[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"System check failed" po aktualizacji OTA
16-01-2019, 10:43
Post: #1
"System check failed" po aktualizacji OTA
Przygód ciąg dalszy z telefonami Neffos. Zaorałem cały system w dwóch telefonach przez ADB Sideload i pliczek ZIP pobrany ze strony Neffos'a. Tak sflaszowane telefony przechodzą poprawnie system check z trybu recovery. Ten pliczek ZIP na stronie został wgrany w połowie roku i nie zawiera łatki, którą TP-Link wydał pod koniec roku. Była tam informacja, że z racji problemów z aplikacją od pogody, bateria się szybko wyczerpuje i appka zamiast przestać odpytywać serwer, który już nie istnieje, to odpytuje go ciągle. Ten update miał na celu poprawić to ale po jego wgraniu mam system check failed.

   

I pytanie co z takim faktem zrobić? Jeśli ten system check nie przejdzie, to kolejne aktualizacje OTA nie będą możliwe. Jeśli znowu flash'nę tego stock'owego ZIP'a, to cofnie mnie do starszej wersji i będę musiał i tak te aktualizacje pobrać jeśli jakaś nowsza wyjdzie. Big Grin

Ciekawe czy ludzie w TP-Link są świadomi faktu, że prawdopodobnie popsuli ludziom telefony, bo nie sądzę, że przeciętny kowalski sobie dałby z tym problemem radę. Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-01-2019, 16:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-01-2019 16:21 przez szopen.)
Post: #2
"System check failed" po aktualizacji OTA
No cóż, ja bym napisał parę słów do supportu, to jest wprawdzie korpo, ale jest szansa, że informacja dotrze gdzie trzeba.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-01-2019, 18:18
Post: #3
"System check failed" po aktualizacji OTA
No pogadaliśmy z suportem, no i chciałem, by mi dali aktualnego ZIP'a, bym sobie flash'nął ale:

Cytat: Paczki z całym oprogramowaniem nie są udostępniane użytkownikom końcowym.

Choć przecie są dostępne, tylko nieaktualne. Big Grin

Cytat: Zapytanie o łątkę dostępną przez OTA z oznaczeniem W2425 przekazałem do naszej Centrali.
Podejrzewam że jest to tylko hotfix dotyczący aplikacji pogody i nie wprowadza zmian
względem aktualnej wersji R2425.

No nie wiem czy taki hotfix w ogóle powinien być możliwy. Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-01-2019, 15:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-01-2019 15:47 przez morfik.)
Post: #4
RE: "System check failed" po aktualizacji OTA
Porozmawialiśmy sobie jeszcze trochę i wychodzi na to, że faktycznie popsuli ludziom telefony. :]

Pół biedy już, że integralność danych w telefonie leży (co oświadcza system check) ale jak się ma starszą wersję andka, np. pudełkowe 6.0, to system zamiast zaktualizować do 7.0 i tam zaaplikować jeszcze parę poprawek, tak jak to było do tej pory, to pobiera tylko i wyłączenie tę trefną aktualizację i uważa, że system jest w pełni aktualny, tu przykład:

       

Nie wiem co gorsze, czy ten system check fail, czy życie w przeświadczeniu, że telefon mający andka 7.0 jest w pełni aktualny na 6.0. Big Grin

Przedstawiłem supportowi jak to wygląda i jestem ciekaw odpowiedzi. Może się znajdzie jakiś pliczek ZIP mający wszystkie aktualizacje bez tej ostatniej i będzie można go sobie wgrać po ludzku. :]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-01-2019, 16:27
Post: #5
"System check failed" po aktualizacji OTA
Taki trochę OFFTOPIC
Nie wiesz czy na C5 jeszcze wychodzą jakiekolwiek aktualizacje?
(oficjalny ROM jest z marca 2017, były potem jakieś OTA?)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-01-2019, 16:56
Post: #6
"System check failed" po aktualizacji OTA
C5 y5 i ogólnie te starsze modele mające andki 5.1 i 6.0 już żadnych aktualizacji nie dostaną nigdy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi morfik za tę wiadomość:
szopen (2019-01-17)
25-01-2019, 13:23
Post: #7
"System check failed" po aktualizacji OTA
Od ponad tygodnia nikt z supportu się nie odzywa. Chyba się przerazili jak im napisałem, że popsuli ludziom telefony, i że ktoś się zorientował co się stało. Big Grin

