zł przedłuża 24 m-ce, a po przeniesieniu jest 2 lata ważności. Za to raczej sam pakiet może być "na wyrost" bo nolimit rozmów, sms'ów i 10 GB na 60 dni za 30 zł. Do odbierania za to chyba nic tańszego, a jednocześnie prostego się nie znajdzie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-04-2019, 20:54
Post: #3
Tania oferta pre-paid
Chyba niejasno napisalem mowiac o aktywnosci. Chodzi mi o przdluzenie mozliwosci wykonywania polaczen na min 6 (a lepiej 12)miesiecy po doladowaniu 10 zl.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-04-2019, 20:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-04-2019 21:37 przez Ekonomista.)
Post: #4
Tania oferta pre-paid
No masz możliwość - ważność na wychodzące, zgodnie z cennikiem. Chyba, że chodzi Ci o jakiś pakiet. W Play OdNowa są bezterminowe. Może lepiej napisz ile ma być tych rozmów np. miesięcznie.

Zacznijmy od tego, że do samych rozmów (jak dobrze zrozumiałem) albo nolimit, wtedy a2mobile za 9,90 zł/31 dni, albo jakieś kombinacje z pakietami minut, które i tak wiele tańsze nie będą. Wyjątek to chyba Play OdNowa, gdzie jest jakby za darmo nolimit do Play i pakiet minut bezterminowy, to pod warunkiem dzwonienia głównie do Playa. Napisałem tyle co sam korzystałem/korzystam, na bieżąco będziesz musiał chyba sam przejrzeć oferty po kolei. Jak coś znajdziesz to się pochwal.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-04-2019, 22:43
Post: #5
RE: Tania oferta pre-paid
Wydzwaniac to nawet nie wydzwoni 5zl/miesiac. i na pewno nie do play gdzie nikt z nie ma numeru. I pod takie oczekiwania szukam rozwiazania, freemium bylo idealne ale sie skonczylo w lutym Sad
chodzi tez o to aby jak najrzadziej doladowywac konto(aby byla mozliwosc polaczen wychodzacych) bo nawet tego ta osoba sama nie umie.
wiec po ile gr/min moze wyjsc taki pre paid?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2019, 04:28
Post: #6
RE: Tania oferta pre-paid
Nie napisałeś, ile chcesz dzwonić. Za 10 złotych na rok to musiałbyś się bardzo, bardzo ograniczać.
Ja nie potrzebuję dużo rozmawiać i główny numer mam na: Virginmobile na kartę z włączonym pakietem mini3, tj: 3zł na miesiąc, ale można go w każdym momencie wyłączyć, i jedynym co trzeba wtedy robić do utrzymania numeru jest doładowanie 5zł raz na rok, ale te 5zł bez pakietu to wydzwonisz w pół godziny.
Możesz też wypróbować: startery.wrodzinie.com.pl gdzie starter dostaniesz za darmo. Nie próbowałem tego, ale tam ważność numeru trwa dwa lata po doładowaniu chyba minimum 10zł.
Też w Play jest odNowa, gdzie po doładowaniu 5zł ważność trwa rok, ale ten odradzam, bo jak się go nie używa, to specyficzne opłaty szybko czyszczą konto do zera.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2019, 05:07
Post: #7
RE: Tania oferta pre-paid
Dopiero teraz widzę Twój ostatni wpis. Możesz wybrać faktmobile, gdzie jest stawka 15gr/min. Po doładowaniu ważność trwa rok.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2019, 08:28
Post: #8
Tania oferta pre-paid
@ Iks: Twój poprzedni post nie przepuściłem, ponieważ zawierał niesprawdzone informacje o VM, link do strony operatora (raczej unikamy, a każdy może "wygóglać"), o tym, że wystarczy 5zł doładowania w ofercie "wRodzinie", a nie "chyba 10" już pisałem, a w Play OdNowa ważność nie trwa rok po doładowaniu tylko oferta jest bezterminowa, kiedy generujesz jakikolwiek koszt i jak wcześniej (być może słusznie, ale chyba jeszcze nikt tego nie potwierdził) zauważyłeś w poście:
http://forum.jdtech.pl/Watek-play-odnowa...6#pid46686
wtedy, gdy saldo jest "groszowe" (więc nie mają z czego zabrać "karnych" 2 zł).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2019, 08:40
Post: #9
RE: Tania oferta pre-paid
Na pytanie do VM, czy wskazany numer do MS będzie naliczany według taryfy MINI. Odpowiedziano że tak. Konto podstawowe wyczyszczono do zera, środki MINI zostały. Tłumaczenie konsultantów, że mogłęm doczytac w regulaminie. Już widzę jak ochoczo biegnie robić abonament, a potem do każdego numeru dzwonić do VM, czy aby ten lub tamten jest zagraniczny albo krajowy, na przykłąd taki emeryt.
Odpowiedz cytując ten post
04-04-2019, 08:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-04-2019 08:52 przez Ekonomista.)
Post: #10
Tania oferta pre-paid
W "sieci" "wRodzinie" właśnie sprawdziłem organoleptycznie w aplikacji banku: doładowałem za 5 zł. To tak rozwiewając wątpliwości, ponieważ na stronie operatora w podstronie doładowań, gdzie można kupić doładowanie online, można doładować w kwocie od 10-u do 250-u zł.

