[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
T-Mobile vs Orange
06-05-2015, 18:19
Post: #1
T-Mobile vs Orange
Od dobrych paru dni czytam regulaminy i powoli dostaję zawrotów głowy. Jestem świadom natury "nielimitowaności" czyli każdy GB ponad limit może być moim ostatnim w danym okresie rozliczeniowym Smile ale z pewnych przyczyn jedynie dostepny dla mnie jest internet LTE. Chodzi mi o ofertę internetu do domu - mieszkam sam, ale steam czasami potrafi sciagnac to i owo, korzystam dużo z ipli, tvnplayer, iplayera. Dotychczas mialem bardzo kapryśną Neo (czasem 2mbps czasem 12 mbps czasem nic) ale niedlugo przestanie byc dla mnie w ogóle dostępna. Play odpada - kiepsko chodzi u mnie, Plus odpada z powodu niskich limitów danych i "morderczego" lejka. Ogólnie zastanawiam się nad ofertami T-Mobile (bez zbędnych wysiłków LTE sięga mi w starym murowanym domu 20 mbps) - oferta ze sprzętem za 69,99/70GB (plus ewentualne BC noc za 9zł), lub podobna oferta Orange 69,99 zl / 50 GB / darmowe nocne transfery / "nielimitowane LTE".

Mam teraz pare pytań odnośnie tej oferty:
1.Czy ktoś potrafi mi wyjaśnić, czemu na stronie T-Mobile opłata abonamentowa za ten pakiet internetu wynosi 69,99 a w regulaminie zamieszczona jest kwota 79 zł, nie widzę nigdzie żadnych odniesień do oferty SuperZestaw więc nie sądze aby to miało tu zastosowanie.
2. W przypadku zamówienia internetu w Orange przez internet, oferta przewiduje: nocne transfery za darmo do końca umowy oraz tzw nielimitowane LTE, moje pytanie brzmi czy to nielimitowane LTE jest dodatkowo płatne 20 zł jak stanowi regulamin usługi "Nielimitowane LTE" (pierwszy od góry na liście regulaminów) czy ta usługa jest w pakiecie.

Dziękuję za uwagę Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-05-2015, 12:10
Post: #2
T-Mobile vs Orange
1. Różnice wynikają z:
- różnic między ofertą standardową, a promocyjną
- różnic między ofertą na stronie, a w punktach naziemnych i na infolinii
Do każdej wersji powinien być dostępny regulamin określający, kiedy jaką zniżkę dostajesz. Uważaj na zniżki okresowe (stosują wszyscy operatorzy), np. 49 PLN przez pierwsze trzy miesiące umowy, a potem 69, albo i więcej.
- czasem osobno wyróżniona jest cena abonamentu, a osobno raty za sprzęt (chwyt księgowy operatora).
2. Jak to jest w tej konkretnej ofercie masz napisane w opisie oferty i dołączonym regulaminie. Wklejaj linki, będzie można obejrzeć dokładnie co i jak. A potem jak przychodzi do ciebie finalna umowa i sprzęt, sprawdzaj w treści umowy i cennika, czy wszystko zgadza się z ustaleniami.
I pamiętaj, że w Orange "bez limitu" to jak w Play - 100 GB, a potem lejek 1 Mbit/s (w Play - 2 Mbit/s) z prawem do ograniczenia szybkości (niesławny FUP) w DOWOLNEJ chwili (nawet przed wyczerpaniem pakietu według regulaminów, które przeglądałem - choć o takich skrajnych przypadkach nie słyszałem, ale w regulaminie jest).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-05-2015, 14:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-05-2015 14:16 przez petrus.)
Post: #3
T-Mobile vs Orange
1.
jakubd napisał(a):różnic między ofertą na stronie, a w punktach naziemnych i na infolinii
Regulamin do którego jest odnośnik na stronie już jest regulaminem sprzedaży online [link]. Postanowiłem zadzwonić do e-shopu T-Mobile i z tego co się dowiedziałem rozbieżność cenowa w tej ofercie jest wynikiem błędu, zostało to zgłoszone przeze mnie i będę poinformowany o "rozwiązaniu" tego problemu. Obowiązującą wartością abonamentu powinno być 69,99 zł.
2.
Poniżej linki do regulaminów ofert Orange:
a) Regulamin promocji Orange FreeNet [link]
b) Regulamin promocji Orange FreeNet zakupy online [link]
c) Regulamin promocji Nielimitowane LTE [link]

Stoje teraz przed problemem Smile - Co wybrać Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-05-2015, 14:21
Post: #4
T-Mobile vs Orange
Orange i T-Mobile w kwestii LTE i większości sieci 3G to jeden i ten sam operator. Tu jest prosto.
W kwestii T-Mobile - nie masz żadnego rozsądnego "nielimitu" w T-Mobile.
Ale:
ja osobiście nie lubię Orąż i wszystkiego innego związanego z dawnym TPSA Smile

