[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tania alternatywa dla aero2?
26-05-2019, 09:09
Post: #21
Tania alternatywa dla aero2?
A w pluszu też jest opłata przez pierwsze 3 miesiące? Wziął bym dwa abonamenty, bo wziąłem już nju. Myślę że plusz jest lepszy, tylko ten lejek...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-05-2019, 13:04
Post: #22
Tania alternatywa dla aero2?
1. W nju przez pierwsze 3 m-ce to nie jest opłata - 9 zł - tylko płacisz "dociążenie" jeśli nie korzystasz. W plushu nie wiem czy jest taki "system" (powyżej 29 zł po "normalnej" stawce korzystasz do limitu GB, potem lejek) czy normalnie płacisz obojętnie czy korzystasz czy nie.

2. Poczytaj regulaminy i cenniki. Trochę samodzielności. Forum jest po to, żeby się dzielić wiedzą, więc skoro jesteś zainteresowany ofertą to wypadałoby przeczytać te dokumenty tak czy siak.

3. Dla mnie plush odpada ze względu na brak "szerokiego" lejka i RLAH.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-06-2019, 00:01
Post: #23
Tania alternatywa dla aero2?
Mam taką sytuację - telefon byłby głównie do odbierania rozmów/sms (a nie do dzwonienia), ale za to przydałby się dobry internet, czyli np. kilka Mbit/s.
Wolałbym raczej ofertę na kartę, a nie abonament. Gdzie obecnie uzyskam dużo internetu na długi okres?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-06-2019, 00:22
Post: #24
Tania alternatywa dla aero2?
A konkretnie ile GB? W a2mobile masz za 9,90 zł sporo i komunikatory bez limitu. Orange Free nawet bez kombinowania daje sporo po doładowaniu i zostaje kasa na dodatkowe pakiety danych. Gdzieś ktoś opisał jakąś promocję z rosnącymi danymi w tej taryfie. A tak na bieżąco to nie sprawdzałem ostatnio. Mnie wystarcza wRodzinie - rozmowy i sms'y nolimit plus 10 GB z lejkiem 0,5 Mbps za 30zł/60 dni.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-06-2019, 17:31
Post: #25
Tania alternatywa dla aero2?
Trudno jest mi określić ile GB. Myślę, że nie więcej niż kilka GB miesięcznie.
Sprawdzę a2mobile, a odnośnie wRodzinie, to za te 30zł na 2 miesiące masz nieograniczone rozmowy i SMS do wszystkich sieci? Po przekroczeniu 10GB internet działa dalej, ale wolniej, tak?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-06-2019, 17:40
Post: #26
Tania alternatywa dla aero2?
Robinson74 napisał(a):wRodzinie, to za te 30zł na 2 miesiące masz nieograniczone rozmowy i SMS do wszystkich sieci? Po przekroczeniu 10GB internet działa dalej, ale wolniej, tak?

Tak. Naprawdę nic więcej do szczęścia nie trzeba - bo MMS'y nie potrzebne, jak każdy ma znany komunikator Tongue, roaming to się nie korzysta, jak ktoś nie pracuje za granicą (a wtedy ma lokalną kartę, bo FUP), a jak się jedzie na wakacje to nie po to by siedzieć w internecie i gadać z rodziną i nie zawsze do strefy 1 (mniej więcej EU), a jak nawet ktoś potrzebuje oglądać filmy poza Wi-Fi to tu chodzi YT 360p albo 480p bardziej statyczne filmy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-07-2019, 07:04
Post: #27
RE: Tania alternatywa dla aero2?
Jeśli ktoś zastanawiał się nad njiu i plusz to spieszę z jeszcze jednym faktem. W nju jak nie korzystasz to nie płacisz ale darmowe okresy zaliczają się do stażu. W pluszu okresy bez płacenia do stażu się nie doliczaja
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-07-2019, 17:13
Post: #28
Tania alternatywa dla aero2?
Już kilkukrotnie dostałem w tym i w podobnych tematach dobre porady, ale teraz szukam jeszcze innej opcji, może coś w rodzaju "Rodzina w Play na kartę", ale nieco tańsze i może być z jakimiś ograniczeniami internetu.
Chodzi o to, żeby z jednego rachunku (abonamentu?) utrzymywać 3 smartfony w rodzinie.
Czy jest jakaś oferta (może być firmowa), która daje zniżkę za to, że 3 telefony byłyby objęte tym samym abonamentem.

I jeszcze takie pytanie, w tej chwili używam Aero2, ale w jednym pokoju sygnał jest baaaaaardzo słaby. Rozumiem, że gdybym się zdecydował na a2mobile, to w tym pokoju sygnał byłby równie słaby jak dla Aero2?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-07-2019, 17:36
Post: #29
Tania alternatywa dla aero2?
Robinson74 napisał(a):Czy jest jakaś oferta (może być firmowa), która daje zniżkę za to, że 3 telefony byłyby objęte tym samym abonamentem.