@ Yellow: Jak już wcześniej pytałem - podaj przynajmniej zakres minut rozmów wychodzących np. w miesiącu jaki ma być używany, bo inaczej to ten cały wątek jest do "kubła" i czas poświęcony przez piszących jest czasem straconym.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2019, 22:07
Post: #11
Tania oferta pre-paid
Wiec uzupelniajac braki w temacie:
1. emeryt ma telefon stacjonarny(orange) z ktorego nie chce zrezygnowac i to jego glownie uzywa. komorkowy ma byc taki od swieta by zabrac ze soba gdzies jadac.
2. wielu tutaj pisze o waznosci konta jako waznosci polaczen przychodzacych. ale ja blednie to nazwalem w 1 poscie i chodzilo mi o dlugosc terminu POLACZEN WYCHODZACYCH po doladowaniu jak najmniejsza kwota.
3. ile ta osoba wydzwoni? powiedzmy ze 2 zl miesiecznie srednio. ale srednio to raczej bedzie ze 2 miesiace nic a trzeci miesiac 7 zl.
4. jak poczytalem play z miejsca moge skreslic za oplaty za nieuzywanie telefonu. bo wazne jest aby nie trzeba bylo wykonywac regularnie jakis polaczen /sms(typu 1 w miesiacu).
5 idealnie by bylo aby doladowac konto za 10 zl i miec rok polaczen wychodzacych i spokoj z doladowaniami. jest cos zblizonego do tego idealu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-04-2019, 01:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-04-2019 02:18 przez szopen.)
Post: #12
Tania oferta pre-paid
ad. 2. raczej wszyscy piszą o ważności połączeń WYCHODZĄCYCH, ważność na przychodzące zwykle jest nieznacznie dłuższa
większość ofert prepaid ma krótką ważność, ale jak widać są wyjątki - i to całkiem sporo:
VM, wR, a nawet OFnK (choć to wymaga kilku dodatkowych ruchów na początku oraz systematycznie "raz na ruski rok" wysyłania SMSa przedłużającego ważność środków o rok, ale skoro masz już do pilnowania jeden numer w Orange…), kilka minut samodzielnych poszukiwań i byś z pewnością znalazł jakieś inne

Twoje pobożne życzenia 4 i 5 są sprzeczne - wydzwaniając 7zł co 3 m-ce masz 28zł rocznie, a chcesz doładować za dychę na rok Big Grin
ponadto to 7zł zależy od stawki za połączenia, a ta poza pakietami jest zazwyczaj stosunkowo wysoka może to być i 30gr/min (czyli 7zł starczy na dwadzieścia parę minut rozmów).

Powyższe propozycje są sprawdzone w realnym użyciu (również PnKoN, który odrzuciłeś na wstępie, a wbrew pozorom się sprawdza w takich zastosowaniach, zapewne zrozumiesz dlaczego, jeśli tylko komórka się przyjmie jako przedmiot codziennego użytku).

Temat "prepaida dla emeryta" mam tak swoją drogą nieźle przećwiczony, więc podpowiem: nie doładowuj wysokimi kwotami jeśli nie musisz, bo zdarzają się numery w rodzaju "zapomniałam odłożyć słuchawkę" (a osoba po drugiej stronie też nie zareagowała), a problemów z używaniem komórki przez starsze osoby jest dużo więcej niż myślisz - wyrobienie nowych nawyków jest trudniejsze niż się wydaje, więc zakładanie, że komórka będzie wykorzystywana raz na kilka miesięcy jest błędem - w większości wypadków albo będzie używana cały czas, albo wcale (również nie będzie wtedy kiedy by się przydało).

Jeśli chcesz żydzić na kosztach utrzymania tego numeru, to warto też aby "do zdalnej obsługi" można było użyć smartfonowej aplikacji i tu sprawdzają się zwykle raczej więksi operatorzy, ale nie zawsze (bardzo dobre apki ma Orange, Play i Virgin, w Plusie zawsze była nieco "kulawa", T-mobile wręcz beznadziejna, wRodzinie chyba do dziś nie ma apki).