Co do promocji FreeNet - też masz ich infolinię Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-05-2015, 14:42
Post: #5
T-Mobile vs Orange
Skłaniam się jednak bardziej w stronę Orange - jakiś no-limit jest w końcu jest, działający bardziej jako koło ratunkowe, a nie przedłużenie normalnego pakietu danych. Niepokoją mnie tylko opowieści o kłopotach z Youtube (zawieszanie sesji itp) lub podobnych historiach. Nigdy nie miałem żadnej usługi od Orange (no może poza obecna Neo, choć to nie zależy w ogóle ode mnieSmile.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-05-2015, 16:37
Post: #6
T-Mobile vs Orange
Kup sobie Orange Free na Kartę i potestuj. Poza tym umowę podpisz tak, żebyś mógł oddać całość w ciągu kilku dni, jakby ci się nie spodobało.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-02-2016, 03:42
Post: #7
T-Mobile vs Orange
U mnie T-Mobile/Orange działają z nadjnika NetWorks! Działa to na kartę T-M świetnie, Chciałbym wziąć umowę na 6mscy, mimo to martwię się, czy nie padną ofiarą jakiejś machlojki, o których czytam w nawiązaniu do T-M.
Teoretycznie LTE śladowo tu występuje, ale to oczywist bzduta i przy abonamnecie 25GB nie jest to takie istotne. Jakieś komentarze?
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2016, 10:44
Post: #8
T-Mobile vs Orange
whiteindian napisał(a):mimo to martwię się, czy nie padną ofiarą jakiejś machlojki
Czytaj umowy, zrozum ich treść i pytaj obsługi - każdy operator oferuje np. granie na czekanie nawet dla taryf danych - a to kosztuje 2 PLN miesięcznie od drugiego miesiąca. Plus ma takich usług dodatkowych kilka.
Nigdy nie miałem tego problemu z T-Mobile ani żadnym innym operatorem. Raz nie doczytałem szczegółów dotyczących przedłużenia po wypowiedzeniu w nc+ i mnie zrobili na 140 PLN - i to w twarz prosto kłamiąc na infolinii. U żadnego innego operatora mi się to nie zdarzyło, ale zwykle to ja wychodzę z inicjatywą do nich.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-02-2016, 10:53
Post: #9
T-Mobile vs Orange
Czyli pytać co oni jeszcze w trakcie trwania umowy dodają, jakie usługi. No tego nie wiedziałem.
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2016, 11:00
Post: #10
T-Mobile vs Orange
Nie, oni je dodają OD RAZU, ale niektóre są płatne dopiero do drugiego miesiąca, a czasem (w Play) nawet po 3 i 6 miesiącach.
Wszystko jest w cenniku i wspomniane w treści regulaminu promocji. Tylko trzeba to przeczytać i zrozumieć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-02-2016, 11:33
Post: #11
T-Mobile vs Orange
Po prostu mogę je wycofać gdy zgłoszę dyspozycję?
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2016, 13:05
Post: #12
T-Mobile vs Orange
Czasem można ją zgłosić dopiero po jakimś czasie (np. po tym jak się aktywuje, a to następuje po kilku dniach - tak jest ze znienawidzonym graniem na czekanie). Wszystko jest w regulaminie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-02-2016, 14:29
Post: #13
RE: T-Mobile vs Orange
W orange jak zamawiasz przez internet wszystko widać jak na tacy.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-02-2016, 17:23
Post: #14
RE: T-Mobile vs Orange
Pewnie tak, byleby przed okresem który jest płatny. Choć zawsze trzeba czytać wszystko bo zdaża się że operatorzy stosują różne kruczki.

__________________
Wytaplano z WP
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-02-2016, 11:11
Post: #15
RE: T-Mobile vs Orange
Zastanawiam się czy konsultant przesłął mi pełną oefrtę tej usługi T-M Comfort 6mscy?

"Załącznik Cenowy dla Usług Dodatkowych do Warunków powyższej Oferty Promocyjnej"

- niby gdzie to jest?


Załączone pliki
.pdf  D_007_0010554.pdf (Rozmiar: 133,68 KB / Pobrań: 456)
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2016, 15:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-02-2016 15:39 przez szopen.)
Post: #16
T-Mobile vs Orange
nie wiem jakim cudem ten załącznik przeszedł przez dział prawny, są w nim niedoróbki i to w punkcie dotyczącym kary umownej (oczywiście pomijam odniesienia do warunków ogólnych, bo te zapewne są OK, choć ich nie sprawdzałem, mam na myśli odwołanie do nieistniejących punktów RSUT)

a jak sądzę brakujący załącznik cenowy, to po prostu zwykła tabela opłat ("niepromocyjna")

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-02-2016, 18:20
Post: #17
T-Mobile vs Orange
Co tu jest grane? Bo to naprawdę dobra oferta, i nocki praktycznie do późnego rana, w lato w sam raz.
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2016, 14:32
Post: #18
T-Mobile vs Orange
Więc, czy oferta jest bezpieczna, czy warto ją brać na 6 miesięcy?
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2016, 17:52
Post: #19
T-Mobile vs Orange
Wygląda OK, to nie pierwsza taka oferta Tmobile. Nie wygląda źle, choć w porównaniu z utrzymaniowymi - nie wyrywa z butów (ja płacę 9,90 za 15 GB w Plusie, bez sprzętu).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-02-2016, 18:04
Post: #20
T-Mobile vs Orange
"Utrzymaniowe"?

W domu mam chyba jeszcze abonament Orange głosowy, czy taniej wychodzi jeśli do umowy tej podpisze abonament na Internet?
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Brak internetu w virgin mobile na kartę morfik 3 3 520 23-06-2021 11:56
Ostatni post: morfik
  Orange systematycznie likwiduje wszelkie oferty bonusowe w prepaid szopen 1 4 626 29-07-2020 15:16
Ostatni post: jakubd
  Orange internet domowy 4G Lector 1 5 377 06-04-2020 20:07
Ostatni post: grzech1991
  Kody USSD Fakt Mobile (szybkie kody, ekspresowe kody) szopen 3 165 311 14-02-2019 20:19
Ostatni post: szopen
  Kody USSD Red Bull Mobile (szybkie kody, ekspresowe kody) szopen 3 44 608 13-02-2019 14:29
Ostatni post: szopen