Co ciekawe, przed chwilą coś mi wymusiło aktualizację telefonu. Jest to o tyle dziwne, że w opcjach deweloperskich mam autoupdate wyłączony, bo aktualnie mam rozpokapy ROM (magisk/root/i parę innych rzeczy) i mi się telefon sam z siebie zresetował do recovery (TWRP) i chciał aktualizować bloki. Niżej zawartość pliku block.map , który był w /cache/ :

Kod:
/dev/block/platform/mtk-msdc.0/11230000.msdc0/by-name/userdata
44662062 4096
6
1028096 1030144
1062912 1064960
1656832 1658880
1667072 1669120
1677312 1679360
1060864 1061528

Za bardzo nie wiem co to oznacza ale to trochę dziwne, że taki update się załącza automatycznie bez powiadomienia użytkownika o nim i to przy wyłączonym auto update. Poza tym nawet jak sprawdziłem ustawienia OTA, to tam jest wyraźnie ustawione, by nie pobierało żadnych aktualizacji. Więc co wymusiło tą aktualizację? Coś tu dziwnego się dzieje. Big Grin Na wszelki wypadek wywalę ten cały OTA, bo mi jeszcze uwali telefon. :]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-03-2019, 22:37
Post: #8
RE: "System check failed" po aktualizacji OTA
Wygląda na to, że mój opieprz posłany do polskiego TP-Link prawie 2 miechy temu (że popsuli ludziom telefony) w końcu przyniósł jakiś efekt, tzn. domyślam się, że to moja wina (albo zasługa), bo kontakt z supportem się zerwał i od tamtego czasu nie było od nich żadnego odzewu. Big Grin Tak czy inaczej dziś na tym fonie co był wgrany andek 6.0 sprawdziłem czy są aktualizacje i widać w nim takie coś:

   

Ten fon leżał sobie nieużywany przez ten czas. Czyli jednak coś poprawili bo ja nic nie rusałem a aktualizacja w końcu widzi update do 7.0 a nie bezpośrednio do tej najnowszej psujki która rozwala integrację danych. Nie wiem jak wygląda jeszcze sprawa z kolejnymi aktualizacjami po tym update do 7.0 ale chyba raczej nie będę sprawdzał. Może gdyby support TP-Link był bardziej rozmowy, to by mi się chciało, a tak to raczej dam update do tego 7.0 jak będę miał chwilę czasu, wywalę appkę OTA (lokalnie bez root) i koniec z kolejnymi aktualizacjami. Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-03-2019, 11:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-03-2019 11:50 przez morfik.)
Post: #9
RE: "System check failed" po aktualizacji OTA
W końcu zrobiłem ten update fona. No i cofnęli tę aktualizacje co popsuła ludziom urządzenia, choć nie wiem jak wygląda sprawa z aktualizacją telefonu, który ten trefny update posiada. Big Grin

Teraz jak się aktualizuje fona z 6.0, to ma się 3 kolejne duże update, a ostatni ma datę 2018-07-05 i po sprawdzeniu aktualizacji już tej psujki nie widzi.

   

Także czasem opieprz supportu przynosi zamierzony skutek, choć odbija się negatywnie na relacjach międzyludzkich. Big Grin

Generalnie to stock'owy system się teraz aktualizuje tymi aktualizacjami:

Kod:
-rw-r--r-- 1 morfik morfik 1.2G 2019-03-19 10:45:11 H10S100D00B20170630R2172update.zip
-rw-r--r-- 1 morfik morfik 833M 2019-03-19 10:46:16 TP902R2367update.zip
-rw-r--r-- 1 morfik morfik 584M 2019-03-19 10:47:01 TP902R2385update.zip
-rw-r--r-- 1 morfik morfik 396M 2019-03-19 10:47:26 TP902R2429update.zip
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi morfik za tę wiadomość:
szopen (2019-03-19)
Odpowiedz