PS kiedyś nie było komórek i ludzie sobie jakoś radzili (i jak się okazuje nadal sobie radzą)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-04-2019, 02:10
Post: #13
Tania oferta pre-paid
Szczerze mówiąc to mnie ten temat męczy, bo widzę tu chaos. Zacznij od odpowiedzenia sobie autorze wątku na pytanie: Co i ile potrzebujesz? Następnie zadaj sobie trud wejścia na strony główne operatorów i wejdź w "zakładkę" "na kartę"/"pre-paid". Jest to kilkanaście (może kilkadziesiąt stron). Ewentualnie podziel się z nami rozwiązaniem. I nie licz na to, że za 10 zł/rok dostaniesz coś więcej niż możliwość odbierania rozmów (mimo, że będą wychodzące, co nie znaczy, że możesz dzwonić, bo potrzebne są do tego ŚRODKI) i sms'ów plus ewentualnie jeden miesiąc rozmów lub 10 minut /m-c może wyjdzie z cennika podstawowego/pakietu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-04-2019, 08:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-04-2019 08:36 przez Yellow.)
Post: #14
Tania oferta pre-paid
A czy wy myslicie ze nie sprawdzalen na stronach operatorow? wszyscy znani mi wciskaja na sile oferty na karte ze stalym miesiecznym doladowywaniem(co nie jest rozwiazaniem) oraz wszedzie jest okres waznosci konta jest jako rozmowy przychodzace(a ja chce znac dlugosc okresu rozmow wychodzacych bez zadnych haczykow typu wykonaj 1 polaczenie na miesiac albo zabierzemy ci z konta 2 zl) a o waznosci wychodzacych dowiesz sie w praktyce po tym jak kupisz i doladujesz Tongue
kilka przykladow: https://virginmobile.pl/oferty/karta/nowy-numer
https://www.orange.pl/view/oferta-na-karte

to odpada po calosci, doladowanie 10 zl na 10 dni?? Tongue https://www.plus.pl/documents/16/1394774...-Karte.pdf
https://www.play.pl/oferta/play-karta/pl...-na-karte/

tu z kolei nic nie znalazlem na temat pakietow a tym bardziej waznosci konta dla polaczen wychodzacych
https://wrodzinie.com.pl/cennik
porownywarka tez sie nie sprawdza, nie ma tego czego chce (okres polaczen wychodzacych) i w dodatku sa nastawione na oferty w stylu : duzo a tanio, mi chodzo o malo i na dlugo
https://komorkomat.pl/na-karte/?typ=5&sort=land_d
http://super-sim.pl/ranking-prepaid

Odpowiadajac na reszte: o zydzeniu nie moze byc mowy bo wszystko przez to ze on upiera sie aby nie rezygnowac z telefonu stacjonarnego NA KABEL, gdyby nie to to normalna oferta na karte/abonameny bylaby ok.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-04-2019, 10:06
Post: #15
Tania oferta pre-paid
@Yellow
Wg mnie najoptymalniejszy jest faktmobile. Zarządzać kartą faktmobile można apką playową. Za przeniesienie numeru z orange do faktmobile dostaniesz 2 miesiące free.
Stacjonarny zwykle jest nieźle drogi, więc jeśli Twój emeryt trzyma go tylko z powodu zachowania numeru, to mógłbyś przenieść mu go do operatora voip, i telefony odbierałby komórką (przez internet albo przekierowanie).
@Ekonomista
Ja mam wyzerowany jeden numer OdNowa już prawie rok, więc po sobie uznaję go jako "ważny rok", ale racja, że dla opisywanego emeryta może być dłużej.
Coś o VM pomyliłem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-04-2019, 11:58
Post: #16
Tania oferta pre-paid
Iks napisał(a):a o waznosci wychodzacych dowiesz sie w praktyce po tym jak kupisz i doladujesz
kilka przykladow

VM: https://virginmobile.pl/pomoc/karta/ile-...-wazne-rok
wR: https://wrodzinie.com.pl/pomoc
..i t.d. , ale dalej już szkoda mojego czasu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-04-2019, 12:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-04-2019 13:07 przez szopen.)
Post: #17
Tania oferta pre-paid
Yellow napisał(a):wszyscy znani mi wciskaja na sile oferty na karte ze stalym miesiecznym doladowywaniem
i teraz zrozumiałem czego Ty nie rozumiesz - patrzysz dokładnie nie tam gdzie powinieneś