Nie będę szukał za Ciebie, ale tylko spojrzałem na Virgin i masz kolejne numery za pół ceny czyli w przypadku trzech numerów masz 29+2*14,5 zł = 58 zł za wypasioną ofertę ale "cyrograf" zdaje się na 2 lata.



Robinson74 napisał(a):I jeszcze takie pytanie, w tej chwili używam Aero2, ale w jednym pokoju sygnał jest baaaaaardzo słaby. Rozumiem, że gdybym się zdecydował na a2mobile, to w tym pokoju sygnał byłby równie słaby jak dla Aero2?

Tak.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-07-2019, 18:10
Post: #30
Tania alternatywa dla aero2?
Aero2, a2mobile to po prostu Plus. Jak masz słaby sygnał tego operatora to... sorry,. no bonus Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-07-2019, 19:37
Post: #31
Tania alternatywa dla aero2?
W tej chwili (tj. w okresie wakacyjnym - do końca sierpnia 2019) w zwykłym OFnK mamy bonus za doładowanie dokładnie w cenie 1GB/1zł
https://biuroprasowe.orange.pl/blog/2x-w...-na-karte/
Swoją drogą to promo jest mocno reklamowane w środkach masowego przekazu.


Taka cena szału nie robi, szczególnie w powiazaniu z krótkim okresem ważności, ale środki podstawowe zostają na koncie, a mając na nim ponad 30zł można przedłużyć ważność bonusu o rok za 30zł właśnie
https://www.orange.pl/view/oferta-na-kar...owy-klient
czyl robi się z tego sensowna oferta dla osób o mniejszym zapotrzebowaniu na dane

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-07-2019, 09:17
Post: #32
RE: Tania alternatywa dla aero2?
Czyli po doładowaniu kwota 30zł OFnK otrzymuję 30 Gb internetu i wtedy pozwala mnie to również na przedłużenie ważności konta na rok wpisując odpwiedni kod ?Czy działa to w ten sposób?DZIĘKUJĘ!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-07-2019, 13:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-07-2019 15:58 przez szopen.)
Post: #33
Tania alternatywa dla aero2?
zurich napisał(a):Czyli po doładowaniu kwota 30zł OFnK otrzymuję 30 Gb internetu i wtedy pozwala mnie to również na przedłużenie ważności konta na rok wpisując odpwiedni kod ?Czy działa to w ten sposób?
Tak - w ten sposób otrzymasz 30GB ważne łącznie 13 m-cy, przedłużenie za 30zł odpalasz kodem/SMS/w najnowszym "mój Orange" (konto musi być zmigrowane do niego jeśli ma kilka lat), kod to *101*365# ewentualnie SMS: AKT365 na nr 411, oczywiście po tej operacji zostanie pustka w środkach podstawowych (o ile przed doładowaniem było 0).



PS
Moim zdaniem w tej promo w połączeniu z przedłużeniem ważności o rok lub kilka lat (można kilka razy uruchomić przedłużenie po 30zł mając odpowiedni stan konta, bo te przedłużenia się kumulują) sens mają doładowania od 30zł do 200zł, daje to dość optymalnie dopasowany plan przy wykorzystaniu na poziomie 2-2,5GB miesięcznie dając przy takim wykorzystaniu cenę średnią w okolicy 2,3zł/m-c (wykorzystując środki podstawowe tylko na przedłużenia ważności z doładowania 30zł uzyskamy maksymalnie 13 m-cy ważności, a z doładowania 200zł 91 m-cy, czyli 7 lat i 7 m-cy choć w tym wypadku trudno oszacować czy ma to głębszy sens), w sumie liczenie nie jest skomplikowane mając tak równą cenę 1GB Big Grin - znając przeciętne zużycie miesięczne można łatwo oszacować optymalne doładowanie, a przy zużyciu ponad 30GB/m-c ta oferta oczywiście przestaje być w jakimkolwiek stopniu opłacalna (zamiast tego sensowny się robi wtedy nolimit za 300zł/rok w którym jest 1TB do wykorzystania).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tania oferta pre-paid Yellow 49 15 818 27-02-2020 00:18
Ostatni post: Robinson74
  Alternatywy dla Aero2 BDI stan na koniec 2016 roku Yellow 11 9 788 01-12-2016 01:07
Ostatni post: jakubd
  Wakacyjny Pakiet Testowy Aero2 bogdanzieba 4 6 390 11-08-2016 16:21
Ostatni post: spag
  Aero2 - nowe, atrakcyjne pakiety serek 34 19 417 31-01-2016 12:45
Ostatni post: jakubd
  Najlepsza alternatywa dla aero2 w postaci pakietu? janpl 11 12 523 12-10-2015 10:20
Ostatni post: janpl