czyli patrzysz na oferty pakietów (w które przy cenie rzędu 30zł/m-c jest zazwyczaj wliczony np. nolimit rozmów i zapewne nie tylko, nie potrzebujesz pakietów = ich nie kupujesz = 3 dychy co miesiąc w kieszeni Big Grin)
zamiast sprawdzać ofertę podstawową (bez pakietów), gdzie ważność wychodzących zależy
A) w prostej linii od doładowania (ale z racji braku pakietu każda minuta jest liczona po podstawowej stawce cennikowej)
rok ważności (po dowolnym doładowaniu) bez kombinacji masz w
1) Virgin Mobile
2) Playu w taryfie PnKRWK
https://www.play.pl/oferta/play-karta/pl...-waznosci/
3) w kolejnym brandzie Playa czyli Fakt Mobile (na początek można wykorzystać promocję migracyjną) to oferta którą lubi pewna grupa emerytów Tongue bo dla czytelników tabloida Fakt są kody promocyjne
(można też nie kupować tabloida - https://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?t=82383 )
4) wRodzinie - doładowanie daje 2 lata! ważności
5) tu mógłbyś poszukać samodzielnie, nie gwarantuję, ale przypuszczam, że znajdziesz jeszcze przynajmniej jedną ofertę spełniającą twoje wymagania

B) ważność zależy od uruchomienia usługi przedłużającej ważność lub w inne mniej lub bardziej pokrętne sposoby
6) Orange (OFnK) - pierwsze 3 m-ce musisz jakoś opędzić doładowaniem, a potem za free bez zmartwień przedłużasz ważność środków podstawowych o rok bez ograniczeń (o ile się kiedyś nie skończy to promo)
https://www.orange.pl/kid,4002400661,id,...ticle.html
7) w Plusie podobna usługa kosztuje 10zł
8) a w Playu w odNowa warunki są dość pokrętne, co daje koszt utrzymania na poziomie 24zł rocznie w najbardziej niekorzystnych warunkach tj. braku użytku (oczywiście tu nie mówimy o rozmowach, bo te mają sens akurat w tej taryfie wyłącznie ze środków z pakietów, ale np. sam zakup pakietu jest działaniem likwidującym opłatę 2zł w miesiącu jego zakupu)

więc jak powiedzieć że nie żydzisz?

na bis jeszcze jedna kluczowa informacja - ważność startera jest przeważnie śmiesznie krótka (zwykle jest to od tygodnia do miesiąca od uruchomienia), ale kwestię ważności konta załatwia doładowanie

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-04-2019, 14:22
Post: #18
Tania oferta pre-paid
W Fakt Mobile doładowanie 5 zł daje rok dzwonienia i minuta kosztuje 15 gr chyba najtaniej .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-04-2019, 15:05
Post: #19
Tania oferta pre-paid
Iks napisał(a):Coś o VM pomyliłem?

Ktoś na tym forum gdzieś kiedyś pisał, że do korzystania z pakietu mini 3 i tak potrzeba mieć włączony jakiś inny pakiet... Czy ktoś może to potwierdzić albo zaprzeczyć? Może @szopen się orientujesz? Jeżeli to fałsz to VM byłby chyba najtańszą opcją przy założeniu, że przykładowy "emeryt" dzwoni raz w tygodniu umówić wizytę lekarską, leki w aptece albo zamówić taksówkę.
OFFTOP:
Wyżej to tak trochę śmieszkuję, bo sam mam w rodzinie emeryta po siedemdziesiątce, który korzysta ze smartfona i komputera nie mniej ode mnie, a na pytanie w jakimś punkcie usługowym, czy może przesłać jakiś projekt e-mailem spotkał się z wyczeszczem oczu osoby go obsługującej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-04-2019, 01:43
Post: #20
RE: Tania oferta pre-paid
@Ekonomista
Ktoś mówiąc o potrzebie dodatkowego pakietu do mini3 musiał mieć na myśli fakt, że 30 minut i 300MB to czasem za mało, i np jak się planuje dłuższe rozmawianie, to opłaca się kupić pakiet 120 minut za 5 zł niż bez tego jechać 29gr/min.
Jak emeryt ma tylko rozmawiać, to dla niego mini3 wcale nie jest najlepszy, bo taki bezpakietowy faktmobile nawet dla optymalnych dla mini3 30 minut daje 50gr taniej: 30min*15gr=450gr
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Oferta dla centralki alarmowej Integra Robinson74 2 360 17-12-2023 02:11
Ostatni post: Robinson74
  pre-paid z duzym limitem Lector 5 2 797 13-02-2020 11:22
Ostatni post: jakubd
  Tania alternatywa dla aero2? adamos11 32 11 571 10-07-2019 13:07
Ostatni post: szopen
  Oferta abo "NJU INTERNETOWY 29 zł" Ekonomista 0 1 441 06-05-2019 16:07
Ostatni post: Ekonomista
  Giffgaff - oferta korzystna dla podróżujących czy może fake? Ekonomista 4 3 785 27-05-2018 09:48
Ostatni post: Ekonomista